Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam jeszcze do Was jedną prośbę, bo mało informacji znalazłem w intenetach :)co sadzicie o mechanizmie kaliber 3313?

Cały czas myślę nad Kupnem PO właśnie z tym mechanizmem. Z góry dziękuję za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dosyć głośny, czuć na ręku jak pracuje bo jest jednostronny i na wolnych obrotach wibruje. Nie zaliczyłbym go do super kulturalnych werków.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moja "Woda Ziemia" wraca do sklepu :(

 

Niestety nie jestem zadowolony. Miał być niebieski zegarek, a ten jest bardzo ciemnoniebieski, tak na prawdę niebieska poświata pojawia się przy bardzo silnym świetle, inaczej wygląda jak czarny, a takich mam kilka.

 

A że sprzęt jednak głównie do garnituru to zamieniam na coś innego i bardziej niebieskiego. Zakupiony już brązowy pasek też będzie pasował jako zamiennik od czasu do czasu :D

post-98815-0-41781000-1561478570_thumb.jpg

post-98815-0-63683500-1561478575_thumb.jpg


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Butik, nie widziałem jednocześnie na żywo ale wydaje mi się że wersja z niebieskim sekundnikiem ma jaśniejszą tarczę - może tylko wymień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości kolegi Maćka ( Ajsek ) otrzymałem odpowiedzi do mojego pytania z wczoraj - miałem okazje przymierzyć jego Speedmastera i porównać z R OP.

 

86314b9dbc3219f64e0304a7736ddea2.jpg

f79e4c0f4104d6e2d09d2a02494c0c93.jpg

 

Wszystko co chciałem widzieć już wiem.

Maciek - jeszcze raz wielkie dzięki za poświęcony czas i miło było Cię poznać.

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

No to podziel się z Kolegami spostrzeżeniami dotyczącymi Moona ;-)

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Ja też miałem okazję brać udział w porównywaniu. Również serdecznie dziękuje

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Mateusz Rosiński

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Butik, nie widziałem jednocześnie na żywo ale wydaje mi się że wersja z niebieskim sekundnikiem ma jaśniejszą tarczę - może tylko wymień.

 

Tak, ale idę w zupełnie innym, bardziej formalnym kierunku -> De Ville Power Reserve ref. 424.13.40.21.03.002.

post-98815-0-95694800-1561482520_thumb.jpg


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to podziel się z Kolegami spostrzeżeniami dotyczącymi Moona ;-)

Tak jak wspominaliście Moona można pokochać od pierwszego spojrzenia albo być obojętnym - ja jestem bliżej tej pierwszej opcji.

Bardzo mi pasuje do OP - czarna tarcza, brak daty i rozmiar 42 który w realu wydaje się mniejszy powiedział bym , że rozmiarowo to właśnie 39 mm OP.

Maciek ma wersje na hesalicie z pełnym deklem - jak będę w Warszawie to obejrzę wersje na szafirze i trzeba będzie podjąć w końcu tą trudną decyzje

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak jak wspominaliście Moona można pokochać od pierwszego spojrzenia albo być obojętnym - ja jestem bliżej tej pierwszej opcji.

Bardzo mi pasuje do OP - czarna tarcza, brak daty i rozmiar 42 który w realu wydaje się mniejszy powiedział bym , że rozmiarowo to właśnie 39 mm OP.

Maciek ma wersje na hesalicie z pełnym deklem - jak będę w Warszawie to obejrzę wersje na szafirze i trzeba będzie podjąć w końcu tą trudną decyzje

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Cieszę się że mogłem pomóc w podjęciu decyzji i miło było poznać! Udanego wywczasu Panowie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspominaliście Moona można pokochać od pierwszego spojrzenia albo być obojętnym - ja jestem bliżej tej pierwszej opcji.

Bardzo mi pasuje do OP - czarna tarcza, brak daty i rozmiar 42 który w realu wydaje się mniejszy powiedział bym , że rozmiarowo to właśnie 39 mm OP.

Maciek ma wersje na hesalicie z pełnym deklem - jak będę w Warszawie to obejrzę wersje na szafirze i trzeba będzie podjąć w końcu tą trudną decyzje

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A gdybyś miał wybrać jednego z tych dwóch? I jak oceniasz porównanie jakości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdybyś miał wybrać jednego z tych dwóch? I jak oceniasz porównanie jakości?

