Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli zbieram się do serwisu swojej Planet Ocean na werku 2500.

W związku z tym mam kilka pytań :) Czy cena serwisu podlega negocjacjom czy też wszędzie jest stała? Rozumiem że obejmuje wymianę elementów mechanizmu i uszczelek i ewentualna wymiana bezela i szkiełka to dodatkowe koszty? Wie ktoś może jakie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy w miarę ogarnięty majster niepodoła 

Przecież to "zwykła eta". 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał ale tam chyba coaxial jest? Policz serwis + spa i wyjdzie praktycznie ta sama cena jak w SG.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2500 to nie jest jakaś tam eta 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy w miarę ogarnięty majster niepodoła 
Przecież to "zwykła eta". 
Pewnie podoła, ale rozważam przy okazji wymianę bezela i szkiełka, więc tutaj już może być większy problem z dostępem do części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol
14 hours ago, traczu said:

Powoli zbieram się do serwisu swojej Planet Ocean na werku 2500.

W związku z tym mam kilka pytań :) Czy cena serwisu podlega negocjacjom czy też wszędzie jest stała? Rozumiem że obejmuje wymianę elementów mechanizmu i uszczelek i ewentualna wymiana bezela i szkiełka to dodatkowe koszty? Wie ktoś może jakie?

 

Tak, co-axial najlepiej (i prawdopodobniej najbardziej ekonomicznie też) jest zrobić przez oficjalny serwis.

Cena obejmuje smarowanie i regulację werku, plus - odświeżenie zewnętrzne, wszystkie uszczelki, tubusy, koronkę, zawór, teleskopy, luźne śrubki/piny w bransolecie i wskazówki.

Tarcza, szkiełko, bezel są płatne ekstra. Nie wiem ile, ale jakbyś się dowiadywał to daj znać, nowy bezel i szkiełko kupione na wolnym rynku to jakieś $750-850.

Nad darmową wymianą wskazówek, bez wymiany tarczy, zastanowiłbym się dwa razy. Mam taką PO 2008, gdzie po serwisowe wskazówki są 10 lat młodsze i widać trochę różnice w lumie. Nie widać gołym okiem, ale nowsze wskazówki mocniej się ładują i dłużej świecą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek nato Bond to 20mm. 
Ma ładne tytanowe zapięcie (500pln).

 

Czy identyczne zapięcie występuje w wersji stalowej, chodzi mi o wygląd i szerokość 20 mm? Dotychczas Omega wypuszczała inne klamry. Podobna jest dedykowane do paska gumowego nowej 300, ale ma szerokość 18 lub 19 mm
 

 

DFE8D86D-FFCD-4FCA-878A-A5CE6E4EE18E.jpeg

Edytowane przez Plumber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, vitriol napisał:

 

Tak, co-axial najlepiej (i prawdopodobniej najbardziej ekonomicznie też) jest zrobić przez oficjalny serwis.

Cena obejmuje smarowanie i regulację werku, plus - odświeżenie zewnętrzne, wszystkie uszczelki, tubusy, koronkę, zawór, teleskopy, luźne śrubki/piny w bransolecie i wskazówki.

Tarcza, szkiełko, bezel są płatne ekstra. Nie wiem ile, ale jakbyś się dowiadywał to daj znać, nowy bezel i szkiełko kupione na wolnym rynku to jakieś $750-850.

Nad darmową wymianą wskazówek, bez wymiany tarczy, zastanowiłbym się dwa razy. Mam taką PO 2008, gdzie po serwisowe wskazówki są 10 lat młodsze i widać trochę różnice w lumie. Nie widać gołym okiem, ale nowsze wskazówki mocniej się ładują i dłużej świecą.

Super, o to mi właśnie chodziło :)

 

Dzięki za sugestie odnośnie wskazówek i tarczy, na pewno się odezwę jak w końcu zbiorę się i podjadę w parę miejsc. Na pewno podejdę do Tempusa w Łodzi, ale może uda mi się też podjechać w Warszawy na weekend we wrześniu-październiku i wtedy popytałbym też w innych miejscach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Michal93 napisał:

Dziś odebrałem. Podobno trzeba mieć w kolekcji, to jest :)

 

DC8-B06-B9-3997-4-B25-8927-93-A9-EEE3-AF

Omege trzeba mieć nawet obowiązkowo w kolekcji,też planuje ale vintage.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vintage mam kilkanaście, mam tez reduced z mojego rocznika urodzenia :) Także tę odebraną dziś dostanie jeden z synów:

 

B1-E6-B71-E-0-CDF-4-DA2-8-BCC-AC5-D6-FC6

DCB3-B03-C-C535-4-AAB-8877-93-E2-AD74785

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może nie jest vintydż, może nie był na księżycu, ale za to księżyc był u niego i też jest fajny 😉

 

277474861_IMG_1672(1).thumb.jpg.8a0d3d01a57023222eed2efb49f8ed4b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seamaster 300m    na bransolecie mam wiec ceny pamietam.  W Kruku tak jak był  22800 , w Jubitomie zaokraglona cena do 23000. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, rafi87 napisał:

Seamaster 300m    na bransolecie mam wiec ceny pamietam.  W Kruku tak jak był  22800 , w Jubitomie zaokraglona cena do 23000. 

Dzięki, w UK ten sam model o £300 w górę, dlatego wkońcu się zebrałem i wziąłem przed podwyżką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem na różnych forach, to podwyżek w EU nie było. Jeśli były to tylko na wybrane modele :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, lumiclock napisał:

Jubitom znów rzucił 20%...;-)

odliczamy godziny

Dziś odebrałem, to teraz nie mam już na co polować 😂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.