Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę przyznać, że podwyżki mnie nie dziwią - w ostatnim czasie wrzucili mnóstwo w R&D i dostarczyli to w zegarkach. Master Chronometer, Ceramica, Liquid Metal, Rubberfill, nowe stopy (Ceragold, Sedna, Moonshine), kopiowanie Rolexa z indeksami z białego złota, czy nawet takie głupoty jak Naiad. Seria 89xx wreszcie poszła też na dietę. Mało która firma tak dużo nie-estetycznych nowości wdrożyła w ostatnich latach. Mimo, że sam ostatnio kupiłem OP ze względu na estetykę, która wygrała dla mnie z obecną generacją AT, to uważam, że Omega jest obecnie jednym z najlepszych bang-for-a-buck obok Seiko (które też zresztą w ostatnich paru latach ostro idzie z cenami w górę).

 

Jak zresztą zostało to przez parę osób powiedziane wyżej - różnica technologiczna między nowym Seamasterem 300m a Submarinerem w zderzeniu z cenami (i dostępnością ;)) pozostawia spore pole do popisu dla CFO.

W punkt.

Ja tez kiedys kupilem AT, bo technicznie miazdzyla casuale od Rolexa, ale obok tego idzie taki f*ck up jak produkcja bransolet w chinach i to jest plucie w twarz klientom, przy ktorym wszystko to o czym pisales potencjalnie idzie w kibel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolek porządne kajdany produkuje dopiero od kilku lat i sporo za nie sobie liczy. Poza tym np przy moonwatch czy seamasterze jakość jest wystarczająca, bardzo OK wg mnie. Kwestie estetyczne odstawiam na bok bo tutaj wole Rolexa...

Edytowane przez Lotus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję pięknych nabytków!!

U mnie po staremu, wciąż czekamy na zapięcie z regulacją :)

 

1.jpg

 

 

Niewiarygodne foto - graty. 

Dyżur027344bc5f3c78bbf18a6a776ea8b9e4.jpg

 

Oby tylko spokojne chwile odliczał na tym dyżurze. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie, że Omega poprawia swoje zegarki goniąc świat ale dla mnie Omegi były przede wszystkim ładne i niestety w tym departamencie jest ostatnio różnie.

Także nowa 300-tka jest dla mnie projektowana zbyt grubą kreską (nowy rozmiar, grube fale, za bardzo odstające indeksy, za dużo napisów na tarczy, nie zwężająca się bransoleta). Wszystko razem robi z niej „ duży” współczesny zegarek. To dla mnie nowość której nie zaakceptowałem w Moonwatchach ( master) i na razie także nie akceptuję w diverach.

Duży może być PAM, Breitling ale Omega powinna być idealna ;-)

No i ich dystrybucja w przypadku niektórych pozycji jest równie irytująca jak w Rolexie. Niektórych zegarków nie ma od ponad roku...

post-55792-0-27770900-1555241871_thumb.jpeg

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _gosc_

Świetnie, że Omega poprawia swoje zegarki goniąc świat ale dla mnie Omegi były przede wszystkim ładne i niestety w tym departamencie jest ostatnio różnie.

Także nowa 300-tka jest dla mnie projektowana zbyt grubą kreską (nowy rozmiar, grube fale, za bardzo odstające indeksy, za dużo napisów na tarczy, nie zwężająca się bransoleta). Wszystko razem robi z niej „ duży” współczesny zegarek. To dla mnie nowość której nie zaakceptowałem w Moonwatchach ( master) i na razie także nie w ch diverach.

Duży może być PAM, Breitling ale Omega powinna być idealna ;-)

No i ich dystrybucja w przypadku niektórych pozycji jest równie irytująca jak w Rolexie. Niektórych pozycji nie ma od ponad roku...

 

To fakt, że niestety kopiują również maxi-style Rolexa, tyle że z większą swobodą podchodząc również do rozmiarówki - też patrzyłem na 300m (bi-color rose-gold robi niezłe wrażenie), ale obecna rozmiarówka zdecydowanie za duża, a planów na modele mid na razie nie zapowiedziano. Co do napisów, bransoletki - pełna zgoda. Jestem naprawdę ciekaw jakie zmiany (poza werkami) pojawią się w nowej generacji manualnych Speedmasterów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie, że Omega poprawia swoje zegarki goniąc świat ale dla mnie Omegi były przede wszystkim ładne i niestety w tym departamencie jest ostatnio różnie.

Także nowa 300-tka jest dla mnie projektowana zbyt grubą kreską (nowy rozmiar, grube fale, za bardzo odstające indeksy, za dużo napisów na tarczy, nie zwężająca się bransoleta). Wszystko razem robi z niej „ duży” współczesny zegarek. To dla mnie nowość której nie zaakceptowałem w Moonwatchach ( master) i na razie także nie akceptuję w diverach.

Duży może być PAM, Breitling ale Omega powinna być idealna ;-)

No i ich dystrybucja w przypadku niektórych pozycji jest równie irytująca jak w Rolexie. Niektórych zegarków nie ma od ponad roku...

Moonwatch chodzi w tym samym rozmiarze co nowa SMP tyle ze speddy leży na prawie każdym nadgarstku idealnie . Seamaster jest nieco obły dlatego sprawia wrażenie dużego . Paradoksalnie black bay który jest grubszy i jego L2L większe - leży lepiej na nadgarstku . Niestety bransa w nowej SMP powiększa te gabaryty bo już na gumie to się nosi bardzo ok i zegarek wyglada szalenie atrakcyjnie . Kwestie gabarytów i estetyki są indywidualne , ale nie sposób nie oddać Omedze że zainwestowali w nowy model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak suby rolexa wolę w nowym wydaniu tak 300m zdecydowanie wolę w starej odsłonie!

