Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przymierzam się do zakupu Omegi Seamaster M300 nr. 212.30.41.20.01.003 Jest to poprzednia wersja produkowana do 2018. Niestety przymierzałem tylko aktualną wersję, która ma kopertę wielkości 42 mm., poprzedniczka natomiast ma 41mm. Ta obecna rozmiarowo pasuje mi, ale jest to już takie minimum. Nie chciałbym się zaskoczyć rozmiarem poprzedniej wersji. Ja wiem, że 1mm to niewiele, chciałem jednak dopytać, czy czasami nie pokombinowali w innych parametrach rozmiarowych, uszy, grubość, rozmiar tarczy czy bezelu. Ktoś miał do czynienia z obiema wersjami na żywo. Drugie pytanie, to czy tarcza w wybranym przeze mnie modelu jest ceramiczna? Bezel wiadomo, że tak. Szkiełko szafir plus antyrefleks.

https://www.chrono24.com/pl/omega/seamaster-diver-co-axial-chronometer-41--id7381051.htm?SETLANG=pl_PL&SETCURR=PLN Ktoś miał do czynienia z tym sprzedawcą? W grę pod rozwagę wchodzi jeszcze niebieski Breitling Superocean Heritage 46mm

post-108457-0-77902800-1565249217_thumb.png

Edytowane przez Robert39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa SMP jest wieksza od poprzedniej.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmiary poprzedniej wersji są imo proporcjonalne, nic nie zaskakuje in minus.

Tarcza ceramika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

W starszej SMPc (2012 @ 41.5mm) wszystkie tarcze są metalowe i emaliowane.

W nowszych (2018) - czarna i niebieska tarcza to lita ceramika, szara tarcza jest metalowa i powłokowana ceramiką.

 

Jak bierzesz też pod uwagę Breitlinga SOH 46mm to starsza SMPc najprawdopodobniej będzie dla Ciebie za mała. Na Twoim miejscu oprócz nowszej SMPc sprawdziłbym też Planet Ocean 43.5mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co,36,5mm to nie męski rozmiar?

W diverze - zdecydowanie nie.

To prawda, odczyt może być zbyt mało czytelny.

Zaraz nas "zjedzą"

 

Juz widze te głosy, ze tony soprano nosił DD 36 mm itd. i jeszcze jakis krwawy dyktator w afryce - takie pocieszanie się a'la szwagier przy świątecznym stole, co załozył gaz do smoka 1.6l i też sam sie pociesza, że super ... ;)

Pomijając kwestię że to nie ten temat, to złoty Rolex Tonego Soprano nie jest diverem.

Ma WR100.

post-109557-0-68424900-1565257224.jpg

Tu jeszcze Kobolt Spirit of America.

Edit

Aktorowi nie można odmówić męskości, a nosił z powodzeniem mniejsze zegarki.

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wakacyjnej wycieczce do Wrocławia

 

3176b7822b288806ff2a8c68846dc505.jpg

 

Piwo pyszne !!!

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Do usunięcia.

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, odczyt może być zbyt mało czytelny.

Pomijając kwestię że to nie ten temat, to złoty Rolex Tonego Soprano nie jest diverem.

Ma WR100.

attachicon.gifIMG_20190808_110241.JPG

Tu jeszcze Kobolt Spirit of America.

Edit

Aktorowi nie można odmówić męskości, a nosił z powodzeniem mniejsze zegarki.

 

 

Ja bym nawet powiedział, że nie nosił mniejszych zegarków tylko NORMALNE wówczas zegarki. Pamiętam jak w początkowych latach XXI wieku zaraz po 18tce kupowałem pierwszy markowy zegarek i było to Casio z serii MTP, które miało 38mm i bardzo mi się podobał, bo był taki większy i "męski" na tle pozostałych zegarków w sklepie. 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniejsze, mam na mysli dzisiejsze trendy, zegarek większy od nadgarstka, ubranie rozmiarowo z okresu 1 Komunii Świętej.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przymierzam się do zakupu Omegi Seamaster M300 nr. 212.30.41.20.01.003 Jest to poprzednia wersja produkowana do 2018. Niestety przymierzałem tylko aktualną wersję, która ma kopertę wielkości 42 mm., poprzedniczka natomiast ma 41mm. Ta obecna rozmiarowo pasuje mi, ale jest to już takie minimum. Nie chciałbym się zaskoczyć rozmiarem poprzedniej wersji. Ja wiem, że 1mm to niewiele, chciałem jednak dopytać, czy czasami nie pokombinowali w innych parametrach rozmiarowych, uszy, grubość, rozmiar tarczy czy bezelu. Ktoś miał do czynienia z obiema wersjami na żywo. Drugie pytanie, to czy tarcza w wybranym przeze mnie modelu jest ceramiczna? Bezel wiadomo, że tak. Szkiełko szafir plus antyrefleks.

https://www.chrono24.com/pl/omega/seamaster-diver-co-axial-chronometer-41--id7381051.htm?SETLANG=pl_PL&SETCURR=PLN Ktoś miał do czynienia z tym sprzedawcą? W grę pod rozwagę wchodzi jeszcze niebieski Breitling Superocean Heritage 46mm

 

Starsza jest odczuwalnie mniejsza, zarówno średnica jak i grubość chociaż na papierze różnice są minimalne. Jak masz nieduży nadgarstek to będzie mocno inaczej. Proporcje są podobne. Nowsza sprawia bardziej świecące wrażenie, do tego dochodzi przeszklony dekiel ( dla jednych wada, dla innych zaleta ). Starsza ma troszeczkę inną bransoletę, ogniwa bardziej zaokrąglone, zapięcie bez mikroregulacji ( ale można dokupić ).

