Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Całe szczęście 99 proc ludzi zegarek nosi dla przyjemności noszenia, nie analizy czy jakaś płyta ma szlif ;)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

A chyba ze 100 % deklem do dołu ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja Speedmastera z przeszklonym deklem zawiera mechanizm oznaczony jako kaliber 1863, natomiast tam, gdzie jest tzw. pełny dekiel, zastosowano werk 1861. 1863 jest znacznie lepiej wykończony w następującym zakresie: płytę łożyskową udekorowano szlifem perłowym, mostki oraz półmostki pokryto pasami genewskimi, a dodatkowo w porównaniu do 1861 dopracowano fazowanie krawędzi oraz wykończenie dźwigni stopera. W 1861 nie znajdziesz groszkowania, pasów genewskich i ogólnie całość wygląda tak, jakby proces wykończenia mechanizmu zatrzymał się na półmetku.

Trochę "niefortunnie" użyłeś mojego cytatu jako zapytania.... :D

Bo to była odpowiedz. :)

Całe szczęście 99 proc ludzi zegarek nosi dla przyjemności noszenia, nie analizy czy jakaś płyta ma szlif ;)

Ładnie to wygląda, ale pod dużym powiększeniem ;)

Masz rację co do powyższego.

 

A chyba ze 100 % deklem do dołu ;-)

:D


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Dziękuje. Szczegółowe informacje kształtują świadomość nabywców.

 

Polecam się i zapraszam na Horologium:)

 

Całe szczęście 99 proc ludzi zegarek nosi dla przyjemności noszenia, nie analizy czy jakaś płyta ma szlif ;)

 

Nabijasz się Filip, ale na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że te wszystkie szlify to jeden z elementów wysokiej klasy zegarmistrzostwa. Ważna jest także, a właściwie przede wszystkim, konstrukcja i za przykład pokażę mechanizm autorstwa Audemars Piguet zawierający stoper, z której to firmy też lubisz się naśmiewać, bo wiesz, że jestem jej fanem.

 

calibre_2923.jpg

 

Rola zegarków mechanicznych jako podstawowego miernika czasu już dawno temu się zdezaktualizowała, więc przynajmniej niech cieszą oczy.  :)

 

8CB8184.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moonwatch to prosty użytkowy zegarek z mnóstwem historii, do tego jedna z tańszych propozycji biorąc pod uwagę kultowosc, ciekawy mechanizm i cenę także doszukiwanie się w nim elementów wysokiego zegarmistrzostwa świadczy tylko o tym, że już Ci się znudził temat Rolexa;)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Moonwatch to prosty użytkowy zegarek z mnóstwem historii, do tego jedna z tańszych propozycji biorąc pod uwagę kultowosc, ciekawy mechanizm i cenę także doszukiwanie się w nim elementów wysokiego zegarmistrzostwa świadczy tylko o tym, że już Ci się znudził temat Rolexa;)

Poprzedni mój post nie odnosił się do Moonwatcha tylko ogólnie do zegarków mechanicznych. Co do tematu Roleksa - niektórzy wolą ukrócić dyskusję zanim się zacznie, żeby tylko ulubiona firma wielu Klubowiczów pozostała nieskazitelna wszak "Król jest jeden". A co do Omegi, skoro firma potrafi porządnie wykończyć werk 1861 w postaci kalibru 1863, to jaki jest sens w utrzymywaniu mechanizmu 1861? Tutaj chyba księgowi wtrącili się w kompetencje zegarmistrzów. Oczywiście nie zmienia to faktu, że Speedmaster to zegarek kultowy ze świetną historią i tego absolutnie nie podważam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różne są powody, może tak samo dobre dlaczego debiutujący 3861 jest w stalowym zegarku pod pełnym deklem ;)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Różne są powody, może tak samo dobre dlaczego debiutujący 3861 jest w stalowym zegarku pod pełnym deklem ;)

Ale już wersja w złocie ma przeszklony dekiel ponownie ujawniający brak koła kolumnowego. To występuje w werku 321 zastosowanym w Speedmasterze, którego kopertę wykonano z platyny. 3861 zawiera natomiast wychwyt współosiowy oraz krzemową spiralną sprężynę zwrotną oscylatora, a to zawsze jakiś postęp.

 

H20A0342.jpg?ixlib=rails-1.1.0&fit=crop&

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, macałem niedawno te zegarki w Bienne, także platyna zrobiła na mnie wrażenie. Największym plusem nowego kalibru jest dobra dokładność, użytkowo robi 1-2 sekudny na plus.dd7829e5dff0ffe275a35ea3eb90db5e.jpgb74e06f5d83ef9ab6e014a3b1f245435.jpgff65a1bdbf0f214cf9c89611fa2059e6.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

BTW, muszę znaleźć trochę wolnego czasu i na Horologium opisać Speedmastery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A chyba ze 100 % deklem do dołu ;-)

A Reverso?


