Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Czasami mam wrażenie, że ich menedżerowie nie zaglądają na fora zegarkowe, a polityka produkcyjna nie odpowiada potrzebom rynku, lecz za wszelką cenę chce ją kształtować.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokupilem kiedys bransolete ale ja rzadko zakladam bo wole zdecydowanie paski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to bład bo na kajdanie wygląda dużo lepiej


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy projektant czymś się inspirował ? Znajomo wygląda.

post-55463-0-73447000-1532554362_thumb.jpg

Edytowane przez wytrych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na pytanie jaki to kaliber mechanizmu.

Pomożecie?

Dzięki i pozdrawiam :)

post-49421-0-03534900-1532611237_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

5 stron temu śmiałem się z opcji kupna zegarka w towarzystwie rzeczoznawcy :) Teraz jednak nie jest mi już tak do śmiechu... 

Ale po kolei - Maskownice bransolety to problem rozdmuchany i trzeba o tym wiedzieć żeby to w ogóle zauważyć. Bezel owszem ma luzy ale trafia idealnie w indeksy i fenomenalnie "chodzi" w porównaniu do choćby Trasera Black Storm-a. Koperta jest świetna i idealna dla mojego dość szczupłego nadgarstka, a dokładność mechanizmu jest bardziej niż wystarczająca (1s/2 dni)

Jednakże po tygodniu w kocu wypatrzyłem wadę. Mianowicie wskazówka godzinowa o równych godzinach nie pokrywa się z indeksem godzinowym  :blink:  o dobre 10min, przy czym o 12-tej trafia prawie w indeks a o 18-tej ma spore przesunięcie. 

Mam oddać go do serwisu na regulację no ale sorry, w zegarku za 15000 zł coś takiego? sprawdziłem wszystkie swoje zegarki i począwszy od Certiny poprzez Trasera, Sectora i Sinna nic takiego nie występuje. Zegarek ma tydzień i już ma trafić do owianego złą sławą Swatch Serwis ?????? bo po tym co mnie spotkało oczywiście zacząłem wierzyć w złą reputację serwisu Omegi w Polsce.

Na koniec mam pytanie - co dalej? czy zostało mi oddać zegarek do serwisu do naprawy czy też istnieje opcja wymiany towaru na nowy wolny od wad? Nie znam się na przepisach w tej kwestii stąd moje może i lamerskie pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak godzinowa nie trafia w indeks godzinowy o 10 min??

 

Edycja: najpierw serwis później ew. wymiana niestety. Chyba, że pójdą na rękę, ale nie sądzę.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Szyszkops

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak godzinowa nie trafia w indeks godzinowy o 10 min??

Bardzo prosto, wskazówka minutowa jest dokładnie na równej godzinie czyli na 12stce, a godzinowa już wyprzedza indeks godziny np. 6-tą o 1-2 mm czyli jest w pozycji w jakiej powinna być o godz. 18.10 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosto, wskazówka minutowa jest dokładnie na równej godzinie czyli na 12stce, a godzinowa już wyprzedza indeks godziny np. 6-tą o 1-2 mm czyli jest w pozycji w jakiej powinna być o godz. 18.10

A ok bo w pierwszej chwili zrozumiałem coś absurdalnego

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przestańcie straszyć. Całą kolekcję Japończyków sprzedaję, żeby sobie tego wymarzonego moona kupić!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co innego ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze miałem i mam podobny dylemat. Czy kilka ciekawych tańszych czy jeden wymarzony ale kosztem tamtych.

 

Wysłane z mojego HTC


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co innego ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No właśnie.Czyli wychodzi na to ,że z tym modelem aktualnie trzeba mieć duże szczęście by trafić nienaganny egzemplarz.Niczym z skx-em od Seiko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-97650-1532620853,5771_thumb.jpg

Kurde... u mnie minutowa nie trafia o 18:00

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zawsze miałem i mam podobny dylemat. Czy kilka ciekawych tańszych czy jeden wymarzony ale kosztem tamtych.

 

Wysłane z mojego HTC

Długo się biłem z myślami. I długo nie chciałem, a może nie umiałem tych kilku tańszych się pozbyć. Tren moonwatch mi spać nie dawał, więc w końcu stało się. A jeszcze dwóch doświadczonych kolegów popchnęło w tę stronę ułatwiając decyzję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

I to obok PO 2500 jedyny słuszny kierunek w przypadku Omegi, oczywiście to tylko moje zdanie.

Od tej PO zaczęły się moje marzenia o moonwatchu do kompletu :)

post-98957-0-86310600-1532623599_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to obok PO 2500 jedyny słuszny kierunek w przypadku Omegi, oczywiście to tylko moje zdanie. Do rozważenia jest jest jeszcze nowa SMP 300. Cała reszta mogłaby dla mnie zniknąć z oferty :P

Bez przesady, jest jeszcze kilka ciekawych modeli jak globmaster, PO, AT, niektóre konstelacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

, ale jak ktoś z półki zegarków za 1-2k wejdzie w półkę 4-8k czy z tej w półkę 15-30 k, czy jeszcze wyżej w 60-150k to powrót w dół jest raczej niemożliwy - człowiek zbyt szybko przyzwyczaja się do dobrego, tym bardziej jeśli mowa o czymś co stanowi jego hobby   :D

coś w tym jest, ale bywają sytuacje w życiu, że jesteśmy zmuszenie zejść niżej lub całkowicie z czegoś zrezygnować i nie mam tylko na myśli zegarków.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy,

w końcu znalazłem Omegę Vintage, na którą tak długo polowałem.

Przedstawiam Wam Omegę Geneve Cal. 601, którą kupiłem od jednego z Forumowiczów:

 

post-44722-0-62536700-1532636028_thumb.jpg

 

post-44722-0-04048200-1532636037_thumb.jpg

 

post-44722-0-65497100-1532636043_thumb.jpg

 

post-44722-0-43705900-1532636051_thumb.jpg

 

post-44722-0-99614900-1532636067_thumb.jpg

 

Poszukuję do niej nowego paska. Co byście poradzili?

Bardzo spodobał mi się pasek z poniższego zdjęcia:

42-.jpg

Niestety nie jestem przekonany czy na pewno będzie pasował do pozłacanej omegi.
Wstępnie napisałem do skórnik styl i odpowiedzieli, że mogą zrobić taki za 80zł.

 

Założylem do niej prosty pasek od pattini, ale sądzę że jest za gruby (4mm) i chyba przytłacza zegarek:

post-44722-0-78301700-1532634623_thumb.jpg

 

Może bardziej pasowałby jakiś brązowy krokodyl?

Wszelkie sugestie mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.