Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Masz racje, zadna regula. Hulka nosze do wszystkiego i mam gdzies jakis dress code.

No właśnie o tym piszę, jakoś Rolkowi udało się w to wpisać - fenomen, pierwszeństwo, podświadomość ?

Prezentowanej przez Mario zielonej Omego nie kupiłbym, byłby to bardzo okazjonalny zegarek - czyli zalegający w pudelku, ładna ale nie do noszenia na długie lata, z dwojga złego wybrałbym już białą 300, którą pokazałem przed nim stronę wcześniej ...

Zielony, zielonemu nierówny!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zielony to raczej urozmaicenie kolekcji a nie EDC. Chyba, że jest się leśniczym ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Zielony to raczej urozmaicenie kolekcji a nie EDC. Chyba, że jest się leśniczym ;-)

Względnie funkcjonariuszem Straży Granicznej ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi oto czy to jest prestiżowa zieleń jak oliwkowa zieleń Day Date od Rolexa ? czy taka zwykła nie dająca uczucie prestiżu jak się na nią patrzy ?

Kolor tej zieleni jest bardzo ciekawy. Niestety przy sklepowym oświetleniu może on być zupełnie inny jak w naturalnym.

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem szkoda zwracać uwagę na tę zieloną. To tylko chwilowy krzyk mody na różnorodność kolorystyczną. Do klasyki gatunku nie przejdzie. Pomijam już to, że jest paskudna.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marek1977

Witam.

Czy mogę tutaj znaleźć osobę która chce sprzedać pie pan ?

 

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng

Ładna dupka :)

 

Chłopaki, takie sprawy omawiajcie sobie na priva  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Z tą dupką to publicznie można ;-)

Ładna dupka :)

Wiadomo :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniższa też taka ostatnia nie jest

 

6392302ae5a3be35a33ff093dbd8996c.jpg

Edytowane przez rmickey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam najpiękniejsza omega 

 

post-36930-0-84328800-1577987577_thumb.jpg

post-36930-0-71091800-1577987754_thumb.jpg

post-36930-0-63184200-1577987890_thumb.jpg

Edytowane przez Andrzej248

Longines Hydroconquest, Longines Legend Diver, Omega Planet Ocean, Breitling Avenger II Seawolf, Breitling Navitimer, VOSTOK EUROPE LUNOKHOD 2,  Casio G-SHOCK G-520D, Casio G-SHOCK GS-1100, Casio G-SHOCK GW-9010 MUDMAN, Casio G-SHOCK GR-8900, Casio G-SHOCK G-9300 MUDMAN, Casio G-SHOCK DW-6900, Casio G-SHOCK GW-9400 RANGEMAN, Casio G-SHOCK GWG-1000 MUDMASTER, Casio G-SHOCK GPR-B1000 RANGEMAN, Rado Capitan Cook, Longines Heritage Military 1938 Limited Edition, PANERAI PAM00914, Casio G-SHOCK GWF-A1000, Casio G-SHOCK GMW-B5000D, Casio G-SHOCK MTG-B1000, DOXA-SUB 300T, TAG Heuer Day Date, Breitling Superocean Heritage II, Casio G-SHOCK MTG-B3000, Casio G-SHOCK GBD-H1000, Casio G-SHOCK GXW-56BB KING, TAG Heuer AUTAVIA, Casio G-SHOCK GWG-B1000 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam.

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Kilka szybkich tematów na podstawie tego 20-latka.

YWtMkq3.jpg

Kupiłem bez papierów i trochę mnie gryzło skąd jest, kiedy i dlaczego.
Jak też tak masz to na stronie www.omegawatches.com możesz złożyć elektroniczne zapytanie.
"Contact Us", później "Customer Service", podajesz dane zegarka i treść pytania.
Nic to nie kosztuje, odpowiadają po jakimś czasie, ale odpowiadają.

iXzPwAx.jpg

Przy okazji, te arkusze co krążą w internecie z datami produkcji - może są one w jakimś stopniu poprawne dla vintage, ale dla współczesnych zegarków raczej już nie. Wg. arkuszy to jest serial z roku 2006/2007, więc jest trochę różnicy.

