Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Dla jednych duża utrata wartości Omegi jest zaletą ( można tanio kupić na wtórnym rynku ) dla innych trzymanie wartości Rolexa jest zaletą ( kupię, ponoszę, nie stracę ). Jest jednak 300-tka , która zyskuje na wartości.

post-55792-0-29546200-1545036758_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszedłem nieco na ambasadora nowego seamastera. Tak rozważam , jeszcze nie mam. Czy powstała ikona? Raczej nie. Czy zegarek dla prawników lekarzy, manegerow, jednozegarkowcow? Raczej nie. Dla kogo? Kauczuk, wakacje, pływanie , swietnie wyglądający duży 42mm diver. Panowie diver z krwi i kości choć w wydaniu XXI w z ceramika i krzyczącym z nadgarstka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla jednych duża utrata wartości Omegi jest zaletą ( można tanio kupić na wtórnym rynku ) dla innych trzymanie wartości Rolexa jest zaletą ( kupię, ponoszę, nie stracę ). Jest jednak 300-tka , która zyskuje na wartości.

Pewnie nie ta jedna, jakby poszukać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

@desmo, pamiętasz po ile była w PL nowa 2254?

_____

 

Ostatnia odsłona 300m to wg. mnie zegarki w dużej mierze słabe. Na początku myślałem, że 8800 jest głównym plusem, ale ten mechanizm jest jak 8500 z ostatniej rewizji (nie pamiętam f czy g), tylko nie oferuje zmiany czasu przez skaczącą wskazówkę godzinową. Insert ściągnięty z Ploprofa i uproszczenie fazowania koperty odbierają tożsamość 300m.

Poza mikro-regulacją, modele z czarną i niebieską tarczą przegrywają praktycznie we wszystkim z Gen2 i Gen1.

Bi-colory mają wypełnienie insertu, przez to jeszcze w miarę wyglądają, ale bi-color akurat mnie nie kręci.

 

Jedynie ten model jest kompozycją na tyle udaną (i dawno nie widzianą w 300m), że całokształt może przeważyć wady.

 

9521385_xxl.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@desmo, pamiętasz po ile była w PL nowa 2254?

_____

 

Ostatnia odsłona 300m to wg. mnie zegarki w dużej mierze słabe. Na początku myślałem, że 8800 jest głównym plusem, ale ten mechanizm jest jak 8500 z ostatniej rewizji (nie pamiętam f czy g), tylko nie oferuje zmiany czasu przez skaczącą wskazówkę godzinową. Insert ściągnięty z Ploprofa i uproszczenie fazowania koperty odbierają tożsamość 300m.

Poza mikro-regulacją, modele z czarną i niebieską tarczą przegrywają praktycznie we wszystkim z Gen2 i Gen1.

Bi-colory mają wypełnienie insertu, przez to jeszcze w miarę wyglądają, ale bi-color akurat mnie nie kręci.

 

Jedynie ten model jest kompozycją na tyle udaną (i dawno nie widzianą w 300m), że całokształt może przeważyć wady.

 

9521385_xxl.jpg

Za moja 2254 dałem w 2006 roku 6700 nosze codziennie jestem jednozegarkowcem ,byłem ostatnio w sklepie oglądałem nową i nie jest tak źle jak bym nie miał mojego to bym brał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@desmo, pamiętasz po ile była w PL nowa 2254?

_____

 

Ostatnia odsłona 300m to wg. mnie zegarki w dużej mierze słabe. Na początku myślałem, że 8800 jest głównym plusem, ale ten mechanizm jest jak 8500 z ostatniej rewizji (nie pamiętam f czy g), tylko nie oferuje zmiany czasu przez skaczącą wskazówkę godzinową. Insert ściągnięty z Ploprofa i uproszczenie fazowania koperty odbierają tożsamość 300m.

Poza mikro-regulacją, modele z czarną i niebieską tarczą przegrywają praktycznie we wszystkim z Gen2 i Gen1.

Bi-colory mają wypełnienie insertu, przez to jeszcze w miarę wyglądają, ale bi-color akurat mnie nie kręci.

 

Jedynie ten model jest kompozycją na tyle udaną (i dawno nie widzianą w 300m), że całokształt może przeważyć wady.

Ta wersja, moim zdaniem także, najbardziej udana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porownujecie nowa 300m, ktora można dostac za 15-16k zl versus Rolex Sub za 35k zl. Smieszne.

Rozmawialem ze sprzedawca z jednego z AD Omegi. Podobno nowe 300m bardzo dobrze sprzedaja sie.

Popularność poprzedniej 300m byla spowodowana m.in. cena oraz dosyc uniwersalna estetyka. Za 12-13k zk mamy juz Omege.

