Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby nic w projekcie nie zmieniali to podwyżek cen nie mieliby czym uzasadnić  :D


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mam stary zegarek  :o

 

 

Stary jak stary, ale jaki zapuszczony przy endlinkach. Bryyyy ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używa się codziennie to się brudzi  ;)

W realu wygląda dużo lepiej, to po części efekt cieni, perspektywy i makro :D   


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mam stary zegarek  :o

Moja Omega HV na werku 8500 ma już prawie 12 lat. Jak się sprawuje Twój mechanizm na przestrzeni lat ? Nie było problemów ?


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem nigdy (odpukać) żadnych problemów z mechanizmem. Utrzymuje podobną precyzję chodu jak na początku i choć teraz już nie łypie na zegar atomowy to odchyki są niezauważalne w codziennym użytkowaniu. Odkąd odkładam na noc koronką do góry to od ok dwóch lat nie ma potrzeby ustawiać czasu od nowa.    

 

Mam ją od 2011 roku i to jest jeszcze wersja bez sprężyny balansu SI  :)

 

A Twój egzemplarz jak? 

Edytowane przez TeJot

"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500+ :P

DSC-1861p.jpg


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem nigdy (odpukać) żadnych problemów z mechanizmem. Utrzymuje podobną precyzję chodu jak na początku i choć teraz już nie łypie na zegar atomowy to odchyki są niezauważalne w codziennym użytkowaniu. Odkąd odkładam na noc koronką do góry to od ok dwóch lat nie ma potrzeby ustawiać czasu od nowa.    

 

Mam ją od 2011 roku i to jest jeszcze wersja bez sprężyny balansu SI  :)

 

A Twój egzemplarz jak? 

Dzięki za odpowiedź. Mój mechanizm również przez te lata nic nie stracił na precyzji. Miałem raz awarię systemu naciągu; oddałem do serwisu Swatcha w Warszawie, i zegarek został naprawiony. Innym razem rozszczelniła mi się w Hour Vision koperta i wewnątrz zegarka zaczęła się osadzać para wodna, lecz i to naprawili. Nadal lubię ten zegarek, i mimo tego. że noszę go prawie codziennie, o dziwo wygląda prawie jak nowy. 


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To z przygodami ale cieszy, że z dobrym finałem  :)

Też użytkuję swój codziennie i już ze trzy razy próbowałem go zrzucić na stałe z nadgarstka ale bezskutecznie. I tym sposobem wciąż go mam. Dzięki! 


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

post-98815-0-83887400-1571903828_thumb.jpeg

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak sprawują się wasze Omegi z cal. 2500 (D) jeżeli chodzi o dokładność chodu? Czy te mechanizmy muszą się jakoś "rozchulać", żeby osiągnąć docelowe odchyłki i ustabilizować pracę? Mam nową DeVille, niby świeżą i prosto ze Szwajcarii (taka miała być i tak mi Pani u AD powiedziała), więc teoretycznie jeszcze kilka tygodni temu (może z miesiąc, góra dwa?) przeszła cosc, a u mnie z tą dokładnością różnie. Właściwie dopiero zacząłem nosić ten zegarek, także to dopiero pierwsze obserwacje, ale ostatnie dwie doby (po 8-10 godzin na ręce) to następujące odchyłki:

1. -12 sek./24h

2. -6 sek/24h - co ciekawe póki miałem zegarek na ręce, to przez 11 godzin zgubił 2 sek.

 

Teraz leci trzecia doba i po 4 godzinach od synchronizacji zgubił 1 sek. W takim tempie wyjdzie na to, że znowu zgubi 6 sek/24h, lecz zauważyłem, że po odłożeniu zegarka, gubi więcej niż mając go na ręce.

 

Nie spodziewam się po automatach dokładności na poziomie +/-1sek/24h, ale deklarowane wartości fajnie byłoby mieć. Zwłaszcza jak się poczyta internet i jednak te mechanizmy są wielu przypadkach raczej stabilne i dosyć dokładne - skądś się biorą wpisy o dokładnościach rzędu nawet +/-2sek/48h.