 

5e13ecc3120192ef8081748cd1b9e858.jpg


“There are far, far better things ahead than any we leave behind.” C.S. Lewis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak suby rolexa wolę w nowym wydaniu tak 300m zdecydowanie wolę w starej odsłonie!

Dokładnie, do tego stara idealnie leży na ręce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietajcie, ze rozmiar to rzecz względna. Dla mnie 42mm jest idelane w nowej 300m. Niestety fale na tarczy czy szkieletowe wskazowki kompletnie mi sie nie podobaja. Ale dla większości to sa wrecz symbole Seamasterow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leniwa Niedziela

I jak wrażenia po kilkunastu dniach? Nadal cieszy? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak wrażenia po kilkunastu dniach? Nadal cieszy? :)

Maciek , cieszy i to chyba za każdym razem jak zakładam

jeszcze bardziej .

Jest świetny , ma zdecydowanie dożywocie u mnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gruba kreska projektanta sprawia, że nowa 300 nie zestarzeje się z godnością. Będzie jedynie zdezelowanym starym gratem. Jej wyrazisty charakter sprawia, że nie założymy jej do koszuli czy bardziej formalnego stroju.

 

Jest idealna tu i teraz, ma najbardziej aktualne rozmiary, mocno podkreślone wszystkie charakterystyczne cechy. Wygląda jak mocno uszminkowana Madonna. Nie jest modelem, z którym człowiek chciałby wiązać się na całe życie, ale wzbudza mocne emocje...


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa 300 to po prostu diver. Juz nie jest to zegarek uniwersalny, jak model poprzedniej generacji. Oba mi się podobają. Do kolekcji wielu zegarów pasuje super bo jedt wyrazisty.

 

 

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez hylu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leniwa Niedziela

 

Chyba jedyny pełnoprawny Speedmaster którego bym kupił - głównie ze względu na mniejszy rozmiar :D 


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie tylko rozmiar w nim jest ciekawy. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie tylko rozmiar w nim jest ciekawy.

 

Hesalit, nakładane logo z epoki, grafitowa tarcza, faux patina, bransa z płynną regulacją i dwa dodatkowe paski z osprzętem... i dziarski praprzodek. Jest moc. Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gruba kreska projektanta sprawia, że nowa 300 nie zestarzeje się z godnością. Będzie jedynie zdezelowanym starym gratem. Jej wyrazisty charakter sprawia, że nie założymy jej do koszuli czy bardziej formalnego stroju.

 

Jest idealna tu i teraz, ma najbardziej aktualne rozmiary, mocno podkreślone wszystkie charakterystyczne cechy. Wygląda jak mocno uszminkowana Madonna. Nie jest modelem, z którym człowiek chciałby wiązać się na całe życie, ale wzbudza mocne emocje...

Ja nosze ja od tygodnia non stop. To co mogę powiedzieć to:

 

+ b wygodny zegarek - mikroregulacja plus bransoleta naprawdę świetne.

 

+ poprawili AR miałem dwie PO i strasznie się palcowaly tutaj nie ma tego efektu

 

+ b podoba mi się symetryczny design data na dole

 

+ mechanizm świetny ale do koperty wydaje się trochę mały przez co chyba jednak bym wolał konika na deklu

 

- nie podobają mi się end linki przy bransolecie

 

- to zapięcie rysuje siebie patrzenia

 

- wyrzucił bym koronkę os zaworu helowego

 

Podsumowując to naprawdę świetny zegarek. Mam oprocz niego Pam 335 i Rolex GMT master II i nie odstaje jakością za to odstaje bardzo cena. Co robi z niego super wakacyjnego EDC o którego nie trzeba się za mocno przejmować :)

a6a58709e0766e10ef354b8e69049cd5.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A miałeś Karol pięknego, wakacyjnego Hulka, teraz byś kupił za niego kilka 300-tek ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe zamieniłem go za Batmana którego też oddałem :) Ale od momentu gdy wyzbyłem się chęci zarabiania na zegarkach jestem wolnym człowiekiem ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nosze ja od tygodnia non stop. To co mogę powiedzieć to:

 

+ b wygodny zegarek - mikroregulacja plus bransoleta naprawdę świetne.

 

+ poprawili AR miałem dwie PO i strasznie się palcowaly tutaj nie ma tego efektu

 

+ b podoba mi się symetryczny design data na dole

 

+ mechanizm świetny ale do koperty wydaje się trochę mały przez co chyba jednak bym wolał konika na deklu

 

- nie podobają mi się end linki przy bransolecie

 

- to zapięcie rysuje siebie patrzenia

 

- wyrzucił bym koronkę os zaworu helowego

Co w endlinkach nie pasuje Ci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe zamieniłem go za Batmana którego też oddałem :) Ale od momentu gdy wyzbyłem się chęci zarabiania na zegarkach jestem wolnym człowiekiem ;)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

To akurat rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe zamieniłem go za Batmana którego też oddałem :) Ale od momentu gdy wyzbyłem się chęci zarabiania na zegarkach jestem wolnym człowiekiem ;)

 

Wolny człowiek to szczęśliwy człowiek :)

 

Ten goniący ciągle za kasą, pozostanie zakładnikiem czasu - współczesnym niewolnikiem :(  


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

może ktoś wrzucić fotografię nowej PO 43.5mm na nadgarstku około 18 cm?

Z góry dziękuję.

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.