Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo miło się nosi. Ciężko zmienić na coś innego

IMG_20200723_160854-01.jpgIMG_20200725_111810-01.jpg


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super ta omesia - szkoda tylko, ze jakos do tej bransolety nie moge sie przekonac... 😔 Ale za to np. na gumie czy parciaku daje niesamowity kombajn 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Super ta omesia - szkoda tylko, ze jakos do tej bransolety nie moge sie przekonac... Ale za to np. na gumie czy parciaku daje niesamowity kombajn

Czarna guma też mi się podoba, ale kajdan wygrywa dopasowaniem do nadgarstka. Zegarek na "zwykłym" pasku zawsze mi się zsuwa za nisko, natomiast z NATO jest już za gruby.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam miłośników tych wspaniałych czasomierzy, moja Omega z 1969 r. cal. 564

Omega_5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Mariux napisał:

 

Zegarek piękny, pasek chyba nieco za wąski 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.07.2020 o 16:40, artme napisał:

Super ta omesia - szkoda tylko, ze jakos do tej bransolety nie moge sie przekonac... 😔 Ale za to np. na gumie czy parciaku daje niesamowity kombajn 😎


Bransa i spasowanie jest jakości TOP. Trzeba się tylko przyzwyczaić że nie zwęża się elegancko jak w Rolexach , tylko nadaje Omedze 100% sportowy charakter.

Co do gumy wypowiadałem się wielokrotnie że razem z kopertą tworzą świetny duet.

Ale generalnie czarny widziałbym na gumie a niebieski na bransie. 

Edytowane przez Lotus

Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi nie o jakosc, tylko o wyglad 😊 Napisalem jakoś a nie jakość 😉

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, paul221 napisał:

Zegarek piękny, pasek chyba nieco za wąski 🙂

 

Tak pasek (rozmiar 18 Hirsch) jest za wąski, ale nosi się bardzo wygodnie. Do tej Omegi idealny jest 19 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wyboru do koloru, na sportowo

2 godziny temu, Michal93 napisał:

oj tak, ten kształt koperty jest mega :)

 

9143-AA7-E-CA70-40-B5-ADA0-1216-AFF0-CAE

do wyboru i do koloru, na każda okazję, wszystkie są piękne

tak się zastanawiam czy mam oryginalne wskazówki, u Ciebie są z masą fluoroscencyjną a u nie są całe czarne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie nie ma również świecących kropek przy indeksach. Najwyraźniej masz nieświecącą wersję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, miałem trzymać rączki na kołderce, ale się nie udało. Będzie kolejna Omesia... Jak się z tego wyleczyć?


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 30 vintage powiedziałem dość. Od 2 tygodni nie kupiłem żadnej, mam nadzieję, że uda się wyjść z nałogu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebne wsparcie, miałem Moona znudził się i sprzedałem, potem nowy seamaster blu tez poszedł do ludzi bo za bardzo się błyszczał, generalnie największy zawód zegarkowy ever, a był to zegarek marzeń. Teraz zastanawiam się nad nowa Aqua terra blu, lub powrót do Moona, rada potrzebna co będzie lepsza opcja na codzień i na wakacje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


PAM 005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, sabuniek napisał:

Potrzebne wsparcie, miałem Moona znudził się i sprzedałem, potem nowy seamaster blu tez poszedł do ludzi bo za bardzo się błyszczał, generalnie największy zawód zegarkowy ever, a był to zegarek marzeń. Teraz zastanawiam się nad nowa Aqua terra blu, lub powrót do Moona, rada potrzebna co będzie lepsza opcja na codzień i na wakacje.

 

Na co dzień i wakacje moim zdaniem AT:

- 3-wskazówkowiec czyli najbardziej podstawowa i czytelna wersja czasomierza

- data (przy codziennym zegarku moim zdaniem ważna)

- automat

- wodoszczelność (na wakacje nad wodą jak znalazł)

- uniwersalność względem ubioru

 

Moon, którego mam i uwielbiam, jest moim zdaniem dopiero drugim wyborem po EDC ze względu na słabszą wodoszczelność (ja ze względu na przyciski chronografu w ogóle nie ryzykuję większego kontaktu z wodą) i brak automatu (manual jest super, ale jako ciekawostka w co najmniej drugim zegarku).

