Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko że ta referencja z subsekundą mi się nie podoba i nie kupiłbym jej nawet za połowę ceny :D

Na bazarku jest oferta za 7900 z papierami, ale kolorstyka mi nie pasuję znowu...

Chciałem na zegarek przeznaczyć 4-5k max, więc i tak mocno nagiąłem budżet, ale zegarek mi się podoba i jestem zadowolony, to chyba najważniejsze. Mam nadzieje że nie będzie z nim problemów, bo trochę martwi ten brak papierów i właśnie o to chciałem zapytać was, czy to jest powód do zmartwień? Dla mnie trochę dziwne że takie rzeczy „przepadają, chociaż ostatnio też sprzedawałem swojego kwarca, to nie miałem papierów bo wyrzuciłem jak się przeprowadzałem. Ale jednak zegarek był wart 900zl a nie 14000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla kogoś mógł to być 36 zegarek w kolekcji. Niektórzy wyrzucają pudla i papiery tuż po zakupie obojętnie czy to Casio czy Omega. Brak papierów jest powodem do zmartwień, ponieważ może się okazać, że jest kradziony, gdy trafi kiedyś do autoryzowanego serwisu. Dopóki tam nie trafi nigdy się tego nie dowiesz. Może też pochodzić z grey market. Czyli zegarków które od AD trafiają nieoficjalnie do handlarzy w bardzo niskich cenach. Takie zegarki nie mają papierów, wypełnionych kart, a czasami mają też spolerowane nr seryjne koperty i mechanizmu po to, aby producent nie doszedł do tego, który AD robi go w trąbę.

Tak czy siak za późno na dywagacje. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super zestaw , jakbym nie miał Moonwatcha to bym pomyślał że to zasługa Twoich zdjęć ;-)

 

Gratulacje.

 

Super strzał.

 

Gratuluję oprzytomnienia ;):)

Fajny pasek, kto robił?

 

Dzięki  x4  :)

 

Pasek od https://www.instagram.com/neptunestraps/?hl=pl , Polak z UK;)

Edytowane przez denver47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Johnny93 - jesli kupujesz zegarek bez dokumentow, to powinienes przynajmniej sporzadzic umowe kupna-sprzedazy. Sa tam dane sprzedajacego i jesli ma cos na sumieniu, to bedzie tego unikac. Oczywiscie nie zabezpiecza Cie to przed tym, iz zegarek mogl byc kradziony czy jest chocby "kombinowany", jednak to sluszny krok w kierunku zabezpieczenia siebie na poczatku i przy ewentualnej odsprzedazy.

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Johnny93

Wszystkie te Twoje wątpliwości pojawiły się za późno. W tej chwili jeśli Cię to dręczy to masz możliwość:

 

1. Iść do zegarmistrza który otworzy zegarek i rozwieje wątpliwości czy jest oryginalny

2. Zrobić sobie wycieczkę do Warszawy na Marynarską, tam też potwierdzą (bądź nie) oryginalność i może dowiesz się coś więcej o historii zegarka ( z 5-6 lat temu przez telefon miłe Panie były mi w stanie powiedzieć gdzie i kiedy zegarek został sprzedany, obecnie jest to niemożliwe)

3. Zamówić sobie wyciąg z archiwum Omegi https://www.omegawatches.com/customer-service/extract-of-the-archives

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał alleck teraz to już za późno, ale każdy musi przez to przejść, żeby wiedzieć co jest dla niego ważne.

Osobiście nie kupiłbym takiego zestawu, przez to też z reguły kupuję nowe zegarki od AD. Czuję pewien wewnętrzny dyskomfort nie mając pełnego zestawu ;)

Ale mam kolegów, którym nie zależy na pudełkach, kartach itp. bo tylko zajmują miejsce noszą zegarek i się cieszą.

 

Było pytanie o regulowane zapięcie. Potwierdzam w nowej PO 43.5 jest właśnie takie z 6stopniową regulacją z przedłużeniem na piankę do nurkowania.

 

Po tych zdjeciach deville zaczynam się zastanawiać nad takim do garnituru


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko dla zegarków starszych niż 10 lat.

