Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę tak niestety ale nie jest to duży kąt... starałem się prosto...:)

To może tutaj mi powiecie gdzie jest te 1,5mm :) tak tak po prawej 43,5 PO :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Czarne wyszczupla...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy zadam Wam kilka pytań i mam nadzieję, że nie zostanę rozstrzelany przez konserwatystów :P

 

Jeszcze nie teraz ale kiedyś, będę chciał upolować klasycznego speediego - jestem zdecydowanym zwolennikiem hesalitu i nikt/nic mnie nie przekona do innej wersji:)

Przewaliło mi się sporo zegarków przez pudło i wyleczyłem się też z tego, że preferuję przeszklony dekiel - nie ukrywam jednak, że w tym przypadku fajnie byłoby co jakiś czas sobie popatrzeć na taki manualny mechanizm (ktoś powie - nic wielkiego i specjalnego, ale dla mnie ciekawszy widok niż eta..)

 

W związku z tym już się zorientowałem, że taka wersja szyta na moje potrzeby to byłoby 3572.50 - ale tutaj skazany byłbym na używki, które wcale tańsze od nowej wersji na hesalicie nie są.. w dodatku często z tego co widzę są wybrakowane z papierów/pudeł.

 

To tyle słowem wstępu, a teraz trochę pytań:

 

1. Czy jak kupie wersję z szafirem, to da się tam oryginalne szkiełko hesalitowe wsadzić? czy wpłynie to jakoś na parametry (szczelność) zegarka??

2. Nie orientowałem się co do bransolety i zapięcia (stare refy kontra nowe) - czy w nowszych referencjach są lepsze/dużo lepsze rozwiązania i dlaczego??

3. Informacyjnie tylko dodam, że ze względu na mniej zdobiony mechanizm 1861 i plastikowy hamulec, nie biorę pod uwagę zakup wersji z hesalitem+ pełnym deklem i opcją podmianki na szklony dekiel (słyszałem, że można i w takie coś się bawić).

4. Obawiałbyś się wersji bez papierów i pudła, gdybyś miał pewny (oryginalny - niekradziony) egzemplarz? - ile z ceny rwać za taką sztukę? tak tylko orientacyjnie pytam..

 

Odpowiedź na powyższe pozwoli mi wyluzować w temacie, bądź rozpocząć poszukiwania już teraz (jeżeli jedynym wyjściem na moje zachcianki był tylko 3572.50..)

 

Marek

1. Rozmiary obu szkieł są delikatnie różne, szafir większy.

2. Różnice nie są duże, nowa jest skręcana na śruby co bogaciej wygląda. Starsza na bardziej obłe boki co jest na +.

4. Jeśli zegarek brałby dla siebie na docelowy użytek, przy założeniu pewnego źródła to brak papierków mógł bym przeboleć. Ale to musi mieć odzwierciedlenie w cenie, przynajmniej - 30% ceny kompletnych zestawów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

1. Rozmiary obu szkieł są delikatnie różne, szafir większy.

Jeżeli to jest pewne info to bez rzeźby się nie obędzie - a rzeźby nie chcę..

 

4. Jeśli zegarek brałby dla siebie na docelowy użytek, przy założeniu pewnego źródła to brak papierków mógł bym przeboleć. Ale to musi mieć odzwierciedlenie w cenie, przynajmniej - 30% ceny kompletnych zestawów.

 

Zamierzenie jest takie, że ma to wylądować u mnie i mieć dożywocie - takie pudła i papiery miałyby dla mnie faktycznie znaczenie, gdybym myślał o odsprzedaży w przyszłości.

 

Czyli pozostaje mi poszukiwanie 3572.50 w jak najlepszym stanie... lub pogodzenie się z pełnym deklem

 

Ciekawe, że wygodniejsza jest ta starsza bransoleta - całościowo chyba jestem w stanie pogodzić się z używką, z wygodniejszym kajdanem - a i tak częściej będzie chyba noszony na skórce

 

Dzięki

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz oglądać werk to bierz szafir. Dla mnie ciekawszą opcją jest hesalit. Poza tym lity dekiel jest ładny.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz oglądać werk to bierz szafir. Dla mnie ciekawszą opcją jest hesalit. Poza tym lity dekiel jest ładny.

