Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, nieskromnie przyznam Ci całkowitą rację :D


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nawet ma :) I po parunastu dniach obcowania z nim mam takie oto przemyślenie, że "efektu wow", rozumianego jako "klękajcie narody", w przypadku tego zegarka nie było (przynajmniej u mnie). Ale czy to źle? No właśnie nie, bo do zakupu Moona szykowałem się długo, oglądałem i czytałem recenzje, zastanawiałem się nad tym, jaką wersję wybrać (ach ten wspaniały dylemat hesalit czy szafir), a jak już zegarek u mnie się pojawił, w tej najbardziej klasycznej wersji (hesalit i pełen dekiel), to dość szybko pojawiła się refleksja, że on jest dokładnie taki, jaki być powinien ;) Bo Moon, przynajmniej z mojej perspektywy, to typowy "tool watch" i dlatego jestem w stanie wybaczyć mu to wszystko, za co niektórzy go krytykują. Nie przeszkadza mi więc brak daty, koronka, którą operowanie nie należy do najwygodniejszych (BTW, w moim Rado pod tym względem i tak jest gorzej), choć sama jej praca jest rzekłbym, aksamitna czy wreszcie brak nakładanego logo (indeksów) i inne takie pomniejsze. Ja osobiście mam wrażenie obcowania z legendą i bardzo mi się to podoba. Życzę sobie, żeby mi się nie znudził i żeby hesalit jak najdłużej pozostał bez rys :D A jak się porysuje, to dobrzy ludzie w razie czego pomogą :lol: Amen.

Mi chodziło o to że indeksy nie są płaskie do końca więc nie mogły być z drukarki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Mi chodziło o to że indeksy nie są płaskie do końca więc nie mogły być z drukarki :D

Pod mikroskopem jeszcze mu się nie przyglądałem, ale kto wie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest czym ;)

Tak sobie myślę że lubię użytkowe divery. 80% moich zegarków to właśnie taki styl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Tomek, tu też raz jeszcze gratki Planety :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nawet ma :) I po parunastu dniach obcowania z nim mam takie oto przemyślenie, że "efektu wow", rozumianego jako "klękajcie narody", w przypadku tego zegarka nie było (przynajmniej u mnie). Ale czy to źle? No właśnie nie, bo do zakupu Moona szykowałem się długo, oglądałem i czytałem recenzje, zastanawiałem się nad tym, jaką wersję wybrać (ach ten wspaniały dylemat hesalit czy szafir), a jak już zegarek u mnie się pojawił, w tej najbardziej klasycznej wersji (hesalit i pełen dekiel), to dość szybko pojawiła się refleksja, że on jest dokładnie taki, jaki być powinien ;) Bo Moon, przynajmniej z mojej perspektywy, to typowy "tool watch" i dlatego jestem w stanie wybaczyć mu to wszystko, za co niektórzy go krytykują. Nie przeszkadza mi więc brak daty, koronka, którą operowanie nie należy do najwygodniejszych (BTW, w moim Rado pod tym względem i tak jest gorzej), choć sama jej praca jest rzekłbym, aksamitna czy wreszcie brak nakładanego logo (indeksów) i inne takie pomniejsze. Ja osobiście mam wrażenie obcowania z legendą i bardzo mi się to podoba. Życzę sobie, żeby mi się nie znudził i żeby hesalit jak najdłużej pozostał bez rys :D A jak się porysuje, to dobrzy ludzie w razie czego pomogą :lol: Amen.

Wydałe mi się że większość kupujących moona czy suba przeżywa małe rozterki po zakupie zadając sobie pytanie czemu nie ma WOW skoro tyle zapłaciłem . Jesteśmy pod wpływem licznych rekomendacji , różnych forum i kupujemy ikony. W rękach potem nie czuć 16 czy 30 tys i powstają pytania itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Wydałe mi się że większość kupujących moona czy suba przeżywa małe rozterki po zakupie zadając sobie pytanie czemu nie ma WOW skoro tyle zapłaciłem . Jesteśmy pod wpływem licznych rekomendacji , różnych forum i kupujemy ikony. W rękach potem nie czuć 16 czy 30 tys i powstają pytania itp.

