Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 9.07.2020 o 21:57, Darecki napisał:

Ah te Omegi z dawnych lat :)

Do dziś mój ideał, szczególnie te wskazówki. 

 

 

Ostatni godny rywal dla SUBa...później 300tki to już bransoletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krystian pokaż , proszę, cały zegarek, co to za model ? 300 ?

Edytowane przez mroova

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tygodniu podjechalem do GM i mierzylem Omege Seamaster Aqua Terra 150M GMT Worldtimer na bransolecie i... lezala swietnie, wygladala swietnie i ku zdziwieniu bransoleta dodaje bardziej "surowy" wyglad calosci i tak kolorowo malowana tarcza gasnie i nie mam juz z nia takiego problemu, ze jest zbyt przeladowana i rzucajaca sie w oczy. No, no... po raz kolejny ten zegarek chodzi mi po glowie... 🤭

Jedyne czego mi szkoda, ze od strony dekla nic nie zmienili, tylko to samo klepane co w wiekszosci modeli a mogli dodac jakis smaczek... 😊

 

Screenshot 2020-07-11 at 09.14.18.png

Screenshot 2020-07-11 at 09.14.35.png

Edytowane przez artme
dodanie zdjecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie,ze zdjęc jest mega zachęcający.Bądz pierwszy na forum i kup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Krystian pokaż , proszę, cały zegarek, co to za model ? 300 ?

Tak, 300 Trilogy.
42-D13-A93-59-CF-4447-ADEE-AE91-EEFC559-B.jpg

0344-A3-DA-F972-4379-8388-5423-A70467-A1.jpg

EF1-B2729-556-E-4-DEC-85-A7-3-D0234-E616-B5.jpg

5-ADABF61-7281-4365-94-A4-E6-B6666-E8429.jpg

3-D0-C5533-9-F28-4-DF1-8471-B5-BB2-F855-E3-E.jpg

47-A2-F7-D3-F4-B8-46-E1-9-C11-7-BCCF2-E9-FB28.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
We wszystkim mu ładnie

Dzięki, też tak uważam :)

Co to za skóra?

Hirsch Terra, ale stary model. Nowy (w sumie ciężko mówić o nowym bo zmienili to już dość dawno) nie ma górnego przeszycia i przez to moim zdaniem stracił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krystian, dzięki, świetna, retrolook z nowymi technologiami jest nad wyraz pozytywnym trendem. Dodatkowo ten model jest bardzo uniwersalny, i z paskiem, i na NATO, i na bransie fajnie się prezentuje.

Natomiast worldtimer to chyba tylko na ładnym, eleganckim pasku. Jak dla mnie, jego biżuteryjność, lekka gejowatość gryzie się bransoletą. I w takiej postaci chciałbym go posiadać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Worldtimer na pasku bardzo eksponuje fajerwerki na tarczy, dlatego może budzić mieszane uczucia. Z drugiej strony to taki właśnie model. 

Ogólnie fajny zegar ale są ładniejsze Omegi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Które ref. masz na myśli ? Tresor ?

Edytowane przez mroova

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, mroova napisał:

lekka gejowatość gryzie się bransoletą. 

Jak można stwierdzic lekką gejowatość zegarka?

W jakim wieku my żyjemy?

To,że zegarek jest kolorowy to znaczy że tylko geje je mogą nosić?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek, gratuluję i Orisa i Omegi! Niech się dobrze noszą :)

Do Omegi koniecznie dokup gumę!


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał okazje nosić/posiada Omega Seamaster 600 PO 39,5mm i jednocześnie Divera 42mm SMP z falą?

Jak w użytkowaniu obu. Czy 300’tka faktycznie jest sporo większa? Chodzi mi o mniejsze nadgarstki 16,5-17.

oczywiscie wersje z bransoletą.

I jak z grubością?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, orlis napisał:

U mnie powrót do 300m tym razem w wersji białej 

 

Świetny. Mój faworyt wśród SMPc.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, lukebor napisał:

Maciek, gratuluję i Orisa i Omegi! Niech się dobrze noszą :)

Do Omegi koniecznie dokup gumę!

