Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Z 2012r mam 77.

 

Ale ten czas szybko leci...


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mój się zaczyna od 48...

Lubię ten napis :wub:

 

Jak dla mnie też jest magiczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Garniturowo. Spinki też pasujące do tematu.

post-98815-0-02062700-1570699719_thumb.jpeg

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro Skyfall był wywołany do tablicy to w związku z tym, że akurat na nadgarstku wrzucam zdjęcie ;)

 

00-C5-F7-E5-D5-AE-4-C04-9-BAA-408-DF2219

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Panowie, jeżeli serial number modelu z serii Speedmaster zaczyna się od 78 xxx xxx, to który to będzie rok produkcji zegarka?

Nie patrz na to.

Data zakodowana w serialu to data produkcji koperty/mechanizmu. Omega przestała upubliczniać zakresy produkcji kilka lat temu, w internecie są arkusze estymujące następne lata, ale to są tylko estymacje. Mniej lub bardziej trafne, raczej mniej bo były przypadki gdy ludzie odbierali nowe referencje a wg. estymacji produkcja powinna być 3-4 lata temu.

 

Data produkcji (kompletnego, złożonego) zegarka jest na odwrocie piktogramów. Nie pełna data w sensie dzień i miesiąc, ale jest rok. Dwucyfrowa liczba po "operating instructions" to końcówka roku produkcji. Trzeba ją pomniejszyć o 1 - wtedy jak znasz zakres lat produkcji danej referencji to wydedukujesz dokładny rok.

Logiczne też jest że data produkcji nie może być późniejsza niż data sprzedaży, po tym łatwo rozpoznać szemrane karty.

 

acLOmq9.jpg

LICs42M.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro Skyfall był wywołany do tablicy to w związku z tym, że akurat na nadgarstku wrzucam zdjęcie ;)

Kiedyś trafię.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na to.

Data zakodowana w serialu to data produkcji koperty/mechanizmu. Omega przestała upubliczniać zakresy produkcji kilka lat temu, w internecie są arkusze estymujące następne lata, ale to są tylko estymacje. Mniej lub bardziej trafne, raczej mniej bo były przypadki gdy ludzie odbierali nowe referencje a wg. estymacji produkcja powinna być 3-4 lata temu.

 

Data produkcji (kompletnego, złożonego) zegarka jest na odwrocie piktogramów. Nie pełna data w sensie dzień i miesiąc, ale jest rok. Dwucyfrowa liczba po "operating instructions" to końcówka roku produkcji. Trzeba ją pomniejszyć o 1 - wtedy jak znasz zakres lat produkcji danej referencji to wydedukujesz dokładny rok.

Logiczne też jest że data produkcji nie może być późniejsza niż data sprzedaży, po tym łatwo rozpoznać szemrane karty.

 

Ciekawa koncepcja ale nieprawdziwa - patrzę na kartę zegarka kupionego w foliach u AD w tym roku - numer edycji operating instructions na karcie to 23 :-) Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Ciekawa koncepcja ale nieprawdziwa - patrzę na kartę zegarka kupionego w foliach u AD w tym roku - numer edycji operating instructions na karcie to 23 :-)

23 jest rzeczywiście ciekawe:)

W/w działa na pewno dla czerwonych kart i mechanizmów pre-METAS, jak zegar z tego roku to pewnie Master Chronometer, tymi się mniej interesuje i przyznam, że nie sprawdzałem czy wciąż działa.

 

Zakładam, że na grzbiecie instrukcji też jest 23, a co jest na ostatniej stronie "Printed in Switzerland Omega SA mm/yy" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 jest rzeczywiście ciekawe:)

W/w działa na pewno dla czerwonych kart i mechanizmów pre-METAS, jak zegar z tego roku to pewnie Master Chronometer, tymi się mniej interesuje i przyznam, że nie sprawdzałem czy wciąż działa.

 

Zakładam, że na grzbiecie instrukcji też jest 23, a co jest na ostatniej stronie "Printed in Switzerland Omega SA mm/yy" ?

Na grzbiecie jest 22 a na ostatniej stronie 07/18 ...także wg tej teorii mam instrukcję frankena - środek od innego zegarka a okładkę od jeszcze nieprodukowanego modelu :-))))

 

Seamaster sprzedany w 2006 ( grubo przed erą Metas) też nie potwierdza tej teorii...karta 08, okładka 1/8 a środek 05/06 ...certyfikat z Bienne 2007 ;-)

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Lol, a plastik jeszcze z roku+1 niż papier, total franken;)

Wg. tamtej zasady było jeszcze założenie że zegarki wyprodukowane po lipcu dostają numer roku następnego, co mnie osobiście się nigdy nie zdarzyło, ale wiem że wielu to akceptowało. Założenie nt. produkcji "z przyszłości" to nowość. Rzeczywiście, jakbym Cię nie kojarzył to bym nie kupił takiego zegarka :D

 

Jaka to referencja?

 

Seamaster sprzedany w 2006 ( grubo przed erą Metas) też nie potwierdza tej teorii...karta 08, okładka 1/8 a środek 05/06 ...certyfikat z Bienne 2007 ;-)

Wyprodukowany po lipcu 2006, wchodzi w datę produkcji 07 stąd plastik 08.

Co masz na myśli z certyfikatem z Bienne?

