Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Tu dla porównania wersja z małą sekundą. b702e07ca941f6fcd97680eba9a2726b.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem obie wersje, ta z małą sekundą o wiele ciekawsza. Podziałka sekundowa we właściwym miejscu, dzięki czemu wskazówki mają odpowiednią długość (w tej z centralną sekundą są za krótkie). Kształt wskazówek w wersji small second też bardziej elegancki, indeksy godzinowe delikatniejsze. Mała sekunda sama w sobie dodaje uroku, a cały projekt bardzo spójny.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem uszy nieco zaburzają proporcje. Co prawda wiernie odzwierciedlają klimat seamasterów to jednak pchają estetykę w nieco lotnicze tony.Tylko tyle albo aż tyle dzieli ten model od perfekcyjnego garniturowca.

Edytowane przez Makao

Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro forumowo ucha :-)... to wypada mi się stosować ;-)


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny mi „przypadek”. :wub:

A córka odważna, rzuciła się na głęboką wodę zegarkową :o

No to teraz czekamy na zdjęcia tego prezentu od zajączka :)

Córka wie że lubię zegarki :) decyzji nie uzgadniała - aczkolwiek kiedyś coś pytała o marki i... Roleksa

ja powiedziałem że chyba wolałbym Omega, bo Rolek wydaje mi się trochę zbyt "szpanerski"  B)

No ale moje "typy" zegarkowe zwykle oscylowały tak do ~5kzl , nie dlatego że nie byłoby mnie stać, ale tak podpowiadał mi rozsądek

 

Dlatego głównie oglądałem modele Seiko które IMO mają dobry stosunek ceny do jakości - mechanike, wykończenie

choć to wszystko są oczywiście pojęcia bardzo względne i dotyczą indywidualnych upodobań.

 

Zdjęć nie wklejałem bo zapewne ten model Omegi jest wszystkim znany i od szeregu lat na rynku,

no i nie bardzo mam czym zdjęcia robić poza smartfonem ;)

 

Zegarek wg. mnie jest ładny, dobrze wykończony, ma przyjemną bransolete i dobrze leży na nadgarstku

Jest jednak dość ciężki i masywny - dodatkowo zapewne przez chrono

Ja raczej preferuje proste, przejrzyste i bardzo czytelne cyferblaty a tym samym lżejsze modele,

więc albo mam w tytanie (Oceanus) , albo na pasku skórzanym lub gumie

- no ale mniejsza z tym ... załaczam 2 fotki - jakość jest taka jaka jest ;)

post-97299-0-48734000-1586786567_thumb.jpg post-97299-0-22006000-1586786575_thumb.jpg

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem uszy nieco zaburzają proporcje. Co prawda wiernie odzwierciedlają klimat seamasterów to jednak pchają estetykę w nieco lotnicze tony.Tylko tyle albo aż tyle dzieli ten model od perfekcyjnego garniturowca.

Był moment, że rozważałem zakup ale te same wnioski sprawiły, że się powstrzymałem.

8d06cd9492ed31ed51ca4b79f516a2a7.jpg

Piękna, przepiękna!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna, przepiękna!

Bardzo, bardzo dziękuję!

 

Będę raz po raz wrzucał tutaj zdjęcia mojej De Ville  :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8d06cd9492ed31ed51ca4b79f516a2a7.jpg

Kiedyś potrafili robić zegarki...


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1164 bazuje na Valjoux 7750 i jest sprawdzony jako nie sprawiający problemów. Brak co-axial co akurat uważam za zaletę.

Coś mi mówi, że pewnie dostałeś 2225.80 którego szukam :D Gratulacje!

Dzięki za odpowiedź.

Moja wiedza zegarkowa jest bardzo ograniczona, więc rozrysowany mechanizm niewiele mi powie ;)

Ale już wiem że balans pracuje na 28.800 (4Hz), rezerwa chodu to 44 h i nie powinienem przestawiać daty w przedziale 22 - 2

Z tego co widzę ma stop-sekundę i funkcje dokręcania koronką ? - choć ponoć w automatach nie jest to zalecane.

Mam pytanie, czy można np. używać "stopera" pod wodą ? Czy "moletki" wokół przycisków są tylko ozdobne czy się je odkręca/zakręca podobnie jak koronke

Co ile ten mechanizm powinien być oddawany do konserwacji np.czyszczenia/smarowania ? Wiem że każde otwarcie zegarka

może powodować póżniejsze problemy ze szczelnością (o ile nie zostanie wymieniona uszczelka)

 

Ot, potrzebuje garść prostych informacji aby poprawnie eksploatować/użytkować ten model zegarka,

np. jakiej odchyłki dobowej można się spodziewać, a jaka może wskazywać że coś jest nie tak, itp.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Waldeusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś potrafili robić zegarki...

To prawda. 

 

Jest piękny, stary, zadbany i na idealnym chodzie, ale wg mnie ociupinkę za mały.

Na razie się do siebie przyzwyczajamy...zobaczymy, co z tego wyjdzie.     


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda. 

 

Jest piękny, stary, zadbany i na idealnym chodzie, ale wg mnie ociupinkę za mały.

