Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Nieadekwatna, ale jak ładujesz kilkanaście tys., to chyba możesz oczekiwać więcej niż od glycine za 4000?;p

Oczekiwać możesz, oczywiście :D

 

Dla mnie nie musi być idealne nie oglądam zegarków pod lupą ale gołym okiem nie powinno widać niedoróbek. Takie szpary to dla mnie przesada.

Dobra, wygląda to źle...

Edytowane przez Szyszkops

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt , najładniejsza z nowych PO. :)

Polemizowałbym

post-40778-0-01509200-1532081583_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

A wy dalej o tych szparach :D Czas uświadomić sobie, że Omega powoli nie odbiega jakością wykonania od niżej pozycjonowanych marek. Mam 2 Sumiaki które porównywałem do PO. Jakość szlifów i ogólnego wykonania koperty porównywalna. Spasowanie maskownic i praca bezla jednak jeszcze na plus dla Omegi. Centrowanie zdecydowanie na plus dla Omegi. Oczywiście jeśli chodzi o PO to trafiła mi się dziewica gdzie jakość połączeń na styku polerka satyna była idealna, Zero luzów przy spasowaniu bransolety z kopertą. Co do AD to nie ma czegoś takiego jak sprowadzanie kolejnych sztuk.  Ad niechętnie zamówi 2 sztukę bo z 1 będzie musiał się bujać. Oni nie zamawiają tylko muszą kupić i zapłacić i dopiero sprzedać klientowi. W rozmowie z pewnym AD Omegi usłyszałem, że w sumie to mogli by oddać ta sztukę z wystawy na polerkę ale widać, że się znam to pewnie bym poznał. Zamówili nową ale od początku chcieli się pozbyć tej z wystawy. 

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wy dalej o tych szparach :D Czas uświadomić sobie, że Omega powoli nie odbiega jakością wykonania od niżej pozycjonowanych marek. Mam 2 Sumiaki które porównywałem do PO. Jakość szlifów i ogólnego wykonania koperty porównywalna. Spasowanie maskownic i praca bezla jednak jeszcze na plus dla Omegi. Centrowanie zdecydowanie na plus dla Omegi. Oczywiście jeśli chodzi o PO to trafiła mi się dziewica gdzie jakość połączeń na styku polerka satyna była idealna, Zero luzów przy spasowaniu bransolety z kopertą. Co do AD to nie ma czegoś takiego jak sprowadzanie kolejnych sztuk. Ad niechętnie zamówi 2 sztukę bo z 1 będzie musiał się bujać. Oni nie zamawiają tylko muszą kupić i zapłacić i dopiero sprzedać klientowi. W rozmowie z pewnym AD Omegi usłyszałem, że w sumie to mogli by oddać ta sztukę z wystawy na polerkę ale widać, że się znam to pewnie bym poznał. Zamówili nową ale od początku chcieli się pozbyć tej z wystawy.

 

I chyba z tego co pamiętam z wątku to dali ją do polerowania i próbowali Tobie wcisnąć? Czytając takie historie trzeba się teraz mega pilnować z kupnem Omegi Edytowane przez mariuszon1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

I chyba z tego co pamiętam z wątku to dali ją do polerowania i próbowali Tobie wcisnąć? Czytając takie historie trzeba się teraz mega pilnować z kupnem Omegi

Była taka sztuka co miała porysowane uszy od ściągania bransolety a dokładnie porysowana nieumiejętnym zakładaniem teleskopów. Podobno fabrycznie nowa była. Nie wnikam czy tak faktycznie było czy nie. Czy czy może to była odnawiana sztuka z wystawy. Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca przy zegarkach tej klasy i tyle.

 

Generalnie maskownicami luzami itd bym się nie przejmował. Zwróć uwagę na kopertę jeśli szlify są równe i ostre i nie ma innych podejrzanych sladów typu uszczerbania, wgniecenia, rysy to jest ok. Natomiast jeśli krawędzie styku są mocno zaoblone, albo co też już widziałem są ślady po podważaniu bezla czy ślady klucza na deklu ( wyszczerbania na krawędzi wcięcia ) lub porysowane uszy od wewnątrz przy krawędzi mocowania teleskopu to podziękuj. 

 

Nie ma sensu roztrząsać co, kto, gdzie i kiedy. Po prostu sztuka z dziwnymi śladami na kopercie to sztuka po jakiejś ingerencji 

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasuje :))

post-88237-0-80406900-1532104813_thumb.jpeg

Edytowane przez rafio77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczegolarze, ciekawe czy tak swoje ewentualnie samochody nowe oglądacie :D


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była taka sztuka co miała porysowane uszy od ściągania bransolety a dokładnie porysowana nieumiejętnym zakładaniem teleskopów. Podobno fabrycznie nowa była. Nie wnikam czy tak faktycznie było czy nie. Czy czy może to była odnawiana sztuka z wystawy. Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca przy zegarkach tej klasy i tyle.