Cóż, ja dokładnie wiedziałem, czego się spodziewać w przypadku Moona. I podtrzymuję zdanie, że jest dokładnie taki, jaki być powinien, a jego noszenie sprawia wielką przyjemność. I jak dla mnie, właśnie o to w tej zabawie chodzi :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zadolowolilem sie FOIS który jest moim zdaniem ciut lepiej wykończony. Regularny nie przemawiał do mnie niezależnie od tego czy jest wart tyle ile krzyczą

Ale tez rozmiar FOIS był dla mnie odpowiedni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... i ja tutaj widzę duży plus. A co z mechanizmem 8500 w Hour Vision ? Lepszy od manuala w moonie ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

kolego kupilem HV jakies dwa lata temu tu na bazarku. nie moge absolutnie powiedziec zlego slowa o tym zegarku, jest dokladny, przeszklony dekiel, nakladane indeksy design pasujacy do wszystkiego. swietnie sprawdza sie na plazy na pasku nato jak i do koszuli na skorze. przy zakupie interesowalo mnie to zeby byla data i centralny sekundnik. wybor padl na HV i nie zaluje. tak nawiasem mowiac to nigdy bym nie zamienil na moona, on poprostu wogole mi sie nie podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, dobrze razem wyglądają :)

 

Zastanawiam się jakby wyglądała na czarno-czerwonym NATO :rolleyes:

 

Tutaj też się pochwalę :)

 

Gratki traczu! :) To Twoja "pierwsza" czy powrót?  ;) 


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jakby wyglądała na czarno-czerwonym NATO :rolleyes:

 

 

Gratki traczu! :) To Twoja "pierwsza" czy powrót? ;)

Dziękuję. Pierwsza PO w kolekcji, aczkolwiek 3 Seamaster. Mam w planach jej nie wypuszczać z rąk, żeby nie trzeba było wracać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dziękuję. Pierwsza PO w kolekcji, aczkolwiek 3 Seamaster. Mam w planach jej nie wypuszczać z rąk, żeby nie trzeba było wracać ;)

Coraz trudniej by Ci było do 2500 wrócić. U mnie też zostaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co oznacza stwierdzenie że tarcza z drukarki?

Indeksy i logo wydrukowane a nie nakładane.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Pierwsza PO w kolekcji, aczkolwiek 3 Seamaster. Mam w planach jej nie wypuszczać z rąk, żeby nie trzeba było wracać ;)

Coraz trudniej by Ci było do 2500 wrócić. U mnie też zostaje.

I słusznie Panowie. Ja raz tak zrobiłem i z miejsca pożałowałem. Drugi egzemplarz już się nigdzie nie wybiera.

 

08570c28e160705a9a4285a8eda55087.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

01755d0e77c9b8d98fbf77db7a02baca.jpg

Wszyscy wrzucają to i ja:) zdjęcie niestety historyczne ale już wiem, że odkupię ten zegar i dokładnie w tej wersji:)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

I słusznie Panowie. Ja raz tak zrobiłem i z miejsca pożałowałem. Drugi egzemplarz już się nigdzie nie wybiera.

