Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, Witam wszystkich w moim pierwszym poście. 

 

Chciałem zapytać o rezerwę chodu w moim pierwszym zegarku automatycznym Seamaster 300m professional. Sprawdzam jaka jest rzeczywista długość pracy mechanizmu po ściągnięciu z ręki. Zegarek w piątek nosiłem około 9H i w sobotę około 10h z tym, że nie było to "ciągiem". Tutaj podkreślę, że około 60% czasu siedziałem, wykonując niewielkie ruchy ręką.  Zegarek zatrzymał się w niedzielę po około 25h pracy. Czy taki krótki czas pracy wynika ze słabego nakręcenia sprężyny co spowodowane jest tym, że nosiłem go zbyt krótko czy może wynikać z jakiejś wady (zegarek jest nowy, przeleżał na półce ponad 3 miesiące.) Dodam, że dokładność chodu w pierwszych dniach to +6 sek. Będę wdzięczny za opnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedzenie bardzo słabo nakręca automaty. Rezerwa chodu w Twoim przypadku jest jak najbardziej prawidłowa. Jeśli 6-7 godzin spędza się za biurkiem i/lub kierownicą to trzeba nosić zegarek przez 12-16 godzin dziennie. Oczywiście jest jeszcze kwestia rezerwy chodu danego mechanizmu (nie napisałeś jaki masz mechanizm konkretnie) i efektywności jego naciągu. Jeśli chcesz w 100% wykluczyć niedomaganie mechanizmu, to nakręć go ręcznie (dla pewności około 40 obrotów koronką) i odłóż na półkę. Porównasz wtedy rezerwę chodu Twojego zegarka do danych fabrycznych. Jest jeszcze kwestia co robisz po pracy. Zaledwie godzinna zabawa z dwójką dzieci potrafi lepiej dokręcić automat niż 12 godzin za biurkiem 😉

 

Z reguły rzeczywista rezerwa chodu jest dłuższa niż podaje producent. Aczkolwiek przy automatach i ręcznym dokręcaniu pozostaje jeszcze kwestia w którym momencie zadziała "zabezbieczenie/sprzęgło zrzucające nadmiar naciągu ze spreżyny" (nie wiem jak to się fachowo nazywa).  Jeśli dobrze pamiętam to niektóre takie sprzęgła/zabezpieczenia potrafią zrzucić 10-15% naciągu sprężyny. Jeśli przestanie się dokręcać tuż po takim zrzuceniu części naciągu przez zabezpieczenie to i rezerwa chodu będzie krótsza. W niektórych zegarkach (kwestia konstrukcji mechanizmu i tłumienia dźwięków danej koperty) przy bardzo powolnym dokręcaniu pod koniec, z kopertą tuż przy uchu da się usłyszeć w którym momencie to sprzęgło/zabezpieczenie działa. Bez problemu dało to się usłyszeć w 2254.50.00 na cal. 1120 (bazujące na 2892-2). Pozwala to dokręcić ponownie mniej więcej tuż przed jego ponownym zadziałaniem. Nie wiem natomiast czy producenci uwzględniają to podając rezerwę chodu czy nie.

 

Aczkolwiek to są już niuanse i nie zwracaj na nie szczególnej uwagi. Sprawdź rzeczywistą rezerwę chodu dokręcając ręcznie jak napisałem w pierwszej części postu, a zapewne wyjdzie na to, że za mało się ruszasz 😉

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szczegółowe wyjaśnienie!

Mechanizm to Caliber 8800. Nie wiedziałem, że można go dokręcać ręcznie... Przepraszam za może głupie pytanie. Dokręcam mechanizm gdy koronka znajduję się w pozycji 1 (po jej odkręceniu). Teraz w instrukcja widzę, ze jest coś takiego jak "Occasional winding".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Maciej@ napisał:

Dziękuję za szczegółowe wyjaśnienie!

Mechanizm to Caliber 8800. Nie wiedziałem, że można go dokręcać ręcznie... Przepraszam za może głupie pytanie. Dokręcam mechanizm gdy koronka znajduję się w pozycji 1 (po jej odkręceniu). Teraz w instrukcja widzę, ze jest coś takiego jak "Occasional winding".

