Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie i tak próbowałem i tak. Guma jest wyprofilowana pod kopertę i dodatkowo sztywna od strony teleskopów przez co ciężko nią manewrować przy kopercie. Jutro jeszcze spróbuję

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj gumę na chwilę do gorącej wody włożyć. Będzie miększa i może uda się coś pomanewrować.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Xpovoc

Z moich doświadczeń wynika, że m.in. w Omedze, TAG Heuerze i Breitlingu zawsze są inne teleskopy w bransoletach i inne w paskach że względu na to, że te materiały inaczej pracują przy kopercie. Dla własnego dobra przy zegarku za kilkanaście tysięcy lepiej nie cudować i zamówić teleskopy pod konkretną referencje paska tak jak producent wskazuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę

jutro do Serwisu może i racja z tymi teleskopami bo za bardzo na tych z bransolety nie chce wejść

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Zwątpiłem nie dałem rady założyć gumy do PO. Za jasną choler...nie mogłem wpiąć jej w otwory. Ma ktoś jakiś patent? Teleskopy muszą być inne niż w bransie?

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

 

Tak, w omegowych gumach/skórach zaokrąglonych pod kopertę są cieńsze teleskopy niż w bransie. Zakładanie tych gum wymaga trochę małpiej zręczności nawet z cieńszymi teleskopami, nic dziwnego, że Ci się nie udało. Nie poddawaj się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, w omegowych gumach/skórach zaokrąglonych pod kopertę są cieńsze teleskopy niż w bransie. Zakładanie tych gum wymaga trochę małpiej zręczności nawet z cieńszymi teleskopami, nic dziwnego, że Ci się nie udało. Nie poddawaj się.

Bzdura :D

 

Kolego założenie tej gumy jest proste tylko wymaga zręczności. Ja już przekładam dość prosto ale nabyłem doświadczenia na Rolexach moich kolegów ;) Generalnie teleskop wsuń w otwór paska rak by nie wystawał z jednej stronh tylko się licował końcem z bokiem paska. Przyłóż do ucha tym bokiem wsuń te strone paska między uszy. Teleskop ma teraz oparcie na wewnętrznej stronie ucha (nazwijmy je X). Teraz potrzebujesz widełki do teleskopów. Ucho X gdzie masz już teleskop oparty przytrzymaj palcami od dołu i góry ucha by pasek nie wyskoczył, tym bardziej górą ucha bo to widać. Widełkami ściśnij teleskop od strony wystającej ponad ucho Y i wciśnij pasek palcem. On się podda bo ma miękki narożnik. Potem tylko delikatnie poruszaj by teleskopy wpadły w mocowania. Teleskopy w PO z paskiem i bransoletą są te same.

Edytowane przez Mikołaj N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładam w ten sposób paski i bransolety we wszystkich zegarkach.

Przy braku widełek wciskam płaską częścią śrubokręta teleskop do lica.

Działam od strony dekla.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Bzdura :D

 

Kolego założenie tej gumy jest proste tylko wymaga zręczności. Ja już przekładam dość prosto ale nabyłem doświadczenia na Rolexach moich kolegów ;) Generalnie teleskop wsuń w otwór paska rak by nie wystawał z jednej stronh tylko się licował końcem z bokiem paska. Przyłóż do ucha tym bokiem wsuń te strone paska między uszy. Teleskop ma teraz oparcie na wewnętrznej stronie ucha (nazwijmy je X). Teraz potrzebujesz widełki do teleskopów. Ucho X gdzie masz już teleskop oparty przytrzymaj palcami od dołu i góry ucha by pasek nie wyskoczył, tym bardziej górą ucha bo to widać. Widełkami ściśnij teleskop od strony wystającej ponad ucho Y i wciśnij pasek palcem. On się podda bo ma miękki narożnik. Potem tylko delikatnie poruszaj by teleskopy wpadły w mocowania. Teleskopy w PO z paskiem i bransoletą są te same.

Masz rację, źle napisałem. Długość rozprężonego teleskopu a nie średnica jest różnicą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki spróbuję choć nie powiem pierwszy raz się morduję. W niejednym zegarku przekładałem i nie było problemów. Tu próbowałem już na różne sposoby jednak jak z jeden strony wskoczył teleskop to z drugiej za chiny nie chce, ale ok na spokojnie jeszcze raz popatrzymy.

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura :D

 

Kolego założenie tej gumy jest proste tylko wymaga zręczności. Ja już przekładam dość prosto ale nabyłem doświadczenia na Rolexach moich kolegów ;) Generalnie teleskop wsuń w otwór paska rak by nie wystawał z jednej stronh tylko się licował końcem z bokiem paska. Przyłóż do ucha tym bokiem wsuń te strone paska między uszy. Teleskop ma teraz oparcie na wewnętrznej stronie ucha (nazwijmy je X). Teraz potrzebujesz widełki do teleskopów. Ucho X gdzie masz już teleskop oparty przytrzymaj palcami od dołu i góry ucha by pasek nie wyskoczył, tym bardziej górą ucha bo to widać. Widełkami ściśnij teleskop od strony wystającej ponad ucho Y i wciśnij pasek palcem. On się podda bo ma miękki narożnik. Potem tylko delikatnie poruszaj by teleskopy wpadły w mocowania. Teleskopy w PO z paskiem i bransoletą są te same.

