Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

jest szansa dostać teraz rabat na poziomie 30% na moontwacha ?

 

i drugie pytanie, gdzie mogę kupić czerwone pudełko omegi?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd Ci to przyszło do głowy? Nie było, nie ma i pewnie nigdy nie będzie szansy na 30% rabatu u AD na klasycznego Moonwatcha z hesalitem na bransolecie. Aktualnie na chrono u handlarzy najtańsze egzemplarze to ceny niższe od katalogowych o około 20% (nowe zegarki w Europie), a w Polsce spotykany maksymalny rabat to 15-20%. Aczkolwiek jak wpadniesz z ulicy do Kruka, Jubitomu lub innego AD w Polsce i powiesz na dzień dobry, że chcesz 20% na Moonwatcha to możesz usłyszeć "ni hu hu". 😉

 

Na eBay i czasami na Allegro są zarówno etui serwisowe Omegi (takie owalne z gąbką w środku) jak i standardowe pudełka w jakich były sprzedawane zegarki parę lat temu (obecnie są już drewniane zazwyczaj lub czarne w przypadku Moonwatcha)

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HaveFun
42 minuty temu, memento mori napisał:

A skąd Ci to przyszło do głowy? Nie było, nie ma i pewnie nigdy nie będzie szansy na 30% rabatu u AD na klasycznego Moonwatcha z hesalitem na bransolecie. Aktualnie na chrono u handlarzy najtańsze egzemplarze to ceny niższe od katalogowych o około 20% (nowe zegarki w Europie), a w Polsce spotykany maksymalny rabat to 15-20%. Aczkolwiek jak wpadniesz z ulicy do Kruka, Jubitomu lub innego AD w Polsce i powiesz na dzień dobry, że chcesz 20% na Moonwatcha to możesz usłyszeć "ni hu hu". 😉

 

Na eBay i czasami na Allegro są zarówno etui serwisowe Omegi (takie owalne z gąbką w środku) jak i standardowe pudełka w jakich były sprzedawane zegarki parę lat temu (obecnie są już drewniane zazwyczaj lub czarne w przypadku Moonwatcha)

 

30% nie ale 25% już tak.  Taki wynegocjowałem, po kilku rozmowach w czasach COVID w największym zamknięciu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszedł właśnie do służby.

IMG_20200722_100648[1].jpg


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.07.2020 o 15:32, desmo napisał:

To nie jest uniwersalny zegarek więc niekoniecznie jako jedyny ale za to doskonale uzupełnia kolekcję. I chyba nadal mimo wzrostu cen Omegi jedna z najlepszych propozycji w kategorii kultowość ( czyli tak naprawdę fajna marketingowa historia ) / cena.

PS Ducati jeździłem zanim stało się to modne 😉 

15E907E4-E4C0-4BB9-B12C-C2275BB726DF.jpeg

Mmmm.... piękny jest, gratuluję legendy na nadgarstku, taki właśnie mi się marzy :) choć Broad Arrow, skradł moje serce również :) ja też stary ducaciarz ,jeszcze przy marce ale na co raz to bardziej cywilizowanych maszynach , pozdrawiam serdecznie i dzięki wszystkim za ciekawe porady :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, HaveFun napisał:

 

30% nie ale 25% już tak.  Taki wynegocjowałem, po kilku rozmowach w czasach COVID w największym zamknięciu. 

 

Może jeszcze raz, dużymi literami. Pytanie kolegi brzmiało:

 

"jest szansa dostać teraz rabat na poziomie 30% na moontwacha ?"

 

...a teraz przeczytaj swojego posta jeszcze raz. 🙂

 

Podaj proszę pełny nr referencji zegarka, który kupiłeś z 25% rabatem. Kupiłeś w Jubitomie czy w Kruku?

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HaveFun
10 minut temu, memento mori napisał:

 

Może jeszcze raz, dużymi literami. Pytanie kolegi brzmiało:

 

"jest szansa dostać teraz rabat na poziomie 30% na moontwacha ?"

 

...a teraz przeczytaj swojego posta jeszcze raz. 🙂

 

Podaj proszę pełny nr referencji zegarka, który kupiłeś z 25% rabatem. Kupiłeś w Jubitomie czy w Kruku?

 

Masz PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, HaveFun napisał:

 

Masz PW

 

 

Nic nie widzę w skrzynce. Chyba usunąłeś wiadomość.

 

Doszła nowa wiadomość, dziękuję za informację. Powtórzę dla potencjalnych kupujących:

 

Nie jest możliwe uzyskanie ani 30% ani 25% w polskim AD na klasycznego Moonwatcha ref.  311.30.42.30.01.005

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn
17 godzin temu, loco50 napisał:

Z dziś. Pierwsza w życiu. Ale lepiej późno.... 

 

 

Swietny wybór, jak masz nadgarstek odpowiednio duży. Ostatnia fajna PO, ta szara ceramika robi robotę. Potem zrobili z tego modelu jakąś błyszczącą biżuterię.

Edytowane przez tbn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, memento mori napisał:

 

 

Nic nie widzę w skrzynce. Chyba usunąłeś wiadomość.

 

Doszła nowa wiadomość, dziękuję za informację. Powtórzę dla potencjalnych kupujących:

 

Nie jest możliwe uzyskanie ani 30% ani 25% w polskim AD na klasycznego Moonwatcha ref.  311.30.42.30.01.005


Byłbym ostrożny w ustalaniu co jest możliwe a co nie w przypadku rabatów.

Primo, to są indywidualne negocjacje.

Secondo, na forum wielokrotnie w sprawie rabatów zabierali głos użytkownicy którzy mieli w tym interes , bądź je oferując bądź dbając aby nikt nie dostał.