 

Jeżeli znalezienie 3572.50 w stanie bdb i przyzwoitej cenie będzie nieosiągalne, to jednak priorytetem jest dla mnie hesalit - na to będę patrzał cały czas - mechanizm pewnie przez 3 dni będzie fajny i tyle , ewentualnie będzie pokazywany jak znajomy zapyta co to jest na ręce

Edytowane przez denver47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeżeli to jest pewne info to bez rzeźby się nie obędzie - a rzeźby nie chcę..

Tak mówią internety, może warto popytać w SGP lub na Pięknej, zegarmistrz powinien wiedzieć lepiej z praktyki o ile ktoś to już przerabiał :)

Z tym się nie spotkałem, stare trupy z samym pudłem są wystawiane po max 2k mniej niż pełne zestawy z nowym pudłem i wszystkimi dobrami w środku.

Różnie z tym jest. Jeśli przyjąć, że dobre, kompletne zestawy bywają po ok. 12-13k (ale i taniej), to powyżej 10k za egz. bez papierów i pudeł bym nie dał. Oczywiście mowa o modelu na 1861.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie gdzie można poszukać zapięcie motylkowe do omegi ? Oprócz salonu... staram sie upolować 18mm ale na prawdę jest cieżko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podróż ponad 100 lat wstecz - trzy kalibry z początku marki, gdyż nie samymi naręcznymi człowiek żyje...

 

ebf607f1f5ca456dmed.jpg

 

7cb95c0879061fe4med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie gdzie można poszukać zapięcie motylkowe do omegi ? Oprócz salonu... staram sie upolować 18mm ale na prawdę jest cieżko

Czasami na wus bywają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem właśnie ze czasami ... siedzę i czekam i przeglądam chyba 5 różnych stron ...

No nic jakby ktoś miał jakiś pomysł to by było super albo może ma na sprzedaż ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tak przy Wtorku czy do rotacji idzie?

Edytowane przez Repsak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten jest nie do ruszenia ;)

Racja, ale gdybyś rozum postradał to pisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, ale gdybyś rozum postradał to pisz ;)

Mam nadzieję, że życie mnie nigdy do tego nie zmusi:) to zegarek z okazji narodzin syna więc wartość sentymentalną ma olbrzymią. Poza tym uważam, że to jedna z ciekawszych limitek (niezliczonych ostatnio). Teraz czekam na Apollo XI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie gdzie można poszukać zapięcie motylkowe do omegi ? Oprócz salonu... staram sie upolować 18mm ale na prawdę jest cieżko

Zapytaj Tomka (nick na forum: Tomulac), może akurat ma na stanie. A jeśli nie ma, to powie, czy będzie miał.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj Tomka (nick na forum: Tomulac), może akurat ma na stanie. A jeśli nie ma, to powie, czy będzie miał.

Super dzięki za podpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie, czy ktoś się orientuje ile kosztuje bransoleta do Omega Hour Vision? Czy mamy dystrybutora firmy na forum ? Wie ktoś czy zostaje telefon do Jubitomu czy innego punktu ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że najszybciej będzie podpytać np. w Jubitomie, czy u Śliwinskiego.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla ciekawych, bransoleta do Omega Hour Vision z mechanizmem 8500 kosztuje w Jubitomie 5910,- do tego możliwy rabat z kartą klienta. Jeśli na karcie był wcześniej zakup powyżej 5000,- to jest rabat 10%, jeśli mniejszy, to z kartą 5% rabatu

 

P.S. Dostałem informację, że bransoleta Hour Vision z nowszym mechanizmem zaczynającym się od 9xxx kosztuje ponad 7 tyś, ale już się nie skupiałem dokładnie.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakiś obłęd , kawałek stali :)

 

 

słyszałem, że tą konkretną wykuwały elfy.. plotki mówią, że świeci w nocy na niebiesko, gdy zbliża się ktoś z rolexem na ręce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

43d67f9b44cb153b7c66b8e4548397b6.jpg

Nie wiedziałem w którym wątku ale chyba tutaj najbardziej pasuje :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Pytanie: który 40-60 latek założy taką 300? Od pewnego czasu zastanawiam się do jakiej grupy wiekowej skierowana jest ta oferta i wychodzi mi coś około 20 lat. Planeta i Sub to poważne zegarki w porównaniu to tej. O co tutaj chodzi?


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.