0AVkvad.jpg

Werk. Nie ma historii serwisowej w SG, może kiedyś już był serwisowany przez niezależnego zegarmistrza - może nie - nie wiem, ale jak kupiłem to był ok. +20 sekund per dzień.
Poszedł do niezależnego serwisu. Zegarmistrz powiedział, że wszystko wygląda w oryginale. Wyczyścił, nasmarował, teraz jest tak:)
82f4mr3.jpg

Jak już środek jest ogarnięty, to zaczynasz przyglądać się na zewnątrz. A im więcej oglądasz tym więcej widzisz :D

Sr4oDUK.jpg
QWCHv0w.jpg
mJ78Kbn.jpg
RzydRJw.jpg
TUKVLPX.jpg
WSvVVCN.jpg
ayeDokm.jpg
rxAxbLr.jpg
5Tz0JQy.jpg

Poszła decyzja, że idzie na spa..

DdwSj77.jpg
ziDNGWz.jpg
QSishj1.jpg

Poszło spawanie

RMf4IGW.jpg
RSY6UDG.jpg
H4U3dxp.jpg
0MsXazd.jpg
aSwnM2N.jpg
UZm18pk.jpg
tgER5bS.jpg
reyUU45.jpg

Później polerowanie i szczotkowanie
(na koronkę i zawór nie zwracajcie uwagi, są nowe)

v1sWQqa.jpg
gBcYXkA.jpg
CQp6uvM.jpg
jgXnrqz.jpg
dHCcu6v.jpg
krKTvip.jpg
xeTfxLZ.jpg
fGDt4U9.jpg

W tym miejscu chcę podziękować @Damian Pietrzyk z WatchesSPA za świetną robotę nad tym zegarkiem.
 
BGLO1rF.jpg
GX0ql2O.jpg
NGmsLro.jpg
hX3bRhQ.jpg
aq7CsSe.jpg
qTy44OI.jpg

Ostatnie, co pewnie będzie ważne tylko dla tych z Was co jak ja pływają w zegarku.
qkKt2sO.jpg
^^^ Te teleskopy zmieniłem jak kupiłem, jakoś 1.5 roku temu. To nie są teleskopy Omegii, nie pamiętam czy to Watchgecko, czy CNS, coś takiego, w każdym razie nie są to najtańsze teleskopy z ebaya.
Im więcej jesteś w wodzie, tym częściej warto sprawdzać teleskopy.

Edytowane przez vitriol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna relacja - dzięki!

I zegarek niech się długo nosi


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Marcin, dzięki za relację, bardzo dobrze się czytało :)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, super.

Jeszcze tylko zapięcie z mikroregulacją i masz komplet.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profesjonalna robota, świetnie to wygląda.

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po takiej kuracji (nie mówię, że ten konkretny egzemplarz) trafia na chrono24 lub inny portal aukcyjny jako nówka sztuka, dziadek tylko 2 razy do kościoła założył. Zupełnie jak z samochodami, trzeba się znać lub mieć szczęście żeby się nie naciąć.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To my decydujemy o naszej uczciwości. Nie ma nic złego w dawaniu drugiej młodości zegarkom, a sposobów i stopni ingerencji jest wiele. Ważne, jak trafnie zauważyłeś, byśmy byli tego świadomi i przekazywał tą wiedzę ewentualnym nabywcom.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To my decydujemy o naszej uczciwości. Nie ma nic złego w dawaniu drugiej młodości zegarkom, a sposobów i stopni ingerencji jest wiele. Ważne, jak trafnie zauważyłeś, byśmy byli tego świadomi i przekazywał tą wiedzę ewentualnym nabywcą.

a

Amen! :)

 

 

 

Co do samej odnowy to muszę powiedzieć, ze bardzo dobrze to wyszło! I dobrze wiedzieć, ze są takie osoby które wiedzą co robią i nie spartolą roboty. Bo nie jednemu z nas może się przydać taka pomoc.

Edytowane przez szwed

Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.