Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Miły Pan podtrzymuje swoje zeznanie co więcej przyjął zaliczkę i zobowiązał sie sprowadzić do Krakowa w ciągu 3 tyg. nową zafoliowaną poprzednią wersję SMP  -  daj Boże

 

W to nie wątpię  :D Jedynie zapewniam Cię, że Twój egzemplarz nie był "dorobiony" w fabryce Omegi, to po prostu leżak z magazynu :)


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość perski

W to nie wątpię  :D Jedynie zapewniam Cię, że Twój egzemplarz nie był "dorobiony" w fabryce Omegi, to po prostu leżak z magazynu :)

też  myśle że to bajka ale że zaraz  prosty leżak to mnie zaniepokoiłeś - żeby kurka był dokładny a nie jakiś spod regału 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Dzień dobry

pozdrawiam serdecznie wszystkich forumowiczów 

jestem zdecydowany na SMP raczej czarną i jako że za 4 dni jade na narty do Ischgl-czyli do Samnaun/duty free/ chciałbym spytac czy macie jakieś doświadczenia z przewiezieniem zakupionego w Samnaun w salonie zegara / na nartach albo autem / ?,jakie jest ryzyko kontroli celnej?, w sieci info b. skąpe,  cena SMP w salonie Hangla 2985E wersja 41mm - autoryzowany sprzedawca Omegi.

pozdrawiam

perski

 

Nie mam doświadczeń z wjazdem akurat od tej strony, ale wydaje mi się, że na granicach są bramki "nothing to declare" i te drugie - "to be taxed, imported items" czy coś takiego, nie pamiętam dokładnie..

W każdym razie, te "nothing to declare" wydają się działać dobrze. Raz tylko, słyszałem że była taka akcja - opowiadał mi to sąsiad, którego kuzyna szwagier poszedł do tych bramek a tak naprawdę miał zegarek kupiony właśnie na dutyfree zone.

Ale go nie zgłosił, no i wtedy się zaczęła jazda. Szwagier starał się unikać kontaktu wzrokowego ze służbą celną, starał się nie zachowywać nerwowo, to było w grudniu tamtego roku, może by mu się jeszcze udało bo wszystko sztywniutko, jakby był tylko jeden celnik, ale nie - było ich więcej.

Czujesz to!?! Ten jeden co kontrolował w sumie nic nie zjarzył, ale drugi co stał wtedy z boku, z długą bronią, jakoś go chyba wyczuł i podszedł do tego pierwszego celnika. Szwagier nie słyszał co dokładnie mu mówił, ale z ruchu warg rozczytał coś jak 'dutyfree' i 'pewnie omega', no i go zabrali korytarzem na lewo.

Taki niefart. Wiem to tylko dlatego, bo ze szwagrem był wtedy kumpel co to wszystko widział i później opowiedział, szwagier.. nie wiem - jak go zabrali to do dzisiaj nikt chłopa nie widział.

Także, jakbyś się decydował to daj znać jak to u Ciebie wyglądało.

 

2.9k Euro to nie jest tak jakby 100pln więcej niż u polskiego AD po rabacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też myśle że to bajka ale że zaraz prosty leżak to mnie zaniepokoiłeś - żeby kurka był dokładny a nie jakiś spod regału

Nie ma się co martwić - dostajesz już z długą gwarancją

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Jubitomie w Arkadii SMPc z zafoliowanymi bransoletami na wystawie. Ktoś od nich zaczął czytać forum ????

Edytowane przez Plumber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość perski

Nie mam doświadczeń z wjazdem akurat od tej strony, ale wydaje mi się, że na granicach są bramki "nothing to declare" i te drugie - "to be taxed, imported items" czy coś takiego, nie pamiętam dokładnie..

W każdym razie, te "nothing to declare" wydają się działać dobrze. Raz tylko, słyszałem że była taka akcja - opowiadał mi to sąsiad, którego kuzyna szwagier poszedł do tych bramek a tak naprawdę miał zegarek kupiony właśnie na dutyfree zone.

Ale go nie zgłosił, no i wtedy się zaczęła jazda. Szwagier starał się unikać kontaktu wzrokowego ze służbą celną, starał się nie zachowywać nerwowo, to było w grudniu tamtego roku, może by mu się jeszcze udało bo wszystko sztywniutko, jakby był tylko jeden celnik, ale nie - było ich więcej.

