Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Póki uszy i zegarek nie wystają poza nadgarstek moim zadaniem jest ok. Reszta jak wcześniej kwestia gustu.
Na bank też zależy od stylu zegarka. Nurek, garniturowiec itp.


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten trend wręcz narzuca klientom tylko duże zegarki. Bardzo ciężko jest kupić coś fajnego w rozsądnym rozmiarze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki mają różny charakter, my mamy róznę wymiary i proporcje. Dlatego też nie można mówić, że pewein zakres jest OK ale jak coś większe to źle. Oczywistym również jest, że do garnituru zegarek ma być ładnym dodatkiem o nienarzucających się wymiarach. Zegarek sportowy na lato, do koszulki polo może być większy o ile faktycznie uszy nie wystają poza obrys nadgarstka. osobiście wolę nieco większe zegarki ale nawet ten większy ma jeszcze luz w stosunku do obrysu nadgarstka. Kiedyś miałem radziecki 36mm (jak byłem nastoletkiem)  i jak go sobie ostatnio zoabczyłem, nałożyłem to wyglądał jakby dziecku zabrał i sobie nałożył (moim zdaniem). Każdy ma się czuć dobrze, jedni noszą zbyt małe i się cieszą inni zbyt duże. Zegarek też musi być czytelny, wiec jak jest bezel to i tarcza mała, nie ma przeciwskazań aby mieć nieco większą kopertę.

Wyobrażacie sobie Pudziana z zegarkiem 38-40 mm? Pewno że można i tak, ale to wygląda nieproporcjonalnie do całej jego budowy. >> Moim zdaniem oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.05.2020 o 20:37, Lotus napisał:

Railmaster-  .

Drobniutka, do nieco kobiecych nadgarstków 

A propos rozmiarów, nomen omen także Omegi - Z cyklu „mądrości” z netu...

3 godziny temu, Lotus napisał:

Trend na większe zegarki jest przejściowy . Typowy fashion. Nie jest niczym negatywnym , każdy nosi co chce. Jednak jest oczywiste że mniejsze zegarki to klasyczna elegancja

Kilka dni później jednak „inna mądrość” na ten sam temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Railmasterek limitka ma 38mm i wydaje mi się że ten 1mm więcej zrobiłby pozytywną różnice, zwłaszcza na pasku.

Natomiast przerośnięty speedmaster z ostaniej foty. No cóż widać było że to nie jest dobry pomysł tymbardziej że umiejscowiony niefortunnie przy dłoni co powoduje jeszcze gorsze wrażenie .

Oba zegarki trenowałem i w myśl zasady nie ma za małych ale są za duże , wybrałby railmastera rozmiarowo, bo modelowo ten wypust nic dla mnie nie znaczy.

 


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, mc9 napisał:

 

 

Może nie jestem obiektywny, ale nie czuć żeby się znacząco uniósł i za mocno odstawał od nadgarstka. W ogóle te Speedmastery na mechanizmach 93xx i pochodnych chyba trzeba przymierzyć, żeby poczuć jak się układają na ręce, bo liczby nie oddają rzeczywistego efektu. Chociaż może masz rację, może wygląda to pokracznie, a ja jestem zaślepiony bo tak mi się ten zegar podoba ?‍♂️? 

Miałem ja na ręce na kajdanie. Tak jak piszesz, pomimo rozmiaru leży ok.

Jednak ja sam na nato bym jej nie założył.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo że jestem zdecydowanym przeciwnikiem zbyt dużych zegarków i mam alergię na wpisy typu "34 mm - na damską rączkę" to trzeba mieć na uwadze że zdjęcia nadgarstkowe robione zazwyczaj telefonem nieco przekłamują proporcje i w naturze nie wygląda to tak źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie omega Kolegi desmo leży ok. Ja lubię duże zegarki. Zegarek (zresztą bardzo ładny zegarek) nie wystaje poza nadgarstek, więc jest dobrze. Najważniejsze, że Koledze się podoba. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek w dużej mierze, choć nie tylko oczywiście , kupuje się ze względu na walory tarczy. Mankamenty dotyczące wielkości czy grubości ujawniają się po miesiącu miodowym. Wtedy jest rozczarowanie i oczywiście  sprzedaż ?

W kontekście speedmastera to tylko wersja regularna proffesional zawiera maksymalne rozmiary ktore zapewniają i komfort noszenia i sportowo elegancki look. A po takie zegarki sięga się w pierwszej kolejności posiadając kolekcje 


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rafalmosty napisał:

Jak dla mnie omega Kolegi desmo leży ok. Ja lubię duże zegarki. Zegarek (zresztą bardzo ładny zegarek) nie wystaje poza nadgarstek, więc jest dobrze. Najważniejsze, że Koledze się podoba. 

Na szczęście to tylko przymiarka. Nie mam w zwyczaju kupować zegarków w których jakikolwiek element mnie nie przekonuje. 

