Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny zegarek z cyklu wesołe jest życie recenzenta: 

 

gallery_65341_3875_1359958.jpg

 

Na nieszczęście przekonałem się, że jednak rozmiar mi odpowiada. Niedobrze - bo już zdążyłem się przyzwyczaić do myśli, że nie jest mi potrzebny (tak jak wersja Reduced).

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Kolejny zegarek z cyklu wesołe jest życie recenzenta: 

 

 

 

Na nieszczęście przekonałem się, że jednak rozmiar mi odpowiada. Niedobrze - bo już zdążyłem się przyzwyczaić do myśli, że nie jest mi potrzebny (tak jak wersja Reduced).

 

Cóż, bo L2L jest jednak dość przyjazny  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale jak mierzyłem nówkę nierdzewkę w butiku Omegi i na bransolecie mnie nie przekonał. Wszystko przez ogniwa typu T w nowych Moonach, które dodają do L2L i wychodzi chyba ~52mm? Ten ma w komplecie vintage'ową bransoletę jak w Reduced i ogniwa natychmiast schodzą w dół przy końcowym linku. No i na pasku bestia :)


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

I właśnie dlatego, ja póki co nie noszę swojego na oryginalnej bransolecie, choć najprawdopodobniej na początku przyszłego tygodnia podejmę taką próbę :-)

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące zegarka: https://allegro.pl/oferta/meski-zegarek-omega-geneve-blue-1970r-idealany-8156941001

 

Jestem zupełnie zielony jeśli chodzi o vintage Omegi. Mechanizm wydaje mi się oryginalny, ale może mogłem coś przeoczyć? Czy ktoś spotkał się z taką tarczą czy raczej jest to jakaś wariacja przy odnawianiu? Bardzo mi się podoba w połączeniu z tym szkłem z lupką. Uważacie, że cena jest rozsądna za zegarek z tym mechanizmem? Czy to jakiś bezwartościowy składak?

 

Z góry dzięki za (p)odpowiedzi. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące zegarka:

Z góry dzięki za (p)odpowiedzi. :)

Jeszcze nie spotkałem się z taką tarczą w tego rodzaju Omedze. Malowanka ?

Do tego uważam że cena słona.

Jak interesują Ciebie tego rodzaju zegarki, to często na bazarku wystawiają je koledzy Gregory czy Hil. Zakup pewny i bez dreszczyka emocji.


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _gosc_

Z tego co widziałem u tego sprzedawcy to wprost pisze, że tarcze po renowacji na wszystkich aukcjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Raczej chodzi o rynek USA. Tudor spokojnie wpada do 'others' ponieważ poza freakami z for internetowych marka jest mało rozpoznawalna i nie sprzedaje za więcej niż Rado, Breitling czy Panerai.

 

Co do Longinesa, to albo czeski błąd albo w USA popularne są modele w złocie (5-15k USD).

 

Nie dawało mi to spokoju:) Przeczytałem 2017 i 2018. Dane na zielono były wspomniane bezpośrednio w raportach, resztę policzyłem

post-52978-0-67525400-1560017211_thumb.jpg

Masz racje. 5-6% przychodów Rolex SA jest z Tudora, ale to zapewne my go kupujemy bo w skali całego rynku jest mały.

W raporcie za 2018 była wspomniana średnia wartość zegarka Tudor - 3.300 CHF co brzmi bardzo sensownie.

Z kontekstu wynika też, że chodzi o dane z regionu US. Obie marki dynamicznie zyskały w rynku 2017 vs 2018, o ile w przypadku udziału Tudora nie trudno o wysoką dynamikę, to 22% wzrost Rolexa robi wrażenie.

 

Natomiast 3-cia pozycja Longines to dla mnie magia niepojęta.

Edit: Średnia cena Longines musi mieć błąd.

