Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, szuwi napisał:

 

Jak już Kolega próbuje brylować, to niech trzyma fason i pisze "tertio", a nie "trzeci", bo wstyd przed Ryśkiem... 

 

E in terzo luogo , byłoby po trzecie, jeśli miałoby być tak jak chciałem .

Nie ma za co.

3 godziny temu, sanik napisał:

Quarto: Szturmańskie :)

Tak, zasadniczo czwóreczka jest dla pozostałych.


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Lotus napisał:

 

E in terzo luogo , byłoby po trzecie, jeśli miałoby być tak jak chciałem .

Nie ma za co.

 

 

Nie pogrążaj się. Przyznaj się do błędu i naucz, żeby następnym razem (bo niestety pewnie będziesz dalej obecny na Forum) było tak, jak być powinno, a nie tak, jak chciałeś. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jakim błędzie piszesz ale ważne abyś Ty wiedział  ????.

Poza tym nie interesują mnie wpisy nie na temat.


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Lotus napisał:

Nie wiem o jakim błędzie piszesz ale ważne abyś Ty wiedział  ????.

Poza tym nie interesują mnie wpisy nie na temat.

 

Kolejna rzecz, której nie wiesz, a nadal się wypowiadasz. Szkoda. Dla mnie EOT. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

Świetny model i wygląda na bardzo dobrze zachowany. Z ciekawości, jak sobie radzi taki mechanizm pod względem dokładności? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, MasterMind napisał:

 

 

 

 

 

Jak zwykle w przypadku Twoich zakupów świetnie zgłębiony temat historii zegarka


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MasterMind-pięknię patrzeć jak się rozwijasz zegarkowo. Tak trzymaj. Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tbn napisał:

Świetny model i wygląda na bardzo dobrze zachowany. Z ciekawości, jak sobie radzi taki mechanizm pod względem dokładności? 

 

Jeszcze nie mierzyłem jak w tym egzemplarzu, ale 30T2 gdy sprawne i dobrze wyregulowane chodzi bardzo precyzyjnie, robi kilka sekund na dobę.

 

Godzinę temu, jacus napisał:

Jak zwykle w przypadku Twoich zakupów świetnie zgłębiony temat historii zegarka

 

Bo dobra historia to często główna składowa wartości zegarka :D

 

56 minut temu, Bartek79 napisał:

MasterMind-pięknię patrzeć jak się rozwijasz zegarkowo. Tak trzymaj. Pozdrawiam. 

 

Dzięki. Powoli dochodzę też do momentu, że jakieś zegarki zaczynam zatrzymywać "na stałe" - i to jest prawdziwy przełom!

 


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.06.2020 o 19:35, Lotus napisał:

Konsensus wokół moona w kolekcjach jest następujący :

Primo: daytona

Secondo: moon.
Trzeci: el primero.

Na tym ranking rekomendowanych chrono się kończy .

 

Pytanie do moda: Czy jest jakaś opcja, aby te podsumowania kolegi vel Kakao pojawiały sie jako pasek na stronie głównej w stylu słynnego paska TVP ? 

Myślę, że wielu forumowiczów zoszczedziłoby masę czasu na własne poszukiwania prawdy o "najlepszych zegarkach i najlepszych wyborach ".

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.05.2020 o 20:10, Butik napisał:

W Jubitomie w warszawskiej Arkadii jest wystawiony najnowszy tytanowy bond na nato, jak ktoś zainteresowany.

 

 

Jakie wrażenia na żywo ? Rozumiem, że nie chcą wogle rabatować sadzać po cenach na ch24? Dostępność też chyba nie jest za duża jak na razie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Plumber napisał:

Jakie wrażenia na żywo ? Rozumiem, że nie chcą wogle rabatować sadzać po cenach na ch24? Dostępność też chyba nie jest za duża jak na razie ?