Na razie się do siebie przyzwyczajamy...zobaczymy, co z tego wyjdzie.

 

Moim zdaniem nie ma zegarków za małych ale są zegarki za duże :)

 

Do zegarków vintage nie powinno się chyba przykładać kryterium rozmiaru, bo wtedy w zasadzie tylko takie noszono... Oczywiście nie dotyczy to sytuacji gdy ktoś nie lubi małych zegarków niezależnie od tego, z jakiej epoki pochodzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi, że są za małe :) Niestety z moim nadgarstkiem żadna vintage omega nie ma racji bytu. Jedynie dynamic i reduced, jako tako pasują :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi, że są za małe :) Niestety z moim nadgarstkiem żadna vintage omega nie ma racji bytu. Jedynie dynamic i reduced, jako tako pasują :)

Jaki masz rozmiar nadgarstka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za informacje kolegów.były dość pomocne aby wybić sobie z głowy ten model.Muszę wybrać sie do okulisty-lekarza od oczu- ponieważ nie widziałem tej małej wskazówki godzinowej.

A coś z obecnych promocji polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro już sam sobie wybiłeś to dodam:

Primo: nie będąc fanatykiem tego modelu popełniłbyś finansowe sepuku chyba że dostałbyś rabat 40%.

Secondo: w tym przedziale cenowym jest spora konkurencja a ta konkretna Omega nie jest zegarkiem popularnym na wtórnym, miałbyś model tzw do końca życia ;-)

Promocje się dopiero zaczną...Przy obecnych rabatach 20% nie widzę nic ciekawego. To zasadniczo regularne rabaty


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hersh, mam takie dobre 19 cm :) Już tu parę stron temu dawałem jakieś, tak na szybko kilka sztuk:

 

3-A06-F8-FE-BBF7-4-E4-A-A4-FF-8042-F4938

 

42-FC0-DDC-3-AA5-4369-8284-4-B49-D555-F2

 

55-C0-AD6-F-884-F-411-F-83-DE-CB7831-BDB

 

8-D45723-F-DED4-43-FC-9975-C5624969-D692

 

BDEC07-B1-AC52-4-DE1-A6-C1-83-F43-E3-A93

 

F025-B6-EA-06-D5-4-D61-BBAF-951882-A01-F

 

Także ogólnie czy Geneve, czy Seamaster, czy jakieś inne modele, w moim wypadku zostają jedynie do oglądania w pudełeczku :/

Edytowane przez Michal93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Dzięki za odpowiedź.

Moja wiedza zegarkowa jest bardzo ograniczona, więc rozrysowany mechanizm niewiele mi powie ;)

Ale już wiem że balans pracuje na 28.800 (4Hz), rezerwa chodu to 44 h i nie powinienem przestawiać daty w przedziale 22 - 2

Z tego co widzę ma stop-sekundę i funkcje dokręcania koronką ? - choć ponoć w automatach nie jest to zalecane.

Mam pytanie, czy można np. używać "stopera" pod wodą ? Czy "moletki" wokół przycisków są tylko ozdobne czy się je odkręca/zakręca podobnie jak koronke

Co ile ten mechanizm powinien być oddawany do konserwacji np.czyszczenia/smarowania ? Wiem że każde otwarcie zegarka

może powodować póżniejsze problemy ze szczelnością (o ile nie zostanie wymieniona uszczelka)

 

Ot, potrzebuje garść prostych informacji aby poprawnie eksploatować/użytkować ten model zegarka,

np. jakiej odchyłki dobowej można się spodziewać, a jaka może wskazywać że coś jest nie tak, itp.

 

Pozdrawiam

Tak, daty nie powinieneś zmieniać pomiędzy 8.30 pm a 1 am.

Ma dokręcanie koronką, nie-dokręcanie automatów to urban legend, która powstała na forach, instrukcja mówi żeby zegarek startować właśnie ręcznym nakręcaniem.

Pusher na godz. 2 to start/stop chronografu, pusher na 4 to reset chronografu, powinieneś resetować tylko po wcześniejszym zatrzymaniu chronografu.

Pushery się nie zakręcają, ale są wodoszczelne bez tego - mają podwójne uszczelki.

Zawór helowy jest szczelny do 5 ATM nawet jeśli jest odkręcony.

Szafir ma AR od wewnątrz.

Chronometer to kilka równoległych standardów dokładności, w uproszczeniu powiedzmy, że −4/+6 sek/dzień jest najprostszym do zmierzenia.

Gwarancja w tamtych latach to było 2 lata, rekomendowane okno serwisowe - nie pamiętam - strzelam, że 5 lat. Ja wychodzę, z założenia, że jeśli trzyma odchyłkę i rezerwę chodu to nie trzeba serwisować, nawet jeśli minęło okno serwisowe.

W chronografie przede wszystkim obserwowałbym czy stoper sekundowy i minutowy ładnie się zerują.

 

Ta koperta ma dwie pary otworów na teleskopy, więc pasek nie powinien tworzyć luki przy kopercie.

 

W ładnym stanie masz ten zegarek.

Iqi5kpC.png

Edytowane przez vitriol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiejszy świąteczny zestaw

 

c8bc4a07d3f09538b9baede7fa9ada5b.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.