Nie pamiętam teraz czy nowa jest cięższa, chyba tak ale mając obie w ręce uderzyła mnie bardziej wielkość i bling. Fajny zegar, w tych pieniądzach bezkonkurencyjny, kwestia gustu i rozmiaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię czasami usiąść sobie na ławce fb5b6229fe57686150443d3b089f0f40.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie szalejemy, ponieważ budżet mnie trzyma. Seamastera powinno się udać kupić z ok. 11-12 tyś. Natomiast Breitlinga za ok. 13-13,5 tys. Nie chce już przekraczać budżetu, ani o grosz. Dlatego skłaniam się bardziej ku Omedze. I tak budżet z 4 tyś w pierwszej wersji, nagle mi urósł do 12. Nie chce przesadzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starsza jest odczuwalnie mniejsza, zarówno średnica jak i grubość chociaż na papierze różnice są minimalne. Jak masz nieduży nadgarstek to będzie mocno inaczej. Proporcje są podobne. Nowsza sprawia bardziej świecące wrażenie, do tego dochodzi przeszklony dekiel ( dla jednych wada, dla innych zaleta ). Starsza ma troszeczkę inną bransoletę, ogniwa bardziej zaokrąglone, zapięcie bez mikroregulacji ( ale można dokupić ).

Nie pamiętam teraz czy nowa jest cięższa, chyba tak ale mając obie w ręce uderzyła mnie bardziej wielkość i bling. Fajny zegar, w tych pieniądzach bezkonkurencyjny, kwestia gustu i rozmiaru.

No to mnie zasmuciłeś tą odczuwalną wizualnie różnicą w wielkości. Nowsza wersja była bardzo ok, wizualnie do mojego nadgarstka. Przymierzałem Tudora BB 41 mm wyglądał na śmiesznie małego a grubego na moim nadgarstku. Breitling o którym pisałem tylko w wersji 42, również za mały. Nadgarstek mam dziwny, niby obwodowo nie jest duży ale jest szeroki. Dobrze wyglądają na nim większe, ale nie za grube zegarki.

Chciałem Omegę ponieważ to Omega i wydaje mi się bardziej uniwersalna. No i jakoś bardziej ufam mechanizmom Omegi. Breitling bardzo mi się podoba, ale odrobinę zbyt elegancki do mojego zamysłu noszenia. No i martwię się mechanizmem. Wydaje mi się, iż nie będzie tak dobry jak mechanizm Omegi. No i na pewno droższy i trudniejszy w ewentualnym serwisowaniu. Bądź co bądź to inhous-owy mechanizm Tudora.

Edytowane przez Robert39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SMPc we wcześniejszej wersji to nie jest mały zegarek i z fabryczną bransoletą dość masywny, nie sądzę żeby był za mały ale w porównaniu do nowszej wersji jednak mniejszy. Aktualna SMPc to gabarytowo mniej więcej jak pierwsza Planet Ocean 42mm.

Omega ma 5 lat gwarancji i serwis wyłącznie w Warszawie więc też nielekko, mechanizm to też ich in-house.

Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega to dobry wybór a Twój nadgarstek to atut ( płaska część ) bo masz większy wybór. Poza nadgarstkiem radzę jednak ocenić jak zegarek pasuje do całej sylwetki - duże lustro lub opinia jakiejś nie pogubionej w zasadach kompozycji/ proporcji osoby - na pewno nie takiej co nosi za długie i za szerokie spodnie czy za duże marynarki ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nawet powiedział, że nie nosił mniejszych zegarków tylko NORMALNE wówczas zegarki. Pamiętam jak w początkowych latach XXI wieku zaraz po 18tce kupowałem pierwszy markowy zegarek i było to Casio z serii MTP, które miało 38mm i bardzo mi się podobał, bo był taki większy i "męski" na tle pozostałych zegarków w sklepie. 

Dokładnie. 25 lat temu, w liceum, kupiłem kwarcowego citizena na brandzlolecie w rozmiarze 38mm i to był taki macho-sikor.


everyday: hamilton khaki field | business: omega aqua terra | sport&travel: dan henry 1970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieska ceramika wpadła dziś pod obiektyw:0adceeea7a3a8c78bed478b77d6e1938.jpg850133bce0d3e49413881d21b88c167e.jpgf7b70aeba165acf4c9e7bd07cf683ecc.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Raczej jestem większej postury. Relatywnie wysoki 184 i trochę siłowni również jest, więc odrobinę większe zegarki źle nie wyglądają. Oczywiście znam też swój umiar. Swoją drogą ostatnio zwróciłem uwagę na zegarki prezenterów telewizyjnych. Myślałem, że trend na karykaturalnie duże zegarki, zwłaszcza do marynarek, no powiedzmy casualowych, ale jednak, powoli mija. A tu niestety nie.

Edytowane przez Robert39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy starszą ref. a nowszą jest różnica jednego rozmiaru. Tak jakby pomiędzy 42mm a 44mm. Niech nie zmylą Was dane katalogowe, bo różnic jest więcej.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do koszuli też pasuje

 

f805cdb30ce8427a75d69ae9806ae9e1.jpg

 

W oczekiwaniu na paski do Moona mam do Was pytanie - gdzie można kupić sygnowaną klamerkę 18 mm ?

U Dolińskiego widziałem , że można zamówić , cena 190 zł.

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle kosztują klamerki oryginalne.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle kosztują klamerki oryginalne.

Doliński ma dostęp i ściąga oryginalne części Omegi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem , że wszędzie jest taka cena. Pytałem gdzie można kupić bo u Dolińskiego akurat 18 mm na zamówienie.

Może źle się wyraziłem i powstało wrażenie , że szukam tańszych.

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupić to chyba tylko w butiku (jak oczywiście nie wyjdą akurat). Chyba nigdzie indziej tak od ręki się nie dostanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.