 

I dobrze. Najgorsze jest to że ta lista zegarkow, które nigdzie się nie wybierają ciągle rośnie :)

 

Swoją drogą wie ktoś może czy ceny serwisu w Tempusie w Łodzi są jakoś do ugryzienia czy też są sztywne? Ewentualnie może ktoś może polecić dobre miejsce do przegladu PO na 2500? Najlepiej Łódź lub Warszawa. Pytam ponieważ 2500 to w zasadzie tylko modyfikowana ETA i nie powinna sprawić kłopotu. Fajnie by było zmieścić się w 1000zł a z tego co się orientuję to serwis w Tempusie to >2000 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam omegi seamaster 2254.50 żeby zrobić sobie moda który mi się podoba

na Allegro zero

na ebay jest troszkę sztuk

https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2380057.m570.l1313.TR12.TRC2.A0.H0.Xomega+2254.50.TRS0&_nkw=omega+2254.50&_sacat=0

Większość praktycznie z USA lub Japoni. Usa mogę zrouzmieć ale ta Japonia to co zagłębie omegi jest?

Czy to jak z Indiami? Skupują zjechane omegi odnawiają i na sprzedaż??

Po prostu dziwi mnie że tak dużo sztuk z Japoni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą wie ktoś może czy ceny serwisu w Tempusie w Łodzi są jakoś do ugryzienia czy też są sztywne? Ewentualnie może ktoś może polecić dobre miejsce do przegladu PO na 2500? Najlepiej Łódź lub Warszawa. Pytam ponieważ 2500 to w zasadzie tylko modyfikowana ETA i nie powinna sprawić kłopotu. Fajnie by było zmieścić się w 1000zł a z tego co się orientuję to serwis w Tempusie to >2000 zł

 

Przejdź się w Wwie na Piekną lub Ceramiczną, spytaj, powinno być taniej niż podajesz o Tempusie.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejdź się w Wwie na Piekną lub Ceramiczną, spytaj, powinno być taniej niż podajesz o Tempusie.

Dziękuję za sugestię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam omegi seamaster 2254.50 żeby zrobić sobie moda który mi się podoba

na Allegro zero

na ebay jest troszkę sztuk

https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2380057.m570.l1313.TR12.TRC2.A0.H0.Xomega+2254.50.TRS0&_nkw=omega+2254.50&_sacat=0

Większość praktycznie z USA lub Japoni. Usa mogę zrouzmieć ale ta Japonia to co zagłębie omegi jest?

Czy to jak z Indiami? Skupują zjechane omegi odnawiają i na sprzedaż??

Po prostu dziwi mnie że tak dużo sztuk z Japoni.

Najlepsze sztuki w najlepszych cenach i z UE widywałem na uhrforum - ale nie można się tam ot tak zarejestrować. I jeszcze omega i rolex forum też miewają fajne oferty. Mówię o kompletnych zestawach, nie 'szlifowane'.

 

Bardzo dużo jest z GB, ale to ewidentnie po solidnym lifcie.

 

Ciezki temat. Szukam długo i nic.

 

Ale jak chcesz modować, to chyba nie ma aż takiego znaczenia.

 

Chociaż szkoda takiego pięknego divera przerabiać moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Szukam omegi seamaster 2254.50 żeby zrobić sobie moda który mi się podoba

na Allegro zero

na ebay jest troszkę sztuk

https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2380057.m570.l1313.TR12.TRC2.A0.H0.Xomega+2254.50.TRS0&_nkw=omega+2254.50&_sacat=0

Większość praktycznie z USA lub Japoni. Usa mogę zrouzmieć ale ta Japonia to co zagłębie omegi jest?

Czy to jak z Indiami? Skupują zjechane omegi odnawiają i na sprzedaż??

Po prostu dziwi mnie że tak dużo sztuk z Japoni.

Coś jest z tą Japonią, potrafią mieć polerowane ale też bardzo ładne egzemplarze, nawet tytanu, które srogo cenią.

 

Tą w Niemczech widziałeś

https://uhrforum.de/threads/omega-seamaster-300-professional-2254-50-00-full-set.373318/

 

Co będziesz robił, PlanPro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Bo Moon, przynajmniej z mojej perspektywy, to typowy "tool watch"

Ma bardzo delikatne szlify i dużo powierzchni na połysk. Błyszczy się mi on, nieco za bardzo. Powiedziałbym że skoro już, to koktajlowy tool watch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.