Czujesz to!?! Ten jeden co kontrolował w sumie nic nie zjarzył, ale drugi co stał wtedy z boku, z długą bronią, jakoś go chyba wyczuł i podszedł do tego pierwszego celnika. Szwagier nie słyszał co dokładnie mu mówił, ale z ruchu warg rozczytał coś jak 'dutyfree' i 'pewnie omega', no i go zabrali korytarzem na lewo.

Taki niefart. Wiem to tylko dlatego, bo ze szwagrem był wtedy kumpel co to wszystko widział i później opowiedział, szwagier.. nie wiem - jak go zabrali to do dzisiaj nikt chłopa nie widział.

Także, jakbyś się decydował to daj znać jak to u Ciebie wyglądało.

 

2.9k Euro to nie jest tak jakby 100pln więcej niż u polskiego AD po rabacie?

to mnie uspokoiłeś opowieścią o szwagrze że dobrze zrobiłem zaliczkując dzisiaj w jubitomie tym bardziej że zawsze gotowy jestem spanikować, 3 lata temu wracając na nartach z samnaun do ischgl rozmawialem z laską którą tego dnia kontrolowali na stoku właściwie po wyjściu z gondoli -młodzi mili chłopcy nawet ją zagadywali w wagoniku, przypuszczała ze cynk dostali ze sklepu, kupiła 3 kartony papierosów -jej szczęście żę 2 kumpele nic nie kupiły, ja w tym roku jade do fiss i planowałem autem udać sie na kontrabande, zastanawiające ze w internecie b. mało info o problemach

W Jubitomie w Arkadii SMPc z zafoliowanymi bransoletami na wystawie. Ktoś od nich zaczął czytać forum ????

piszesz o poprzedniej wersji bez fal 41mm - gość w Krakowie sprawdzał w systemie w całej 

Polsce i twierdził  ze wszedzie tylko wystawowe chyba że to kolejna baja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam doświadczeń z wjazdem akurat od tej strony, ale wydaje mi się, że na granicach są bramki "nothing to declare" i te drugie - "to be taxed, imported items" czy coś takiego, nie pamiętam dokładnie..

W każdym razie, te "nothing to declare" wydają się działać dobrze. Raz tylko, słyszałem że była taka akcja - opowiadał mi to sąsiad, którego kuzyna szwagier poszedł do tych bramek a tak naprawdę miał zegarek kupiony właśnie na dutyfree zone.

Ale go nie zgłosił, no i wtedy się zaczęła jazda. Szwagier starał się unikać kontaktu wzrokowego ze służbą celną, starał się nie zachowywać nerwowo, to było w grudniu tamtego roku, może by mu się jeszcze udało bo wszystko sztywniutko, jakby był tylko jeden celnik, ale nie - było ich więcej.

Czujesz to!?! Ten jeden co kontrolował w sumie nic nie zjarzył, ale drugi co stał wtedy z boku, z długą bronią, jakoś go chyba wyczuł i podszedł do tego pierwszego celnika. Szwagier nie słyszał co dokładnie mu mówił, ale z ruchu warg rozczytał coś jak 'dutyfree' i 'pewnie omega', no i go zabrali korytarzem na lewo.

Taki niefart. Wiem to tylko dlatego, bo ze szwagrem był wtedy kumpel co to wszystko widział i później opowiedział, szwagier.. nie wiem - jak go zabrali to do dzisiaj nikt chłopa nie widział.

Także, jakbyś się decydował to daj znać jak to u Ciebie wyglądało.

 

2.9k Euro to nie jest tak jakby 100pln więcej niż u polskiego AD po rabacie?

Błagam. Co to za historyjka.

Ja nie twierdze że kontrole się nie zdarzają, ale tego typu przerażające historie których bohaterami są zawsze dalsi krewni znajomego, gościa który to opowiada (istotnie zazwyczaj jest to "szwagier"), można od razu włożyć między bajki, Nasłuchałem się ich masę na najprzeróżniejsze tematy.

No i jeszcze. "nikt go do dzisiaj nie widział" znaczy co  ? Rozstrzelali i pochowali w zbiorowej mogile ?

