Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Panie/Panowie ostatnio co raz bardziej chodzi mi po głowie omega smpc 2500 tylko jest jeden problem albo może i nie. Mój nadgarstek to 20,5 cm. Czy nie zniknie na nadgarstku?

...

Jak lubisz "małe" zegarki to będzie ok.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak lubisz "małe" zegarki to będzie ok.

Dorian06 chyba rozwiałeś moje wątpliwości bo małe zegarki to nie dla mnie. Chciałbym wypośrodkować ale żeby nie wyglądał na nadgarstku jak nowy Rangeman. Muszę celować w takim razie w PO, szkoda bo smpc mi bardzo podchodzi.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że tak jak pisał Kuba. Najnowsza wersja SMP jest większa.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo kup Tudora Black Bay w dowolnej wersji oprócz 58. To są takie kowadła, że na bank będą wyglądać dobrze na Twojej ręce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

U mnie na mniej więcej 19,5 cm nadgarstku stara SMPc jest na granicy. To mój najmniejszy zegarek, gdybym miał cm więcej w nadgarstku pewnie bym go odpuścił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry!

 

Piątek złapana a dzisiaj po wizycie w butiku bransoleta skrócona i pierwszy raz na ręku.

 

1.jpg

 

Z tym, że chyba jednak odrobinę zbyt ciasna... Czy są do tej bransolety ogniwa „połówkowe”?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dzien dobry!

 

Piątek złapana a dzisiaj po wizycie w butiku bransoleta skrócona i pierwszy raz na ręku.

 

 

Z tym, że chyba jednak odrobinę zbyt ciasna... Czy są do tej bransolety ogniwa „połówkowe”?

Paweł gratulacje! To wg mnie wciąż najładniejszy speedmaster :) Już myślałem, żeś ja tak zdążył porysować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu przyjszła....

Zobaczymy czy trzeba serwisu bo czerwona kropka na miejscu.

 

Ale forum masakruje zdjęcia!

post-40960-0-09293800-1571659930_thumb.jpeg

Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma, ale mozesz zmiwnic zapiecie na takie z regulacja.

To będę myślał... ktoś może pamięta nr referencji tej klamry czy w butiku ogarną?

 

Paweł gratulacje! To wg mnie wciąż najładniejszy speedmaster :) Już myślałem, żeś ja tak zdążył porysować...

Dzięki! Czy najładniejszy to nie wiem (minusie podoba) ale na pewno najbezpieczniejszy do kupienia :)

 

A porysowanie jeszcze przede mną... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry!

 

Piątek złapana a dzisiaj po wizycie w butiku bransoleta skrócona i pierwszy raz na ręku.

 

 

Z tym, że chyba jednak odrobinę zbyt ciasna... Czy są do tej bransolety ogniwa „połówkowe”?

 

 

Do tej referencji nie ma. Sprawdź dokładnie zapięcie, a dojrzysz, że są możliwe dwie pozycje montażu dla 'górnej' części bransolety. Fabrycznie jest montowane bliżej końca zapięcia (czyli pozycja "dłuższa"). Możesz zatem dołożyć ogniwo i przesunąć montaż bransolety w pozycje "krótszą". Tym samym wydłużysz bransoletę nie o całe ogniwo a o około 2/3 jego długości.

 

DSC05391.jpg

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pomóżcie, przekopuję internet ale nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi: czy jest jakieś dobrze dopasowane, regulowane zapięcie dla SPMc mid-size? Czy 117STZ004666 nie będzie za szeroka?

Edytowane przez meehoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Koledzy pomóżcie, przekopuję internet ale nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi: czy jest jakieś dobrze dopasowane, regulowane zapięcie dla SPMc mid-size? Czy 117STZ004666 nie będzie za szeroka?

 

Zależy jak definiujesz dobre dopasowanie.

SMPc mid-size ma bransoletę 18mm na całej szerokości, więc jest to taka sama sprawa jak z zamontowaniem zapięcia do PO42 (też 18mm u zapięcia).

117STZ004666 ma 18mm wewnątrz, więc zamontujesz, ale na zewnątrz ma 20mm, więc zapięcie będzie szersze niż bransoleta mid-size.

Tak ja np. tutaj.

https://forum.tz-uk.com/showthread.php?426120-Micro-adjustable-clasp-for-Omega-Seamaster-Mid-Size

Panowie już raz umoczyłem przy wymianie dlatego proszę zerknijcie na tą aukcję, czy tu jest wszystko OK. Zegarek nie posiada dowodu zakupu i nie jest na gwarancji, ponieważ został zakupiony w USA. Reszta papierów jest.

https://allegro.pl/oferta/omega-seamaster-planet-ocean-45-5mm-8574291586

Warto?

Zegarek jest oryginalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki, widziałem ten wątek ale nie było tam wzmianki o modelu, a to chyba nie jest 4666 bo za dużo ząbków regulacji? Ale rozumiem że będzie to wyglądało podobnie, dla mnie jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Ok dzięki, widziałem ten wątek ale nie było tam wzmianki o modelu, a to chyba nie jest 4666 bo za dużo ząbków regulacji? Ale rozumiem że będzie to wyglądało podobnie, dla mnie jest ok.

Tak, na zdjęciu jest 1154.

 

117STZ001159

- Length 44mm

- With Diver Extension

- 6 Adjustments

 

117STZ001154

- Length: 39.5mm

- No Diver Extension

- 6 Adjustments

 

117STZ004666

- Length: 34.5mm

- No Diver Extension

- 3 Adjustments

 

Wszystkie trzy będa tak samo "opływać" bransoletę 18mm, śruby w bransolecie SMPc masz już domyślnie, więc nie potrzebujesz dodatkowych endlinków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie gdyby ktoś był zainteresowany nową SMPC z Kruka w cenie sprzed podwyżki to dajcie znać na priv. Czarna tarcza na gumie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mam stary zegarek  :o

 

IMG-4439.jpg


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.