Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam pytanie o odchyłki chodu w SMPC na 2500 chociaż dalej zawierają się w ramach specyfikacji. Otóż od zakupu (nowego) prawie 2 lata temu regularnie robił na plusie 2-3 s na dobę. Od paru dni (może tygodnia) zaczął spaźniać ok. 3s na dobę. Zastanawia mnie to nagłe "przejście przez zero" :)  Wiem, że mechaniki żyją własnym życiem zależnie od wielu czynników, w moim przypadku może tym czynnikiem jest to że ostatnio dużo czasu spędzał w rotomacie? 

Generalnie dylemat polega na tym czy jeśli będzie się to utrzymywało, nie byłoby dobrze oddać go na gwarancji do przeglądu - może się namagnesował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałeś przypadkiem  dłuższej przerwy w noszeniu?  Jeśli nosisz systematycznie i zegarek jest cały czas w podobnej pozycji na ręku a potem po odłożeniu to coś musi być ciekawego. Ja bym obstawał za zmianami "mechanicznymi" - smar może gdzieś się nieco zastał. Namagnesowanie to chyba nieco więcej wproadziłoby zmian? Sam jestem ciekaw innych opinii. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Darecki napisał:

Koledzy mam pytanie o odchyłki chodu w SMPC na 2500 chociaż dalej zawierają się w ramach specyfikacji. Otóż od zakupu (nowego) prawie 2 lata temu regularnie robił na plusie 2-3 s na dobę. Od paru dni (może tygodnia) zaczął spaźniać ok. 3s na dobę. ...  nie byłoby dobrze oddać go na gwarancji do przeglądu - może się namagnesował?

Może na początek spróbuj go ponosić i wtedy można wyciągnąć jakies miarodajne wnioski. 

Gwarancji raczej nie uznają, jeżeli trzyma normę ⏱


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Namagnesowanie daje dużo większą odchłkę, nawet kilkudziesięciusekundową. Nie sądzę, że to jest to. Ponoś go dłużej w takich samych "warunkach" jak poprzednio i zobacz.

Wysłane przy użyciu Tapatalka


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że ostatnio sporo leżakował w rotomacie i chyba trzeba go ponosić. Odchyłka nie jest duża, ale zmiana z plus na minus jest dziwna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Darecki napisał:

Fakt, że ostatnio sporo leżakował w rotomacie i chyba trzeba go ponosić. Odchyłka nie jest duża, ale zmiana z plus na minus jest dziwna.

Nie jest dziwna. Ten werk chyba tak ma. Jak nosiłem swoja SMPc na werku 2500, robiła stałą odchyłkę +2 do 4s, jak poleżała w pudełku lub kręciła się w rotomacie, przez parę dni musiała dochodzić do siebie. Później wracała do normalnego chodu. Ponoś ją przez parę dni (od rana do wieczora) i zobacz, czy wróci do standardowej odchyłki dobowej...

 

Napisz, jakie będziesz miał wyniki po parodniowym ciągłym użytkowaniu.   


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie musi być przypadłość mechanizmu, choć oczywiście może. Ale może być to też kwestia zmiany sposobu użytkowania. To jak działa mechanizm zależy od pozycji w jakiej się znajduje. Inaczej będzie pracował noszony, inaczej gdy leży dialup, inaczej 6up itd.  Odchyłki mogą wynosić nawet kilka sekund.

Teraz wyobraźmy sobie sytuację w której zegarek noszony robi +5s/d, odkładany -1s/d (w rotomacie 12up - akurat mam taki zegarek). Noszony 12h na dobę i odkładany na resztę dnia będzie robił +2s/d (przez 12h zrobi +2,5s, odłożony na kolejne 12h spóźni 0,5s). Ale jeśli odłożymy go na 5 dni, to nagle sumarycznie zacznie spóźniać.

To oczywiście przy założeniu, że mechanizm chodzi stabilnie, niezależnie od warunków zewnętrznych. A z tym też bywa różnie. Mam zegarek, który przy deszczowej pogodzie ewidentnie zaczyna zwalniać. Wilgotność?


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

f8e6661e92e2a6e0740a6fe267fb2765.jpg

088fd831d388042d3d4d25b38446c6e0.jpg


Zamontowałem do mojego Moonwatcha zapięcie z mikroregulacją. Żałuje, że nie zdecydowałem się na to szybciej, bo różnica w komforcie noszenia jest bardzo duża, mimo zwiększonego rozmiaru zapięcia. Dla mnie największy plus na tą chwilę to jest optymalny rozmiar samej bransolety, korzystając z oryginalnego zapięcia albo miałem za luźno, albo za ciasno. Nie miałem jeszcze sytuacji żebym musiał zmieniać pozycję w ciągu dnia, ale może jak się zaczną upały to się zmieni. Generalnie jak ktoś się zastanawia to bardzo polecam, mimo że przyjemność dosyć kosztowna.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Michal_Gdy
Przybij piąteczkę
IMG_20200504_124416.jpgIMG_20200504_124717.jpg


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w przybliżeniu ile taka przyjemność kosztuje?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy kupowałem w grudniu ub. roku, płaciłem niecałe 900 zł (klamra + 2 endlinki), ale ktoś coś pisał, że ostatnio mocno podrożały te części.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz 2 razy zastanowie sie zanim kupie zegarek bez mikroregulacji. Bardzo wygodna rzecz. Korzystam codziennie z tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powrót.IMG_20200504_191916.jpg


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udany powrót do życia :)

 

 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Mirosuaw napisał:

@Michal_Gdy
Przybij piąteczkę emoji106.png
 

Powinno się sprawdzić na kombinezonie kosmonauty :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś dla prawdziwego fana moonwatcha :)

FB_IMG_1588662131858.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtorek mówicie? :D

spacer.png


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.