Edytowane przez maariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ta wersja, moim zdaniem także, najbardziej udana :)

Też mi się wydawała świetna do czasu przymiarki. Nie wiem, może to kwestia ostrego światła w salonie, ale na ręce nie przekonała. Miałem wrażenie, że mam zabawkę na ręku. Bardzo świecącą zabawkę.

 

1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta wersja jest dosyć ciekawa bo nigdy takiej nie było . W tym sensie może być nieco lepszym zakupem choc jakby nieco dla ekscentryków . Oświetlenie w salonie nie działa na korzyść nowych. One naprawdę wyglądają o niebo lepiej w naturalnym środowisku .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widział ktoś srebrną tarczę na bransolecie na żywo?

 

Widzę, że Maciek:) szkoda, że słabo bo to była moja jedyna nadzieja na ten model:(

Edytowane przez nomysz4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widział ktoś srebrną tarczę na bransolecie na żywo ? Jakie wrażenie ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Srebrną czyli szarą? Wygląda imo plastikowo - najgorzej ze wszystkich wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wersje z szara tarcza sa tragiczne. Projektowane po azjatyckiego klienta mam wrazenie. Dotyczy to 300m i AT takze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@desmo, pamiętasz po ile była w PL nowa 2254?

 

Ona była ładnych kilka lat oferowana i szczerze mówiąc pamiętam cenę bliżej 5 tyś ale kolega powyżej pewnie przytoczył z paragonu. Tak czy siak „ zdrożała” na wyórnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę żałuję, że moją 2254 sprzedałem i w sumie myślę czy nie odkupić


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Dużo wielopunktowego światła szkodzi nowej szarej, jedno źródło ciepłego światła robi inny zegarek.

 

Stara szara i tak lepsza:)

 

6H1Qo6a.jpg


Ona była ładnych kilka lat oferowana i szczerze mówiąc pamiętam cenę bliżej 5 tyś ale kolega powyżej pewnie przytoczył z paragonu. Tak czy siak „ zdrożała” na wyórnym.

 

Tak zdrożała, też mi się wydaje że weszła bliżej 5k, a w US ponoć weszła z metką $950.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na pewno kwestia odbioru osobistego, ale ta szara na zywo w moim odczuciu byla jakas dziecinna i plastikowa. Moze nawet tak jak napisal kolega @Ajsek zabawka. Taka rzucajaca sie w oczy zabawka. Najlepsza wersja moim zdaniem jest czarna. Wyglada nawet bardzo dobrze. Niebieska moze byc, ale zastanawialbym sie, czy wymienic ja z 2220.80. chyba tylo dlatego ze jest nowsza

Edytowane przez 70'

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0077928b8cffcf576daeef66fa7930ee.jpg

Kiedyś wrzucałem już ale pasuje do dzisiejszego tematu...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś wrzucałem już ale pasuje do dzisiejszego tematu...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Proste - dwie koronki lepsze od jednej korony :D

Edytowane przez Szyszkops

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby 2mm roznicy, ale w tym ujęciu Sub wyglada dosc niepozornie. Jakby mial 36mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie ciut zakłamuje ale na żywo różnica była tez dość widoczna.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma nieco obły kształt taka uroda. Grubość 13,5mm, lug to lug 48mm. Dane z głowy pewnie ktoś zna dokładniej . Ale jak pisałem sprawia wrażenie dużej 42. Z tym ze na kauczuku ładnie sie układa . Jest sharp w stylu Bonda w akcji a nie Bonda w kasynie;)

Miałem na ręce 15 minut. Miałem wrażenie ze wart pieniędzy (max 15).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotogeniczny jest30ccd2632528819f1758c15e6c4746a3.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli zaczynam się ponownie przekonywać do klasycznego Moonwatcha Pro, więc korzystając z okazji zaszedłem do salonu na przymiarkę. Egzemplarz z ekspozycji miał niedokładnie wycentrowaną dużą wskazówkę chronografu. Widać to było na indeksie 12 i co gorsza również na logo. Jakby tego było mało, również mała wskazówka jednej z subtarcz chronografu nie trzymała pionu. Oczywiście chronograf był wyzerowany. Na zapleczu były jeszcze 2 sztuki tego modelu, obie z nierównym centrowaniem wskazówki chrono :(

Do jasnej cholery, czy to jest teraz norma? Już prawie chciałem kupić, a tu taki zonk.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Kruk dodaje do każdego klasycznego Moonwatcha duże pudło z dodatkami? Dostałem zwykłe drewniane pudło i chyba czeka mnie reklamacja.7eb24c9fb2f14fd5aeab45afe2cff382.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to są obydwie wersje na stronie... i chyba w tej samej cenie:(

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.