Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie baaardzo fajnie 😎

A pokazesz zapiecie? 😊

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, fanfar19 napisał:

U mnie ciąg dalszy walki z samym sobą.

Po ostatnich udanych przymiarkach czarnej i niebieskiej 300M, przyszła kolej na coś takiego (zdjęcia kolegów mocno zachęcały):

a jako, że zdjęcie rozmiar przekłamuje, to też w lustrze (może trochę dziwnie się to ogląda ale lepiej widać rzeczywisty rozmiar na ręku)

Jak dla mnie najfajniejsza wersja.

Wizualnie spora (L2L koło 50) ale w nurku akceptowalna.

Trochę za bardzo mi się podoba :(

 

Fiu fiu, kolejny białas na forum :D Zadowolenia życzę.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fanfar19, jakby Ci to miało w czymś pomóc, to tu masz jeszcze takie nietypowe ujęcie na mojej łapie 18,5cm. Moim zdaniem to jest rozmiar do zaakceptowania, uszy mieszczą się w obrysie nadgarstka, guma je zgranie dociska, a całość jest wizualnie bardziej niż znośna - przecież to nurek, a nie wintydż garniturowiec...

IMG-20200910-172550.jpg


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, fanfar19 napisał:

[...]

Po ostatnich udanych przymiarkach czarnej i niebieskiej 300M, przyszła kolej na coś takiego (zdjęcia kolegów mocno zachęcały):

[..]

 

Kongratulejszyn i łelkam tuze klab :)


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojoj, coś niejasno się wyraziłem. 
Na razie tylko mierzyłem, zakupów nie było.  Ostatnio mam taką zasadę, że zanim coś kupię chodzę koło tego parę miesięcy i oglądam. Jak mi się ciągle podoba to rozważam zakup. Oszczędzam sobie w ten sposób późniejszego sprzedawania. Już parę zegarów tak ostatnio przepadło. Ale ta 300M ciągle trzyma.

Mierzyłem też AT. Kolejne podejście i znowu klops. Jakoś ten zegarek do mnie nie gada.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.09.2020 o 14:11, sanik napisał:

To ja inaczej, mnie ten mesh nie zauroczył 😜

Obiema górnymi kończynami się pod tym podpisuję.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Dorian06 napisał:

>>To ja inaczej, mnie ten mesh nie zauroczył 😜

 

Obiema górnymi kończynami się pod tym podpisuję.  

 

I dlatego mamy duży wybór kształtów, kolorów, wzorów i pasków (w przeciwieństwie do firmy na "R" ;)) - dla każdego coś miłego, ale nie każdemu podejdzie.

 

Szczerze powiem, że jak mierzyłem NNTD na meshu zaraz jak tylko wyszedł też mi to nie podchodziło. Czas zaleczył rany :D


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, artme napisał:

Dla mnie baaardzo fajnie 😎

A pokazesz zapiecie? 😊

 

19 godzin temu, sanik napisał:

Jest dobrze, jak spasowanie przy kopercie?

 

Zapięcie, to zwykły zatrzask, ale dobrze wykończone. Podrzucę fotki niebawem. 

 

Spasowanie jest ok, aż ciężko założyć to na zegarek. 

 

Ogólnie bransoletki są zrobione, jako zamienniki oryginałów z tamtych lat, które potrafią kosztować nawet po kilkaset usd.

Jako zamienniki trzymają się budowy oryginałów, blaszane endlinki, blaszane zapiecie. W stosunku do oryg. mają natomiast pełne ogniwa a nie zawijane blaszki, więc chociaz tyle. 

 

Ja jestem antyfanem obecnej oryginalnej bransolety - jest dla mnie niewygodna, ciężka, nie potrafię jej do siebie dopasować (a nie chce wydawać na regulowane zapiecie 1k pln - a to i tak nie załatwi powiększających L2L endlinków - wiecie o co chodzi) .

 

Szukalem alternatyw, miało być wydognie i lekko. Jak na razie holzer zdaje z tego egzamin.

W testach bedzie jeszcze president, czyli odpowiednik US1171 omegi:

 

WKFXjuq.jpg

 

I flat link, czyli US1035:

 

SuiFR30.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, denver47 napisał:

Szukalem alternatyw, miało być wydognie i lekko...

No i Ci sie udalo 😎

Jak juz potestujesz i cos wiecej napiszesz, to bede wdzieczny, bo caly czas mysle nad powrotem do moona albo pama i te bransy z moonem graja 100 razy lepiej niz oryginal 😎😁

A jaki ich koszt?

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem z Uncle Seiko BOR do FOISa. Wygodna i dobrze wyglądała, jednak endlinki zostawiły mi ślady na kopercie. Nie mówię nawet o śladach od spodu na uszach, ale niestety pojawiły się też ryski na kopercie między uszami. Oczywiście może to kwestia mojego niewprawnego montażu, jednak na omegaforums oraz instagramie Uncle Seiko kilka osób również wskazywało na ten problem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, artme napisał:

No i Ci sie udalo 😎

Jak juz potestujesz i cos wiecej napiszesz, to bede wdzieczny, bo caly czas mysle nad powrotem do moona albo pama i te bransy z moonem graja 100 razy lepiej niz oryginal 😎😁

A jaki ich koszt?

