Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

 Ładna sumka, a i tak trzeba jeszcze  doliczyć zakup jakieś bransolety 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych tourbillonow niebieski jest świetny. A moja ulubiona wersja to ta poniżej:

 

https://wfmedia.azureedge.net/imgv2/stock/124681/Omega-DeVilleTourbillon-5910.30.01-124681-2-181207-170224.jpg;quality=55;w=1200

Edytowane przez Jan

Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w trakcie tygodnia miodowego, więc z ręki nie schodzi ;)

 

Na razie od ustawienia na zero do zegara atomowego w poniedziałek mniej więcej o tej samej porze, po 3 dniach ciągłego noszenia (oprócz nocy oczywiście) dokładność chodu ZERO :o

 

Co ciekawe, dobrze wygląda nie tylko z garniturem...

 

IMG_9758.jpg

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Balansujący Na Osi napisał:

3 dni tak całkiem na zero to świetny wynik. 

 

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że to raczej przypadek, ale ciekawy. Żaden z moich Master Chronometrów nie ma takiego dobrego wyniku ;)


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać to porządnie wykonany zegarek i tylko dobrze wróży na przyszłość jak się mechanizm juz ułoży. Tylko się cieszyć i nosić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz - przymierzałem takiego samego ostatnio w Jubitomie we Wrocławiu - piękny zegarek z dużą ilością smaczków ale .... no właśnie to ale - chyba bym go nie chciał bo dla mnie za dużo się dzieje. Przy moim OP i Moonie ( i tym na co czekam ) to jednak wystarczy, że mi się bardzo podoba w gablocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, rafiros napisał:

Mariusz - przymierzałem takiego samego ostatnio w Jubitomie we Wrocławiu - piękny zegarek z dużą ilością smaczków ale .... no właśnie to ale - chyba bym go nie chciał bo dla mnie za dużo się dzieje. Przy moim OP i Moonie ( i tym na co czekam emoji12.png ) to jednak wystarczy, że mi się bardzo podoba w gablocie emoji3.png

To samo przekazał mi rozum, jak go oglądałem ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mario1971 napisał:

To samo przekazał mi rozum, jak go oglądałem ;)

 

U mnie to samo było. Jak zobaczyłem go pierwszy raz na 30-sekundowym klipie Omegi około roku temu, to powiedziałem sobie, że muszę go mieć. Potem oczywiście w oczekiwaniu na pojawienie się w sklepach uczucie napalenia lekko osłabło. Po przymiarce i przyjrzeniu się mu z bliska powiedziałem zdecydowane "no go" bo:

- jednak za dużo się dzieje na tak małej powierzchni (zupełnie inaczej to wygląda na filmach oglądanych na dużym ekranie ;))

- absolutnie dla mnie za duży i za gruby :(

- jednak powyżej mojego psychologicznego progu ok 20kPLN, przy którym jestem w stanie wyjść z zegarkiem na ulicę, a jednak zegarki mam po to, aby je nosić, a nie trzymać w pudełku

- tak czy siak jeśli już kiedyś może jednak bym się na niego zdecydował to jednak tylko na niebieskiej gumie

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ze 2 podwyżki i poniżej Twojego progu będą już tylko w salonie Omegi kwarce... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, wieloryb napisał:

Jeszcze ze 2 podwyżki i poniżej Twojego progu będą już tylko w salonie Omegi kwarce... 

 

I to nie wszystkie ;)


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, wieloryb napisał:

Jeszcze ze 2 podwyżki i poniżej Twojego progu będą już tylko w salonie Omegi kwarce... 

Oj tam. Próg podniesie. :D


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło, że DeVille ma trochę większą reprezentację na forum. Zawsze to odmiana, bo nie jest to zbyt popularny zegarek na forum. Wbrew pozorom nie tylko do garnituru, do mniej formalnych okazji też się nada, przynajmniej z inną niż biała tarczą. Niebieska ze szlifem słonecznym ma zaskakująco wiele odsłon.
No i wg mnie lepiej trochę za elegancki zegarek w stosunku do stroju niż na odwrót. 2bfb686a8ce2a41463127417cca98458.jpg52577c87c016ee031f42ef22a89dc78e.jpg

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, uszatek napisał:

Miło, że DeVille ma trochę większą reprezentację na forum. Zawsze to odmiana, bo nie jest to zbyt popularny zegarek na forum. Wbrew pozorom nie tylko do garnituru, do mniej formalnych okazji też się nada, przynajmniej z inną niż biała tarczą. Niebieska ze szlifem słonecznym ma zaskakująco wiele odsłon.
No i wg mnie lepiej trochę za elegancki zegarek w stosunku do stroju niż na odwrót.


