Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

To starsza wersja klonu, z kołem balansu koloru "złotego" i innych rozmiarów.

https://i.imgur.com/AuoW1ZF.jpg

 

Czy nowy, czy stary super klon, do odróżnienia jest od razu od oryginału.

Czyli dobrze że można odróżnić. Napiszesz bardziej szczegółowo jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli dobrze że można odróżnić. Napiszesz bardziej szczegółowo jak?

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/177965-grand-seiko-sbga025-z-allegro/page-2?do=findComment&comment=2601495

I odróżnić może profesjonalista, nie pierwszy z brzegu użytkownik


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy - mam do Was pytanie - czym usuwacie ryski ze swoich hesalitowych szkiełek w Speedmasterach ?

Ma kilka takich minimalnych rysek , które widać jak się dobrze przypatrzę pod odpowiednim kątem - nie drażnią mnie ale chce wiedzieć jak im zaradzić.

Dziękuje z góry za informacje.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

Koledzy - mam do Was pytanie - czym usuwacie ryski ze swoich hesalitowych szkiełek w Speedmasterach ?

Ma kilka takich minimalnych rysek , które widać jak się dobrze przypatrzę pod odpowiednim kątem - nie drażnią mnie ale chce wiedzieć jak im zaradzić.

Dziękuje z góry za informacje.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Polywatch. Ja po trzech latach pierwszy raz usuwałem, świetny efekt. Ale chyba znów muszę bo przetarłem mocno. ;) Edytowane przez tbn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy - mam do Was pytanie - czym usuwacie ryski ze swoich hesalitowych szkiełek w Speedmasterach ?

Ma kilka takich minimalnych rysek , które widać jak się dobrze przypatrzę pod odpowiednim kątem - nie drażnią mnie ale chce wiedzieć jak im zaradzić.

Dziękuje z góry za informacje.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ponoć pasta polywatch - pewnie znajdziesz filmy na YouTube.

 

Ja nie polerowalem i dopóki da się odczytać godzinę to nie zamierzam.

 

..Choć w sumie nie noszę żadnego zegarka do odczytu godziny..

 

Edit. Zdublowalem

Edytowane przez denver47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi - na razie nie mam potrzeby polerki ale warto wiedzieć i być przygotowanym.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie były nigdy tak doskonałe jak dzisiaj, żeby poznać czy oryginał to trzeba mieć niesamowitą wiedzę. Podejrzewam, że 80-90% zegarmistrzów się wyłoży z takim przyniesionym zegarkiem. Poza AD to strach teraz kupować.

Jesteś pewien?, ile widziałeś starych, fałszywych modeli Omegi?

Na czym opierasz swoje stwierdzenie powyżej?

 

Ja widziałem kilka i byly, hm, bardzo dobrze wykonane.

P. S Piszmy proszę co wiemy, nie co nam się wydaje...

 

 

 

A i u AD sprzedają podróbki (nie piszę o Omedze) więc to żadna gwarancja.

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi - na razie nie mam potrzeby polerki ale warto wiedzieć i być przygotowanym.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Można też capecodem ale po co...to jakby poddać Iggiego zabiegom medycyny estetycznej ;-)

post-55792-0-58372300-1566585496_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można też capecodem ale po co...to jakby poddać Iggiego zabiegom medycyny estetycznej ;-)

Robert - wygrałeś - przestaje myśleć o polerowaniu

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien?, ile widziałeś starych, fałszywych modeli Omegi?

Na czym opierasz swoje stwierdzenie powyżej?

 

Ja widziałem kilka i byly, hm, bardzo dobrze wykonane.

P. S Piszmy proszę co wiemy, nie co nam się wydaje...

 

 

 

A i u AD sprzedają podróbki (nie piszę o Omedze) więc to żadna gwarancja.

 

Widziałem sporo starych podrób, które może i były dość kiepsko zrobionych bo poznałem bez problemu. Werki miały wykonane jak z pod frezarki ;) Ale dzisiaj te kopie są na tyle dobrze zrobione, że trzeba mieć wytrawne oko by poznać po coraz to mniej szczegółach. Ostatnio miałem zegarek Omegę Sped. do której miałem wątpliwości jak i trzech zegarmistrzów. Okazało się, że prawdopodobnie był to mix (koperta serwisowa, wachnik oryginalny itd). Tak samo jak Pam na unitasie z którym była podobna sytuacja (podróba z prawie oryginalnym werkiem :lol: ), miałem, widziałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, gdyby Szwajcarzy nie produkował w Azji przez kilka dekad całych zegarków (elementów) producentom podróbek było by zdecydowanie trudniej...

Nie tylko tym w Azji, ale zlecajacym tam produkcję Europejczyków...

Zresztą piszemy w wątku Omegi która oficjalnie deklaruje produkcję sporej części elementów w Chinach...


