Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tak jak kolega Astral uważam, że AT ciekawsza od globe'a jako EDC, czy propozycja dla jedno - lub prawie- jednozegarkowca. i zgadzam się tez z desmo, ze wyszedł on taki trochę "dla nikogo"  - mi sie nieodzownie kojarzy z zegarkiem dla "starszego Pana" i mysle, ze wiekszość kupujacych globe'a to przedział 50+. 

 

Sam sie przymierzam do czarnej AT, a tym co mnie ostatecznie przekonuje jest fakt, iz świetnie wyglada zarówno na bransie, jak i na fabrycznym kauczuku zintegrowanym z kopertą. I sporo się wizualnie "dzieje" w tym zegarku.

 

Nie widze tez uzasadnienia dla dopłaty za globemastera bodajze 6000 zł w stosunku do AT. 

 

 

Choc przyznam, ze niektore wersje kolorystyczne aanual calendar'a wyglądaja ciekawie, a i dopłata za ta komplikacje nie jest chyba strasznie wysoka - 5 tysi.

 

moon za to wogóle do mnie "nie przemawia" i przynajmniej z nim mam "spokój"  :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak jak kolega Astral uważam, że AT ciekawsza od globe'a jako EDC, czy propozycja dla jedno - lub prawie- jednozegarkowca. i zgadzam się tez z desmo, ze wyszedł on taki trochę "dla nikogo"  - mi sie nieodzownie kojarzy z zegarkiem dla "starszego Pana" i mysle, ze wiekszość kupujacych globe'a to przedział 50+. 

 

Sam sie przymierzam do czarnej AT, a tym co mnie ostatecznie przekonuje jest fakt, iz świetnie wyglada zarówno na bransie, jak i na fabrycznym kauczuku zintegrowanym z kopertą. I sporo się wizualnie "dzieje" w tym zegarku.

 

Nie widze tez uzasadnienia dla dopłaty za globemastera bodajze 6000 zł w stosunku do AT. 

 

 

Choc przyznam, ze niektore wersje kolorystyczne aanual calendar'a wyglądaja ciekawie, a i dopłata za ta komplikacje nie jest chyba strasznie wysoka - 5 tysi.

 

moon za to wogóle do mnie "nie przemawia" i przynajmniej z nim mam "spokój"  :) .

Mam dokładnie tak samo. No prawie, bo wybrałbym AT niebieską z ramka daty.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy bardzo proszę o pomoc w weryfikacji Omegi na terenie Wrocławia.

Możecie mi zarekomendować jakiś kompetentny punkt gdzie dokonam takiego potwierdzenia.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _gosc_

Lepiej wrzuć dobre zdjęcia tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hylu

 

Zdjęcia na forum od takiego czasu i jeszcze nikt nie powiedział, że tu Konik a tam Hipokamp ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to ani tutaj, ani tutaj nie ma :P Hipokamp i Mustang/Kucyk :) Która wersja? EB, V6 czy GT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej wrzuć dobre zdjęcia tutaj.

 

Poniżej fotki, mam nadzieję, ze jakość wystarczy do ocenienia oryginalności. Z góry dziękuję za pomoc.

Pomyślałem, ze lepiej podejść do kogoś aby ocenił organoleptycznie.

 

 

725accf854fa.jpg

26ed412fd4d7.jpg

363cd4a28337.jpg

605395b18afe.jpg

62f86520c4ea.jpg

1b8e24be3b04.jpg

2807edcefa10.jpg

Edytowane przez DarkFox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zapukało :)

 

Muszę jeszcze pojechać na pl 3+ żeby ukształtować w wersję docelową i odezwę się ponownie :D

post-98815-0-34709500-1561374074_thumb.jpg


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajesz.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

 

Nowy nabytek to Aqua Terra z ciemnoniebieską tarczą, kupiona na bransolecie, trochę impuls w ramach oczekiwania na niebieskiego World Timera. Zamysł był taki, że nie mogę się już doczekać i coś fajnego z niebieską tarczą muszę mieć. Padło więc na ten model. Przy czym on będzie używany głównie do garnituru, a jeśli WT okaże się OK -> docelowo na sprzedaż. Dlatego ofoliowana i nieruszana bransoleta została zdjęta, a zegarek ubrany w ładnego (moim skromnym zdaniem) oryginalnego omegowego brązowego aligatora.

 

Muszę przy tym przekazać moje najlepsze pozdrowienia i ukłony do panów z butiku na pl. 3+, których nawiedzam czasem albo tylko pogadać, albo kupić akcesoria do zegarka. Zawsze uśmiechnięci, otwarci i przemile współpracujący, mimo iż póki co samego zegarka nigdy u nich nie kupiłem.

 

 

post-98815-0-05184300-1561380374_thumb.jpg

post-98815-0-28281100-1561380397_thumb.jpg

post-98815-0-64515200-1561380405_thumb.jpg

post-98815-0-57585900-1561380415_thumb.jpg


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje!

Miałem kiedyś dokładnie ten model, z tym że ja nosiłem go na niebieskiej gumie :)

AT to fajne zegarki.

 

 

iPX


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym pasku elegancko wygląda.

Gratulacje.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super jest, gratulacje :)

 

Dzięki

 

Gratulacje!

Miałem kiedyś dokładnie ten model, z tym że ja nosiłem go na niebieskiej gumie :)

AT to fajne zegarki.

