Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę OT nam wyszedł, ale klimaty powojennej Warszawy były niepowtarzalne. Wtedy dla złodziei warte były zachodu takie fanty jak portfele, zegarki, wieczne pióra ... Dzisiaj  zegarki ich miłośnicy przechowują w sejfach (po porannej słeetfoci of kors) a łupem urków padają najczęściej smartfony.

Takie czasy ... a przy okazji, ciekawym tych klimatów polecam twórczość Marka Nowakowskiego :wub:

Edytowane przez Jędrula.wawa

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byla praca, pieniadze i powszechny brak towarow. Jak nie bylo na co wydawac to kupowalo sie rolki, omegi i inne zbytki :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

„Za komuny było lepij”, to że każdy prace miał i jeździł na „wczasy” to już wiedziałem, ale że Omegi i Rolki królowały na ulicach to pierwsze słyszę. Średnia płaca w 1970 to było 25USD, a Sub czy Speedmaster kosztowały 250 xD.

;) zatem mało słyszałeś a tym bardziej wiesz......owszem szary ciężko pracujący obywatel odkładał na Atlantica,Delbanę......kto kombinował i miał dojścia i znajomości miał dostęp do wszystkiego i do Rolków i do Omeg....uwierz mi bo wiem o czym mówię... :D

ps:,,....Kto handluje ten żyje.

Jak sprzedam rąbankę,

Słoninę, kaszankę,

To bimbru się też napiję.,,

 

:D  :lol:  B) 

 

edit:w owych czasach dużo wspomnianych Rolexów i Omeg pochodziło za zachodniej granicy które to wwozili do nas zagraniczni goście,których to wozili owi taksówkarze a omawiani cinkciarze wymieniali je droga targu na nasze złotówki.....tak to się wtedy to kręciło.....pozatym kiedyś te zegarki były tak samo dobre jak dawne samochody i co najciekawsze wielu Naszych warszawskich zegarmistrzów potrafiło je naprawić(choćby Pan Henryk z Puławskiej....wtajemniczeni wiedzą o co chodzi... ;) ) a nie jak teraz Tudor musi lecieć do Swiss na wymianę mechanizmu ,albo Seiko MM do Japan...kiedyś wszystko było jakieś lepsze i prostsze a i ludzie też jacyś ludzcy.... :rolleyes:

Edytowane przez C3SS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś znów szary obywatel nie ma dostępu do Rolka a w TVP mówią kto dobry a kto zły. Znaczy komuna wróciła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

(...) serio za 3200 EUR można mieć bez szukania praktycznie nowego Moonwatcha (...)

Trochę mnie zaskoczyłeś. Fabrycznie nowy set, wszystkie karty i pudła, zegarek w foliach?

Edytowane przez norbie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak wychwalać pod niebiosa i gloryfikować kombinatorów  i tym podobnych. I ach, jakże piękna musiała być owa 'prawdziwa' Warszawa ze swoim niepowtarzalnym klimatem gdzie "Wtedy dla złodziei warte były zachodu takie fanty jak portfele, zegarki, wieczne pióra" - powiedz to owym okradzionym przez owych złodziei, że taki był klimat i to dla owego niepowtarzalnego klimatu powinni poświęcić skradzione im rzeczy.

 

A może jeszcze romantyczniejsza była 'stolyca' w bandyckich latach 90-tych? Jak np. jednego z moich szefów wysadzono grzecznie z luksusowego auta, żeby umożliwić złodziejom, tfu, przepraszam, królom życia, tymczasowy zabór mienia, w celu przejażdżki, aby doświadczyć niepowtarzalnego klimatu? 

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak wychwalać pod niebiosa i gloryfikować kombinatorów  i tym podobnych. I ach, jakże piękna musiała być owa 'prawdziwa' Warszawa

Wychwalamy, bo z upływem czasu nie widzi się wad tylko dobre strony. Lekko nie było, ale ludzie byli inni, było mniej pogoni za pieniądzem i dobrami, pomijając wspomnianych kombinatorów i złodziei. Poza tym byliśmy młodzi i świat wyglądał jak zza różowych okularów i tak pozostał.

IMHO niepotrzebny sarkazm :unsure:

ps. i żeby nie było OT, to nie spotykałem się z Rolkami czy Omegami. Ale Atlantiki, Tissoty, Roamery, Cymy czy Delbany były na porządku dziennym, pomijając oczywiście wszechobecne zegarki radzieckie.

Edytowane przez Jędrula.wawa

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wychwalam pod niebiosa, ale z przyjemnością wróciłem do starej PO. Zdjęcie stare, ale ciagle na ręku od momentu zakupu.

 

700e56778365eebf31ad651bc28c6095.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to rozumiem. Mnie chodziło o to, że złodziejstwa nie powinno się gloryfikować pod żadnym pozorem.