Zacząć się martwić, czy póki co olać, sprawdzić za miesiąc (?) i ewentualnie wtedy się zacząć martwić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponosić, poobserwować, poźniej (może po ~ miesiącu właśnie) sprawdzić - jak nie będzie trzymać parametrów COSC - masz podstawę do reklamacji. Dystrybucja PL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak sprawują się wasze Omegi z cal. 2500 (D) jeżeli chodzi o dokładność chodu? Czy te mechanizmy muszą się jakoś "rozchulać", żeby osiągnąć docelowe odchyłki i ustabilizować pracę? Mam nową DeVille, niby świeżą i prosto ze Szwajcarii (taka miała być i tak mi Pani u AD powiedziała), więc teoretycznie jeszcze kilka tygodni temu (może z miesiąc, góra dwa?) przeszła cosc, a u mnie z tą dokładnością różnie. Właściwie dopiero zacząłem nosić ten zegarek, także to dopiero pierwsze obserwacje, ale ostatnie dwie doby (po 8-10 godzin na ręce) to następujące odchyłki:

1. -12 sek./24h

2. -6 sek/24h - co ciekawe póki miałem zegarek na ręce, to przez 11 godzin zgubił 2 sek.

 

Teraz leci trzecia doba i po 4 godzinach od synchronizacji zgubił 1 sek. W takim tempie wyjdzie na to, że znowu zgubi 6 sek/24h, lecz zauważyłem, że po odłożeniu zegarka, gubi więcej niż mając go na ręce.

 

Nie spodziewam się po automatach dokładności na poziomie +/-1sek/24h, ale deklarowane wartości fajnie byłoby mieć. Zwłaszcza jak się poczyta internet i jednak te mechanizmy są wielu przypadkach raczej stabilne i dosyć dokładne - skądś się biorą wpisy o dokładnościach rzędu nawet +/-2sek/48h.

Zacząć się martwić, czy póki co olać, sprawdzić za miesiąc (?) i ewentualnie wtedy się zacząć martwić?

Miałem SMPc na werku 2500. Przez pierwsze parę dni od nowości faktycznie zegarek musiał się rozchodzić. Po około dwóch miesiącach od zakupu nowego zegarka wykonałem porządne testy. Noszony w dzień, odkładany na noc szkłem do góry, gubił średnio 1,5s/dobę. W trakcie noszenia praktycznie chodził na zero, wszystko co gubił, to jak leżał w pudełku. Nie robiłem dokładniejszych prób z odkładaniem na boki itd. bo ten wynik mnie zadowolił ;) 

 

Proponuję zatem, byś użytkował go przez dłuższy czas i nie pozwalał mu w tym czasie stanąć. Za jakiś czas (za dwa lub trzy tygodnie) zrób test precyzji chodu - nie jednodniowy, ale przynajmniej z 7 dni. I przedstaw wyniki... :)      


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Mój mechanizm również przez te lata nic nie stracił na precyzji. Miałem raz awarię systemu naciągu; oddałem do serwisu Swatcha w Warszawie, i zegarek został naprawiony. Innym razem rozszczelniła mi się w Hour Vision koperta i wewnątrz zegarka zaczęła się osadzać para wodna, lecz i to naprawili. Nadal lubię ten zegarek, i mimo tego. że noszę go prawie codziennie, o dziwo wygląda prawie jak nowy. 

 

ciekawe, czy obecność wody w kopercie obija piętno na mechanizmie, na całe jego życie. 

Pewnie zależy ile tej wody i jak długo, jak wyczyszczony i zakonserwowany był mechanizm, przy serwisie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mario, super to chrono... a zdjęcie wiadomix ;)

Dzięki Bartek

To jeden z moich najstarszych zegarków w sensie stażu i przyznam, że wcale mi nie znudził i wciąż uważam, że to jedeno z fajniejszych chrono od Omegi.

Edytowane przez mikolaj78

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2500d potrafi być stabilny, noszony 24h/d

attachicon.gif20191024_132247.jpg

 

 

...mój bond cal.2500, po serwisie (dwa miesiące temu) jest stabilny; szkoda, że stabilnie robi +8,5s każdego dnia :)

Edytowane przez Isle of Man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Michał bardzo ładna, no i pasuje idealnie do koszuli.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za podzielenie się doświadczeniami Dam 3-4 tygodnie taryfy ulgowej na "ułożenie" się i zobaczymy jakie "osiągi" będzie prezentować.

 

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.