Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba jest jeszcze jeden dostepny ;) 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz tak rozmawiamy o tym forum to strasznie zaluje ze nie kupilem Longinesa Legend Divera ktory byl cena byla super :( 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mark 3 _ przepiękny, gratuluję.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieśmiertelny Munłocz w nierysowalnej wersji

post-102288-0-34379400-1524765352_thumb.jpeg

Edytowane przez surovy77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem. Jedyną regulacją w 2254 jest wyjmowanie ogniw? A co jak ręką spuchnie, upał itd.? Ja używam regularnie w każdej bransolecie, czasami rano jest inaczej popołudniu też..

 

 

 

Tak, tylko ogniwa i/lub półogniwa, jak skręcisz to już nic nie zrobisz więc lepiej zostawiać przynajmniej lekki luz, i nie tylko w 2254 ale we wszystkich SMP300 oprócz najnowszej tegorocznej.

W Grand Seiko jest podobnie, tylko divery mają regulację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko ogniwa i/lub półogniwa, jak skręcisz to już nic nie zrobisz więc lepiej zostawiać przynajmniej lekki luz, i nie tylko w 2254 ale we wszystkich SMP300 oprócz najnowszej tegorocznej.

W Grand Seiko jest podobnie, tylko divery mają regulację.

Dziwna patologia. Przecież to divery. I chyba mają też divers extension.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna patologia. Przecież to divery. I chyba mają też divers extension.

 

Divers extension tak ale to Ci daje jednostopniowe znaczne wydłużenie, takie żeby zmieścić na piankę a nie trochę spuchniętą rękę, mikroregulację fabrycznie ma dopiero tegoroczna SMPc. W PO też nie było, nie wiem czy i od kiedy jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

 

 

A co jak ręką spuchnie, upał itd.?

 

Miałem troche zegarków z divers extension. Wg mnie nie zwracaj na to uwagi w kwestii regulacji (to bajer do piany/skafandra), ja kiedyś stosowałem zasadę ze jak palec (OK, każdy ma inny) wchodzi pod zapietą bransoletę - jest ok. Tak z ~1cm luzu. Właśnie na wypadek jakby ręka spuchła. Mi ten patent pomagał.

Edytowane przez Classified

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALBUM OMEGA SPORTUHREN autorstwa Johna Goldbergera z 2007r

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/137599-licytacja-dla-krzysia/page-22?p=2259592&do=findComment&comment=2259592

 

Można pomóc Krzysiowi i pozyskać do biblioteczki wspaniły album.

Zapraszam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem troche zegarków z divers extension. Wg mnie nie zwracaj na to uwagi w kwestii regulacji (to bajer do piany/skafandra), ja kiedyś stosowałem zasadę ze jak palec (OK, każdy ma inny) wchodzi pod zapietą bransoletę - jest ok. Tak z ~1cm luzu. Właśnie na wypadek jakby ręka spuchła. Mi ten patent pomagał.

 

+1 stosuje ta sama zasade i w sumie to kazdy zegarek mam tak wyregulowany. Nawet tych na pasku nie lubie bardzo scisnietych.

 

Co do PO to na pewno nowy model 43,5mm ma mikro regulacje, polecam ;)


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Akurat mam do czynienia z divers extension i mikroregulacją, mam obie te rzeczy na raz np. w seiko monster.

Jak wyreguluję bransoletę na palec to lata w te i wew te niestety.

Może te półogniwa dają radę.. do głowy mi nie przyszło że tak może być, w tym układzie to kupno na odległość jest jeszcze bardziej ryzykowne.

A co w sklepie? Obsługa mi skróci bransoletę do przymiarki bym miał pewność że będzie mi się wygodnie nosiło? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

 

 

Jak wyreguluję bransoletę na palec to lata w te i wew te niestety.

Ano tu leży tak zwana zasadzka, ten palec musi być tak dobrany aby nie latało za bardzo i aby był luz (przewiew i miejsce na powiększenie się nadgarstka). W teorii brzmi prosto, praktyka - zwłaszcza biorąc pod uwagę różne długości ogniw, brak mikroregulacji itp itd - bywa o wiele trudniejsza.

 

Ja kupowałem zawsze zegarek a potem skracałem bransoletę, i nie było z tym kłopotu. W odwrotna stronę (tzn skrócenie do przymiarki a potem ew zakup) nie stosowałem tego, nie wiem też czy obsługa w sklepie byłaby jakoś super po temu chetna (wyobraź sobie kilkuset klientów którzy skracali i wydłużali bransoletę - co z pinami?), ale kto wie może jakieś salony swiadczą takie usługi.

