Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

 

post-75044-1585408155,7149_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

Ale -20% na Omege to było już wiele razy o ile pamiętam. Co do cen to o ile Swatch nie ma kłopotów finansowych lub cała sytuacja nie przeciągnie się na wiele miesięcy to nie spodziewam się jakichś obniżek, przecież dopiero co podnieśli ceny i pozycjonowali w górę. Bardziej kłopot będą miały salony jak Kruk czy Jubitom. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety część zegarków już niedostępna - znając życie, to znajomi „królika” dostali cynk i wykupili co fajniejsze modele ;-)

Nikt nie wykupił. Po prostu zakładają, że salony będą zamknięte do końca kwietnia (co najmniej) i dlatego zupełnie prawidłowo nie chcą sprowadzać na magazyn póki są zamknięte lub nie sprzedadzą posiadanego towaru. Dziś rządzić zaczyna gotówka a nie towar (poza spożywką). Sytuacja taka może potrwać długooo (niestety). Zawsze można spróbować sprowadzenia towaru na zamówienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie wykupił. Po prostu zakładają, że salony będą zamknięte do końca kwietnia (co najmniej) i dlatego zupełnie prawidłowo nie chcą sprowadzać na magazyn póki są zamknięte lub nie sprzedadzą posiadanego towaru. Dziś rządzić zaczyna gotówka a nie towar (poza spożywką). Sytuacja taka może potrwać długooo (niestety). Zawsze można spróbować sprowadzenia towaru na zamówienie.

Uhm. Po nowym kursie i bez rabatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale -20% na Omege to było już wiele razy o ile pamiętam. Co do cen to o ile Swatch nie ma kłopotów finansowych lub cała sytuacja nie przeciągnie się na wiele miesięcy to nie spodziewam się jakichś obniżek, przecież dopiero co podnieśli ceny i pozycjonowali w górę. Bardziej kłopot będą miały salony jak Kruk czy Jubitom.

To prawda 20% nie jest niczym wyjątkowym, z tym że teraz na niektóre modele jest 30%.

Muszą stymulować sprzedaż gdy galerie są zamknięte a to jest możliwe przez wyprzedaż póki co nie tych najbardziej hot konfiguracji.

Myśle że e-commerce będzie rozważyć wielu producentów do tej pory sceptycznych.


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie wykupił. Po prostu zakładają, że salony będą zamknięte do końca kwietnia (co najmniej) i dlatego zupełnie prawidłowo nie chcą sprowadzać na magazyn póki są zamknięte lub nie sprzedadzą posiadanego towaru. Dziś rządzić zaczyna gotówka a nie towar (poza spożywką). Sytuacja taka może potrwać długooo (niestety). Zawsze można spróbować sprowadzenia towaru na zamówienie.

Ale większość z tych mocniej przecenionych modeli jest niedostępna, zawsze tak było przy podobnych akcjach. Nie mówię oczywiście o takiej „promocji” jak w Jubitomie, gdzie wszystkie modele masz na -20%.

No i są oczywiście wyjątki, takie jak ten: https://wkruk.pl/zegarki/omega/zegarek-omega-speedmaster-42


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dobrach luksusowych z punktu widzenia producentów obowiązuje jedna reguła.

Można wstrzymać produkcję, odkupić stock ale nie obniża się cen bo nie podcina się gałęzi na której się siedzi. Gdy dystrybutorom skończy się zakupiony już magazyn ustali się nowy stan równowagi ale obawiam się, że to nie ceny produktów ucierpią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za kilka miesięcy możemy się spotkać z nieco inną sytuacją gospodarczą i klimatem inwestycyjnym, niespotykanym dotychczas. To oznacza że może być różnie...

Czego nam wszystkim nie życzę.


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

Spotkamy się z recesją i dużym bezrobociem, ja nie mam specjalnie złudzeń. Ale jak napisał kolega desmo, obniżanie cen to strzał w stopę. Sęk w tym, że dzisiaj nie jesteśmy w stanie przewidzieć konsekwencji. Może się okazać, że branżę dotknie kryzys jak za czasów wejścia kwarców. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stara zasada jest ponadczasowa i nadal aktualna, niezależnie od tego, jaki „wirus” toczy nasz świat...a dotyczy podaży i popytu. Tu cudów nie ma.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 20% chyba i mnie do Moonwatcha przekona.