 

Kolega potwierdza, Miki zmienia tak paski w minutę a wymiana na gumę od Rubeerb nie należy do łatwych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, źle napisałem. Długość rozprężonego teleskopu a nie średnica jest różnicą.

Też nie. Są identyczne.

Dzięki spróbuję choć nie powiem pierwszy raz się morduję. W niejednym zegarku przekładałem i nie było problemów. Tu próbowałem już na różne sposoby jednak jak z jeden strony wskoczył teleskop to z drugiej za chiny nie chce, ale ok na spokojnie jeszcze raz popatrzymy.

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Bo on nie może wskoczyć od razu z jednej strony w otwór bo kąt masz za duży. Musisz go oprzeć o ucho ale tuż przy końcu, blisko narożnika od strony spodu zegarka. Dlatego pisałem by później to pacem trzymać by nie wyskoczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki będziemy działać jak mówisz.

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj sprawdzam moona na pasku, zamowilem pare tanich paskow z teleskopami, zeby mi sie latwo zmienialo. Musze zobaczyc jak mi sie chodzi i co mysle o poszczegolnych rodzajach paskow, bo ja to jednak jestem fan bransolet i wtedy zamowie jakis jeden taki jak ma byc ;)

49858406_340454293472609_111662919772065


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Też nie. Są identyczne.

 

 

Wg, opisów może i wyglądają na identyczne;) wg. referencji i długości już nie.

Rozprężony 2207 ma 22.33mm, 2208 - 23.33mm.

 

1.8mm x '18mm' 068st2206 - 19mm Steel Bracelets 18mm Rubber/Leather Straps

1.8mm x '20mm' 068st2207 - 20mm Steel Bracelets 19mm Rubber/Leather Straps

1.8mm x '20mm' 068st2208 - 21mm Steel Bracelets 20mm Rubber/Leather Straps

1.8mm x '22mm' 068st2209 - 22mm Steel Bracelets 21mm Rubber/Leather Straps

1.8mm x '22mm' 068st2210 - 22mm Rubber/Leather Straps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, że bardziej myślałem o jakiejś nieruchomości, pojazdy szybko tracą wartość.

 

jednak brałbym działkę na Księżycu ;)

A jak kolega doleci? A statkiem może nawet uda mu się wrócić :D

 

Zwątpiłem nie dałem rady założyć gumy do PO. Za jasną choler...nie mogłem wpiąć jej w otwory. Ma ktoś jakiś patent? Teleskopy muszą być inne niż w bransie?

 

 

Napiszę

jutro do Serwisu może i racja z tymi teleskopami bo za bardzo na tych z bransolety nie chce wejść

 

Radek i kolejne miliony monet do wydania :D


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luzik takie instrukcje dostałem, że sam wskoczy.

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak kolega doleci? A statkiem może nawet uda mu się wrócić :D

z Twardowskim porozmawia. poza tym, może Chińczycy go wyślą ze swoją sondą :P

 

 

a tak bardziej w temacie.

Czy do AT powinny być 3 "plastiki" od Omegi? często widzę tylko 2 bez "master chronometer".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zalezy od mechanizmu ja do 8900 mialem 3 karty

 

Tak jeszcze przy wtorku, ciekawe czy jak omega wypusci w tym roku wersje z 321 to czy dadza tez przeszklony dekiel jak w tej:

269c3e52f8ccdb9aff2f0bf26b14d4279180069a

mysle, ze bylo by super

Edytowane przez vvv

Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie widzę często AT na 8500 i są tylko 2 karty, nawet tu u nas na forum

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/171189-omega-aqua-terra-415-mm

 

ja miałem PO z 3 kartami i też widzę w kilku ogłoszeniach, że są 3 do AT, stąd zastanawia mnie różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

właśnie widzę często AT na 8500 i są tylko 2 karty, nawet tu u nas na forum

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/171189-omega-aqua-terra-415-mm

 

ja miałem PO z 3 kartami i też widzę w kilku ogłoszeniach, że są 3 do AT, stąd zastanawia mnie różnica.

 

Master zawsze będzie miał 3 (master chronometer, piktogramy, gwarancja).

Wcześniejsze werki na początku miały 3 (piktogramy, gwarancja, chronometer certificate) Później, w którymś roku Omega przestała wydawać kartę chronometer certificate, stąd widzisz oferty z 2. Nie pamiętam w którym roku przestali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zalezy od mechanizmu ja do 8900 mialem 3 karty

 

Tak jeszcze przy wtorku, ciekawe czy jak omega wypusci w tym roku wersje z 321 to czy dadza tez przeszklony dekiel jak w tej:

mysle, ze bylo by super

W pierwszym wypuście 321 nie będzie przeszklonego dekla ;( Edytowane przez orlis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie. Są identyczne.

 

Bo on nie może wskoczyć od razu z jednej strony w otwór bo kąt masz za duży. Musisz go oprzeć o ucho ale tuż przy końcu, blisko narożnika od strony spodu zegarka. Dlatego pisałem by później to pacem trzymać by nie wyskoczył.

W d*pie to mam za nerwowy jestem....

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.