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

A to sorki, bo żyłem w przemonaniu, że o Omedze rozmawiamy :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna różnica pomiędzy mechanizmami w Moonwatchu. W 1861 krzywka pełniąca rolę hamulca chronografu jest wykonana z polioksymetylenu (tworzywo sztuczne o nazwach handlowych iupital/delrin), który cechuje się m.in. naturalną samosmarownością. Przy przeszklonym deklu ciemnoszare, gładkie tworzywo nie wyglądałoby za ładnie na tle pozostałych części ze szlifem. Dlatego w 1863 hamulec jest metalowy, pomimo gorszych właściwości użytkowych (jeśli nikt nie używa codziennie stopera, to materiał hamulca jest bez znaczenia dla żywotności mechanizmu).

 

Kaliber 1861 i widoczny hamulec chronografu z tworzywa.

 

Omega+Seamaster-6203.jpg?format=750w

 

image-asset.jpeg?format=2500w

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW, muszę znaleźć trochę wolnego czasu i na Horologium opisać Speedmastery.

To będziesz potrzebował chyba nie tylko „trochę” czasu ;) w sumie dla osób zainteresowanych tematem istnieje już sporo źródeł wiedzy na temat speedmastera, choćby książka Moonwatch Only, opracowania online ŚP Chucka Maddoxa, czy też cały osobny dział speedytuesday na fratellowatches.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę problemu, aby 1861 oglądać przez przeszklony dekiel.

Może piękny nie jest, ale za to wygląda "roboczo", w sam raz jak jedno z narzędzi w statku kosmicznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam.ff65d8c6bce1ee260698742a393709eb.jpg

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

To będziesz potrzebował chyba nie tylko „trochę” czasu ;) w sumie dla osób zainteresowanych tematem istnieje już sporo źródeł wiedzy na temat speedmastera, choćby książka Moonwatch Only, opracowania online ŚP Chucka Maddoxa, czy też cały osobny dział speedytuesday na fratellowatches.

 

Zdaję sobie sprawę, że temat jest obszerny i wiele już napisano, ale może na płaszczyźnie konstrukcji mechanizmów moje opracowanie będzie atrakcyjne nawet dla tych osób, które niczym Gotfried Wilhelm Leibniz przypuszczalnie wiedzą wszystko.  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos waha sie nad zakupem Omegi to watro pospieszyc sie z decyzja bo poodbno od jesieni ceny ida o 7,5% w gore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zdaję sobie sprawę, że temat jest obszerny i wiele już napisano, ale może na płaszczyźnie konstrukcji mechanizmów moje opracowanie będzie atrakcyjne nawet dla tych osób, które niczym Gotfried Wilhelm Leibniz przypuszczalnie wiedzą wszystko. ;)

Mi tam się ciężko czyta Twoje posty a co dopiero opracowanie...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Mi tam się ciężko czyta Twoje posty a co dopiero opracowanie...?

To nie czytaj, przecież nikt Cię nie zmusza. Zaoszczędzisz sobie czasu i wiedzy.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje opracowanie będzie atrakcyjne nawet dla tych osób, które niczym Gotfried Wilhelm Leibniz przypuszczalnie wiedzą wszystko. ;)

Zainspirowałeś mnie do bliższego przyjrzenia się tej postaci :)

Oto wynik patrzenia: Gottfried Wilhelm Leibniz, znany także pod nazwiskiem Leibnitz – niemiecki polihistor: filozof, matematyk, prawnik, inżynier-mechanik, fizyk, historyk i dyplomata.

Ciekawy jest tytuł jednego (z wielu) wydawnictwa: "Nowe rozważania dotyczące rozumu ludzkiego" :rolleyes:

Edytowane przez Jędrula.wawa

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie czytaj, przecież nikt Cię nie zmusza. Zaoszczędzisz sobie czasu i wiedzy.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Masz rację, poczekam aż znowu się pogniewasz na forum i odejdziesz z niego kolejny raz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie czytaj, przecież nikt Cię nie zmusza. Zaoszczędzisz sobie czasu i wiedzy.

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Kontynuuj i nie reaguj. Inaczej będziemy oglądać tylko nadgarstki, obserwować kryptohandel rożnej maści czy spijanie sobie z dziubków. Dzięki Twoim ale nie tylko Twoim wpisom jest o czym poczytać i się podszkolić .

Edytowane przez speedy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontynuuj i nie reaguj. Inaczej będziemy oglądać tylko nadgarstki, obserwować kryptohandel rożnej maści czy spijanie sobie z dziubków. Dzięki Twoim ale nie tylko Twoim wpisom jest o czym poczytać i się podszkolić .

Dokładnie :)

W myśl zasady "psy szczekają a karawana idzie dalej". Swoimi wpisami Mcintosh IMHO wnosi powiew świeżości w nieco czasem zastałą atmosferę Towarzystwa Wzajemnej Adoracji :rolleyes:

Edytowane przez Jędrula.wawa

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.