Oczywiście, już zamówiona w OB bo AD nie miało na stanie ;) dzięki! Na jakiś czas mam nadzieję że starczy tych zakupów  
 

 

5 minut temu, fanfar19 napisał:

Świetny. Mój faworyt wśród SMPc.


dziękuję, miałem poprzednią generację w wersji niebieskiej 2 razy, z najnowszej czarną więc teraz przyszedł czas na białą 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, orlis napisał:

U mnie powrót do 300m tym razem w wersji białej 

6B525CD7-0703-4E41-B320-BDE8CDE14CBC.thumb.jpeg.be578827256a649dbd93fd59c29be140.jpeg

 

7D29CFAE-295A-4C69-934A-9C4EDC76E2D5.thumb.jpeg.141e380c515c5dbdcbb9d48478b3d18b.jpeg

 

 

Dobry wybór, mleczna fala robi robotę.😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@robol1: nie widzę w tym nic pejoratywnego, na naszym forum takim synonimem mojego odbioru tego zegarka jest określenie "blink", np. niekiedy w odniesieniu do polerki. Czyjekolwiek preferencje seksualne są mi obojętne, a samo określenie gej nie jest obraźliwe vide gay pride, gay flag etc. Taka ciekawostka - w jakimś okresie lat 2000 - 2008 Subaru Impreza w Wielkiej Brytanii był odbierany jako samochód gejów, ponieważ bardzo wielu z nich go wybierało. BTW - kiedyś miałem Imprezę i w ogóle mi to nie przeszkadzało.

Co do samego zegarka - jest (w mojej ocenie) taki "strojny" i strasznie przykuwający uwagę. Chciałbym go posiadać, ale nie wiem, czy bym go nosił. Trochę "oczo...bny".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diesel produkuje "gejowate" zegarki ale nie Omega.Fakt,ten model jest odważny i póki co chyba nie pojawił się jeszcze na naszym forum.A szkoda.

Ja osobiście wolę bardziej stonowane zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dzisiejszy wywiad z Raynaldem Aeschlimannem - member of the Executive Group Management Board Swatch responsible for Omega - niezwiązany z powyższą dyskusją z Robol1:

https://wyborcza.pl/7,155287,26093753,dyrektor-marki-omega-zegarek-musi-byc-widoczny-taki-mamy.html

 

Edytowane przez mroova

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Majk2 napisał:

https://www.finn.no/bap/forsale/ad.html?finnkode=184268190  

Czy takie zegarek jest wart uwagi? Zostal odbudowany na nowych czesciach. Mechanizm pasuje do tej referencji z nowymi czesciami. Sprzedajacy pracuje u lokalnego AD Omegi. Wyglada ciekawie ale czy to vintage czy franken ? 

Jest to klasyczny franken. Złożony na częściach serwisowych  Inna niż w oryginale tarcza, bezel, wskazówki z Ploprofa żeby go ożywić (w oryginale były czarno białe), biały dysk daty (oryginalnie czarny jest trudno dostępny). Ze względu na tani i popularny werk pewna firma z Australii sprzedała jakiś czas temu sporo "zestawów" do samodzielnego złożenia. Wartość kolekcjonerska znikoma. Wartość użytkowa znakomita. Wiem bo sam mam 2 sztuki :)

IMAG0082.thumb.jpg.af713de70ddfa7e8d36aa9513b6c20b7.jpg

Fantastycznie sprawdza się jako zegarek wakacyjny (wyjąwszy fakt że jest dość ciężki). Jeden zmoich ulubieńców. Bardzo fajnie zaprojektowany "toolwatch". Faktycznie wygląda na narzędzie a nie biżuterię. Niestety cena z linku który podałeś wydaje się wysoka. Za "frankena" tyle bym nie dał. Jakiś czas temu widziałem oryginał  za trochę tylko większe pieniądze ( a to dosyć rzadki zegarek). Choć z dtugiej strony ceny Omeg vintage w ostatnim czasie dość mocno poszybowały.

Mimo wszystko ja bym odpuścił

Edytowane przez bat73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, mc9 napisał:

 Dzisiaj zadanie godne agenta specjalnego, to i zegarek musi być dostosowany do sytuacji 😉

 

a że wyborów dokonuje się najlepiej na czczo z rana...

 

Za wcześnie zdjęcie zrobiłeś...

że ja wcześniej nie zwróciłem uwagi na drugie imiona kandydatów 😉

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.