ten kolor już miałem, też z rezerwą chodu ;)

813B0FC1-798D-45D4-8F71-084972148CC4.jpeg

12CE1DFD-C6CA-4155-AE42-AE8D2AEFF375.jpeg

B9CD20A4-9C76-4184-86B3-920127B5EF2A.jpeg


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie droga w przeciwną stronę. Srebrnej ze szlifem co prawda nie miałem, ale to od niej zaczynałem przymiarki i podchody do DeVille. Wybór był bardzo trudny (te niebieskie wskazówki w srebrnej!), ale ostatecznie wygrało moje uwiebienie do niebieskich tarcz i właśnie wspomniana mnogość oblicz. Niebieska tarcza, w zależności od światła może mieć barwę od granatowej (bardzo ciemnej) po jasnobłękitną, ale to sam na pewno bardzo dobrze wiesz No i na pewno jest o wiele trudniejsza do sfotografowania by uchwycić niuanse.
Srebrna z pionowym szlifem jest ponoć najczęściej wybieraną wersją.6030ded72bd6954f7d3919b054e5c804.jpg

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy są wersje bez datownika ?

Edytowane przez bat73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, uszatek napisał:

U mnie droga w przeciwną stronę. Srebrnej ze szlifem co prawda nie miałem, ale to od niej zaczynałem przymiarki i podchody do DeVille. Wybór był bardzo trudny (te niebieskie wskazówki w srebrnej!), ale ostatecznie wygrało moje uwiebienie do niebieskich tarcz i właśnie wspomniana mnogość oblicz. Niebieska tarcza, w zależności od światła może mieć barwę od granatowej (bardzo ciemnej) po jasnobłękitną, ale to sam na pewno bardzo dobrze wiesz emoji4.png No i na pewno jest o wiele trudniejsza do sfotografowania by uchwycić niuanse.
Srebrna z pionowym szlifem jest ponoć najczęściej wybieraną wersją.

 

Tak, niebieski kolor jest bardzo kameleonowy :) Bardzo lubiłem ten zegarek, ale po zakupie niebieskiego Globemastera, który mnie uwiódł chyba na całe życie (z naciskiem na chyba ;)) innego niebieskiego musiałem się pozbyć, gdyż swoją kolekcję staram się utrzymać w bardzo zróżnicowanej wersji.

 

Do zakupu nowego De Villa zachęcił mnie... wpis na fejsie Omegi, który pojawił mi się przy porannym przeglądaniu fejsbunia. Szczerze powiem wcześniej jakoś tego zegarka nie zauważyłem albo nie zwróciłem uwagi.

 

3 godziny temu, bat73 napisał:

Czy są wersje bez datownika ?

 

Wg mojej wiedzy w typowych De Ville nie ma. Elegancji bez daty szukaj w Tresorach (które teoretycznie są podkategorią De Ville) - jest kilka fajnych sztuk.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo ładny zegarek mocno inspirowany Omegą 2271 z lat 40.

P1040145.thumb.jpg.98c1e15ea7bff856420d06d49a62e6cb.jpg

 

Ja nawet wolę wersję bez małej sekundy. Nowe wskazówki też są spoko. Tylko ta nieszczęsna dziura w tarczy... 😉

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jubitom ma -20 na wszystko. Bond tez ;) Ja kliknąłem rezerwację na Moona. Ciekawe czy jutro te ceny rzeczywiście pójdą w górę i jak z tym nowym mechanizmem w nich :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Michal93 napisał:

Jubitom ma -20 na wszystko. Bond tez ;) Ja kliknąłem rezerwację na Moona. Ciekawe czy jutro te ceny rzeczywiście pójdą w górę i jak z tym nowym mechanizmem w nich :)

 

W warszawskiej Arkadii na wystawie był wczoraj Bond na pasku.

 

Co do wzrostu cen od jutra powiem tak: pytałem w Jubitomie, powiedzieli, że póki co nic nie wiedzą, pytałem w Kurku - powiedzieli, że też nic nie wiedzą, a dowiadują się zawsze z wyprzedzeniem, pytałem w butiku - powiedzieli, że nic nie wiedzą, ale dziwnie uśmiechali się pod nosem... Z tego co wiem u nas w tym roku była jedna podwyżka ekstra, której nie było poza Polską (prawdopodobnie "wyrównanie" osłabienia złotówki), więc może rzeczywiście nic się nie zadzieje?!

 

Tak czy siak żeby nie igrać z losem klamka jeszcze raz zapadła i zamówienie poszło, ale obiecuję, że to chyba na razie na długo ostatni raz (z mocnym naciskiem na chyba ;)).


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.