Jedyne czego bym się bał to kupna pre-owned z wybrakowaną bransoletą, tzn z iloscią ogniw (niezaleznie czy wpiętych czy wypiętych sprzedawanych wraz z zegarkiem mniejszą niż fabryczna, bo wtedy trzeba dokupować jak jest za krótko lub zmienić bransoletę na inną.

 

Poza tym zawsze są paski/bransy 3rd party które można założyć aby bardziej dopasować zegarek do ręki, wg mnie ma to też tą zaletę że oryginalna bransoleta pozostaje w stanie M lub NM zamiast się piłować w użytku. 

 

Zmierzam do tego, żebyś nie hamował się aż tak bardzo tą bransoletą, bo z tych obaw możesz zrezygnować z fajnego zegarka.

Edytowane przez Classified

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież mikroregulacja jest powszechna tak gdzieś dopiero od 7 lat, prawie nikt tego nie stosował wcześniej i ludzie żyli. Tyle że np. 5-cyfrowe Rolexy nie potrzebują regulacji bo to tak lekkie zegarki że nawet jak lata lekko po nadgarstku to w ogóle tego nie czuć, moda na rozmiary 42mm+ wytworzyła problem który trzeba niwelować mikroregulacją.

Amen :)

Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś może jaka jest różnica między cal. 1040 a 1041 - ten ostatni stosowany jest w Speedmasterze 125?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przecież mikroregulacja jest powszechna tak gdzieś dopiero od 7 lat, prawie nikt tego nie stosował wcześniej.

Amen :)

Mam dwa kwarcowe seiko z lat '80, lekkie i małe, nie nazwał bym ich wyjątkowymi, raczej typowa masówka z tamtych lat. W obu jest regulacja, wprawdzie to kilka dziurek na teleskop w zapięciu, ale funkcja ta sama i tak samo przydatna, przynajmniej u mnie. To by raczej przeczyło tezie że dopiero od 7 lat i tylko w dużych zegarkach.

Najmniej używam tego w najcięższym i największym zegarku, to te mniejsze właśnie które latają na boki i w górę i w dół najczęściej reguluję by grzecznie leżały na miejscu.

Rozumiem że może omedze nie wypada dawać zapięcia z dziurkami ;) ale ja wolałbym raczej to niż nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omedze nie wypada dawać zapięcia z dziurkami ;) ale ja wolałbym raczej to niż nic.

I dlatego wymyślono mikroregulację. W końcu parę dziurek za siedem stówek* to nawet według nich byłoby przegięcie ;)

*koszt zapięcia z mikroregulacją kupowanego osobno.

Edytowane przez Jędrula.wawa

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś może jaka jest różnica między cal. 1040 a 1041 - ten ostatni stosowany jest w Speedmasterze 125?

1041 bazuje na 1040, stanowi jego rozwinięcie, celem uzyskania certyfikatu chronometru. Technicznie dostał nową płytę główną, mostek chrono i rotor.

Był stosowany w zupełnie innym typie konstrukcji koperty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Mam dwa kwarcowe seiko z lat '80, lekkie i małe, nie nazwał bym ich wyjątkowymi, raczej typowa masówka z tamtych lat. W obu jest regulacja, wprawdzie to kilka dziurek na teleskop w zapięciu, ale funkcja ta sama i tak samo przydatna, przynajmniej u mnie. To by raczej przeczyło tezie że dopiero od 7 lat i tylko w dużych zegarkach.

Najmniej używam tego w najcięższym i największym zegarku, to te mniejsze właśnie które latają na boki i w górę i w dół najczęściej reguluję by grzecznie leżały na miejscu.

Rozumiem że może omedze nie wypada dawać zapięcia z dziurkami ;) ale ja wolałbym raczej to niż nic.

No ale to o czym piszesz to nie jest mikro regulacja! Tylko klasyczna regulacja i występuje ona w większości bransolet! :) Edytowane przez szwed

Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, teraz rozumiem. Ale klasyczna czy micro, funkcja ta sama ;) a omawiane wyżej Omegi, nie mają ani tej ani tej. Musiałbym kiedyś przymierzyć i zobaczyć jak leżą.

Edytowane przez dopeman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, teraz rozumiem. Ale klasyczna czy micro, funkcja ta sama ;) a omawiane wyżej Omegi, nie mają ani tej ani tej. Musiałbym kiedyś przymierzyć i zobaczyć jak leżą.

Dlatego wymyślono półogniwa :P


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1041 bazuje na 1040, stanowi jego rozwinięcie, celem uzyskania certyfikatu chronometru. Technicznie dostał nową płytę główną, mostek chrono i rotor.

Był stosowany w zupełnie innym typie konstrukcji koperty.

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.