Edytowane przez vitriol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol, a plastik jeszcze z roku+1 niż papier, total franken;)

Wg. tamtej zasady było jeszcze założenie że zegarki wyprodukowane po sierpniu dostają numer roku następnego, co mnie osobiście się nigdy nie zdarzyło, ale wiem że wielu to akceptowało. Założenie nt. produkcji "z przyszłości" to nowość. Rzeczywiście, jakbym Cię nie kojarzył to bym nie kupił takiego zegarka :D

 

Jaka to referencja?

Spokojnie tego zegarka nigdy nie sprzedam - to miętowy 2254 w kolekcjonerskim zestawie. I kolejna zagadka - osobiście kupiony w Kruku deville pod sam koniec roku 10 ma na piktogramie 11 ( czyli niby możliwe wyprdukowany i sprzedany w 2010 ) ale książeczka - okładka 11, środek 08....

Coś mi to pachnie miejską legendą

.Co masz na myśli z certyfikatem z Bienne?

Papierowy Certyfikat Chronometru niezależnie od plastikowego. Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Spokojnie tego zegarka nigdy nie sprzedam - to miętowy 2254 w kolekcjonerskim zestawie. I kolejna zagadka - osobiście kupiony w Kruku deville pod sam koniec roku 10 ma na piktogramie 11 ( czyli niby możliwe wyprdukowany i sprzedany w 2010 ) ale książeczka - okładka 11, środek 08....

Coś mi to pachnie miejską legendą

Daty druku nie biorą udziału. Pytałem o nie z ciekawości pod kątem tego zegarka z "23". Jaka to referencja?

Deville jest produkowana 08/2009- 07/2010, wchodzi pod 2010, stąd karta 11.

 

Papierowy Certyfikat Chronometru niezależnie od plastikowego.

Kupując zegarek w 2006 dostałeś certyfikat z 2007?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daty druku nie biorą udziału. Pytałem o nie z ciekawości pod kątem tego zegarka z "23". Jaka to referencja?

 

Kupując zegarek w 2006 dostałeś certyfikat z 2007?

Ten z 23 to Współczesny hesalitowy Moon na bransolecie. Ale inny, starszy w moim posiadaniu ( też Big box) ma podobny zapis - zakup 14, plastik 16 p który mieściłby się w tej logice - produkcja druga połowa 2014 i tak kupiony, zaliczony jako produkcja 2015 , zapis na karcie 16..

Co do Seamastera .Mogę się domyślać że poprzedni właściciel miał wysokie wymagania wobec chodu chronometru ( gdzieś ostatnio czytałem że w branży zegarkowej to popularny profil klienta ;-) i zażyczył sprawdzenie w fabryce...to i dostał certyfikat.

Pewnie jest tak że zasada działała w czasach w których dało się lepiej przewidzieć produkcję i sprzedaż z uwagi na ich mniejszy zakres i dynamikę. W międzyczasie wprowadzono parę optymalizacji w zakresie gospodarowania częściami, magazynem a sprzedaż strzeliła w górę później w dół itd...i stare zasady się poluzowały przy okazji utrudni się życie producentom fejków i kolekcjonerom buchalterom ;-)

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

To proste, Robert ma tyle Omeg, że sprzedają mu te, których jeszcze nie wyprodukowali ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Mogę się domyślać że poprzedni właściciel miał wysokie wymagania wobec chodu chronometru ( gdzieś ostatnio czytałem że w branży zegarkowej to popularny profil klienta ;-) i zażyczył sprawdzenie w fabryce...to i dostał certyfikat.

Ok, ale to jest data testu/wystawienia certyfikatu a nie produkcji, czy mówi też coś o dacie produkcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale to jest data testu/wystawienia certyfikatu a nie produkcji, czy mówi też coś o dacie produkcji?

Napisałem to zanim dodałeś regułę zaliczania produkcji po połowie roku do roku następnego. W moim przykładzie było to niezależne potwierdzenie to że zegarek wyprodukowany wg piktogramu w 2007 faktycznie w 2007 istniał czyli nie jest to karta od innego zegarka ( zgadzają się wszystkie numery ) ...więc jak mógł być sprzedany w 2006, czyli w roku poprzedzającym jego produkcję.

Później wyjaśniłeś że być może był wyprodukowany w drugiej połowie roku 2006 i zaliczony do puli z 2007

To proste, Robert ma tyle Omeg, że sprzedają mu te, których jeszcze nie wyprodukowali ;)

Wiadomo, stoję w kolejce bo Omegi jeszcze dostępne i „tanie” . Kto wie co będzie w przyszłym roku jak już będą tam gdzie Rolex 5 lat temu ;-)

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

No dobrze, ale jak rozwiązać zagadkę liczby 23 na piktogramie Moonwatcha Roberta?

Edytowane przez norbie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale jak rozwiązać zagadkę liczby 23 na piktogramie Moonwatcha Roberta?

Karty na zapas drukowali bo promocja była ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Upały minęły, łapa mi już nie puchnie, jak dobrze wrócić do planety :)

 

1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

No dobrze, ale jak rozwiązać zagadkę liczby 23 na piktogramie Moonwatcha Roberta?

Zadzwoniłem do tego-kogo-trzeba i okazuje się, że obecna wersja instrukcji to 24, więc zasada już nie działa. Pytanie 'od kiedy' może już na zawsze pozostać nierozwiązane:D

https://www.omegawatches.com/media/pdf/user-manuals/OMEGA_User_Manual_EN.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.