Od $6k zaczynają się ich zegarki w różowym złocie. Longines na przestrzeni tych 2 lat miał zbliżony udział w rynku, ale w 2017 osiągnął go sprzedając prawie 2mln sztuk po średniej cenie $1.3k.

W 2018 wzrósł udział Longines w rynku. Przy założeniu (minimum) takiego samego volumenu sprzedaży w 2018 - ich średnia cena spada do 1.7k.

Ma to już zdecydowanie więcej sensu i myślę, że autor po prostu pomieszał liczby Longines/Cartier  :)

d4a0fd47d149504bd4d209073d5e01a4.jpg

Edytowane przez vitriol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem u tego sprzedawcy to wprost pisze, że tarcze po renowacji na wszystkich aukcjach.

Na tej aukcji nie wspomina o renowacji tarczy. Pisze o polerowaniu koperty :huh:

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _gosc_

Fakt, natomiast tarcza na pewno robiona w tym przypadku - krzywy napis Omega, słabo nałożona superluminova przy indeksach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny zegarek z cyklu wesołe jest życie recenzenta: 

 

Na nieszczęście przekonałem się, że jednak rozmiar mi odpowiada. Niedobrze - bo już zdążyłem się przyzwyczaić do myśli, że nie jest mi potrzebny (tak jak wersja Reduced).

Zatem czekamy na recenzję :)

A co do zegarka, to świetny zegarek jest! :)


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie spotkałem się z taką tarczą w tego rodzaju Omedze. Malowanka ?

Do tego uważam że cena słona.

Jak interesują Ciebie tego rodzaju zegarki, to często na bazarku wystawiają je koledzy Gregory czy Hil. Zakup pewny i bez dreszczyka emocji.

 

:D Dzięki, będę miał na uwadze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceramika. Całkiem całkiem . Pomimo 43mm to jakoś leży choć nie jestem fanem takich rozmiarów. Dosyć lekki na gumie

Czy to jest wersja tytanowa (43mm i brak czerwonego napisu Seamaster ?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest wersja tytanowa (43mm i brak czerwonego napisu Seamaster ?)

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest wersja tytanowa (43mm i brak czerwonego napisu Seamaster ?)

Tak tytan i pewnie dlatego waga jest przyjazna. Bardzo pozytywnie to wyglada z brakiem daty. Cena nieco wysoka chyba 30+ ma metce . Ale jeśli Sub bez daty tyle kosztuje to ta Omega jest tego warta bo wykonanie i mechanizm znacznie lepsze.

Edytowane przez Lotus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena nieco wysoka chyba 30+ ma metce .

Czyli jest droższy o 10k od wersji podstawowej mimo braku datownika i bransolety ? To dla mnie spora wada. Wersja podstawowa to chyba obecnie największy "bang for the Buck" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest sporo droższa i wg mnie nie będzie w związku z tym hitem w PL. Ale muszę jeszcze raz przyznać że na żywo nieźle wypada , rasowo i proporcjonalnie . Nie wiem dlaczego ale miałem skojarzenie z nowym Rolex YM tym na białym złocie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby porównywać zegarki do narkotyków, Moonwatch przypomina heroinę :P Zaczynam się uzależniać, a minął tylko jeden dzień... Robi się niebezpiecznie. 

 

gallery_65341_3875_1106210.jpg


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Klimatyczny zestaw z tym paskiem :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz go wrzucę na fabryczną vintage'ową bransoletę. Paski są dla mnie najfajniejsze, ale do zdjęć :D


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie spotkałem się z taką tarczą w tego rodzaju Omedze. Malowanka ?

Do tego uważam że cena słona.

Jak interesują Ciebie tego rodzaju zegarki, to często na bazarku wystawiają je koledzy Gregory czy Hil. Zakup pewny i bez dreszczyka emocji.

potwierdzam, kupowalem tego typu Omegę u Kolegi @hill i wszystko zgodne z opisem ,a transakcja błyskawiczna.Polecam.

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.