R OP wybrałem jako pierwszy bo jest bardzo prostym zegarkiem w idealnym dla mnie rozmiarze - tu Koledzy pisali że nie ma porównania do DJ i że jak ktoś się zdecyduje na DJ to OP już nie będzie chwalił. Dla mnie właśnie OP wygrał z DJ brakiem daty z lupką. Ale każdy ma swoje gusta i preferencje i wolny wybór i kupuje co mu pasuje.

Speedmaster zupełnie inny zegarek niż OP i stad moje zainteresowanie nim jako uzupełnienie dla R.

Twoje pytanie co bym wybrał bardzo trudne dla mnie bo OP już mam a Moona chce mieć i raczej będę miał

A jakościowo - nie jestem aż takim fanatykiem zegarków żeby porównywać każdy szczegół i wyłapać różnice w wykonaniu - jak dla mnie oba zegarki klasa światowa.

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez rafiros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek ma wersje na hesalicie z pełnym deklem - jak będę w Warszawie to obejrzę wersje na szafirze i trzeba będzie podjąć w końcu tą trudną decyzje

 

Jak będziesz w Warszawie i chcesz zobaczyć moona w szafirze z przeszklonym deklem na spokojnie i w warunkach pozasklepowych, to się odezwij, chętnie dam pomacać (zegarek ;))

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspominaliście Moona można pokochać od pierwszego spojrzenia albo być obojętnym - ja jestem bliżej tej pierwszej opcji.

 

 

Bo Moona albo kupujesz z całą historią i legendą albo nie bardzo jest sens go kupować jeśli ta otoczka do Ciebie nie przemawia bo wtedy wygląda to mniej więcej tak jak w poście @Lotusa :)

Za porównywalne pieniądze można poszukać GS ze Spring Drive'm a to już jest naprawdę jakościowa i technologiczna przepaść, tyle że na Księżycu nie był.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspominaliście Moona można pokochać od pierwszego spojrzenia albo być obojętnym - ja jestem bliżej tej pierwszej opcji.

Bardzo mi pasuje do OP - czarna tarcza, brak daty i rozmiar 42 który w realu wydaje się mniejszy powiedział bym , że rozmiarowo to właśnie 39 mm OP.

Maciek ma wersje na hesalicie z pełnym deklem - jak będę w Warszawie to obejrzę wersje na szafirze i trzeba będzie podjąć w końcu tą trudną decyzje

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

jesli chcesz zobaczyc szafirowa wersje moona i porowanc na miejscu z ex1 to zapraszam :)

 

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście jest tak, że albo się kocha moona albo jest się obojętnym. Należę do tej drugiej grupy. Swego czasu mierzyłem obydwie wersje, pisałem o tym. Jeśli miałbym wybierać to na pewno byłby to moon z hesalitem. Szafir IMO wygląda zdecydowanie gorzej. Na szczęście moje nie mam tego dylematu, PO ponad wszystko :)

Edytowane przez roback1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo Moona albo kupujesz z całą historią i legendą albo nie bardzo jest sens go kupować jeśli ta otoczka do Ciebie nie przemawia bo wtedy wygląda to mniej więcej tak jak w poście @Lotusa :)

Za porównywalne pieniądze można poszukać GS ze Spring Drive'm a to już jest naprawdę jakościowa i technologiczna przepaść, tyle że na Księżycu nie był.

Gdyby to było takie „proste” i kupowalibysmy zegarki tylko ze względu na jakość i technologię ;)

 

A co do Moona - dużo już tu napisano, czytałem z ciekawością...wniosek imo jest jeden: albo kochasz Moona, albo nie. I tyle. Ja kocham od blisko 3 lat i to szafirową wersję.

 

 

iPX


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dla odmiany od Moona zaprezentuje mojego Białasa i jednocześnie dołączę do fanów marki :)

 

4906d3f0355818c7d3e83e765919fe98.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez superp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak dla odmiany od Moona zaprezentuje mojego Białasa i jednocześnie dołączę do fanów marki :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ale fajna! Witamy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brać nie brać za 24k, kurczę a kupiłem co dopiero PO

post-59414-0-72251900-1561545882_thumb.jpg


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brać - świetny model!

 

 

iPX


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodziła za mną ceramika i nawet grey bardziej, a też znowu rotacje.....


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Butik ,Hylu dziękuje za propozycje i możliwość przymiarki i porównania - planuje pod koniec wakacji być w Warszawie - jak coś będziemy w kontakcie na priv.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brać nie brać za 24k, kurczę a kupiłem co dopiero PO

Brać! Nowy?

 

 

Z przymiarki na 19 cm nadgarstku :)

 

 

06f37208f353c0e594f647ba7d0db165.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie Panie nowy w tej cenie dlatego się waham. Komplet 2015


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.