Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość vitriol

ciekawe.. a 8900 z AT to też ETA ?

8900 to 8500G z kilkoma zmianami optycznymi, plus certyfikacja metas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe.. a 8900 z AT to też ETA ?

Tak i nie.

Produkuje to eta ale chyba tylko dla Omegi.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak i nie.

Produkuje to eta ale chyba tylko dla Omegi.

Raczej produkuje Swatch group, bo nie tylko ETA. Edytowane przez tomek123er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna ta ETA..! a czy jest w ogóle model Omegi który ma mechanizm całkiem własny, a nie na zlecenie Omegi od ETA ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak i nie.

Produkuje to eta ale chyba tylko dla Omegi.

Byłem w fabryce w Villeret gdzie są produkowane mechanizmy Omegi - jest to osobna fabryka pod szyldem Omegi i są tam produkowane tylko mechanizmy Omegi, z zastosowaniem wielu technologii dedykowanych temu miejscu także to eta nie-eta ma dla mnie trochę inny wymiar, jak miałem okazję zobaczyć od środka. Na pewno nie użyłbym określenia "produkowane przez etę" bo jest krzywdzące i wprowadzające w błąd. post-357-1577457821,5631_thumb.jpgpost-357-1577457840,6811_thumb.jpg

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem z tej fabryki wychodzą jednak mechanizmy in house Omegi , inaczej tego bym nie interpretował , a czy mechanizm 2500 też z tej fabryki wychodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie mylę mechanizm 2500 nie jest już produkowany.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Byłem w fabryce w Villeret

To jest część wycieczki po Muzeum, czy wizyta w fabryce to osobna wycieczka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz na myśli czy jest to część tzw. "wycieczki do Muzeum" jako 2 dniowego eventu na który Omega zaprasza klientów butiku to tak. Muzeum jako takie jest w Bienne.

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega chwali się, że nowe werki to już ich wyroby.

Ostatnimi czasy ostro zainwestowali w fabryki i zmianę sieci dilerskiej, a to wszystko po to, aby wejść na wyższy poziom (jakości i postrzegania).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega chwali się, że nowe werki to już ich wyroby.

Ostatnimi czasy ostro zainwestowali w fabryki i zmianę sieci dilerskiej, a to wszystko po to, aby wejść na wyższy poziom (jakości i postrzegania).

Wg mnie mechanizm 8900 jest właściwie maksimum dokładności jakiej można oczekiwać od zegarka automatycznego. Przez ponad dwa miesiące zyskiwał u mnie średnio dziennie 0.6 sekundy. Żeby zejść poniżej tego trzebaby chyba "oszukiwać" z odkłaniem szkiełkiem w dół co drugi dzień, albo dokładniej klikać w appkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo miło wspominam jak w 2010r. odrestaurowałem zegarek ojca z okresu produkcji 1979-1982 . gdzie po 30 latach od zakończenia produkcji tego modelu, Omega wysłała oryginalną bransoletkę , szkło i koronkę do serwisu w PL w celu odrestaurowania tego zegarka !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega wysłała oryginalną bransoletkę , szkło i koronkę do serwisu w PL w celu odrestaurowania tego zegarka !

Gdzie Ci wysłali? Robiłeś serwis w SGP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to jest SGP ? wysłali do Strojny w Krakowie , wtedy jeszcze był dealerem min. Omega

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to jest SGP ? wysłali do Strojny w Krakowie , wtedy jeszcze był dealerem min. Omega

SGP oficjalny serwis marek swatcha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczekiwania co do białej były większe niż rzeczywistość. Jednym slowem czarna nadal górą...

3947d473ae2a263d1cf09dd61b78fe99.jpg

 

d01f325b8ea4b583ee2ff138b160bb3c.jpg

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ona też się zastanawia w którym jest Ci ładniej..

Edytowane przez Krakus1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczekiwania...

Akurat światła salonowe to tak jak porównanie tej pani na powyższym zdjęciu i tej samej pani bez makijażu.

Tego zegarka przyznaję, że na żywo nie widziałem, ale nigdy nie oceniam zegarka po wrażeniu z salonu, w którym oświetlenie niszczy większość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat światła salonowe to tak jak porównanie tej pani na powyższym zdjęciu i tej samej pani bez makijażu.

Tego zegarka przyznaję, że na żywo nie widziałem, ale nigdy nie oceniam zegarka po wrażeniu z salonu, w którym oświetlenie niszczy większość.

Tak, masz rację. Wszystko ładnie pięknie, wskazówki, indeksy. Ja mam jednak problem z tarczą. W czarnej zagłębienia fal mają, szarą, srebrną poświatę, tak to odbieram 3D. Biała to wizualnie płaski kubek mleka, podkreślam wizualnie. Te nacięcia fal w niczym nie pomagają, nawet nie wiem czy nie przeszkadzają - nie gada to do mnie... Może dobra na kolejny zegarek, jak ktoś zbiera takie Omegi. Na jedyny? Nie wydaje mi się... Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zgodzę co do tego, że jako jedyny sportowy zegarek w kolekcji to może rzeczywiście biały odmiana średnio by się sprawdziła, ale jeśli w kolekcji jest jeszcze coś z czarna tarczą to wśród Omeg 300setek, biała jest dla mnie najładniejsza. Czarna wersja jest fajna, ale na dłuższa metę mi osobiście ta błyszcząca tarcza raczej by przeszkadzała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.