Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fidelio

 

 

 

 

Właśnie dopiero dziś to zauważyłem jak mi stanął. Słabe to nakręcanie :wacko: zatem leci już na bazarek  :P

No to do biegu, gotowi, START  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...kończy trzy lata... :lol:

 

Pamietam zdjecia z porodowki jakby to bylo wczoraj... ;)

No w sumie moje maja 10 i 9

Niezle ten czas zapierdziela. Tzn. tutaj, bo pewnie w kryminale w Bangladeszu inaczej to odbieraja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie mam i nie będę mieć - 300m jako przedstawiciel "stajni" wystarczy :-)

Ja chciałbym mieć AT niebieską i PO pomarańczową. :)


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym mieć AT niebieską i PO pomarańczową. :)

Gdybym nie mial 300m, to kupiłbym właśnie AT. Wiem, ze to zupełnie inne zegarki, ale ze nie jestem jednozegarkowcem, dałbym radę. :-) Coć wtedy miałbym kłopot, jakiego divera kupić ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym nie mial 300m, to kupiłbym właśnie AT. ...

SMP miałem. Dlatego teraz czas na AT. :D

 

...

Wiem, ze to zupełnie inne zegarki, ale ze nie jestem jednozegarkowcem, dałbym radę. :-) Coć wtedy miałbym kłopot, jakiego divera kupić ;-)

Nurków ładnych jest bez liku. A jeśli chodzi o Omegę go tylko PO.

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Co tu pisać Marek, no umisz te zdjęcia robić ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu pisać Marek, no umisz te zdjęcia robić ;-)

Dzięki, czasem się udają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Dzięki, czasem się udają

Nie dość, że utalentowany, to jeszcze skromny ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super strzały.

 

Nie dość, że utalentowany, to jeszcze skromny ;-)

Jeszcze jakby ładny zegarek był na tych fotach. :D

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Masz absolitnie rację, zegarek nawet nie jest ładny. Jest bardzo ładny ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zdjęcia niby zwyczajne, proste aranżacje, a wywalają z kapci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SMP miałem. Dlatego teraz czas na AT. :D

 

Nurków ładnych jest bez liku. A jeśli chodzi o Omegę go tylko PO.

Dla mnie PO jest za duża. Więc - jak pisałem - miałbym problem z wyborem. A tak moge skupić sie na poszukiwaniu garniturowca :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dopeman! :)

Dzięki :)

No to podziel się wrażeniami!

Ciężko mi coś składanego opowiedzieć bo jeszcze jestem nieco oszołomiony, zakup bardzo spontaniczny, nie powinienem tyle wydać na zegarek według wszelkich racjonalnych przesłanek, ale nie od tego jest życie żeby zawsze wszystko racjonalizować, lepiej żałować że coś się zrobiło niż że czegoś się nie zrobiło :)

 

Tak też, nauczony doświadczeniem na forum, nie czekałem sobie na bazarku, ale wyprowadziłem cios wyprzedzający - tuż po drobnej, mimochodem rzuconej na forum, sugestii kolegi desmo o rzekomej redukcji kolekcji. Napisałem tuż po a byłem DRUGI w kolejce! ;)

 

Kolega przede mną wybrał jednak szafir, no i jest w końcu u mnie 'legendary moonwatch'.

 

Co mogę napisać na gorąco, po ledno dniu noszenia.

 

Z papci mnie nie wywaliło, jak to często bywa w zetknięciu z 'legendą'. Ale poczytuję to za zaletę, jego konserwatywny, 'skromny' design ma cieszyć długo i taktownie, a nie krótko i intensywnie. Jest bardzo fotogeniczny, na żywo za to dość stonowany. Wiele razy łapie się na tym że częściej sięgam po te prostsze, bardziej czyste w formie zegarki niż te z efektem 'wow'.

 

Jest duży i masywny! :) Waży ledwie kilkanaście gram mniej niż monster i 20 kilka mniej niż sumo. (wszystkie ważone z już skróconymi bransoletami na nadgarstek 16,5) - ale ma przecież te swoje 42 mm.

Przy tym wszystkim jest tak fenomenalnie skonstruowany że potrafi ten rozmiar doskonale ukrywać. Nosi się jak mniejszy. Wygląda na nadgarstku jak mniejszy. Nie jest wysoki, ma przyjazny L2L. Koperta jest zgrabna, nie ma 'ściany' od bezela w dół, to nie jest klocek!

W zasadzie tylko z większej odległości, kiedy bezel i tarcza zalewają się ze sobą w czarne koło, wygląda na moim nadgarstku na dość duży, nieco zbyt duży jak na edc ;)

 

Omega zapewnia 2 dziurki mikroregulacji w zapięciu. Pewno to powód do radości że w ogóle są ;) No ale efekt taki że zdjęcie 4 ogniw ściska nadgarstek i dopływ krwi, zdjęcie 3 i skorzystanie z drugiego otworu mikroregulacji daje efekt nieco luzacko-cwaniacko założonego zegarka.. ta reglementacja porządnej regulacji w droższych zegarkach jest.. Słaba. Mówiąc dyplomatycznie.

