Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

PO jest super. Tylko do 45,5 trzeba mieć łapę. Choć ta z 2500 jeszcze w miarę ok leży, również na mniejszych nadgarstkach, przez jej stosunkowo niewielką wysokość.

Swietna byla ta starsza PO, płasko leżała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co zrobić, ten plastik ciągle cieszy  ;)

nawet garderobę do niego dokupiłeś :) fakt wskazówki plastikowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

nawet garderobę do niego dokupiłeś :) fakt wskazówki plastikowe :)

Garderoba była już wcześniej  ;) Co nie zmienia faktu, że plastic is fantastic  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Garderoba była już wcześniej  ;) Co nie zmienia faktu, że plastic is fantastic  :lol:

i jak wrażenia z tego co się orientuje mam taki sam nadgarstek jak Ty , sam się z kolei zastanawiam czy nie kupić Fois-a ze względu na mniejszy rozmiar

Edytowane przez rafio77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

i jak wrażenia z tego co się orientuje mam taki sam nadgarstek jak Ty , sam się z kolei zastanawiam czy nie kupić Fois-a ze względu na mniejszy rozmiar

Przy L2L wynoszącym 47 w porywach do 48 mm także na mojej "drwalskiej" witce leży bardzo dobrze  :) Mega wygodny zegarek, choć i ja początkowo miałem pewne obawy co do rozmiaru i z tej przyczyny też w pewnym momencie rozważałem FOIS  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy L2L wynoszącym 47 w porywach do 48 mm także na mojej "drwalskiej" witce leży bardzo dobrze  :) Mega wygodny zegarek, choć i ja początkowo miałem pewne obawy co do rozmiaru i z tej przyczyny też w pewnym momencie rozważałem FOIS  ;)

mierzyłeś fois-a ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz na pasku :)

 

A45z76e.jpg

 

HEshCpx.jpg


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

mierzyłeś fois-a ?

Nie, bo miałem okazję przymierzyć Speedmastera w kopercie 42 mm i już wiedziałem, że będzie dobrze  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo miałem okazję przymierzyć Speedmastera w kopercie 42 mm i już wiedziałem, że będzie dobrze  :)

ok dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia Omegi traktują z szacunkiem.

 

Co do cen, to sam przegląd PO 2500 kosztuje 700PLN, do czego należy doliczyć części, tzw. Service Kit - 380PLN. Wszystko oryginalne z dwuletnią gwarancją na wykonaną usługę. Jeśli chodzi o szczelność to pełny test robią zawsze po otwarciu zegarka i dają do łapy wydruk. Dostałem też chyba wydruk dokładności chodu, musiałbym poszperać w papierkach.

A ja akurat w zeszłym tygodniu podpytalłem o cenę serwisu PO 2500 u mnie w miasteczku. Nie żebym potrzebował bo przeszła taki 2 czy 3 lata temu przed zakupem. Tak z ciekawosci. Otóż autoryzowany serwis Omegi (nie salon) w Austrii życzy sobie za taka usługę ok 500EUR. Jeżeli sprawa się zamknie na zwykłym cyklicznym serwisie. Test WR do 10ATM robią od ręki gratis. Test 60ATM tylko po uprzedniej wymianie wszystkich uszczelek. Koszt pod 100EUR.281b38651957aa38898038001ced76d6.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PistolPete - nie chcesz sprzedać tej PO?

Przynam, że kilka razy już miałem taki pomysł ale odwiodła mnie od niego żona. I chyba maiała racje.

Ja już raz pospieszyłem sie ze sprzedażą Speedmastera MtM.

Pewnie przyjdzie dzień, że go będę sprzedawał, tyle że obiecałem go już paru kolegom. :unsure: Tak czy inaczej PO na chwile obecną zostaje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z szanoqnych klubowiczów pokusiłby się o porównanie dwóch zegarków, plusy minusy Omega Moonwatch (mogą być obie wersje hesalit i szafir) oraz Omega Hour Vision. Chodzi mi o mechanizmy, stosunek jakości wykonania do ceny w obu przypadkach, może na któryś z nich bardziej zwrócić uwagę lub mniej ? Oba na bransolecie.

 

 

69af390a58e2127492ffa1c66b9d9103.jpg

 

96af1d7325a0fbb9146b143ea7a44821.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, to są tak różne zegarki - jakby porównywać unimoga z np. C-klasą.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego ktoś się pokusi a przy okazji odpowie też na pytanie, który zegarek ma lepszy stosunek ceny do jakości

 

Z tym porównaniem chyba przesadzasz. Uważam, że obydwa na bransolecie można ubrać do koszuli jak i t-shirtu

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez a_team

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch tylko moonwatch.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch tylko moonwatch.

Tak bez uzasadnienia ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mega uniwersalny zegarek, kultowa lemania, piękne kształty, trzyma wartość zawsze. O de ville nikt nie będzie pamiętał.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O de ville nikt nie będzie pamiętał.

... i ja tutaj widzę duży plus. A co z mechanizmem 8500 w Hour Vision ? Lepszy od manuala w moonie ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla jednych lepszy dla innych nie. Na pewno dokładniejszy, zaawansowany technicznie itp. Ja wolę klasyki.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum pewnie duża część kolegów wybrałaby moonwatcha z przyczyn oczywistych, o których pisze Filip.

Bardziej zaawansowany jest de ville, ale w tej parze nic to nie zmienia :) Zresztą zamiast niego wolałbym globmastera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Hour Vision fajnie jest przeszklona koperta.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.