Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

W Jubitomie w warszawskiej Arkadii są 3 różne nowe Sesmastery Chrono: cały czarny, niebieski ze złotymi wstawkami i i szary z niebieskimi wim i obwódkami na tarczkach.

 

Przymierzyłem ten ostatni i wystarczyło. Katastofa :( wizualna, wielkościowa, grubościowa i masowa :(


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, szkło masz porysowane


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena w tym przedziale jest po to, żeby portale zegarkowe wymieniały ten model jednym tchem obok Daytony ;-)

Coz - sam kupilbym od reki, jednak w cenie Daytony... nawet bym sie nie zastanawial B)

 

Doliczanie za taki "prosty" werk 30k pln to troche przesada... :wacko:

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nowy Moonwatch jest genialny. Piekny zegarek, idealny wrecz.

Co do ceny to mysle, ze jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok?? Wzgledem czego? Rozumiem, ze to piekny mechanizm, jednak co zrobili, aby dac cos "wiecej" niz w standartowym moonwoczu??? Nawet wodoszczelnosci nie podniesli... :unsure:

 

Chcesz powiedziec, ze sam mechanizm i "piekne" logo warte jest 30 tysi??? :blink:-_-

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt zegar prezentuje się znakomicie i ten mechanizm też.

Cena księżycowa nomen omen.

Ale jak się porówna z tymi kolorowymi Rolkami na rynku, no to czemu się dziwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok?? Wzgledem czego? Rozumiem, ze to piekny mechanizm, jednak co zrobili, aby dac cos "wiecej" niz w standartowym moonwoczu??? Nawet wodoszczelnosci nie podniesli... :unsure:

 

Chcesz powiedziec, ze sam mechanizm i "piekne" logo warte jest 30 tysi??? :blink:-_-

 

Moim zdaniem ten zegarek mógłby być wyceniony grubo powyzej i tak byłby skazany na sukces. Mozesz tupać nóżką, ze Cie nie stać i ubierać to w "racjonalne" argumenty o wodoszczelnosci, ale nie jestes targetem Omegi. Bez urazy, bo mnie akurat tez nie stac ;)

Porównywanie do Daytony chyba tez nie na miejscu, bo to jest produkt skierowany do miłośników Omegi, a poza tym wiekszość tych którzy go kupią maja juz po dwie Daytony pewnie i nie stoją przed dylematem Omega, Rolex czy zakupy w Biedronce.

Nie wiem czy zauważyłeś tez co się dzieje z fiducjarnym pieniadzem, że za chwile bedzie warty mniej niz papier (plastik w przypadku £) na ktorym zostal wydrukowany.

Dzisiaj widziałem tweeta jakoby te same zakupy w Biedronce zrobione w 2015 przez nie napisze kogo, bo nie chce wchodzic w polityke, dzisiaj kosztują 40% wiecej.

Poza tym nie dyskutuje z Tobą, bo masz wyjątkową zdolność do kręcenia ogonem kota ;)

Ja stawiam $ przeciw orzechom ze kto go kupi ten nie straci i bedzie sie cieszył fantastycznym zegarkiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam liczę że się jeszcze załapię na „zwykłego” Moon watch’a w „zwykłej” cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko piękne ale każdy Rolex to+-1s/day a Omega Moon w cenie Rolka to +-10-15s/day nie mówiąc już o WR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok?? Wzgledem czego? Rozumiem, ze to piekny mechanizm, jednak co zrobili, aby dac cos "wiecej" niz w standartowym moonwoczu??? Nawet wodoszczelnosci nie podniesli... :unsure:

 

Chcesz powiedziec, ze sam mechanizm i "piekne" logo warte jest 30 tysi??? :blink:-_-

A skąd wziąłeś cenę 30k ?

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko piękne ale każdy Rolex to+-1s/day a Omega Moon w cenie Rolka to +-10-15s/day nie mówiąc już o WR

Raczej 5s/d.

A skąd wziąłeś cenę 30k ?

Pewnie o różnicę chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pewnie o różnicę chodzi.