 

Cóż. Zima idzie. Czas na paski :)

 

PS. Ktoś mówił tu o nakręcaniu. To mój trzeci współczesny zegarek z ręcznym naciągiem. Lekko, gładko i przyjemnie, tak się nakręca moona :)

Edytowane przez dopeman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie PO jest za duża.

...

Poprzednia 42mm jest bardzo zbliżona do SMP. A nowa ma niecałe 40mm. ;)

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia niby zwyczajne, proste aranżacje, a wywalają z kapci ;)

Dokładnie, niby nic nadzwyczajnego, ale chylę czoła

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

ST ma podział sekundy na 3 części a Moonwatch na 5 części. Bez sensu.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Dzięki :) Ciężko mi coś składanego opowiedzieć bo jeszcze jestem nieco oszołomiony, zakup bardzo spontaniczny, nie powinienem tyle wydać na zegarek według wszelkich racjonalnych przesłanek, ale nie od tego jest życie żeby zawsze wszystko racjonalizować, lepiej żałować że coś się zrobiło niż że czegoś się nie zrobiło :)

Tak też, nauczony doświadczeniem na forum, nie czekałem sobie na bazarku, ale wyprowadziłem cios wyprzedzający - tuż po drobnej, mimochodem rzuconej na forum, sugestii kolegi desmo o rzekomej redukcji kolekcji. Napisałem tuż po a byłem DRUGI w kolejce! ;)

Kolega przede mną wybrał jednak szafir, no i jest w końcu u mnie 'legendary moonwatch'.

Co mogę napisać na gorąco, po ledno dniu noszenia.

Z papci mnie nie wywaliło, jak to często bywa w zetknięciu z 'legendą'. Ale poczytuję to za zaletę, jego konserwatywny, 'skromny' design ma cieszyć długo i taktownie, a nie krótko i intensywnie. Jest bardzo fotogeniczny, na żywo za to dość stonowany. Wiele razy łapie się na tym że częściej sięgam po te prostsze, bardziej czyste w formie zegarki niż te z efektem 'wow'.

Jest duży i masywny! :) Waży ledwie kilkanaście gram mniej niż monster i 20 kilka mniej niż sumo. (wszystkie ważone z już skróconymi bransoletami na nadgarstek 16,5) - ale ma przecież te swoje 42 mm.

Przy tym wszystkim jest tak fenomenalnie skonstruowany że potrafi ten rozmiar doskonale ukrywać. Nosi się jak mniejszy. Wygląda na nadgarstku jak mniejszy. Nie jest wysoki, ma przyjazny L2L. Koperta jest zgrabna, nie ma 'ściany' od bezela w dół, to nie jest klocek!

W zasadzie tylko z większej odległości, kiedy bezel i tarcza zalewają się ze sobą w czarne koło, wygląda na moim nadgarstku na dość duży, nieco zbyt duży jak na edc ;)

Omega zapewnia 2 dziurki mikroregulacji w zapięciu. Pewno to powód do radości że w ogóle są ;) No ale efekt taki że zdjęcie 4 ogniw ściska nadgarstek i dopływ krwi, zdjęcie 3 i skorzystanie z drugiego otworu mikroregulacji daje efekt nieco luzacko-cwaniacko założonego zegarka.. ta reglementacja porządnej regulacji w droższych zegarkach jest.. Słaba. Mówiąc dyplomatycznie.

Cóż. Zima idzie. Czas na paski :)

PS. Ktoś mówił tu o nakręcaniu. To mój trzeci współczesny zegarek z ręcznym naciągiem. Lekko, gładko i przyjemnie, tak się nakręca moona :)

To mamy bardzo poodbne spostrzeżenia dotyczące Moona :-) Co do nakręcania to faktycznie jest gładko i przyjemnie, ale przyznasz chyba, że ciut niewygodnie :-) Tak czy inaczej widać, że zegarek cieszy, a w końcu o to właśnie chodzi :-) Gratki raz jeszcze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ST ma podział sekundy na 3 części a Moonwatch na 5 części. Bez sensu.

ST to nie jedyny speedy pro ktory ma podział na 3, tak samo jest w apollo xiii Silver snoopy, ultramani, także w Twoim ck2998 Edytowane przez orlis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie FOIS powinno nakręcać sie raz dziennie czy co 48g? Mi wychodziło jakoś co 2 dni ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rezerwę chodu ma 48h ale najlepiej wyrobić sobie nawyk nakręcania codziennie rano wtedy nawet jak raz zapomnisz to zegarek powinien dalej chodzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.