Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Może się mylę, ale latem guma może parzyć ... czy bransoleta nie jest bardziej "przewiewna" ?

Sporo czasu spędzam z Planet Ocean na gumie, łącznie z wakacjami w Turcji i nie odczułem nigdy problemu. Ale ja generalnie jestem mało wrażliwy w kwestii noszenia zegarków - nie przeszkadza mi ani waga, ani wielkość zegarków, więc może i w przypadku użytkowania pasków też jestem nieczuły:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jednym z ogłoszeń na bazarku jest taka treść ogłoszenia:

"Pierwsza OMEGA Seamaster De Ville Automatic z 1963 roku. Zegarek w kopercie z litego złota próby 585 czyli 14K (bezel i  złote pokrycie uszu) jak i wysokiej jakości stali." .....

 

Pomyślałem że lite złoto to nie stal z dołożonym złotem i napisałem do właściciela ogłoszenia że coś jest chyba nie tak.

 

a on mi odpisał że "wielokrotnie ten wątek przy tego typu omegach był opisywany" i że wszystko jest OK.

i prosił abym więcej do niego nie pisał.

 

Rozumiem że miał na myśli to że w omegach ze stali które mają pokrycie złotem, normalne jest pisanie ze są z litego złota i dodanie w nawiasie wyjaśnienia.

Sprawa dotyczy omegi to czy ktoś mógłby mnie skierować na te opisy i spostrzeżenia ludzi na temat litego złota ze stali?

Strasznie jestem ciekaw jakie były argumenty?

A ze sprawa dotyczy omegi dlatego pytam tu :)

Edytowane przez foti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłoś do moderacji i tyle.

Normalnie powinno być koperta wykonana ze złota i stali, ewentualnie technika pokrycia-np Gold cap.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłoś do moderacji i tyle.

Normalnie powinno być koperta wykonana ze złota i stali, ewentualnie technika pokrycia-np Gold cap.

no i tu się z tobą nie zgadzam oczywiście nie w części zgłoszenia do moderatora oczywiście masz zawsze prawo ty czy inny użytkownik. Po pierwsze koperta w tej Omedze ma ramkę / bezel z litego złota a nie "pokrytego" złotem czy złotą blachą (jak goldfilled, czy gold cap), bezel / ramka jest częścią koperty zresztą jakiś czas temu inny użytkownik KONO opisywał to dość dokładnie i brałeś w tej dyskusji udział ja rozumiem że to twoje drugie wcielenie więc może pamięć zawodzi.

W jednym z ogłoszeń na bazarku jest taka treść ogłoszenia:

"Pierwsza OMEGA Seamaster De Ville Automatic z 1963 roku. Zegarek w kopercie z litego złota próby 585 czyli 14K (bezel i  złote pokrycie uszu) jak i wysokiej jakości stali." .....

 

Pomyślałem że lite złoto to nie stal z dołożonym złotem i napisałem do właściciela ogłoszenia że coś jest chyba nie tak.

 

a on mi odpisał że "wielokrotnie ten wątek przy tego typu omegach był opisywany" i że wszystko jest OK.

i prosił abym więcej do niego nie pisał.

 

Rozumiem że miał na myśli to że w omegach ze stali które mają pokrycie złotem, normalne jest pisanie ze są z litego złota i dodanie w nawiasie wyjaśnienia.

Sprawa dotyczy omegi to czy ktoś mógłby mnie skierować na te opisy i spostrzeżenia ludzi na temat litego złota ze stali?

Strasznie jestem ciekaw jakie były argumenty?

A ze sprawa dotyczy omegi dlatego pytam tu :)

Szanowny "kolego" jak mnie cytujesz to nie bież wycinka z mojej wypowiedzi który Ci pasuje w danej chwili bo sobie tego nie życzę!!! napisałem żebyś do mnie nie pisał bo 

nawet nie napisałeś w wiadomości słowa "cześć" czy "pocałuj mnie w d..." za to napisałeś że wciskam ludziom kit i na zakończenie wypowiedzi też nic. Z ludzmi którzy nie traktują mnie w sposób kulturalny nie prowadzę korespondencji koniec kropka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację

Przyznałem Ci ją w odpowiedzi.

 

Ale nie zgadzam się z tym że jak coś jest ze stali z kawałkiem złota to prawdziwy jest tekst "z litego złota"

Chętnie przeczytam gdzie "KONO" o tym pisał i jak to argumentował. Dla mnie wciskanie kitu zawsze będzie wciskaniem kitu.