Nie kupuję też zegarków bez przymiarki - to oszczędza sporo rozczarowań i ...pieniędzy . 

Rozmiar kosmiczny ale  toolwatch z fazą księżyca to dla mnie mezalians ?  używając terminologii kibicowskiej - W  kosmosie bez zmiany - klasyczny Moonwatch nadal Pany ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że zebrali się znawcy ?  A przy wzroście 186 cm i nadgarstku 18.5 cm, to który wtedy najbardziej pasuje? Widać jak przekłamują zdjęcia z bliska. Są słabej jakości, gdyż robiłem je na szybko, w sztucznym świetle i właśnie specjalnie pod kątem rozmiaru w odniesieniu do sylwetki, a nie tylko samego nadgarstka. Przypomnę wymiary przymierzanych przeze mnie zegarków:

 

- Luminory 1950 - 47 mm

- Explorer I - 39 mm

- Explorer II - 42 mm

- GMT Pepsi 5/6 cyfrowe - 40 mm 

- Air King - 40 mm

- SMP - 42 mm

- Seamaster Trilogy - 39 mm

- Autavia - 42 mm

- Monaco - 39x39 mm

 

 

eRamR8i.jpg
W5SWV0l.jpg
teqfHbr.jpg
BslPFL6.jpg
0SDYDgY.jpg
MsfRt1B.jpg
qPTPCa8.jpg
amcYIJE.jpg
PE1KOqq.jpg
7OxxsdW.jpg
9q3ZX7W.jpg
cRAdYyt.jpg

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej PAM choć nie tak zle jak wskazywałby jego rozmiar.

Monaco też przeciętnie ale może to kwestia ujęcia. 
Autavia z góry wyglada ok ale z boku byłaby grubaśna.

Pozostałe super.

Gdybyś miał koszule z długim rękawem to PAM i Monaco pewnie słabiej , seamaster i a już na pewno Autavia pewnie też gorzej

Edytowane przez Lotus

Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkość zegarka na nadgarstku najlepiej w odbiciu lustra zobaczyć.

Pam dobrze leży ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, robol1 napisał:

kupiłes cos czy tylko przymierzasz te zegarki?

 

Kupiłem wszystkie. Zostawię jeden, a reszta poleci zaraz na bazarek ? 

44 minuty temu, Lotus napisał:

 

Gdybyś miał koszule z długim rękawem [...]

 

 

 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, memento mori napisał:

Widzę, że zebrali się znawcy ?  A przy wzroście 186 cm i nadgarstku 18.5 cm, to który wtedy najbardziej pasuje? Widać jak przekłamują zdjęcia z bliska. Są słabej jakości, gdyż robiłem je na szybko, w sztucznym świetle i właśnie specjalnie pod kątem rozmiaru w odniesieniu do sylwetki, a nie tylko samego nadgarstka. Przypomnę wymiary przymierzanych przeze mnie zegarków:

 

Wg mnie wszystkie świetnie leżą.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje, że wszystkie fajnie się układają. Pierwsze fotki trochę przekłamują, bo nadgarstkowe z 422 wygląda super.

A dla maksymalnej wygody, zawsze można nie zakładać nic (tak mi mignęła w myślach P. Kasia Figura z KingSizu, ale...)

ps. zdjęcie stare, obecne wymiary to 33mm-42mm (żeby nie było, to się nie żalę).

Miłego popołudnia to All !

 

1490440566_beznazwy.thumb.png.e9d62788fc6e74e7b9cd49af4e0f50b7.png

Edytowane przez Isle of Man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zalezy co kto lubi.Ja preferuje do max 41mm.Lubie tez i 36mm.Natomiast miałem kilka razy Pama i niestety ze względu na rozmiar,zakładając go,czułem się jakbym nosił zegarek Diesla na którym mógłbym smażyc jajecznice.Są za wielkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mnie się ?

20200524_101826.jpg

20200524_102014.jpg

Edytowane przez pablo122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, nicon napisał:

Kurde jakby nie mogli tych napisów nadrukować na obrzeży dekla, ten druk na szkle wygląda jak z fejka.

Też mi się to nie podoba ale naszczęście ten napis nie jest w takim miejscu że się na niego patrzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mandaryn44 napisał:

Ekstra. A pasek klasa. To kauczuk jest?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 

 

Nie wiem, ale chyba tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, nicon napisał:

Kurde jakby nie mogli tych napisów nadrukować na obrzeży dekla, ten druk na szkle wygląda jak z fejka.

 

Całe to zdobienie szkła na deku jest niepotrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, nicon napisał:

Kurde jakby nie mogli tych napisów nadrukować na obrzeży dekla, ten druk na szkle wygląda jak z fejka.

 

Oj tak. Jakby napis był z tyłu to już bym rozgrzewał kartę kredytową, tymczasem muszę powiedzieć NIE :(

 

Ale ogólnie sikor przepiękny.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.