Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, pablo122 napisał:

Prawda, rewelacyjny zegar! 😍

 

Jestem odmiennego zdania. 

Tak jak pisze 

6 godzin temu, sanik napisał:

Mnie razi brak sensownego, dedykowanego paska/bransolety.

Mesh odpada, a nato jest fajne jako dodatkowa alternatywa, a nie jako pasek główny.

Dla mnie nieporozumienie. A zważywszy jeszcze na $ ile trzeba wydać to w tej cenie powinno być nato (ten meshyk mogę sobie darować) i normalna bransoleta. Oczywiście wg mnie. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Butik napisał:

Dziś w warszawskiej Galerii Mokotów mierzyłem to:

 

Ciekawy jako kwarcowy weekendowiec / wakacyjniak, choć mój 15-letni syn po zobaczeniu go stwierdził, że wygląda jak plastikowy zegarek firmy ZEGAREX ;)

 

NATO na pewno do wywalenia, bo na nim to gruby telepiący się kloc. Nie wiem kto wpadł na pomysł z taką konfiguracją, ale na ręku odczucia są fatalne, choć zegarek leciutki.

Też mi się podoba. Szkoda że z tym NATO takie odczucia bo wygląda fajnie. Może jakaś guma ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bat73 napisał:

Też mi się podoba. Szkoda że z tym NATO takie odczucia bo wygląda fajnie. Może jakaś guma ?

 

Może guma, może coś z Erika Straps albo The Watch Steward. Zegar intrygujący, ale  mam jeden superkwarc w postacie Breitling Aerospace Evo i chyba przy nim pozostanę.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

puk, puk! "szypki wtorek"? ;)

 

 

20200914_235918.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Butik napisał:

choć mój 15-letni syn po zobaczeniu go stwierdził, że wygląda jak plastikowy zegarek firmy ZEGAREX

 

ma głowę na karku, high five dla syna


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią filmowcy - kręci się...

 

kreci.jpg


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Butik napisał:

 

Może guma, może coś z Erika Straps albo The Watch Steward. Zegar intrygujący, ale  mam jeden superkwarc w postacie Breitling Aerospace Evo i chyba przy nim pozostanę.

Czy z innego modelu Omegi jakaś guma nie podejdzie  

Bo na gumie wyglądałby świetnie.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jan napisał:

ma głowę na karku, high five dla syna

 

:)

 

Godzinę temu, Dorian06 napisał:

Czy z innego modelu Omegi jakaś guma nie podejdzie  

Bo na gumie wyglądałby świetnie.  

 

Pewnie coś podejdzie, ale nie zastanawiam się nad tym, bo jeden kwarc mi już wystarczy.

12 godzin temu, tts napisał:

puk, puk! "szypki wtorek"? ;)

 

Oj szybki i goroncy ;)

IMG_9994.jpg


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Butik napisał:

 

Może guma, może coś z Erika Straps albo The Watch Steward. Zegar intrygujący, ale  mam jeden superkwarc w postacie Breitling Aerospace Evo i chyba przy nim pozostanę.

Nie testowałem jeszcze G10 od Omegi ale zastanawiam się czy ten problem nie dało by się rozwiązać patentem z jedną warstwą nylonu pod kopertą. Jak dla mnie wymiary zegarka się zgadzają, G10 pasuje więc może tak by pykło. W drodze do Moona myślałem o tym modelu jako EDC. Niestety niskie WR mnie zniechęciło. 

 

Przy okazji, czyżby dziś wtorek? ;)

 

20200915_125241.jpg

 

1 godzinę temu, ledr napisał:

Jak to mówią filmowcy - kręci się...

Jedna rzecz mnie frapuje, mianowicie co taki fajny zegarek robi w rotomacie zamiast kręcić się na ręce? ;)

Edytowane przez tts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Dorian06 napisał:

Jestem odmiennego zdania. 

Tak jak pisze 

Dla mnie nieporozumienie. A zważywszy jeszcze na $ ile trzeba wydać to w tej cenie powinno być nato (ten meshyk mogę sobie darować) i normalna bransoleta. Oczywiście wg mnie. 

 

Ja się nie będę odzywać :)  bo w ogóle nie lubię meszu.  Tragicznie wygląda połączenie z zegarkiem (ten niby endlink)  blaszka zgięta... jakiś to takie jakby w zawodówce na warsztatach robili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tts napisał:

Jedna rzecz mnie frapuje, mianowicie co taki fajny zegarek robi w rotomacie zamiast kręcić się na ręce? ;)

Przed drugą kawą nie zakładam na rękę drogich/cennych zegarków. Nie ręczę za siebie, można powiedzieć. Ale uspokajam: już oboje doszliśmy do siebie;-)


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, ledr napisał:

Przed drugą kawą nie zakładam na rękę drogich/cennych zegarków. Nie ręczę za siebie, można powiedzieć. Ale uspokajam: już oboje doszliśmy do siebie;-)

Chyba mam tak samo ale sobie z tego sprawy nie zdawałem, bo przed założeniem trzeba nakręcić, a to wymaga cierpliwości i uspokojenia. ;)

Edytowane przez tts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Grygos napisał:

Ja się nie będę odzywać :)  bo w ogóle nie lubię meszu.  

...