 

 

iPX

 

Miałem AT ze srebrną tarczą (i niebieskimi wskazówkami) na gumie niebieskiej, tutaj chciałem złamać trochę niebieskiego koloru, stąd brązowy pasek. Przy niebieskiej gumie za dużo niebieskiego by było, no i do garnituru mniej by się nadawało. Poza tym niebieską gumę nabyłem do Divera (tylko jeszcze na sprzączkę czekam ;) ).

 

Na tym pasku elegancko wygląda.

 

Zgadzam się. Początkowo myślałem o czarnym aligatorze, ale słusznie panowie z O podpowiedzieli mi tę wersję. Ładnie się komponuje, a niebieska tarcza (która jest dość ciemnioniebieska) nabiera lepszego koloru i wyrazu.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zakupu niebieskiej AT! :lol:


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie! Nowy nabytek to Aqua Terra z ciemnoniebieską tarczą ...

Gratuluję zakupu ! :wub:

Prawie jak moja, tylko ktoś Ci tarczę przekręcił o 90 stopni :o


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Poniżej fotki, mam nadzieję, ze jakość wystarczy do ocenienia oryginalności. Z góry dziękuję za pomoc.

Pomyślałem, ze lepiej podejść do kogoś aby ocenił organoleptycznie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O te zdjęcia z aukcji już pytałeś i pisano że na nich wszystko wygląda ok.

Jak kupiłeś to podejdź najlepiej do zakładu Dolińskich, do punktu na Placu Uniwersyteckim ( nie na pl. Kościuszki ), oni prowadzą serwis Omegi i na pewno będą mogli ocenić czy wszystko jest w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, miał ktoś do czynienia z tym modelem? Wygląda ciekawie, zwłaszcza że jestem skazany na tytan lub ceramikę ze względu na uczulenie. Jestem po pierwszej szybkiej przymiarce, wydaje się całkiem wygodny i uniwersalny, może ktoś podzieli się wrażeniami z dłuższego użytkowania?

 

post-93100-0-05730800-1561398567_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy - najdejszła wiekopomna chwila - chce dokupić zegarek do pary do mojego obecnego numeru 1 czyli Rolexa OP.

Już poruszyłem w temacie Rolexa ten „problem” i jednym z kandydatów jest właśnie Omega Speedmaster Moonwatch - proszę Was jako doświadczonych użytkowników o napisanie jakie są różnice pomiędzy wersją z szafirem a hesalitem.

Oczywiście przeszkolony dekiel w szafirowym , możliwe ryski na hesalicie - te tematy są mi znane - chodzi mi o te pozostałe szczegóły które spowodowały że wybraliście jedną lub drugą wersje.

No i oczywiście bez obejrzenia obu przed zakupem się nie obejdzie.

Dziękuję z góry za Wasze opinie , odpowiedzi , podpowiedzi i sugestie

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy - najdejszła wiekopomna chwila - chce dokupić zegarek do pary do mojego obecnego numeru 1 czyli Rolexa OP.

Już poruszyłem w temacie Rolexa ten „problem” i jednym z kandydatów jest właśnie Omega Speedmaster Moonwatch - proszę Was jako doświadczonych użytkowników o napisanie jakie są różnice pomiędzy wersją z szafirem a hesalitem.

Oczywiście przeszkolony dekiel w szafirowym , możliwe ryski na hesalicie - te tematy są mi znane - chodzi mi o te pozostałe szczegóły które spowodowały że wybraliście jedną lub drugą wersje.

No i oczywiście bez obejrzenia obu przed zakupem się nie obejdzie.

Dziękuję z góry za Wasze opinie , odpowiedzi , podpowiedzi i sugestie

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Generalnie współczesne wersje to ładne zegarki choć wyglądające na tanie ze względu na plastikowe wskazówki . Wersja na hesalicie to już jest wogole porażka bo tandetnie wyglada szkiełko i dekiel. Generalnie większość kupujących to czytelnicy forum którzy średnio podchodzą do tego zegarka sprzedając go i kupując pięciokrotnie , zaczyna się od wdychania do zdjęć bo zegarek fotogeniczny . Wersja na szafirze ma spory atut w postaci przeszklonego dekla gdzie pięknie widać mechanizm. Obecnie producent pakuje te modele w wielkie bezużyteczne pudło z którym nie ma co później zrobić a duże . Zamiast zainwestować w fajniejsze wskazówki lub regulacje na zapięciu to producent zaoferował nam rożne bezużyteczne dodatki. Jako drugi luksusowy zegarek po OP to nie polecam ;)

Nie ma za co:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Generalnie współczesne wersje to ładne zegarki choć wyglądające na tanie ze względu na plastikowe wskazówki . Wersja na hesalicie to już jest wogole porażka bo tandetnie wyglada szkiełko i dekiel. Generalnie większość kupujących to czytelnicy forum którzy średnio podchodzą do tego zegarka sprzedając go i kupując pięciokrotnie , zaczyna się od wdychania do zdjęć bo zegarek fotogeniczny . Wersja na szafirze ma spory atut w postaci przeszklonego dekla gdzie pięknie widać mechanizm. Obecnie producent pakuje te modele w wielkie bezużyteczne pudło z którym nie ma co później zrobić a duże . Zamiast zainwestować w fajniejsze wskazówki lub regulacje na zapięciu to producent zaoferował nam rożne bezużyteczne dodatki. Jako drugi luksusowy zegarek po OP to nie polecam ;)

Nie ma za co:)

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.