Mógłbym to od biedy zaakceptować na Allegro, forum zawsze uważałem, tak jak napisałem do Ciebie, za "bardziej elitarne" i stąd moja uwaga. Tym bardziej, że jak się okazuje masz pojęcie o czym piszesz. Więc jeśli mi przytoczysz jakiś wiarygodny opis gdzie jest udowodnione że stal i złoto to lite złoto to zdecydowanie Cie przeproszę i przy okazji posiądę nową wiedzę.

Moim celem nie była kłótnia ale nakierowanie mnie na sprawy o których piszesz czyli argumenty ludzi (w tym "KONO") na to że stal i złoto to lite złoto i tyle.Podaj linka do posta to pewnie i inni chętnie przeczytają.

Edytowane przez foti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest napisane - w kopercie z litego złota i wysokiej jakości stali - aby odróżnić od pozłocenia (którym gold cap nie jest), imo jest ok jak ktoś czyta ze zrozumieniem.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację

Przyznałem Ci ją w odpowiedzi.

 

Ale nie zgadzam się z tym że jak coś jest ze stali z kawałkiem złota to prawdziwy jest tekst "z litego złota"

Chętnie przeczytam gdzie "KONO" o tym pisał i jak to argumentował. Dla mnie wciskanie kitu zawsze będzie wciskaniem kitu.

Mógłbym to od biedy zaakceptować na Allegro, forum zawsze uważałem, tak jak napisałem do Ciebie, za "bardziej elitarne" i stąd moja uwaga. Tym bardziej, że jak się okazuje masz pojęcie o czym piszesz. Więc jeśli mi przytoczysz jakiś wiarygodny opis gdzie jest udowodnione że stal i złoto to lite złoto to zdecydowanie Cie przeproszę i przy okazji posiądę nową wiedzę.

Moim celem nie była kłótnia ale nakierowanie mnie na sprawy o których piszesz czyli argumenty ludzi (w tym "KONO") na to że stal i złoto to lite złoto i tyle.Podaj linka do posta to pewnie i inni chętnie przeczytają.

no i znowu kłamiesz nie odpisałeś tylko mnie zablokowałeś

3ldjXn.jpg

przepraszam nie pasuje Ci zgłoś gdzie chcesz ja z Tobą korespondencji nie będę prowadził z przyczyn wcześniej wymienionych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest napisane - w kopercie z litego złota i wysokiej jakości stali - aby odróżnić od pozłocenia (którym gold cap nie jest), imo jest ok jak ktoś czyta ze zrozumieniem.

Jeśli tak to jest ok, oparłem się na poście @foti, @hil2 jest ok :)

P. S Pamięć mam dobrą, nie zawodzi :)

A i wcielenie mam wciąż to samo.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

no i znowu kłamiesz nie odpisałeś tylko mnie zablokowałeś

 

Zapytam, bo czasami zdarza się, że pojawia mi się taki komunikat "nie masz uprawnień...". W jaki sposób można kogoś zablokować w jakimś wątku?

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtorek na rękę i Wtorek na .... ;)

Swietny duet :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietny duet :)

Dzięki. Naprawdę fajna parka. Niestety fratello raczej pójdzie w świat. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam, bo czasami zdarza się, że pojawia mi się taki komunikat "nie masz uprawnień...". W jaki sposób można kogoś zablokować w jakimś wątku?

Jak masz taki komunikat to nic nie zrobisz, brak Ci uprawnień, np administratora.

Jak chcesz kogoś zablokować to wchodzisz w swój profil, Ustawienia, po lewej, 3 od góry - ignorowani użytkownicy i dodadajesz kogo czytać nie chcesz :)

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz taki komunikat to nic nie zrobisz, brak Ci uprawnień, np administratora.

Jak chcesz kogoś zablokować to wchodzisz w swój profil, Ustawienia, po lewej, 3 od góry - ignorowani użytkownicy i dodadajesz kogo czytać nie chcesz :)

 

Dziękuję za odpowiedź Marku :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale one oba są fratello :)

 

 

Jak najbardziej. Jednak kojarzyłem, że ST1 był bardziej wspólnym projektem w odróżnieniu od Ultramana gdzie Fratello dostało wolną rekę. Ale jeśli to nieprawda to mnie popraw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej. Jednak kojarzyłem, że ST1 był bardziej wspólnym projektem w odróżnieniu od Ultramana gdzie Fratello dostało wolną rekę. Ale jeśli to nieprawda to mnie popraw.