Mesh bez tej "tulejki" przy kopercie wyglada świetnie. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C28DE8CB-71BA-440E-8B9D-07A20FF3E068.thumb.jpeg.3b1e6688be7bb4c6867276374450a63d.jpeg

 

+ polecam dzisiejszy post Pani Ani Halarewicz: 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cza coś poczytać przed wylotem ;)

04A4F125-F096-47BE-9691-DDFB3AC4C6BF.jpeg


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To piękny zegarek. Ta cała reedycja trzech modeli jest świetna. Szkoda, że tylko dostępna z rynku wtórnego gdzie boję się coś kupić :( .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Rethel napisał:

To piękny zegarek. Ta cała reedycja trzech modeli jest świetna. Szkoda, że tylko dostępna z rynku wtórnego gdzie boję się coś kupić :( .

Dokładnie ten na małym forum poświęconym marce Christopher Ward był do kupienia za całkiem niezłe pieniądze - używany. Ale też nie miałem jakoś śmiałości, tym bardziej że jeszcze mamy miesiąc miodowy z smpc...

Wiem, kontrowersyjny ten pasek poniżej, ale zamówiłem akurat kilka czerwonych z Bartona i od razu rozpogodziły się koperty:-) Takie mało oczywiste zestawienie jeszcze wrzucę, nie tylko przez paski mi się skojarzyły - smpc i mój ulubiony Hamilton:

 

IMG-20200916-135749.jpg

IMG-20200916-140308.jpg


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Rethel napisał:

To piękny zegarek. Ta cała reedycja trzech modeli jest świetna. Szkoda, że tylko dostępna z rynku wtórnego gdzie boję się coś kupić :( .

 

Że jak?! Przecież one leżą miesiącami praktycznie u każdego AD w Polsce. Sam Jubitom ma 4 szt. od ręki:

https://jubitom.com/zegarki/omega/seamaster/railmaster/zegarek-omega/o-22010382001002?search_query=railmaster&results=7

 

Nawet w małym salonie N.Nagel w Gdyni leży niemal od roku jeden:

https://www.zegarkionline.pl/chronometry-zegarek-omega-seamaster-railmaster-omega-axial-master-chronometer-1957-trilogy-22010382001002-p-8201.html?osCsid=dko2sl7g1ubat5icnsqrl1rj95

 

To pokazuje że nazywanie przez Omegę liczby 3557 egzemplarzy "limitacją" to marketingowy bełkot skoro po 3 latach od premiery nadal leżą na półkach. Jeszcze z rok temu widziałem Planet Ocean Sochi z 2014 r. na półce u AD w Polsce 😂

 

Inny przykład to "limitowany" do 2000 szt. TAG Heuer Monza (tytan i czarne PVD), który miał premierę w 2016 r na 40 rocznicę, którego można nadal zamówić jako nowy z magazynu ze Szwajcarii.

 

Ja rozumiem, że nowicjusze się nabierają na "limitki", ale takie stare forumowe konie?! 🤔

 

Oczywiście istnieją rzekomo "gorsze" od Omegi marki, które produkują każdego roku po kilkadziesiąt tysięcy sztuk jednego modelu, a to i tak za mało dla rynku i tworzą się gigantyczne kolejki kupujących, ale to już temat na zupełnie inną opowieść... 😜

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt totalny brak rozpoznania tematu z mojej strony. Na moją obronę :) tylko, że zaglądam głównie do moje lokalnego AD i sugerowałem się tym że to była seria limitowana... Może w Krakowie mają w sklepie do podjadę przymierzyć.

 

Edytowane przez Rethel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecuję, że jak miesiąc miodowy się skończy to już tym De Vilkiem nie będę spamował, ale póki co... ❤️ to jest silniejsze ode mnie ;)

 

IMG_0010.thumb.jpg.815d01cf070d169f38653cd1a6a30236.jpgIMG_0003.thumb.jpg.6a7a900db4d7d13d9130db97fb9fbfe1.jpg


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz się tłumaczyć. To super zegar jest! 

Łamiąc konwenanse moon w środę. A kto mi zabroni? 😃

20200916_155044.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj z taka omega ;)
b49ed40ff962dd53c3a49701733067c4.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę tylko powiedzieć ....
pełnia szczęścia default_smile.png
Tylko na koncie zegarkowym zostało 156 pln, więc teraz tylko mogę paski oglądać default_smile.png20590606d05e2ddcba8f741bc1a138ed.jpg&key=20288ac73c87978ab552739cc57b94f4a0fbc5b1020f7ff0df29a9a399e7177b88db1f996dc8494b0e874ef505a93fe8.jpg&key=f641815f7ed02a25824661f7c7cf6b345b19ba6dfcc76842ea863862b2a2cc57

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, vvv napisał:

Ja dzisiaj z taka omega ;)
b49ed40ff962dd53c3a49701733067c4.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Niezła fota, trochę to jak "Incepcja" wygląda...:-)

12 minut temu, mrstatler napisał:

Mogę tylko powiedzieć ....
pełnia szczęścia default_smile.png
Tylko na koncie zegarkowym zostało 156 pln, więc teraz tylko mogę paski oglądać default_smile.png20590606d05e2ddcba8f741bc1a138ed.jpg&key=20288ac73c87978ab552739cc57b94f4a0fbc5b1020f7ff0df29a9a399e7177b88db1f996dc8494b0e874ef505a93fe8.jpg&key=f641815f7ed02a25824661f7c7cf6b345b19ba6dfcc76842ea863862b2a2cc57

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka


 

Jacku, wielkie gratulacje, świetnie wygląda ta Omega  - niech się nosi!


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.