 

Ja sam czasem tęsknię za komuną, choć wiele z niej nie pamiętam, bo byłem nastolatkiem. A dlaczego tęsknię? Ano np. dlatego, że jak czytam dzisiejszą prasę albo książki to mnie szlag trafia, gdy widzę masę błędów językowych - za komuny było coś co się nazywało korektą. Teraz, gdy każdy może być 'dziennikarzem' i sadzić błąd za błędem, czytać większości rzeczy się nie da bez bólu zębów. Ale to też pewnie kwestia upływającego czasu, bo jednak komuna była szara, generalnie beznadziejna i marna.

 

BTW, pamięta ktoś czy w Peweksach lub Baltonie były jakieś znane marki zegarkowe dostępne w sprzedaży?

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie podejmę jeszcze raz próbę dostałem kolejne zdjęcia, może teraz uda się ocenić oryginalność:

 

b59198bbfd0b.jpg

 

452ca6d04813.jpg

 

7cfae0230f77.jpg

 

66b3972eb139.jpg

 

61d32633e22d.jpg

 

3824056cf37b.jpg

 

fc4b905995f2.jpg

 

5226c94e0095.jpg

 

b4c4593b9bb0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DarkFox pójdźże z tym zegarkiem do zegarmistrza, albo jakiegoś certyfikowanego sprzedawcy i będziesz miał spokój.

 

oczekujesz, ze ktos tutaj autorytatywnie się wypowie co do oryginalności zegarka i powie Ci, ze masz, albo nie masz wydac na niego te kilkanascie tysięcy ???

 

Ktos może co najwyżej napisac , że jego zdaniem wygląda ok. Wystarczy Ci to przy takim zakupie?

Edytowane przez brakus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wychwalam pod niebiosa, ale z przyjemnością wróciłem do starej PO. Zdjęcie stare, ale ciagle na ręku od momentu zakupu.

 

 

 

Tomaszek  super zegarek.

 

Chyba tak muszę zrobić, w poniedziałek lub wtorek podjadę do W-wy z Sprzedawcą i go sprawdzę. Myślę, ze ktoś jest na tyle pewny po fotkach, że potwierdzi oryginalność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _gosc_

Panowie podejmę jeszcze raz próbę dostałem kolejne zdjęcia, może teraz uda się ocenić oryginalność:

 

100% pewność da Ci tylko oficjalny serwis Omegi.

 

Dla mnie, tak jak już Ci pisałem, wszystko wygląda ok - balans ma odpowiedni kolor i wielkość, wykończenie jest na dobrym poziomie, a i to bardzo ciężki do podrobienia zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny dynamic, gratuluję :)

Coś dla rozluźnienia tematu ;)9c058906bc82e2822075e3fa623b20f7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia już dziś zabawa z paskiem, to chyba zadziała :)

Nie bardzo. Ale jakbyś chciał się pozbyć:D

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli taki bez folii 2-3 miesięczny ale w stanie idealnym i oczywiście w pełnym zestawie, nie od handlarza i nie na chrono24.

A gdzie taki można dostać? Byłbym wstępnie zainteresowany :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Doczytałem że zaratsu to po prostu taka polerka że nie zniekształca odbicia, Rolex też umie w zaratsu :P. W sumie nie kojarzę czy Omegi tak ładnie odbijają.

 

 

Odbicie takie jak pokazałeś wyjdzie ładnie nawet na powierzchni, która posiada niedoskonałości, np. po niedoskonałym polerowaniu. Jeżeli chcesz dokładnie ocenić czy powierzchnia jest idealna to najlepiej sprawdzić jak załamuje się na niej linia światła. Miałem kiedyś w ręku SUBa z ceramiczną wkładką (nie pamiętam ref.), odbijał super ale pod światło płaska powierzchnia boku wyglądała jak tafla oceanu przy silniejszym wietrze :) Przyglądajcie się dokładnie przy zakupie.

 

Jeżeli to Twój to dekiel można byłoby poprawić :)

 

post-106637-0-27463100-1562480818_thumb.png

 

Pozdrawiam :)

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Grand Seiko wygląda tak ale trochę za mała powierzchnia do porównania. Niestety rysuje się szybko.

 

15e763a60a8e8d60cf0f94cd5a4db581.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _gosc_

Ach to porównywanie polerki pomiędzy Grand Seiko a Rolexem w wątku Omegi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użytkownicy Rolexa skanują wszystkie wątki aby reagować niezwłocznie kiedy poddawana jest w wątpliwość wartość czy jakość :-). W zasadzie im jako jedynym to przeszkadza . Reszta wyluzowana, w miarę;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach to porównywanie polerki pomiędzy Grand Seiko a Rolexem w wątku Omegi :)

 

Wstawiłbym polerkę SMP/SMPc ale nie jest zbyt widowiskowa, już czajnik ciekawszy ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

 

Az nie sposób nie zachwycić się tym idealnym doborem czasomierza i garderoby ... ;)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Niebanalne kompozycje to moja specjalność  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.