Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, sabuniek napisał:

Mam pytanie z serii tych oczywistych, cal 8800 Seamaster, o ktorej najlepiej zmienic date z poziomu koronki, ale nie krecac wskazowkami dwa razy po 12h zeby data nie zmienilala sie o 12 w poludnie. Zeby uproscic, zmieniac przed 12 w poludnie czy raczej po 12 ??emoji23.pngemoji23.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Koronką datę możesz zmieniać o dowolnej porze i nie ma to wpływu na zamianę południa z północą, one zawsze będą w tym samym miejscu. Natomiast musisz uważać, żeby koronką nie zmienić dnia w godzinach 22-3 (różne źródła różnie podają, możesz się spotkać z zakresem od 20 do 6 rano), chodzi o to, że w tych godzinach mechanizm sam zmienia dzień i kręcenie koronką może go fizycznie uszkodzić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koronką datę możesz zmieniać o dowolnej porze i nie ma to wpływu na zamianę południa z północą, one zawsze będą w tym samym miejscu. Natomiast musisz uważać, żeby koronką nie zmienić dnia w godzinach 22-3 (różne źródła różnie podają, możesz się spotkać z zakresem od 20 do 6 rano), chodzi o to, że w tych godzinach mechanizm sam zmienia dzień i kręcenie koronką może go fizycznie uszkodzić. 

To akurat wiem, bardziej chodziło mi o szybka zmianę daty bez kręcenia wskazówkami


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

PAM 005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 taka nowość  u mnie Omega ST2 

superluninova pięknie świeci ?

20200501_120329.jpg

20200501_122414.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Stoję także przed dylematem zakupu mojej pierwszej Omegi, w sumie to waham się miedzy Omega, a Rolexem. W grę z Omeg wchodziłyby nowe egzemplarze OMEGA seamaster 300 diver. Wszystkie od Kruka-ma naprawde mega promocje nawet -38%. W rachubę wchodziłby model czarny ze złotem na pasku kauczukowym, niebieska tarcza ze złotem na bransolecie oraz tytanowo-złoty na bransolecie edycja limitowana. Ten ostatni już nawet zamówiłem, ale jeszcze nie opłaciłem -był przeceniony z ceny 56k PLN na ca.38k PLN.  Zegarek ma mi sie podobać i jednocześnie służyć jako jakaś tam lokata kapitału-gdyby coś sie stało, wydarzyło, chciałbym mieć przy sobie jakaś rzecz, którą mogę  upłynnić jak najmniej tracąc. Jak pisze zastanawiałem się jeszcze nad Rolexem, ale...Rolexa oobecnie nie ma w żadnej promocji, trzeba na niego długo czekać, a obsługa w salonie Kruka na Placu Trzech Krzyży jest obecnie dziwnie zmanierowana ale to inny osobny temat...Znalazłem jeszcze na Allegro Rolexa Daytone złoto plus stał z białym cyferblatem, używany z papierami od zaufanego sprzedawcy. Stan idealny z 2007 roku za 55k PLN. 

Co przemawia za Omega: te zegarki są dla mnie ładne, czytelne, pięknie  wizualnie wykonane. Zakładając czy ten czarny z kauczukiem i złotem czy model tytanowy ze złotem po prostu czuje je dobrze na ręce i tyle...Rolex jest na pewno bardziej snobistyczny, rozpoznawalny itd, i jednocześnie mniej traci na wartości przy ewentualnej odsprzedaży. Jednakże Rolexa jakoś tak nie czuje do końca- kiedyś miałem wyobrażenie, ze Daytona to kawał zegarka itd itd. Po przymiarce w salonie jestem rozczarowany- jest dość płaski i mały (40mm) tarcza zaś ma dla mnie wrażenie mało czytelnej i naćkanej ...to samo zreszta dotyczy modelu submariner, datejust, itp. Omega pod tym względem w moim odczuciu jest większa i czytelniejsza, solidniejsza... Mimo wszystko stoję przed dylematem...A co koledzy i koleżanki mogą tu doradzić...? Za omega tez przemawia teraz ta mega ich promocja...czarny ze złotem seamaster diver 300 ma kauczuku można mieć już za około 17k PLN, a ten wspomniany tytanowy za około 38k- to przecena o prawie -20k PLN od ceny wyjściowej...  poniżej przedstawiam zdjęcia zegarków, które mnie zainteresowały...