Z tego co pamiętam, 89 usd za sztukę 

 

1 godzinę temu, wojtek91 napisał:

Miałem z Uncle Seiko BOR do FOISa. Wygodna i dobrze wyglądała, jednak endlinki zostawiły mi ślady na kopercie. Nie mówię nawet o śladach od spodu na uszach, ale niestety pojawiły się też ryski na kopercie między uszami. Oczywiście może to kwestia mojego niewprawnego montażu, jednak na omegaforums oraz instagramie Uncle Seiko kilka osób również wskazywało na ten problem. 

 

Ale to chyba norma przy tego typu endlinkach. Ale dzięki za cynk, będę miał na uwadze 

Edytowane przez denver47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś się zastanawiał jak rzeczywiście wygląda pasek nato Bond No Time To Die, to wygląda lepiej niż na każdym możliwym foto z ch24. Podobnie do rendera (foto z netu).

34954F9D-6ACD-42B4-8C5D-B5EE99729604.jpeg

F70F0F5F-15DE-44B1-A570-EC82B0DCEBB3.jpeg

Denver47, bransa do moona ala 321 super, tylko czy to nie przypadkiem zasługa Twoich foto? 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś przymierzałem Seamaster 300 w Jubitom. W trakcie rozmowy sprzedawca wspomniał o 20% rabatu. A tu przed chwilą mail o 20% rabatu na weekend w Jubitom.

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, RysiekOchodzki napisał:

Co prawda, to prawda 😀

 

Fakt

20200725_090041.thumb.jpg.ef250f49b5e3f22928a6db9762d90d3f.jpg

 

Fakt

 

20200520_175112.thumb.jpg.ceabc0925d9c1f26bf9e0403aaf10d6f.jpg

 

Fakt

 

20200821_114453.thumb.jpg.6b58d2a9a94bdb7b72af55af1e4acba5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, denver47 napisał:

 

 

Zapięcie, to zwykły zatrzask, ale dobrze wykończone. Podrzucę fotki niebawem. 

 

Spasowanie jest ok, aż ciężko założyć to na zegarek. 

 

Ogólnie bransoletki są zrobione, jako zamienniki oryginałów z tamtych lat, które potrafią kosztować nawet po kilkaset usd.

Jako zamienniki trzymają się budowy oryginałów, blaszane endlinki, blaszane zapiecie. W stosunku do oryg. mają natomiast pełne ogniwa a nie zawijane blaszki, więc chociaz tyle. 

 

Ja jestem antyfanem obecnej oryginalnej bransolety - jest dla mnie niewygodna, ciężka, nie potrafię jej do siebie dopasować (a nie chce wydawać na regulowane zapiecie 1k pln - a to i tak nie załatwi powiększających L2L endlinków - wiecie o co chodzi) .

 

Szukalem alternatyw, miało być wydognie i lekko. Jak na razie holzer zdaje z tego egzamin.

W testach bedzie jeszcze president, czyli odpowiednik US1171 omegi:

 

I flat link, czyli US1035:

 

 

 

Super te zamienniki. Nie kupiłem nowego Speedmastera głównie przez bransoletę, ale widzę, że są ciekawe alternatywy ;) 


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A guma do smpc na to... że takie tam cykanie było dwa dni temu - pod wieczór, już mało światła.

wieczor.jpg


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już jak przymierzałem różne wersje kolorystyczne, wiedziałem, że będę go nosił na gumie, a nie na kajdanie. Jest super wygodna i styl całego zegarka robi się dzięki niej swobodniejszy. Kajdan trochę za elegancki...


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już jak przymierzałem różne wersje kolorystyczne, wiedziałem, że będę go nosił na gumie, a nie na kajdanie. Jest super wygodna i styl całego zegarka robi się dzięki niej swobodniejszy. Kajdan trochę za elegancki...

Ja przed zakupem swojej Omegi mocno się zastanawiałem czy nie pokusić się o biała wersje. Jednak wypadło na niebieska, właśnie z racje tego, że biała wyglada duuuużo lepiej na gumie niż na bransolecie. Na bransolecie cały zegarek był dla mnie za jasny, a czarna guma wręcz świetnie kontrastuje z jasna tarczą. Gdyby nie to, że lubie mieć chociaż jeden zegarek na bransolecie w pudełku, też pewnie wybrałbym białą Omegę

35cce444d235a14420a835f1ab03211c.plist
cca31055b71fd1d5121d30f57d62f9ae.plist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.09.2020 o 12:54, denver47 napisał:

[...]

Szukalem alternatyw, miało być wydognie i lekko. Jak na razie holzer zdaje z tego egzamin.

 

I flat link, czyli US1035

 

Hmmm, widziałem już te kajdany kilka razy na zdjęciach i coraz bardziej zaczyna mnie męczyć ten flatlink. Tylko nie wiem czy z polerowaniem na zewnątrz czy bez, pewnie lepiej bez, bo polerka i tak się szybko sama wyszczotkuje ;)

 

Czy zamawiałeś na uncleseiko US? Bo na UK nie ma tych bransolet.

 

Jakbyś nie był przekonany do flatlinka to ja bym chętnie przymierzył i jak mi przypasuje to mogę przejąć (wzamian za jakieś uzgodnione peeleny)

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.