Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Podoba mi się 4 na tarczy.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się 4 na tarczy.

A co w nim jest niezwykłego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie jest IV.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego lepiej IIII niż IV?, zapożyczę ciekawy tekst z innej strony :)

 

"Przede wszystkim cztery pionowe kreski stosują konstruktorzy i projektanci nawiązujący do kanonu ustanowionego przez najstarszy istniejący zegar znajdujący się w Katerze w Wells, zbudowanym pod koniec XIV wieku. W owym okresie „IIII” stanowiło powszechną formę zapisu liczby w pismach i księgach z tamtego okresu. Także król Francji, Ludwik XIV, wolał taką formę zapisu i za swojego panowania kazał swoim mistrzom wykonywać zegary właśnie w taki sposób. W starożytnym Rzymie również często nie stosowano zapisu „IV”, gdyż symbol ten był zarezerwowany wyłącznie dla najwyższego z bogów – Jowisza (lat. Ivpiter). Także prostym chłopom łatwiej było zrozumieć cztery kreski jako następstwo trójki, niż „I” przed zupełnie abstrakcyjnym „V”.W dodatku, znając zamiłowania i słoności konstruktorów do stosowania symetrii (tutaj tzw. symetrii radialnej), „IIII” wydaje się być tą najwłaściwszą formą, gdyż patrząc na tarczę zegara mamy: najpierw cztery liczby zbudowane wyłącznie ze znaków „I”, później kolejne cztery zawierające „I” i „V”, zaś ostatnie cztery „I” i „X”.  Na plus "IIII" przemawia także fakt, iż uniemożliwia to błędne odczytanie „IV” jako „VI”, co każdemu z nas może się przytrafić, zwłaszcza gdy w pośpiechu patrzymy na zegarek na ręku pod niewłaściwym kątem."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego lepiej IIII niż IV?, zapożyczę ciekawy tekst z innej strony :)

 

"Przede wszystkim cztery pionowe kreski stosują konstruktorzy i projektanci nawiązujący do kanonu ustanowionego przez najstarszy istniejący zegar znajdujący się w Katerze w Wells, zbudowanym pod koniec XIV wieku. W owym okresie „IIII” stanowiło powszechną formę zapisu liczby w pismach i księgach z tamtego okresu. Także król Francji, Ludwik XIV, wolał taką formę zapisu i za swojego panowania kazał swoim mistrzom wykonywać zegary właśnie w taki sposób. W starożytnym Rzymie również często nie stosowano zapisu „IV”, gdyż symbol ten był zarezerwowany wyłącznie dla najwyższego z bogów – Jowisza (lat. Ivpiter). Także prostym chłopom łatwiej było zrozumieć cztery kreski jako następstwo trójki, niż „I” przed zupełnie abstrakcyjnym „V”.W dodatku, znając zamiłowania i słoności konstruktorów do stosowania symetrii (tutaj tzw. symetrii radialnej), „IIII” wydaje się być tą najwłaściwszą formą, gdyż patrząc na tarczę zegara mamy: najpierw cztery liczby zbudowane wyłącznie ze znaków „I”, później kolejne cztery zawierające „I” i „V”, zaś ostatnie cztery „I” i „X”. Na plus "IIII" przemawia także fakt, iż uniemożliwia to błędne odczytanie „IV” jako „VI”, co każdemu z nas może się przytrafić, zwłaszcza gdy w pośpiechu patrzymy na zegarek na ręku pod niewłaściwym kątem."

Fajnie wytłumaczyłeś, masz plusik

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego lepiej IIII niż IV?, zapożyczę ciekawy tekst z innej strony :)

 

" król Francji, Ludwik XIV, wolał taką formę zapisu i za swojego panowania kazał swoim mistrzom wykonywać zegary właśnie w taki sposób."

Wszystko rozumiem, tylko dlaczego nie pisano Ludwik XIIII ? :D

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego lepiej IIII niż IV?

...

Nie wiem czy lepiej czy gorzej ale na rzadziej.

I nie wszędzie by zapis IIII pasował. Chyba.

Łapkę masz.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie jest IV.

W zegarkach przeważnie jest IIII. Kwestia m.in. symetrii na tarczy, względem VIII oraz kwestie historyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ten sposób kończę karierę:)f3f40973103239120ce8f05456b646d9.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, Panie Kolego...toś Pan teraz „przywalił”! Gratulacje!


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

Cóż można rzec, piękne zakończenie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuuu..z grubej rury! Szczere gratulacje!

 

Ja dziś korzystam z ostatniego ciepłego tygodnia i wygrzewam seamastera na słońcu

66935205a70ea65178a2ac28867f57e1.jpg

Edytowane przez orlis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ten sposób kończę karierę :)

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

 

Grubo :)

Trochę nie rozumiem fenomenu tego modelu - w sensie wielkości przebitki, bo zegar jest super - ale na pewno jest czego gratulować.

To ten z FB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grubo :)

Trochę nie rozumiem fenomenu tego modelu - w sensie wielkości przebitki, bo zegar jest super - ale na pewno jest czego gratulować.

To ten z FB?

A Daytony rozumiesz?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Daytony rozumiesz? :)

 

Daytona ma inny znaczek, czytałem że już są kolejki na Air Kinga, tego to ja nawet nie próbuję ogarnąć :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piesek na tarczy?

Dziecinada, nie kupuję tego.

Taki amerykański styl, country :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piesek jest super. Widziałem na żywo. Rewelacja. A zazdrośnicy? No cóż, będą mieli temat do hejtowania...


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piesek jest super. Widziałem na żywo. Rewelacja. A zazdrośnicy? No cóż, będą mieli temat do hejtowania...

Własne zdanie to hejt?, bez przesady, teraz albo płyniesz z falą albo ostracyzm.

 

Tarcza zegarka to amerykańska tandeta i brak gustu.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Własne zdanie to hejt?, bez przesady, teraz albo płyniesz z falą albo ostracyzm.

 

Tarcza zegarka to amerykańska tandeta i brak gustu.

Każdy może mieć własne zdanie :) Mnie osobiście się bardzo podoba. Być może brak mi prawilnego gustu...;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega Marine w podróży:f1d7ca35c96b6f522c951749b6d6321d.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grubo :)

Trochę nie rozumiem fenomenu tego modelu - w sensie wielkości przebitki, bo zegar jest super - ale na pewno jest czego gratulować.

To ten z FB?

Tak ten z FB. W sumie zapomnialem, że za dwa lata mam rolka batmana do odebrania;p

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ten sposób kończę karierę:)

 

W naszej chorobie to nie możliwe. :(

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własne zdanie to hejt?, bez przesady, teraz albo płyniesz z falą albo ostracyzm.

 

Tarcza zegarka to amerykańska tandeta i brak gustu.

Tarcza, "piesek" i dekiel to jednak ścisłe nawiązania do czegoś, wygląd to zawsze kwestia gustu ale jako całość jednak spójne i pewnie dlatego tak cenione.

 

Tak ten z FB. W sumie zapomnialem, że za dwa lata mam rolka batmana do odebrania;p

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

 

Chce Ci się czekać? Na razie mniejsza przebitka niż na Snoopiego, można brać ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.