 

 

 

7A8576B8-163E-4202-9633-216BDB3300D9.png

97D38AD4-B072-43A9-A3FE-ABB8AFD75610.png

68B5A798-E099-43BA-8D9F-CDBB47D058D4.png

78DAA8F6-E181-4366-B086-3C67C4CA79BF.png

Edytowane przez Mike_the lawyer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat prawie codziennie razem89f84e7741d7f68505d53de729744fea.jpg

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, sabuniek napisał:


To akurat wiem, bardziej chodziło mi o szybka zmianę daty bez kręcenia wskazówkamiemoji23.pngemoji23.png

 

 

Stąd moje pierwsze zdanie "Koronką datę możesz zmieniać o dowolnej porze i nie ma to wpływu na zamianę południa z północą, one zawsze będą w tym samym miejscu." 

Pisząc "koronką" miałem na myśli szybką zmianę daty. O której godzinie tego nie zrobisz, nadal układ zmiany daty pozostaje taki sam i nie przeskoczy z 12 na 24 ani w drugą stronę.

Edytowane przez mc9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Stąd moje pierwsze zdanie "Koronką datę możesz zmieniać o dowolnej porze i nie ma to wpływu na zamianę południa z północą, one zawsze będą w tym samym miejscu." 
Pisząc "koronką" miałem na myśli szybką zmianę daty. O której godzinie tego nie zrobisz, nadal układ zmiany daty pozostaje taki sam i nie przeskoczy z 12 na 24 ani w drugą stronę.

I o to to chodziło, konkretnie, zrozumiale, dzięki Ci dobry człowieku


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

PAM 005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.05.2020 o 06:28, Mike_the lawyer napisał:

Witam serdecznie. Stoję także przed dylematem zakupu mojej pierwszej Omegi, w sumie to waham się miedzy Omega, a Rolexem. W grę z Omeg wchodziłyby nowe egzemplarze OMEGA seamaster 300 diver. Wszystkie od Kruka-ma naprawde mega promocje nawet -38%. W rachubę wchodziłby model czarny ze złotem na pasku kauczukowym, niebieska tarcza ze złotem na bransolecie oraz tytanowo-złoty na bransolecie edycja limitowana. Ten ostatni już nawet zamówiłem, ale jeszcze nie opłaciłem -był przeceniony z ceny 56k PLN na ca.38k PLN.  Zegarek ma mi sie podobać i jednocześnie służyć jako jakaś tam lokata kapitału-gdyby coś sie stało, wydarzyło, chciałbym mieć przy sobie jakaś rzecz, którą mogę  upłynnić jak najmniej tracąc. Jak pisze zastanawiałem się jeszcze nad Rolexem, ale...Rolexa oobecnie nie ma w żadnej promocji, trzeba na niego długo czekać, a obsługa w salonie Kruka na Placu Trzech Krzyży jest obecnie dziwnie zmanierowana ale to inny osobny temat...Znalazłem jeszcze na Allegro Rolexa Daytone złoto plus stał z białym cyferblatem, używany z papierami od zaufanego sprzedawcy. Stan idealny z 2007 roku za 55k PLN. 

Co przemawia za Omega: te zegarki są dla mnie ładne, czytelne, pięknie  wizualnie wykonane. Zakładając czy ten czarny z kauczukiem i złotem czy model tytanowy ze złotem po prostu czuje je dobrze na ręce i tyle...Rolex jest na pewno bardziej snobistyczny, rozpoznawalny itd, i jednocześnie mniej traci na wartości przy ewentualnej odsprzedaży. Jednakże Rolexa jakoś tak nie czuje do końca- kiedyś miałem wyobrażenie, ze Daytona to kawał zegarka itd itd. Po przymiarce w salonie jestem rozczarowany- jest dość płaski i mały (40mm) tarcza zaś ma dla mnie wrażenie mało czytelnej i naćkanej ...to samo zreszta dotyczy modelu submariner, datejust, itp. Omega pod tym względem w moim odczuciu jest większa i czytelniejsza, solidniejsza... Mimo wszystko stoję przed dylematem...A co koledzy i koleżanki mogą tu doradzić...? Za omega tez przemawia teraz ta mega ich promocja...czarny ze złotem seamaster diver 300 ma kauczuku można mieć już za około 17k PLN, a ten wspomniany tytanowy za około 38k- to przecena o prawie -20k PLN od ceny wyjściowej...  poniżej przedstawiam zdjęcia zegarków, które mnie zainteresowały...