 

Ten zegarek mierzyłem jeszcze w lutym, zaraz po premierze, na lotnisku w Curychu. Duże wrażenie sprawia jego lekkość (próbowałem wersję na meszu), gdyż na pierwszy rzut oka wygląda na ciężki, póki nie przypominasz sobie o tym, że jest z tytanu. No i po założeniu wrażenie jest wręcz dziwne, jak zresztą przy prawie każdym tytanowym sikorze.

 

Jeśli chodzi o wygląd - ciekawy, choć dla mnie osobiście nie WOW. Na pewno przy tej cenie doskwiera mi aluminiowa wkładka lunety oraz brak przeszklenia dekla. Dla wielu znów to są właśnie zalety.

 

Dlatego najlepiej jest sprawdzić i ocenić samemu, gdyż każdy z nas ma swój gust (w kwestii wyglądu) i upodobania (choćby w kwestii pełnego lub przeszklonego dekla).

 

Nie pytałem o rabaty, ale sądzę, że na tę wersję raczej nic się nie wydusi. trzeba jednak sprawdzić samemu :D

 

Tutaj link do krótkiego filmu nadgarstkowego z przymiarki:

 

 

Ostatecznie poszedłem w nową wersję śnieżnobiałą, na bransolecie, z dokupionym potem paskiem kauczukowym. No ale to była miłość od pierwszego wejrzenia, na siłę próbowałem innych wersji i tak z tyłu głowy wiedząc, że interesuje mnie tylko to ;)

 

 

Cudne czarno-białe kontrasty, świetna gładka, ciekawie odbijająca światło tarcza, preferowany przeze mnie przeszklony dekiel - dla mnie absolutna rewelacja.

 

 

Tutaj jeszcze próba na pasku NATO (nieoryginalny), który miałem w pudełku, ale chwilowa - już jakiś czas temu po zakupie 2-3 różnych pasków przekonałem się, że NATO to jednak nie moja para kaloszy.

 

 

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na tym NATO wygląda najlepiej...


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy Bond jest propozycją dla fanów i kolekcjonerów.
Nie jest to pseudo LE co akurat doceniam bo przynajmniej każdy wie na czym stoi. Zegarek jest oryginalny , świetnie zrobiony czyli to czego można spodziewać się po Omedze.

Model nie będzie hitem sprzedaży , wydaje mi się że będzie w grupie nikomu niepotrzebnych.  Jego wartość bardzo szybko i boleśnie  zweryfikuje rynek wtórny. I to jest też miejsce na jego zakup...

 


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej jeszcze limitka, którą chwilę miałem u siebie. Tutaj znów tyle opinii ile gustów ;) Dla mnie np wszystko byłoby fajnie gdyby nie coś w rodzaju szlifu słonecznego. Jakby zostawili błyszczącą ceramiczną tarczę z laserowymi nacięciami w kształcie bondowskiej lufy sikor zostałby u mnie, a tak przeszedł przez moje ręce jedynie jako ciekawostka, z którą warto się zapoznać.

 

 

Ten quasi szlif, o którym mówię lepiej widać w świetle salonowym:

 

 

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą limitkę oceniam pozytywnie . Dynamicznie, ciekawie wygląda.

Widziałbym w kolekcji.

Tarcza budzi różne emocje, dla mnie na plus.


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Limitka całkiem przyjemna. Rewelacyjna guma trzyma bardzo dobrze zegarek na nadgarstku. Jedyna uwaga, trochę za dużo dzieje się na tarczy.42bd1ac4e7e17e2e1550cc2003334e46.jpg&key=e790ffd9776b4d0b4ce0594f43960a916b6c91648db4b7fad1087dcd15c82298

 

3ba24fb0719a70574e45abd17d15243e.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Muzzy napisał:

Stary ale jary :)

 

 

 

No i to jest zegarek! :) 45,5 mm czy mniejszy?


Omega Planet Ocean XL  |  Omega Railmaster XXL  |  Tag Heuer Carrera Drive Timer  |  Ticino Big Pilot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Muzzy napisał:

Stary ale jary :)

 

Ten zegarek jest jak wino im starszy tym bardziej za***isty ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.