Może być tak, jak mówisz.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary kosztuje 20 tyś plus a 30 to różnica...no tak nieświadomi klienci to faktycznie mogą kupić tego rasowanego moona nr 789 za 50 tyś plus ;-)

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

nicon - ostro i w sumie prawdziwie, z tym zastrzeżeniem, że Daytona to bardzo porządny zegarek i po prostu technicznie lepszy w każdym calu od zwykłego Moona. Czy od stalowej limitki na cal. 321? To się dopiero okaże.

Natomiast każdy Moon historycznie zjada każdą wersję Daytony i dlatego wolę Moona. Nie było Roleksa na Księżycu i już nie będzie. Skończyła się era mechanicznych zegarków w kosmosie.

Natomiast pod wodą rządzi Rolex ze swoim Subem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Skończyła się era mechanicznych zegarków w kosmosie.

...

Czyli kosmonauta nie może mieć zegarka mechanicznego na ręce

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Daytona znana głównie z tego że nosił ją aktor ze średniej półki nie miała i mieć nie będzie.

To jest obelga!!! Gdyby to było forum filmowe to wiesz co byś dostał ;)


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale sami się przyznają ze na księżycu nie byli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos końca ery zegarków mechanicznych w Kosmosie:post-90246-0-93762200-1578632822_thumb.jpg

A tu ciekawostka - zestawienie pierwszych zegarków w Kosmosie. Pierwszym znanym, po stronie amerykańskiej, był Heuer na ręce Glenn'a.post-90246-0-78362800-1578633264_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary kosztuje 20 tyś plus a 30 to różnica...no tak nieświadomi klienci to faktycznie mogą kupić tego rasowanego moona nr 789 za 50 tyś plus ;-)

Dokladnie o to mi chodzilo B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary kosztuje 20 tyś plus a 30 to różnica...no tak nieświadomi klienci to faktycznie mogą kupić tego rasowanego moona nr 789 za 50 tyś plus ;-)

Świadomy klient, w pełni świadomy, świadomy, że hej...kupi zegarek za 90zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezus idiotyczne jest to racjonalizowanie technikaliami, bo nikt nie kupuje tego zegarka dla WR czy rezerwy chodu. Ten zegarek to 100% historia, której Daytona znana głównie z tego że nosił ją aktor ze średniej półki nie miała i mieć nie będzie. Omega włożyła dużą kasę we wskrzeszenie mechanizmu 321, do tego produkcja będzie mocno limitowana i to nie sztucznie, ale przez proces gdzie każdy egzemplarz ma być składany przez 1 zegarmistrza. Daytona nie wytrzymuje konkurencji nawet ze zwykłym Moonwatchem, cały ten hajp na nią wziął się z mitycznej niedostępności dodatkowo wzmożonej przez bieda-inwestorów po aukcji Daytony PN.

Oczywiście nie ma co porównywać historii lądowania na Księżycu do noszenia zegarka przez aktora ale deprecjonowanie jego osiągnięć nie jest potrzebne żeby powiększyć znaczenie Moonwatcha. Dwukrotny zdobywca i ośmiokrotnie nominowany do Oscara, aktorem ze średniej półki. Ok. Nie wiem też czy na wypromowanie zegarka nie miał wpływu jego udział w rajdach samochodowych, gdzie osiągał bardzo dobre wyniki (2 miejsce w LeMans, 4 mistrzostwa USA). Działalność filantropijna. To wszystko złożyło się na cenę tego konkretnego zegarka, bo został bardzo dobrze wypromowany w ogólnie pojętej popkulturze.

Pytanie z jakich powodów ludzie kupują zegarki. Dla Ciebie większe znaczenie ma, że model był na Księżycu a dla kogoś innego, że nosił go jakiś aktorzyna. Ilu ludzi tyle powodów. A powody hype'u nie są dla producenta istotne, ważne, że interes się kręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

Jak dla mnie ten nowy speedy na 321, pomimo, że świetny zegarek to nie jest konkurent dla obecnej hesalitowej wersji, nawet nie Moonwatch tak na prawdę, ale pre-moon składak z różnych modeli. Omega uwielbia wypuszczać ciągle coś nowego, doklejać etykietki, czysty marketing. Jeśli zrobią reedycję 105.012 lub 145.012 na 321 bez jakichś dziwnych przeszklonych dekli to będzie można a mówić, że obecny model jest zastąpiony i trzeba będzie zacząć zbierać. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.