To chyba bardziej na odwrót:) przy st1 projekt mieli w zasadzie gotowy, oczywiście później jeszcze ulegał modyfikacjom przy udziale Omegi. W przypadku ultramana projekt wyszedł od designera Omegi i był z nimi konsultowany. Przynajmniej tak to było nieformalnie opowiadane na którymś z eventow speedytuesday.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pgajlewicz guma i kajdan super rozwiazanie.

Gratulacje AT.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _gosc_

Ciekawa strategia - mieć najgorszy serwis zegarków i jeszcze podnosić ceny tak, by były kilkukrotnie, a nie tylko dwukrotnie droższe od najlepszych zegarmistrzów.

 

To niestety dla mnie wielki czerwony stop jeżeli chodzi o jakiekolwiek master chronometr od nich, w szczególności Speedmastery przyszłe. Werk moze technicznie świetny, ale nie wart uwiązania częściami do źródła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

Cena na polskiej stronie za serwis Speediego to 2900PLN. Jeżeli to jest już po podwyżce to wzrost nie był duży raczej, bo na pewno była powyżej 2000PLN wyraźnie. Nie ma doświadczenia z serwisem Swatcha, ale koszt raz na kilka lat za gruntowny serwis zegarka z odnowieniem koperty i bransolety nie wydaje się jakaś drastyczny. Co do plotek o wzroście to cen zegarków to już są powszechne w Kruku. Wczoraj sprzedawca mówił o wzroście średnio ~500$.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena na polskiej stronie za serwis Speediego to 2900PLN. Jeżeli to jest już po podwyżce to wzrost nie był duży raczej, bo na pewno była powyżej 2000PLN wyraźnie. Nie ma doświadczenia z serwisem Swatcha, ale koszt raz na kilka lat za gruntowny serwis zegarka z odnowieniem koperty i bransolety nie wydaje się jakaś drastyczny. Co do plotek o wzroście to cen zegarków to już są powszechne w Kruku. Wczoraj sprzedawca mówił o wzroście średnio ~500$.

ceny na stronie za serwis są jeszcze stare. za chronograph na stronie UK było przez chwilę 750 Ł, potem zdjęli ale kilka osób potwierdzało że to będzie docelowa cena...

 

podwyżka samych zegarków od maja tak jak wcześniej mówiłem jest pewna - od 2 do 5%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kluczem jest "prestiż i elitarność", ale ten balon pęknie podobnie jak w latach 70-80....


Ciekawa strategia - mieć najgorszy serwis zegarków i jeszcze podnosić ceny tak, by były kilkukrotnie, a nie tylko dwukrotnie droższe od najlepszych zegarmistrzów.

To niestety dla mnie wielki czerwony stop jeżeli chodzi o jakiekolwiek master chronometr od nich, w szczególności Speedmastery przyszłe. Werk moze technicznie świetny, ale nie wart uwiązania częściami do źródła.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

Jeżeli umiejętnie zbudują strategię marketingowa to nie sądzę, przynajmniej nie w przewidywalnej przyszłości. Rynek dóbr luksusowych rządzi się swoimi prawami.

 

ceny na stronie za serwis są jeszcze stare. za chronograph na stronie UK było przez chwilę 750 Ł, potem zdjęli ale kilka osób potwierdzało że to będzie docelowa cena...

 

podwyżka samych zegarków od maja tak jak wcześniej mówiłem jest pewna - od 2 do 5%

 

750 funtów to rzeczywiście już by była duża podwyżka. Pewnie będę niedługo w butiku to zapytam, może coś już oficalnie wiadomo.

 

A z innej beczki, marzy mi się reedycja tego modelu, tylko beż żadnej sztucznej patyny, po prostu nowoczesny utylitarny diver. Albo chociaż wznowie SMP sword hands.

53ed7b2ea4faaeb4c2de0dd43f3f598b2be30566

Kolega Fidelio ma bardzo ładny homar zrobiony przez Helsona. Szkoda, że mikrobrandy zauważają potencjał tego wzornictwa a Omega nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić nową Aqua Terra.

Gdzie najlepiej to zrobić? Chciałbym zapłacić jak najmniej ale bez niepotrzebnego ryzyka.

 

Wysłane z mojego SM-A605FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.