Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Dla odmiany tarcza w tym subie wygląda dla mnie jak kupa. ;) Kwestia co na się podoba. 

Masz na myśli kolor, czy coś jeszcze?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

Kolor. Poza tym jest świetnie zachowana. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Patynę" od uszkodzenia dzieli dla mnie wizualna estetyka. Jako tropical dial rozumiem coś takiego jak poniżej, czyli równomiernie przebarwiona/wyblakła tarcza. Te wykwity w Omedze na Twoim zdjęciu wyglądają dla mnie słabo i nie zaliczyłbym tego do tropical dial.

]

Kolega chciał poetycko złagodzić efekt gwałtownego upływu czasu zegarka ale chyba faktycznie „ tropical” pomylił z „ gwiezdnym pyłem” ;-) Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwiezdny pył - bardzo trafione.

Ta kupa też.

Edytowane przez DEMEL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej miesiąc temu pisałem o moich problemach z precyzją chodu w nowej De Ville. Czas na aktualizację tematu. Część z Was proponowała dalszą obserwację zegarka, bo może musi się dotrzeć (wszak nie wiadomo ile tak naprawdę leżał na półce, wbrew słodkim gadkom sprzedawców). No więc moja lekka irytacja sytuacją, jak i wyjście z założenia, że za coś jednak zapłaciłem dały o sobie znać i właściwie kilka dni później zaniosłem zegarek do autoryzowanego serwisu Omegi w Poznaniu (Skąpski) w celu regulacji/naprawy gwarancyjnej. Zegarek przyjęty bez problemu w miłej atmosferze i dzisiaj NIEodebrany. 

Co się okazało w temacie (nie)precyzji chodu? Otóż w zegarku uszkodzone było koło wychwytowe... Trochę gruba usterka jak na nowy zegarek, tak mi się wydaje. Albo w fabryce coś poszło nie tak (ale jak by wtedy przeszedł certyfikację cosc?), albo po prostu w transporcie ktoś tym zegarkiem rzucał... Koło wymienione oczywiście na nowe w ramach gwarancji, podobnie jak jeszcze kilka innych okolicznych części i zestaw 'szczelnoścowy', czyli wszystkie uszczelki.

Dlaczego zegarek mimo skutecznej naprawy nie został przeze mnie odebrany? Ponieważ jedno naprawili, a drugie niestety zepsuli... Porysowali mi tarczę zegarka między godzinami VI a VII...

Przy tak dużej sprawie jak wymiana koła wychwytowego, zegarek trafił na naprawę podobno bezpośrednio do Szwajcarii, choć 'karta naprawy' wydana jest przez Swatch Group Polska, więc w sumie nie wiadomo. Może miałem się lepiej na serduszku poczuć, że nie robili tego wątpliwej jakości (wg informacji znalezionych w sieci) 'szpece' z SGP, a w rzeczywistości to jednak oni wpisując się w opinię o nich. Co mnie zmartwiło jednak bardziej, to fakt, że zawiodły przynajmniej dwa ogniwa kontroli jakości - jeden jeszcze w punkcie naprawy, bo ktoś jednak musiał ten zegarek zatwierdzić po naprawie, a drugi już bezpośrednio w punkcie gdzie zegarek oddawałem (a nie jest to niby punkt przypadkowy, a cieszący się jednak jakąś renomą, no i z autoryzacją Omegi) i który mi go bezpośrednio wydawał. 

Na Omegę jestem obecnie mocno obrażony. Jesteśmy w punkcie, w którym zegarek jest w serwisie dłużej niż był u mnie w domu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mnie zmartwiło jednak bardziej, to fakt, że zawiodły przynajmniej dwa ogniwa kontroli jakości - jeden jeszcze w punkcie naprawy, bo ktoś jednak musiał ten zegarek zatwierdzić po naprawie, a drugi już bezpośrednio w punkcie gdzie zegarek oddawałem (a nie jest to niby punkt przypadkowy, a cieszący się jednak jakąś renomą, no i z autoryzacją Omegi) i który mi go bezpośrednio wydawał.

Na Omegę jestem obecnie mocno obrażony. Jesteśmy w punkcie, w którym zegarek jest w serwisie dłużej niż był u mnie w domu...

Możesz powiedzieć gdzie go odezwałeś do naprawy. Bardzo dziwne jak na standardy Omegi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisał, że w Poznaniu.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K4FDCMQ.jpg


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jednak fale zostały?

 

Lubię skubańca...

Łukasz fajnie Ci wyszła na tym zdjęciu. To szafir, czy mi się wydaje?


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name="tommly"

 

Łukasz fajnie Ci wyszła na tym zdjęciu. To szafir, czy mi się wydaje?

Dzięki, Tomku. Dobrze Ci się wydaje - szafir


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak fale zostały?

 

Na razie zostają ;)


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię skubańca...

 

Właśnie skończyłem czytać do snu 4-letniej córce. Długo już masz tego Speediego ;-) Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem czytać do snu 4-letniej córce. Długo już masz tego Speediego ;-)

Haha...no długo, Robercie pamietam jak dziś nasze rozmowy ;-)

Nie wiem, czy ten egzemplarz akurat, ale Spidi ma u mnie tzw. dożywocie


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem czytać do snu 4-letniej córce. Długo już masz tego Speediego ;-)

Robert, nawet o tym nie myśl :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

 

UpZP27U.jpg


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fotka krojona pod bazarek? :P

 

Nieee, to zdjęcie zaraz po kupnie ponad rok temu :) Były emocje  :lol: 

 

Up9xL4U.jpg

 

9DoiQ2h.jpg


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy Bond. Jakie wasze zadanie? Zapraszam do dyskusji ;)1c936cd668a5d1f8236390e6ec57e419.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elegancki mesh na tulłoczu z zaworem helowym i faux patina imitującą tryt...pomieszanie z poplątaniem. Ale na starej skórze lub parciaku będzie wyglądać lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na plus brak datownika, w diverach to rzadkość.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.