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już pierwsze zdjęcie wydawało mi się podejrzane, ponieważ tarcza i kopertą wyglądały nieco tandetnie jak na Omegę. Po drugim zdjęciu od strony dekla byłem już na tyle zdziwiony (tandetne wykonanie i spasowanie endlinkow z kopertą) że przewinąłem post do góry, aby sprawdzić czy Ty pytasz czy jest oryginalny czy o coś innego. Oglądałem to na telefonie, ale czerwona lampka już się zapaliła. Problem nie są podróbki za kilkaset dolarów. Wystarczy, że ktoś ponosi oryginały w tym budżecie i ma nawet przeciętnie bystre oko, aby zauważył, że tak nie wyglądają zegarki za 20-30k. Wielokrotnie miałem Tisella i Suba obok siebie i nie wiem jak można pomylić produkt za kilkaset dolarów z oryginałem. Problemem są podróbki za kilka tysięcy dolarów, podróbki vintage i części do nich. Kupiłem kiedyś Omegę Dynamic, która miała w zestawie bransoletę oryginalną i druga nieoryginalną i ta druga była wykonana lepiej :-o Współczesny produkt wykonany we współczesnej technologi za 600-800 zł był wykonany lepiej niż oryginalny z laty 70tych.

IMHO dopiero przy super fejkach trzeba mieć wprawne oko i kłaniają się doktoraty z czcionek etc. ;-) w budżecie do 1000 dolców raczej wystarczy względne obycie z oryginałami.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieczorna kawa ;)

Znowu będzie wrażenie, że wszędzie pełno Moona - a już w ogóle najwiecej to w wątku Omegi :D

post-48855-0-07716200-1566591177_thumb.jpeg

Edytowane przez Smycel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super zdjęcie i w ogóle pomysł

Pasek idealnie pasuje do kawy

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez rafiros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieczorna kawa ;)

Znowu będzie wrażenie, że wszędzie pełno Moona - a już w ogóle najwiecej to w wątku Omegi :D

Zdecydowanie przydało by się odrobinę świeżości :P

Swoją ocenę pozostawiam do przymiarki, na początku października i porównaniem z innym modelem , który miesza mi w rozmyślaniach,  także najchętniej oba były by moim planem zakupowym :)

Edytowane przez Andrzej Zalewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jaki profesjonalista, o czym ty mówisz?

 

Różnice są widoczne gołym okiem.

No tak, budowa balansu, użyte materiały , znajomość wymienionych w różnych referencjach  to wiedza powszechna, można powiedzieć że się wygłupiłem......


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli dobrze że można odróżnić. Napiszesz bardziej szczegółowo jak?

Popatrz na zespół balansu. W starym klonie jest innych rozmiarów, w innym kolorze (złotym), w aktualnie najlepszym klonie kolor jest zbliżony (ciemno szary) imituje materiał oryginalny - stop krzemu, ale dalej różni się wyglądem i konstrukcją (inna regulacja włosa, za pomocą przesuwek, brak odważnikow na kole balansowym).

 

Przypatrz się oryginałowi i podróbce.

W wolnej chwili uzupełnię zdjęcia.

Tutaj wklejałem:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/178357-omega-aqua-terra-23110422103006/?do=findComment&comment=2605979

 

Do rozróżnienia seryjnych klonów rolexa 3135 i omegi 8500 wystarczy obejrzeć 2 filmiki i zdjęcia u już jesteś "profesjonalistą".

 

Problem jest z zegarkami kombinowanymi, z podmienionymi częściami na oryginały, ale takich jest duuzo mniej, raczej od ręki nie kupisz i nie taniej niż 1000 usd.

 

Profesjonalista to jest potrzebny do odróżnienia klonów np. breitlingow na etach, pam-ow na unitasach (bo te mechanizmy są starsze, prostsze materialowo i konstrukcyjnie, a wiec i taninsze do sklonowania niż omegi i rolki), frankenow, składakow vintage, czy innych kombinowanych sztuk.

 

Dobrze wykonane, nowoczesne werki to dobra forma zabezpieczenia przed klonowaniem. Póki co rolexa 3235 jeszcze nie ma.

 

Oczywiście jeśli ktoś jest ignorantem i zabiera się za kupowanie zegarków wartych naście tys i ma problem z zadaniami typu "znajdź 8 szczegółow na 2 obrazkach", w dodatku nie wie, że istnieją podróbki, to jego sprawa.

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże, broń przed fachowcami którzy mienią się profesjonalistami po...obejrzeniu filmu na youtube :wacko:  :o

 

 

 Póki co rolexa 3235 jeszcze nie ma. 

Na youtube nie ma, bo tego czy są poza fałszerzami nikt nie wie, lub wie kilka osób...

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.