Pytanie brzmi : czy ktoś OSOBIŚCIE miał do czynienia z taką kontrolą ?

Ewentualnie czy był takowej naocznym świadkiem.

Chodzi mi tylko o historyjkę, ponieważ osobiście nie jestem zwolennikiem nielegalnych zakupów.

 

Edytowane przez bat73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błagam. Co to za historyjka.

Ja nie twierdze że kontrole się nie zdarzają, ale tego typu przerażające historie których bohaterami są zawsze dalsi krewni znajomego, gościa który to opowiada (istotnie zazwyczaj jest to "szwagier"), można od razu włożyć między bajki, Nasłuchałem się ich masę na najprzeróżniejsze tematy.

No i jeszcze. "nikt go do dzisiaj nie widział" znaczy co  ? Rozstrzelali i pochowali w zbiorowej mogile ?

Pytanie brzmi : czy ktoś OSOBIŚCIE miał do czynienia z taką kontrolą ?

Ewentualnie czy był takowej naocznym świadkiem.

Chodzi mi tylko o historyjkę, ponieważ osobiście nie jestem zwolennikiem nielegalnych zakupów.

To była ironia, nie zrozumiałeś.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory.

Nie zrozumiałem..


Niemniej jednak po lekturach wielu opowieści w inetrnecie wbrew pozorom nie jest to takie oczywiste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My się tu w większości znamy, i w dużej mierze potrafimy odczytać formę przekazu... :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Sory.

Nie zrozumiałem..

Niemniej jednak po lekturach wielu opowieści w inetrnecie wbrew pozorom nie jest to takie oczywiste.

Luz:) myślalem, ze przerysowalem dostatecznie mocno.

 

Nigdy mi auta/bagażu na granicy EU nie sprawdzali, więc jest b.niskie prawdopodobieństwo.

Przy samolocie screenują bagaż, więc pudełko może spowodować zainteresowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemniej jednak szkoda, że nie zrobili tła w kolorze tarczy. Wcześniej nie zwracałem na to uwagi, ale ostatnio niebywale mi to przeszkadza:

 

 

 

może jestem daltonistą, ale to zdjęcie nijak ma się do rzeczywistości.Nawet latarką świeciłem i praktycznie nie widzę różnicy w kolorze tarczy i okna daty....no może jakąś minimalną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko na chwilę...

 

IMG_9728.jpg


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno w całej Polsce jest teraz akcja z wyprzedażą strych smpc, twarzą tej kampanii jest Dawid Podsiadło:

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kojarzy może ktoś zegarek podobny do omega aqua terra chronograph tej nowszej wersji np 231.10.44.50.04.001, kolor dowolny, ja znalazłam alpinę alpiner 4 chronograph- podobna a jednak inna jestem o krok od kupienia jej, ale jeszcze chcę sprawdzić inne opcje. Coś nasuwa Wam się na myśl?

Edytowane przez Roksanam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

W niebieskiej wersji koło datownika ma czarne tło :) Szybka kompilacja fotek z internetów:

 

k4XIASk.jpg


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może jestem daltonistą, ale to zdjęcie nijak ma się do rzeczywistości.Nawet latarką świeciłem i praktycznie nie widzę różnicy w kolorze tarczy i okna daty....no może jakąś minimalną.

Koledze chodzi o samą datę nie o okno daty ;)

 

Dodge66 a nie wydaje Ci sie ze za mocno by sie to wszystko zlewało wtedy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie rozwiązanie ma na celu lepszy kontrast.

 

 

 

W SG nie pracują przypadkowe osoby i każdy detal jest dokładnie przemyślany.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodge66 a nie wydaje Ci sie ze za mocno by sie to wszystko zlewało wtedy?

Myślę, że byłoby idealnie :D @meXy - kontrast chyba na tym nie ucierpiał ;) Lekkie podrasowanie:

 

ysRrHGS.jpg


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten zegarek 2 lata i dopiero teraz się dowiedziałem, że okno daty jest w innym kolorze :D

W codziennym użykowaniu nie rzuca się to w oczy.


instagram.com/average_watch_enjoyer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

 

W SG nie pracują przypadkowe osoby i każdy detal jest dokładnie przemyślany.

W SG pracują również księgowi. Niestety.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.