 

Oczywiście to mój osobisty punkt widzenia.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, sabuniek napisał:

Potrzebne wsparcie, miałem Moona znudził się i sprzedałem, potem nowy seamaster blu tez poszedł do ludzi bo za bardzo się błyszczał, generalnie największy zawód zegarkowy ever, a był to zegarek marzeń. Teraz zastanawiam się nad nowa Aqua terra blu, lub powrót do Moona, rada potrzebna co będzie lepsza opcja na codzień i na wakacje

Może to kwestia marki, próbowałeś czegoś innego co zaskoczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, sabuniek napisał:

Potrzebne wsparcie, miałem Moona znudził się i sprzedałem, potem nowy seamaster blu tez poszedł do ludzi bo za bardzo się błyszczał, generalnie największy zawód zegarkowy ever, a był to zegarek marzeń. Teraz zastanawiam się nad nowa Aqua terra blu, lub powrót do Moona, rada potrzebna co będzie lepsza opcja na codzień i na wakacje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Moonwatch i obecna wersja seamaster nie są perfekcyjnymi wyborami dla jednozegarkowca.

AT wydaje się lepszym wyborem z kilku powodów: wyważony rozmiar, automat, WR, Klasyczny/sportowy design, stonowana prezencja, uniwersalność.

Natomiast jest prawdopodobne że również się znudzi...

Zastanów się czy zbudowanie choćby mini kolekcji nie będzie dla Ciebie lepszym rozwiązaniem. Wtedy będziesz mógł podejść do zakupów strategicznie i znajdzie się miejsce dla ikon typu moon.

Notoryczne kupowanie i sprzedawanie zegarków to generalnie straty czasu i pieniędzy.

 

 


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieska AT u mnie właśnie robi za EDC i uważam, iż to będzie bardzo dobra decyzja. To bardzo uniwersalny i klasyczny zegarek, a klasyka w dłuższej perspektywie się nie znudzi :)

Do niej Moon i w zasadzie można zostać dwuzegarkowcem 😁 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja patrzę teraz inaczej na przyszły zakup. Seamastera lubię za brak daty, bo jak poleży kilka dni to nie trzeba jej ustawiać. Boli mnie trochę rezerwa chodu, Tudor GMT jest pod tym względem dużo lepszy. Gdybym kupował EDC to nie musi być coś z większą rezerwą, ale najlepiej z datownikiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, sabuniek napisał:

Potrzebne wsparcie, miałem Moona znudził się i sprzedałem, potem nowy seamaster blu tez poszedł do ludzi bo za bardzo się błyszczał, generalnie największy zawód zegarkowy ever, a był to zegarek marzeń. Teraz zastanawiam się nad nowa Aqua terra blu, lub powrót do Moona, rada potrzebna co będzie lepsza opcja na codzień i na wakacje.

 

Ja uważam, że nowa AT znudzi Ci się jeszcze szybciej. Ładne Aqua Terry to już były. Tak samo z SMP.

W dłuższej perspektywie czasowej moim zdaniem obroni się Moonwatch albo Seamaster 300.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Mirosuaw napisał:

 

Ja uważam, że nowa AT znudzi Ci się jeszcze szybciej. Ładne Aqua Terry to już były. Tak samo z SMP.

W dłuższej perspektywie czasowej moim zdaniem obroni się Moonwatch albo Seamaster 300.

 

Zgadzam się w 100%. AT od czasu Skyfalla jest coraz brzydsza. Natomiast Moon się nie zmienił i IMO obecnie jest najładniejszym zegarkiem Omegi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierz AT parę razy i potem decyduj ;) Ja byłem strasznie "nagrzany" na AT było to jedno z moich długoletnich marzeń, ale jakoś pół roku po zakupie już była u nowego właściciela, a raczej nie zmieniam zegarków co chwilę.

Myślę, że jakbym miał zamiast nowej wersji, wersję z ramką daty mogłby być inaczej. Pytanie tylko jak z rozmiarem bo nowa przekonała mnie tym, że była ciut mniejsza 41mm, a stara ma 41,5mm ;)


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.