 

Generalnie maskownicami luzami itd bym się nie przejmował. Zwróć uwagę na kopertę jeśli szlify są równe i ostre i nie ma innych podejrzanych sladów typu uszczerbania, wgniecenia, rysy to jest ok. Natomiast jeśli krawędzie styku są mocno zaoblone, albo co też już widziałem są ślady po podważaniu bezla czy ślady klucza na deklu ( wyszczerbania na krawędzi wcięcia ) lub porysowane uszy od wewnątrz przy krawędzi mocowania teleskopu to podziękuj. 

 

Nie ma sensu roztrząsać co, kto, gdzie i kiedy. Po prostu sztuka z dziwnymi śladami na kopercie to sztuka po jakiejś ingerencji

 

Może i nie ma sensu roztrząsać ale do tej pory jak kupowałem nowy zegarek to

Praktycznie trzeba było sprawdzić czy nie ma jakiegoś paprocha na tarczy lub czy tarcza nie jest gdzieś porysowana. Reszta elementów zegarka zawsze była ok. Zawsze po zakupie daje sobie kilka dni na spokojne obejrzenie nowej zabawki. Dwa razy mi się trafiła porysowana tarcza raz w citizenie a raz w Seiko. Po stwierdzeniu babola odsyłałem zegarek i dostawałem nowy na wymianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10XCXCC.jpg

Edytowane przez S-3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym rzeczoznawca to mi do głowy nie przyszlo, ale z miernikiem grubosci lakieru juz tak ;). Kumpel jezdzi lora ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super ci to foto wyszło

I jak dobrze spasowane maskownice

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie z tymi maskownicami, to co poniektórym Wam współczuję, jak czytam to co piszecie, kto z kim i czym co odbieram, lupy, mikroskopy. szczelinomierze....

Wy chyba w życiu naprawdę nie mieliście / nie macie poważniejszych problemów. Naprawdę współczuję.  Mi szkoda życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam troche kolegow rozumiem. A co oni niby w tym życiu stracą że poswieca podczas zakupu wymarzonego zegarka 15min wiecej czasu na dokladne jego obejrzenie? to nie zakupy w warzywniaku, chodz tam w sumie tez lubie zobaczyc czy pomidory nie sa obite, a banany nie podgnite.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam troche kolegow rozumiem. A co oni niby w tym życiu stracą że poswieca podczas zakupu wymarzonego zegarka 15min wiecej czasu na dokladne jego obejrzenie? to nie zakupy w warzywniaku, chodz tam w sumie tez lubie zobaczyc czy pomidory nie sa obite, a banany nie podgnite.

Ja też "TROCHĘ" kolegów rozumiem, to nie są małe pieniądze i  babole także mnie irytują ale na szczęście jeszcze z lupą i mikroskopem nie latam.  :lol:  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mikroskop to byłaby chyba troche przesada :) ale jezeli w salonie poprosisz o lupe żeby zobaczyc dobrze detale tarczy to nie jest żaden wstyd i nie ma z tym problemu. Sam tak ogladalem na swoim Moonphase odcisk buta na wskazaniu fazy ksiezyca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wrażenie, że chyba właśnie bardziej wybredny jestem podczas zakupu pomidorów i bananów... 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie z tymi maskownicami, to co poniektórym Wam współczuję, jak czytam to co piszecie, kto z kim i czym co odbieram, lupy, mikroskopy. szczelinomierze....

Wy chyba w życiu naprawdę nie mieliście / nie macie poważniejszych problemów. Naprawdę współczuję.  Mi szkoda życia.

Nie śledziłem w szczegółach ostatniej batalii o równe szpary/ szczeliny Omeg i nie wiem czy protest jest zasadny ...może VAR pomoże ale generalnie wychodzę z założenia że cwaniak sprzedawca powinien zapłacić z własnej kieszeni za oferowanie klientowi używanego jako nowego....nie dajmy się „robić w h..j za naszą kasę”...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie zdjęcie S-3 :)

Też mi się podoba

Jednak można spasować bez szpar

 

Kolego S-3:

Czy można wiedzieć z którego roku produkcji jest zegarek i czy kupiony w kraju czy za granicą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas uświadomić sobie, że Omega powoli nie odbiega jakością wykonania od niżej pozycjonowanych marek.

 

Ty tak tylko z zegarkami Omega czy ogólnie ?

Chyba ze masz za to płacone wtedy rozumiem w końcu każdy orze jak może...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się podoba

Jednak można spasować bez szpar

 

Kolego S-3:

Czy można wiedzieć z którego roku produkcji jest zegarek i czy kupiony w kraju czy za granicą?

Zegarek jest chyba  z 2012 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeprosiliśmy się :) Dzięki dla jednego z forumowych kolegów ,że odwiódł mnie od irracjonalnej decyzji.

post-102288-0-57028300-1532249760_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) To bardzo dobra decyzja :)

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.