Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie dzisiaj na rece tez PO 43,5 bardzo wygodna jest musze przyznac. Genovese_ rozwazales zakup na bransolecie czy od razu byles przekonany do gumy? Pytam bo ja w sumie na gumie mam tylko g-shocka i tak sie zastanawiam czy dokupic do PO gume czy zostac przy bransolecie.

 

Nie chciałem na bransolecie ponieważ ostatnia PO którą miałem była właśnie na bransolecie.Mam już Breitlinga i Tudora na bransoletach.Tutaj założenie było takie aby był kauczuk + zabawy z nato lub paski skórzane hand made.Możliwości jest naprawdę sporo  przy tym modelu.A cena był identyczna bransoleta czy kauczuk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vvv, mam prosbe. Napisz jak nosi sie PO 43,5mm. Sam o nim mysle. Waga mi nie przeszkadza, ale zawsze kiedy mierze grubosc odstrasza. Bardzo odstaje od reki. Czy z czasem mozna przyzwyczaic sie do tego? Serce mowi PO, rozum AT.

 

W mojej cenie dużo zależy do jakiego ubioru rozważasz ten zegarek. Ja od początku założyłem, że muszę kupić obie bo miałem podobny problem. 

Mój nadgarstek jest dość mały ok. 17,5mm ale ja lubie duże zegarki szczególnie divery. Po nosi mi się bardzo dobrze przy 43,5mm to, że ma gruby dekiel nie jest aż tak widoczne jak przy 42mm na 8500. Do tego ten dekiel pomaga w tym, że nic się nie wbija w rękę. Ja bardzo lubię divery, więc jestem przyzwyczajony do tego, że coś tam odstaje od nadgarstka i uważam, też już tak trochę podświadomie. PO na pewno nie założysz do garnituru, ja w piątki zakładam do chino i koszuli mimo, że pewnie dla wielu to już jest za dużo ;) BTW. mieści się pod mankietem

Ze względu na ten sam problem serce vs. rozum, kupiłem też AT która jest w mojej ocenie bardziej stonowanym zegarkiem i eleganckim, żebym miał co założyć do koszuli ;) 

 

Genovese_ dzięki za odpowiedź w takim razie będę obserwował Twoje pomysły na ten zegarek. Ja na razie kupiłem NATO ala bond, ale na razie bransoleta wygrywa.


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Mam kilka automatów, w tym jedną Omegę (vintage), więc czuję się uprawniony do zabrania głosu  ;) Nie mam rotomatu i w mojej ocenie nie jest on koniecznością. Żaden z moich zegarków nie "leżakuje" dłużej niż 2-3 tygodnie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kilka automatow i kupilem rotomat. Jednym z powodow bylo szukanie sposobu do przechowywania zegarkow. W rotomacie sa ladnie wyeksponowane i przy okazji sie nie kurza. Moj rotomat jest jednym z podstawowych i raczej tanszych. Jest na 4 zegarki ( dwie glowice po dwa miejsca), ponizej glowic mozna jeszcze wlozyc w przegrody 5 zegarkow. Wczesniej kupilem sobie pudeleczko z apartu na 5 zegarkow, ale zaczelo brakowac w nim miejsca, plus nie widzialem zegarkow ktore sa w srodku ;)


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic im nie będzie, raczej ciągle kręcące się mechanizmy będą podatne na zużycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Może się nie znam, ale z rotomatami pewnie jest tak, że nie do końca są one w stanie "zasymulować" to, co dzieje się z zegarkiem wówczas, gdy jest on noszony. Pewnie są takie rotomaty, które potrafią w tym kontekście więcej, ale jak znam życie, to i ich cena jest ...księżycowa  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , jak sobie radzicie w przypadku kilku automatów. Czy rotomat jest koniecznością a jeśli tak to jaki budżetowy kupić (na 2 lub 3 zegarki). Drugie pytanie, czy jeśli automat leżakuje mi tygodnie (nie miesiące) to czy jest to "zdrowe" dla mechanizmu? Czy kompletnie neutralne? Zmierzam do tego czy trzeba mieć rotomat mając kilka zegarków i rotując nimi w przeciągu tygodni. Dziękuje za poradę!

jak nie masz ciśnienia na koniecznością ustawiania czasu to możesz sobie odpuścić rotmat  - dla mnie jest to taki gadżet choć inni na pewno mają odmienne zdanie są dwie szkoły :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rotomatem jest ręka ;)

Mhm ...

post-103088-0-68532900-1528117682_thumb.jpg

Edytowane przez Jędrula.wawa

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rotomatem jest ręka ;)

I to jest sedno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaletą rotomatu może być utrzymanie gotowości zegarka do użycia w każdym momencie lub podtrzymanie raz na jakiś czas żywotności ( smarowania ) mechanizmu w przypadku zegarków których nie nosimy ( na przykład kolekcjonerskich ) . Dodatkowo izoluje on, jak każde zmaknięte pudełko, od niepożądanych czynników zewnętrznych . Relatywną wadą, przynajmniej w wypadku permanenetnie pracującego mechanizmu jest potencjalne skrócenie do miniumu okresu międzyserwisowego - na zasadzie zegarka noszonego co dzień.

W przypadku kilku zegarków mnie doskonale sprawdza się system rotacji co kilka dni . Dodatkowym bonusem tej strategii jest mniejsze ryzyko opatrzenia się każdego zegarka. No i zawsze warto mieć jakiegoś manuala dla odmiany.

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem rotomata myślałem ....po co to komu? ??? Teraz.... nie wyobrażam sobie go nie mieć. ... po 1sze zegarki super się prezentują... Po 2gie są zawsze w gotowości do użytku tak jak wspomnieliśmy koledzy, po 3cie można zawsze sprawdzać dokładność mechanizmu jak cały czas się kręci..... jak dla mnie.... więcej plusów niż minusów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przez kilka najbliższych dni będzie:

 

post-63031-0-99634900-1528148557_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie największym minusem rotomatu jest to, że....piękne eksponuje zegarki i wrazie jakiegoś włamania można stracić je wszystkie (nie wyobrażam sobie aby za każdym razem wyjmować je z rotomatu przed jakimś wyjazdem choćby na zakupy)


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie tylko nie mówcie że macie po kilka/naście drogich zegarków i nie macie ubezpieczenia.

I sejfu i ochroniarza i ... colta :ph34r:

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

I sejfu i ochroniarza i ... colta :ph34r:

Ja mam bardzo groźnego psa w domu. Całe 3 kg szaleństwa  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bardzo groźnego psa w domu. Całe 3 kg szaleństwa  :D

To też sposób :P

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bardzo groźnego psa w domu. Całe 3 kg szaleństwa :D

Ważne aby robił atak na tętnice :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ważne aby robił atak na tętnice :)

Oto wzór:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzucę i tu starocia

 

34454228_10212024526552797_3547232039730


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aff3c33552f0f2058a687d393d042936.jpg

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wrzucę i tu starocia

 

A co to ma wspólnego z tym wątkiem?

To jakaś nikomu nieznana marka TUE 5? Co to wogole jest? Sprzedaj natychmiast. :)

 

PS. Ten 176-014 jest extra!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzucę i tu starocia

 

 

Szczerze mówiąc mila odmiana. Ostatnio przeglądając wątek miałem wrażenie że Omega wyprodukowała 4 modele zegarków.

Piękny jest.'Kiedyś nawet podwójną datę umieli wstawić. Dzisiaj... szkoda gadać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.