Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Co by Ci tu napisać Kolego @MocnyFull? Mnie Moon nauczył nie przejmować się takiki kwestiamii, jak rysy na hesalicie :-) Bo te rysy didają mu tylko charakteru. A jeśli oto pytasz, to chyba jednak znak, że Moon na hesalicie to nie jest jednak zegarek dla Ciebie. Swojego mam już ponad rok. Rysy są, choć to oczywiście nie jest tak, że hesalit rysuje się id sanego patrzenia. Ale tak jak wyżej, przestało mi to przeszkadzać :-)

A dałbyś radę pokazać jak wyglada Twój zegarek po tym roku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

A dałbyś radę pokazać jak wyglada Twój zegarek po tym roku?

Pewnie, jak do domu wrócę, specjalnie dla Ciebie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój w sklepie wyglada tak :)

Chyba na mnie czeka :)

Eh...

Jak Ci się podoba to bierz - ja mam swojego pół roku i od mankietów ani od patrzenia nie porysuje Ci się - a jak się porysuje to kupisz pastę Polywatch i po 5 minutach zabawy masz hesalit jak po pierwszym wynajęciu z pudła - swoją drogą pięknego pudła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

No tak, pudło to dodatkowy powód, dla którego Moona warto rozważyć :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

A dałbyś radę pokazać jak wyglada Twój zegarek po tym roku?

Rok, nie wyrok ;-)

post-34987-0-60678000-1576782285_thumb.jpg

post-34987-0-09358700-1576782299_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Fidelio nosisz go czasem?

Pewnie :-) Po prostu nie jest to mój jedyny zegarek ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

A bezel w tych zegarkach to ceramika?

Aluminium. Zresztą ceramika jakoś do Moona nie za bardzo mi pasuje :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko doradzać komuś, kogo stylu życia się nie zna, zwłaszcza w przypadku jedynego zegarka. PO jest zdecydowanie lepszą opcją dla kogoś, kto prowadzi intensywny tryb życia, nie lubi rozstawać się z zegarkiem na urlopach - All inclusive czy na stokach. Moon słabiej to zniesie. Ja wybrałbym z tego względu właśnie PO. Ale dla kogoś ta "pancerność" może nie mieć znaczenia:)

 

Ajsek, Ty chyba cholernie dużo czasu spędzasz w trasie? Bo większość fotek kojarzy mi się z kierownicą:)

Edytowane przez pgajlewicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ajsek, Ty chyba cholernie dużo czasu spędzasz w trasie? Bo większość fotek kojarzy mi się z kierownicą:)

Niestety sporo :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Mój w sklepie wyglada tak :)

Chyba na mnie czeka :)

Eh...

 

A jeszcze zapytam bo jednak dobrze myślałem, ze coś jest nie tak :)

Znalazłem posty dot.wersji speedmastera Moon oraz FOIS ale skupione na pomocy który założyciel ma wybrać a nic o różnicach.

 

Rok temu jak przymierzałem wydawał mi się większy a teraz ten co na zdjęciu znacznie mniejszy.

Rozumiem, ze wersje reduced są już wycofane ze sprzedaży wiec ten na zdjęciu to mógłby być Moon czy FOIS?

 

Moon-zarówno ma hesalit jak i szafir ale ma 42 mm?

FOIS-również może być sandwichem jak i z hesalitem ale ma 40 mm? Oby dwie wersje są w sklepach typu kruk Jubitom?

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Moon'a w hesalicie przez ok 1,5 roku. Nosiłem niemal codziennie. Tuz przed sprzedażą wyglądał tak:post-90246-0-11697400-1576839401_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy ostatnio wrzucają zdjęcia Moona, to i ja się dołączę ze swoim nowym nabytkiem.

I w ten sposób swój niewielki zestaw Omeg uważam za zamknięty i kompletny :)

 

Żeby nie było wątpliwości- zdjęcie zrobione przed zamkniętym przejazdem kolejowym, a nie w czasie jazdy ;)

 

post-27284-0-05461100-1576841349_thumb.jpg

Edytowane przez ricardo216

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdyby tak zamiast nowego zegarka z salonu i mechanicznej Lemani zapodać sobie 10-cio latka Co-Axial w Speedim?

 

https://allegro.pl/oferta/zegarek-omega-speedmaster-co-axial-chronometer-8511092519?msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

 

Nie chcę nowych sporów otwierać co lepsze bo dla mnie kazda omega będzie dobra tylko czy ten z allegro to też dobra oferta i godna rozważenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli Speedmaster  jest tym wymarzonym zegarkiem  to  17,7 k  nowy z 5 letnia gwarancją  vs 14.5k uzywany 10 letni, to nie ma sensu kupowac uzywki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym bez problemu to bym nie przesadzał, w między czasie było sporo podwyżek wiec i używki poszły w górę. 13-14 można było znaleźć rok temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli za używkę trzeba dać 13-14 to nie lepiej nowy za 16 kupić? 20% rabatu da radę wynegocjować  :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 13k-14k można kupić bez problemu ledwo używany 1-2 letni egzemplarz. Nie widzę sensu kupna 3570.50 przy obecnych cenach, szczególnie że niczym się istotnym nie różni.

 

Nie wiem czy dobrze pojmuje ale ten co wysłałem w linku to mechanizm CoAxial a ten o którym rozmawiamy to 1861 lub 1863 więc chyba mała róznica jednak jest :)

Dodatkowo rozmiar 44 co dla mnie jest plusem ale zostane chyba przy zakupie nowego moon pro z Hesalitem w Jubitomie za 17 000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.