 

Jak to jest z bransoletą? Ogólnie chciałbym nosić go na pasku (dokupionym brązowym). Lepiej kupić na bransolecie czy na czarnym pasku? (Mam na myśli późniejsza wartość bransy u AD)

Jeśli lubisz bransolety to weź tą wersję. Ja kupiłem też z bransoletą, ale dosyć szybko zamieniłem na pasek, dziś pewnie z tego względu wziąłbym wersje z oryginalnym paskiem i zapięciem. Największym minusem „metalu” jest brak mikroregulacji, tak poza tym to bardzo ładna rzecz.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BB GMT kupiłem na bransie, pasek chciałem kupić następnego dnia. Minęły 3 miesiące i nie ma mowy o pasku :D

 

Czyli bransa, a jakiś ładny brąz trzeba będzie dokupić. Omega sprzedane w butiku oryginalne zapięcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - ale nie zawsze sa na stanie.

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie wybór padł na FOIS :)

Gratulacje Wojciech, mimo, że to nie hesalit ;)


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Wojciech, mimo, że to nie hesalit ;)

Dzięki Tomasz! Tak, miał być hesalit, ale i tak jestem zadowolony, FOIS ma inne plusy więc jestem w stanie to przeboleć  :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomasz! Tak, miał być hesalit, ale i tak jestem zadowolony, FOIS ma inne plusy więc jestem w stanie to przeboleć  :D

 

FOIS to zegarek który udanie łączy „tulłoczowatość” hesalitowego Moona z elegancją współczesnego chrono ( brak osłon koronki, szafir, nakładane logo, stalowe wskazówki).

Choć gdyby miał bransoletę i hesalit byłby jeszcze lepszy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FOIS to zegarek który udanie łączy „tulłoczowatość” hesalitowego Moona z elegancją współczesnego chrono ( brak osłon koronki, szafir, nakładane logo, stalowe wskazówki).

Choć gdyby miał bransoletę i hesalit byłby jeszcze lepszy)

Bransoletę można dobrać chociaż jest to trochę problematyczne, a koszt razem z odpowiednimi end-linkami to około 2000zł. Mi bardzo podobają się proste uszy, brak osłon koronki i nakładane logo. Na papierze zegarek jest mniejszy, ale na nadgarstku optycznie wydaje mi się delikatnie większy od Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bransoletę można dobrać chociaż jest to trochę problematyczne, a koszt razem z odpowiednimi end-linkami to około 2000zł. Mi bardzo podobają się proste uszy, brak osłon koronki i nakładane logo. Na papierze zegarek jest mniejszy, ale na nadgarstku optycznie wydaje mi się delikatnie większy od Pro.

Ma długie proste uszy dlatego warto sprawdzić jak układa się bransoleta - sæ dwa typu endlinków do wyboru- ( czy przy mniejszym nadgarstku nie łamie siė wcześniej zostawiając nieco sterczące uszy jak na zdjęciu )

post-55792-0-90058300-1585487860_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo dobry wątek na ten temat na omegaforums, są podane różne opcje razem z numerami części, a nawet parametrami teleskopów. :)

Zastanawiałem się jeszcze na Broad Arrow 1957, ale uznałem, że towarzyszyć jej będzie SPB051 jako diver i mają zbyt podobne wskazówki godzinowe. Chociaż pewnie źle zrobiłem i rozmyślania powinienem zacząć od droższego zegarka, a dopiero potem szukać divera do kompletu :D

Edytowane przez wojtek91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo dobry wątek na ten temat na omegaforums, są podane różne opcje razem z numerami części, a nawet parametrami teleskopów. :)

Zastanawiałem się jeszcze na Broad Arrow 1957, ale uznałem, że towarzyszyć jej będzie SPB051 jako diver i mają za podobną wskazówkę godzinową. Chociaż pewnie źle zrobiłem i rozmyślania powinienem zacząć od droższego zegarka, a dopiero potem szukać divera do kompletu :D

Prawda. Ja ostatecznie zamiast sztukować FOISa zakupiłem wszystkomającego , ma nawet broad arrow ;-) Ale pozbywałem się FOISa z krwawiącym sercem bo chyba tylko szafir mnie w nie satysfakcjonował.

post-55792-0-21706400-1585488515_thumb.jpeg

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.