Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Opadają mi powoli wszystkie witki: https://allegro.pl/oferta/omega-speedmaster-racing-automatic-27-fv23-8886281981

"326.32.40.50.01.001 Standardowa cena detaliczna: 23 200 zł" - przy cenie katalogowej 16k

"-27%" - yhm

"Czas dostarczenia do klienta  7 dni, wszystkie zegarki które oferujemy są dostępne w naszym magazynie lecz z racji wzmożonego ruchu w tym okresie proszę o potwierdzenie dostępności telefonicznie przed zakupem." - tiaaaaaaaaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ale model Ed White to nie jest następca moona, tylko limitka i do tego prawie 3 razy droższa ;)

Myślałem że to będzie model regularny tyle że cykany do AD jak Rolexy?

Cena...spozycjonowali ją adekwatnie do obecnego rynku...ale gap do obecnej wersji spory...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd ten pomysł?

(ed white to ok. kilkaset sztuk rocznie, dlatego pisałem limitka, oczywiście w stricte porównaniu np. do st nie jest numerowany, ale w żaden sposób nie można tego porównywać z dziesiątkami tysięcy stalowych Rolexów )

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd ten pomysł?

(ed white to ok. kilkaset sztuk rocznie, dlatego pisałem limitka, oczywiście w stricte porównaniu np. do st nie jest numerowany, ale w żaden sposób nie można tego porównywać z dziesiątkami tysięcy stalowych Rolexów )

Tak właśnie myślałem o reglamentowaniu. Tyle że byłem pewien że dostarczają on request jak teraz Roli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak rozumiem . W kolekcji mam również zegarki skromniejsze . Z tym że płacąc konkretne pieniądze chciałbym mieć poczucie odrobiny extra. Tego właśnie w moonie mi brakuje. Nie chodzi o bling.

Coś w tym jest. Mój dobry znajomy powiedział tak - fajny zegarek, ale nie czuć kasy (w domyśle, że nie wiadomo na co poszła, skoro nie ma tego efektu „wow”). Trochę tak jak z BMW 5, ale w takiej flotowej wersji - niby beemka, niby powinno być och i ach, a to się okazuje że to tylko samochód i trzeba by wpakować dodatkowe 200k żeby robiła wrażenie. Ja też się jakoś luksusowo nie czuję z Moonem, ale to chyba już taki jego urok i wiedziałem to w momencie wyboru. W moim przypadku wrażenie to potęguje dodatkowo masa zegarka - zawsze jak biorę go do ręki, to mam wrażenie że jest za lekki. W tym roku planuje jeszcze zakup Seamastera 300M i czuję, że w tym zegarku ten efekt o którym piszesz po prostu jest. I nie chodzi mu przy tym o to, że on ma być nachalny ;)

 

Mimo to uważam, że Moon broni się ponadczasowością.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Michal_Gdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście dostrzegam ogromną, wizualną różnicę na korzyść hesalitu w Moonwatchu. Natomiast gdyby Omega zaproponowała szafir jak w Orisie 65 to byłby to z miejsca mój faworyt.

post-68982-0-96305300-1583469518_thumb.jpg

post-68982-0-15090700-1583469533_thumb.jpg


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Z omegaforums - prawdziwe pudło vs superfejk.

 

1Cb8Yf1.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie jak niektórzy miałem obie wersje, ale powiem szczerze, że od 2 lat już się zastanawiam, którego wybrać na stałe. Dla mnie oba modele mają swoje plusy i minusy. Jeżeli chodzi o mnie to idą łeb w łeb, a milky ring mi nigdy nie przeszkadzał, podobnie jak rysy w hesalicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...lecz z racji wzmożonego ruchu w tym okresie...

No tak, spełnia się mokry sen prepersów ;)

Zapasy na czas apokalipsy: ryż, makaron i ze cztery Omegi. Moze chodziło o kwas omega tylko juz sie ludziom w panice myli i ktos kupił zegarek, a ktoś Opla.

Edytowane przez pablo122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem obie wersje i wybrałem szafir ale FOIS

myślę, że dyskusja jest o wyższości Świąt Wielkiej Nocy nad Świętami ...

Moonwatch - kultowym jest bez względu na zastosowane szkiełko


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym akurat wypadku Omega na szczęście trzyma rękę na pulsie , skoro są klienci na jeden i na drugi ...to są obydwie wersje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nie będziecie mieli mi za złe tego, że napiszę i tutaj, że szukam Speedmastera na hesalicie lub Omegi FOIS (w zestawach z pudełkiem). Dla porządku wątkowego dorzucam fotkę jednej z moich obecnych Omeg, do której dołączy Speedy. smile.png

DSC03728.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli po lewej mamy diametralną zmianę w odbiorze, a po prawej kosmetyczną, to dla mnie hesalit jest przynajmniej pośrodku. Ponadto hesalit ponieważ:

 

1. Jeśli ktoś nie jest na początku swojej zegarkowej przygody w tej półce cenowej to w szafirze nie ma nic do podziwiania w cal. 1863 i o niebo lepiej się patrzy na "FLIGHT-QUALIFIED BY NASA FOR ALL MANNED SPACE MISSIONS" na pełnym deklu z hipokampem.

 

2. Szafir zawiera kłamstwo na deklu w postaci napisu "The first and only watch worn on the Moon". A wszyscy dobrze wiemy, że nie był to jedyny zegarek na księżycu.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W butiku jest nowy tytanowy bond na meshu, jakby ktoś był zainteresowany.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli po lewej mamy diametralną zmianę w odbiorze, a po prawej kosmetyczną, to dla mnie hesalit jest przynajmniej pośrodku. Ponadto hesalit ponieważ:

 

1. Jeśli ktoś nie jest na początku swojej zegarkowej przygody w tej półce cenowej to w szafirze nie ma nic do podziwiania w cal. 1863 i o niebo lepiej się patrzy na "FLIGHT-QUALIFIED BY NASA FOR ALL MANNED SPACE MISSIONS" na pełnym deklu z hipokampem.

 

2. Szafir zawiera kłamstwo na deklu w postaci napisu "The first and only watch worn on the Moon". A wszyscy dobrze wiemy, że nie był to jedyny zegarek na księżycu.

 

 

Wersja z szafirem sprzedawana aktualnie nie ma już przekłamania na deklu biggrin.png

A mechanizm cal. 1863 nie jest brzydki ...

post-55146-0-44847600-1583608591.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sztachety

 

20200307-212932p.jpg


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc jak szybuje w górę kurs franka zastanawiam się czy zaraz ceny nie pójdą w górę i czy nie przyspieszyć niektórych zakupów zegarkowych...

 

Chciałem poczekać z Omega Seamaster 300M do urodzin pod koniec kwietnia i teraz się boję, że ceny pójdą w górę. Pamiętacie czy ceny Omeg zmieniały się wcześniej „dynamicznie” czy raczej są stałe przez cały rok?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc jak szybuje w górę kurs franka zastanawiam się czy zaraz ceny nie pójdą w górę i czy nie przyspieszyć niektórych zakupów zegarkowych...

Chciałem poczekać z Omega Seamaster 300M do urodzin pod koniec kwietnia i teraz się boję, że ceny pójdą w górę. Pamiętacie czy ceny Omeg zmieniały się wcześniej „dynamicznie” czy raczej są stałe przez cały rok?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ostatni rok to bardzo dynamicznie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim roku byly 2 podwyzki. Przez jakis czas obecne ceny powinny utrzymać sie na niezmienionym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.