Nie nadużywaj tej funkcji, automaty nie przepadają za dokręcaniem, a i szkoda gwintu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Seamaster 300m na 8800 robi 4 sekundy  na dobę. Macham ręką na spacerze. Z tego co tutaj na forum czytałem to wcześniejszy model był bardziej dokładny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój nowa 300tka robi +5s.
Na poczatku bylo to +2sek,jak dotarl sie to jest już od roku stabilnie na plusie 5s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój  też na początku -2s , a po kilku miesiacach -4s w porywach nawet  -5s. Zbliża się koniec miesiąca to będę przedstawiał datę wiec zostawię go w   do zatrzymania i sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stara, dobra trzyseta...

20200623_002244.jpg


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem przedstawić zwycięzcę konkursu zorganizowanego przez moje dzieci, w którym brały udział moje dzieci (8, 12 lat)

pt.  "NAJBRZYDSZY zegarek Taty":

 

odv_7.thumb.jpg.e79f9f2af16cdd2fce1815844ffe0c65.jpg

 

Nie powiem, trochę się zdziwiłem.

 

 

 

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, fanfar19 napisał:

Chciałem przedstawić zwycięzcę konkursu zorganizowanego przez moje dzieci, w którym brały udział moje dzieci (8, 12 lat) pt.

"NAJBRZYDSZY zegarek Taty":

 

Nie powiem, trochę się zdziwiłem.

 

Im częściej wrzucasz fotkę z tym "brzydalem" tym częściej korci mnie karta kredytowa i pociągnięcie za spust (na wersję z rezerwą chodu). Muszę jednak powstrzymać się do wypłaty rocznej premii, a to co najmniej kolejne 3 miesiące :D

 

A tak przy okazji - nie wkurza Cię standardowe zapięcie paska? Miałem wcześniej ten zegarek (też z rezerwą chodu) w wersji niebieskiej, i mnie to mierziło. Przy nowym zakupie od razu sprawię sobie do niego pasek z Omegowym zapięciem quasi motylkowym, takim jak jest np w paskowych Globemasterach czy AT.

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to standardowe zapięcie czyli klamerka jest jak najbardziej ok. Lubię zwykłe klamerki na paskach. Wszystkie motylki i takie tam, tylko mnie denerwują. Źle mi się to układa.

Z kolei na bransoletach lubię motylki ale tylko jednostronne. Te dwustronne, z dwoma przyciskami też mi się nie podobają.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, fanfar19 napisał:

Chciałem przedstawić zwycięzcę konkursu zorganizowanego przez moje dzieci, w którym brały udział moje dzieci (8, 12 lat)

pt.  "NAJBRZYDSZY zegarek Taty":

 

odv_7.thumb.jpg.e79f9f2af16cdd2fce1815844ffe0c65.jpg

 

Nie powiem, trochę się zdziwiłem.

 

A ja się zgadzam z twoimi dziećmi: dla mnie od zawsze De Ville jest najbrzydszym modelem Omegi - nigdy nie mogłem się do niego przekonać.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z okazji dnia taty poszedłem bardziej w staruszka :D

 

104483993-634503980483536-88848609109966

Edytowane przez Michal93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, wtorek75ca31d7e219b193491605bff25bdd8e.jpg

Wysłane przy użyciu Tapatalka


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Speedy z widokiem na molo

IMG_9225.thumb.jpg.595fd65feb281542618f28581b251aad.jpg

Edytowane przez mc9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, fanfar19 napisał:

Chciałem przedstawić zwycięzcę konkursu zorganizowanego przez moje dzieci, w którym brały udział moje dzieci (8, 12 lat)

pt.  "NAJBRZYDSZY zegarek Taty":

Z jakimi rywalizowała


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mc9, rewelacyjna jest! Jakby tak znów wskoczyła na -30% w Kruku to pierwszy w kolejce jestem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, fanfar19 napisał:

Chciałem przedstawić zwycięzcę konkursu zorganizowanego przez moje dzieci, w którym brały udział moje dzieci (8, 12 lat)

 

 

 

 

Pewnie przez datownik ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj było na wesołoIMG_20200623_092952.jpg


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Dorian06 napisał:

Z jakimi rywalizowała

Nie tak "dystyngowanymi" 😉

Carrera, Aquis, Formula1, 1832, Coupole.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowy plus, jak poleży na półce, to potem nie trzeba zmieniać daty na właściwą :D

 

79094-BE3-4780-4-F1-D-9-A49-AB283-DF7504

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.