Tak masz rację. Nie doczytałem "Warunków sprzedaży" punkt 2.6.2 mówi o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Tak masz rację. Nie doczytałem "Warunków sprzedaży" punkt 2.6.2 mówi o tym.

Z ciekawości, możesz dać linka?

Niedawno pytałem o ekstrakt z archiwum dla zegarka z roku 2000 i dostałem odpowiedź, że ekstrakt jest możliwy dla zegarków wyprodukowanych przed rokiem 2000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości, możesz dać linka?

Niedawno pytałem o ekstrakt z archiwum dla zegarka z roku 2000 i dostałem odpowiedź, że ekstrakt jest możliwy dla zegarków wyprodukowanych przed rokiem 2000.

Proszę oto link:

 

https://www.omegawatches.com/conditions-of-sale

 

I fragment który to opisuje. 

 

2.6.We may choose to refuse and refund your order in the following situations:

(...)

2.6.2.if the watch is less than ten years old.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasady zmieniły się nieco po przeprowadzce muzeum. Wcześniej faktycznie extract był dostępny dla zegarków sprzed 2000.

Teraz natomiast łatwiej stracić pieniądze - jest kilka punktów, które mówią i tym kiedy kasa nie zostanie zwrócona, a extract nie będzie wydany. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo dziwne żeby zdrożało ponad dwukrotnie w ciągu 2 miesięcy :rolleyes: , aż nie chce się wierzyć... Może podali cenę z end linkami...wtedy by się zgadzało...

Do SMPc nie potrzeba end linków, samo zapięcie tylko.

Zapięcie z 3 stopniową mikro jest trochę dłuższe od oryginalnego, nie pamiętam o ile (chyba ma 39 mm). To jest nr zapięcia: O117STZ001154.

Ze smutkiem potwierdzam - przed chwilą odebrałem z sześciostopniową regulacją - W. Krzyś w Kato - 1k peelenów. Ale jest git

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 stopniowa w tej samej cenie


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pytałem.

 

Oryginalna:

post-97650-1582311228,9913_thumb.jpg

 

Regulacja sześciostopniowa bez przedłużki nurkowej:

 

post-97650-1582311275,6013_thumb.jpg

Edytowane przez Szyszkops

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Johnny93 - jesli kupujesz zegarek bez dokumentow, to powinienes przynajmniej sporzadzic umowe kupna-sprzedazy. Sa tam dane sprzedajacego i jesli ma cos na sumieniu, to bedzie tego unikac. Oczywiscie nie zabezpiecza Cie to przed tym, iz zegarek mogl byc kradziony czy jest chocby "kombinowany", jednak to sluszny krok w kierunku zabezpieczenia siebie na poczatku i przy ewentualnej odsprzedazy.

Dostałem fakturę vat marża i 24 miesiące gwarancji.

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi :)

Czy to normalne że ten werk tak głośno cyka i słychać chyba wachnik jak się nim rusza? To jest mój drugi automat, w pierwszym (Tag Heuer F1 Calibre 6) nic nie słychać. Kolejna sprawa to serwis. Zegarek jest niby z 2016 roku, niby nie otwierany - kiedy i gdzie polecacie zrobienie serwisu (najlepiej Szczecin lub Poznań).

Edytowane przez Johnny93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis, to chyba tylko SG.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem fakturę vat marża i 24 miesiące gwarancji.

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi :)

Czy to normalne że ten werk tak głośno cyka i słychać chyba wachnik jak się nim rusza? To jest mój drugi automat, w pierwszym (Tag Heuer F1 Calibre 6) nic nie słychać. Kolejna sprawa to serwis. Zegarek jest niby z 2016 roku, niby nie otwierany - kiedy i gdzie polecacie zrobienie serwisu (najlepiej Szczecin lub Poznań).

Werk nie pamiętam ale wahnik faktycznie dość głośny w tym modelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis, to chyba tylko SG.

Czytałem wiele negatywnych opinii na forum. A jak jest obecnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Mnie serwis nie interesuje. Jak zegarek chodzi niedokładnie to ma pecha i tyle. A do przeglądu okresowego nigdy u mnie niewytrzyma. :D


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.