 

 

 

 

 


Jeżeli szukasz zegarka na inwestycję, to sam trochę sobie odpowiedziałeś, AD Omegi w Polsce wyprzedają stany żeby poprawić sytuacje finansową. Na Rolexa takich promocji nie znajdziesz więc oczywiste jest że lepiej będzie trzymał cenę. Z drugiej strony jak kupisz -38% taniej Omegę i nie będziesz Chciał jej natychmiast sprzedać, to też raczej nie stracisz po roku dwóch bo ceny wrócą do normy. 
 

jesli chcesz zegarek do noszenia to kupuj to co Ci się podoba i sprawi Ci frajdę. Nie patrz na procent rabatu tylko na to ile w tym momencie musisz zapłacić za każdy egzemplarz który Cię interesuje i co do Ciebie najbardziej przemawia. 
z propozycji które pokazałeś wybrałbym bez mrugnięcia okiem czarną 300m z sedna gold na gumie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5smdjtG.jpg


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dodge66 napisał:
 


A Cio tto za ładne zdjęcie ?

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Szyszkops napisał:

A Cio tto za ładne zdjęcie emoji16.png?

Kryptoreklama ?


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może... kryptoreklama kochających inaczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PO obiedzieIMG_20200502_175110.jpg


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech się święci Pierwszy Maja ? 

 

IMG_0797.JPG

 

Ps. Właśnie zajarzylem że mamy już drugiego maja a ja nie przestawiłem zegarka ☃️

Edytowane przez Jędrula.wawa

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Speedmaster opinie, plastik fantastik Moonwatch Pro 42mm vs  FOIM 40mm. Na Pro przemawia oryginalność ale obawiam się plastikowego szkła oraz trochę wielkości. FOIM mniejszy rozmiar oraz lepsze szkiełko. Nadgarstek 17cm więc czy macie jakieś opinie na temat rozmiaru i jak ten plastik się sprawia w Pro. Przymiarka na razie nie wchodzi w grę? więc szukam opinie z pierwszej reki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Szyszkops napisał:

A Cio tto za ładne zdjęcie emoji16.png?

 

Hehe :lol::lol: 

 

5 godzin temu, Jędrula.wawa napisał:

Kryptoreklama ?

5 godzin temu, wieloryb napisał:

Albo prowokacja uderzająca w kochających inaczej...?

 

To prowokacyjna kryptoreklama uderzająca w Stowarzyszenie Cukierników Karmelarzy i Lodziarzy RP :P Fotka sponsorowana przez Polskie Towarzystwo Stomatologiczne, rzecz jasna :lol:


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ponoć darowanemu koniowi się w zęby nie zagląda  ;)

- rozchodził się conieco ... z początkowych -20 sek/dobe robi już  tylko  -5s  - ale i tak oczekuje na serwis ;)

 

Omesia.jpg

Edytowane przez Waldeusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, dodge66 napisał:

 

Hehe :lol::lol: 

 

 

To prowokacyjna kryptoreklama uderzająca w Stowarzyszenie Cukierników Karmelarzy i Lodziarzy RP :P Fotka sponsorowana przez Polskie Towarzystwo Stomatologiczne, rzecz jasna :lol:

 W takim wypadku zabrakło informacji o zawartości cukru w cukrze  ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Waldeusz napisał:

 

Ponoć darowanemu koniowi się w zęby nie zagląda  ;)

- rozchodził się conieco ... z początkowych -20 sek/dobe robi już  tylko  -5s  - ale i tak oczekuje na serwis ;)

 

Ja do serwisu daję jak muszę bo czasem więcej schrzanią niż naprawią a 5 sek wiosny nie czyni.?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, deviles napisał:

Ja do serwisu daję jak muszę bo czasem więcej schrzanią niż naprawią a 5 sek wiosny nie czyni.

 

 

Też nie jestem zwolennikiem zaglądania do środka - jeśli nie ma takiej potrzeby

ale zegarek ma 10 lat i nie znam jego historii tzn. czy był kiedykolwiek w przeglądzie/konserwacji

a z tego co wszędzie piszą, powinno się to odbywać co ok. 5 lat

Nie mam tu na myśli stricte regulacji, bo te 5s jest do pominięcia,

ale głownie mycie i wymianę smarów które raczej nie są wieczne

 

Edytowane przez Waldeusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.