Na koniec, nikt z nas tutaj nie otrzymał oficjalnej autoryzacji aby promować bądź nie rabaty.

Każdy kto udziela tu informacji dzieli się swoim doświadczeniem oraz informacjami napływającymi z rynku.


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, HaveFun napisał:

 

30% nie ale 25% już tak.  Taki wynegocjowałem, po kilku rozmowach w czasach COVID w największym zamknięciu. 

Tyle to dawali z pocałowaniem ręki. 


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wszystkim jej do twarzy
IMG_20200722_182955-01.jpgIMG_20200722_183638-01.jpg


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy i koleżanki, mój Moonwatch nagle zaczął robić ~ +2 min/24h. Zegarek z 2017 więc chyba łapie się na przedłużoną gwarancję. Gdzie najlepiej oddać do serwisu? Zegarek kupiony we Włoszech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Entropy napisał:

Koledzy i koleżanki, mój Moonwatch nagle zaczął robić ~ +2 min/24h. Zegarek z 2017 więc chyba łapie się na przedłużoną gwarancję. Gdzie najlepiej oddać do serwisu? Zegarek kupiony we Włoszech.

 

Jak na gwarancji to prosto do Swatch Group na warszawskim Mokotowie, tylko nie wiem skąd jesteś.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn
33 minuty temu, Entropy napisał:

Koledzy i koleżanki, mój Moonwatch nagle zaczął robić ~ +2 min/24h. Zegarek z 2017 więc chyba łapie się na przedłużoną gwarancję. Gdzie najlepiej oddać do serwisu? Zegarek kupiony we Włoszech.

 

Omega wprowadziła pięcioletnią gwarancję w połowie 2018. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Entropy Pięcioletnia gwarancja została wprowadzona 2 listopada 2018 r. i objęła zegarki zakupione od 1 lipca 2018 r. Twój zegarek nie jest już na gwarancji. Jeśli zdecydujesz się na autoryzowany serwis Omegi (obecnie 2900 zł), to na Twoim miejscu próbowałbym wynegocjować znaczne obniżenie jego ceny z racji tego, że usterka nastąpiła stosunkowo szybko po zakończeniu gwarancji. A w pierwszej kolejności sprawdź czy nie jest przypadkiem namagnesowany:

https://odczasudoczasu.pl/2019/05/namagnesowany-zegarek-porady-z-warsztatu-zegarmistrza/

Jeśli tak, to zanieś go do dobrego zegarmistrza (np. do zakładu Pana Zbigniewa Bronowskiego przy ul. Pięknej 47) na rozmagnesowanie, które robi się bezinwazyjnie, bez otwierania koperty i będzie kosztowało maks. 50-100 zł

 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Momento mori dobrze prawi :) Oddaj go na rozmagnesowanie, a jeżeli nie pomoże to na serwis do Pan Zbigniewa lub do Omegi na Placu Trzech Krzyży. Serwis Swatch Group na Marynarskiej omijaj z daleka.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za uwagi. Myślałem już wcześniej o tym namagnesowaniu. Czy wpływ na to może mieć np. Ładowarka indukcyjna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Entropy napisał:

Dzięki wszystkim za uwagi. Myślałem już wcześniej o tym namagnesowaniu. Czy wpływ na to może mieć np. Ładowarka indukcyjna?

 

Ja to mówią prawnicy: to zależy... 😂 Ładowarki indukcyjne działają zmiennym polem i ponadto "wiedzą" czy leży na nich telefon czy coś innego, więc TEORETYCZNIE nie powinny namagnesować zegarka. Mowa o zwykłych ładowarkach do telefonu, a nie silnych cewkach spotykanych w przemyśle, bo to już inna sprawa. Natomiast w praktyce, nadal nie są bezpieczne (ze względu na szczątkowe stałe pole magnetyczne po odłączeniu zasilania cewki) i nie zaleca się trzymania zegarków w ich pobliżu. Dość mocno upraszczając: magnes trwały i materiały namagnesowane mają momenty magnetyczne atomów ułożone w tym samym kierunku, dlatego magnesy trwałe z jednej strony się odpychają a z drugiej przyciągają. W zasadzie demagnetyzator u zegarmistrza to nic innego jak taka powiedzmy ładowarka indukcyjna ze zmiennym polem magnetycznym, która ma na celu zmienić jednokierunkowych układ momentów magnetycznych atomów danego materiału na układ chaotyczny, przy czym zadbano aby nie było w niej szczątkowego stałego pola.

 

Na codzień trzeba unikać stałego pola magnetycznego czyli magnesów trwałych, które są w głośnikach kolumn, klockach magnetycznych, zapięciach magnetycznych w torbach, etui na laptopy, telefony, torebkach itp. 

 

Producenci od dawna walczyli z wpływem pola magnetycznego na dokładność mechanizmów. Jako pierwszy, bo już w 1846 r. pracę i testy rozpoczął Vacheron Constantin. Na przestrzeni lat swój wkład miał też Tissot, Rolex, IWC i Omega. W tym celu włos (sprężynę balansu) wykonuje się z niemagnetycznych stopów i materiałów (Nivarox, Parachrom, krzem) a w zegarkach z pełnym deklem stosuję się klatkę Faradaya poprzez dodatkową, antyferromagnetyczną płytkę nad mechanizmem (np. w Seamasterach, Speedmasterach, Milgaussie, Ingenieur).

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wydaje mi się że podczas jednego miłego wieczoru, zapomniałem się i zostawiłem zegarek obok takiej ładowarki i chyba to może być problemem (mam nadzieję). Odezwę się na Piękną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.