Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Leszek
Najgorsze, że wczoraj przyjechałem i nawet możliwości zabawy nie miałem. Wrzuciłem branse do słoiczka z izopro. Dziś po pracy dopiero pucowanie zegarka i bransy, dopasowanie i viola.
Teraz BB w kolejce jako następny króliczek.

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, wieloryb said:

Łamiąc konwenanse moon w środę. A kto mi zabroni? 😃

 

Każdy dzień jest dobry na Moona. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, ledr napisał:

Wiem, kontrowersyjny ten pasek poniżej, ale zamówiłem akurat kilka czerwonych z Bartona i od razu rozpogodziły się koperty:-) Takie mało oczywiste zestawienie jeszcze wrzucę, nie tylko przez paski mi się skojarzyły - smpc i mój ulubiony Hamilton:

 

 

Ten czerwony na 300M - nie wiem czy sam pasek czy zestawienie nie pasują ale jakoś coś mi tutaj się gryzie.

 

 


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, fanfar19 napisał:

 

Ten czerwony na 300M - nie wiem czy sam pasek czy zestawienie nie pasują ale jakoś coś mi tutaj się gryzie.

 

 

Masz rację, trochę za delikatny i za jaskrawy; po założeniu i noszeniu oryginalnego widać niestety różnicę (a może dobrze:-). Do tej koperty lepiej wyglądałaby taka "mięsista" guma i może bardziej w burgundowy... Ale ori guma i tak najlepsza i najwygodniejsza.


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, tts napisał:


tak, nie do końca mi to pasuje więc leży i się kurzy, ale że był to prezent to nie wybrzydzam :) 

 

 

DF081260-A5F3-462F-BD7F-ECD611779AD1.jpeg

D77B4508-234A-47AF-BD62-20A3198BDBE9.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minutes ago, orlis said:


tak, nie do końca mi to pasuje więc leży i się kurzy, ale że był to prezent to nie wybrzydzam :) 

Wow! Szybka odpowiedź. :D

Faktyczne... patrząc po tym co się dzieje przy kopercie nie wygląda to dobrze...

 

A jak z dopasowaniem? Podobno te od Uncle Seiko potrafią kopertę uszkodzić.

Mnie w oko wpadła "flat link".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zestawie są chyba naklejki którymi można nakleić na wewnętrzne części przy teleskopach żeby nie rysowało. 
 

uncle Seiko nie testowałem więc się nie wypowiem. Ale sporo osób z powodzeniem stosuje nową bransoletę od apollo 11 limitki, trzeba tylko zamontować nieco cieńsze teleskopy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta bransoleta, choć z historycznym rodowodem, słabo imo współgra z moonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten mesh Forstnera jest prawie idealnym odzwierciedleniem oryginału, ale raczej dla zagorzałych amatorów powrotu do tego wzoru. Dla mnie brzydkie ale jak zawsze - ile osób tyle gustów, najważniejsze, żeby właścicielowi się podobało.

 

Forstner teraz wypuszcza flatlinka:

 

https://forstnerbands.com/products/forstner-flat-link-bracelet-for-omega-speedmaster

 

Dopiero co zamówiłem Uncle Seiko ;) Forstner droższy, ale na pełnych ogniwach (nie zginanych jak US) i ze śrubami nie bolcami, więc wg specyfikacji lepszy, choć na pewno cięższy. No i oryginał był na giętych blachach, więc US bliżej oryginału.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minutes ago, Butik said:

Dopiero co zamówiłem Uncle Seiko ;) Forstner droższy, ale na pełnych ogniwach (nie zginanych jak US) i ze śrubami nie bolcami, więc wg specyfikacji lepszy, choć na pewno cięższy. No i oryginał był na giętych blachach, więc US bliżej oryginału.

O! Pochwal się wrażeniami jak przyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tutaj bransoleta z apollo 11 na ultramanie i klasycznym moonwatchu, moim zdaniem to najlepsza opcja ale też niestety najdroższa.

 

 

04B151BA-AF97-4600-9FAD-6E7CF60EA285.jpeg

76A886B2-66E5-4F06-8D4B-165241E67D28.jpeg

6753B5C0-EE8A-4BBE-998A-D3CD5C2AECE6.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, vitriol napisał:

@orlis a jakbyś miał zostawić jeden, to który? :)

Takie pytanie na forum to zbrodnia 😜 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, tts napisał:

O! Pochwal się wrażeniami jak przyjdzie.

 

Oczywiście jak dotrze i założę to wrzucę i dam znać jak to wygląda. Opinie w internecie widziałem podzielone, od strony estetycznej po instalacji większość to ochy i achy, najwięcej krytyki dotyczy trudności w samym zakładaniu i możliwości porysowania koperty. Co do "hollow linków" to oczywiście podejście może być różne - niby bardziej zbliżone do pierwowzoru, ale tanie, z drugiej strony rzeczywiście tanie w porównaniu do pełnych linków Forstnera. Śrubki w Forstnerze na pewno wygodne, ale piny bardziej "oryginalne". W Uncle Seiko logo na zapięciu na pewno bardziej zbliżone do Omegi niż w Forstnerze ;)) Dam znać tak czy siak.

 

Póki co to od października w Omedze znów podwyżka, na pewno na złote i mieszane oraz "niektóre stalowe" na razie nie wiadomo które.

 

Tak więc ja zamawiam chyba ostatnią jeszcze teraz i na razie z Omegą daję sobie spokój. Za dużo tych podwyżek w ostatnie 2 lata...

 

A chyba przedostatnią, bo zapisałem się jeszcze na Snoopy'ego ale jak się nie spodoba albo za dużo sobie zaśpiewają, to zawsze mogę zrezygnować ;)


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile osób tyle opinii, dla mnie jeśli z bransoletą, to taką. 0903814a084e2cc383fc6756c7d13623.jpga2d427f416d9e10ab045b8afd292c5b1.jpg

Wysłane przy użyciu Tapatalka


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minutes ago, Butik said:

 

Oczywiście jak dotrze i założę to wrzucę i dam znać jak to wygląda. Opinie w internecie widziałem podzielone, od strony estetycznej po instalacji większość to ochy i achy, najwięcej krytyki dotyczy trudności w samym zakładaniu i możliwości porysowania koperty. Co do "hollow linków" to oczywiście podejście może być różne - niby bardziej zbliżone do pierwowzoru, ale tanie, z drugiej strony rzeczywiście tanie w porównaniu do pełnych linków Forstnera. Śrubki w Forstnerze na pewno wygodne, ale piny bardziej "oryginalne". W Uncle Seiko logo na zapięciu na pewno bardziej zbliżone do Omegi niż w Forstnerze ;)) Dam znać tak czy siak.

 

Póki co to od października w Omedze znów podwyżka, na pewno na złote i mieszane oraz "niektóre stalowe" na razie nie wiadomo które.

 

Tak więc ja zamawiam chyba ostatnią jeszcze teraz i na razie z Omegą daję sobie spokój. Za dużo tych podwyżek w ostatnie 2 lata...

 

A chyba przedostatnią, bo zapisałem się jeszcze na Snoopy'ego ale jak się nie spodoba albo za dużo sobie zaśpiewają, to zawsze mogę zrezygnować ;)

Super!

 

Podwyżki? W PL? Kojarzę, że miały być ale Polski miały już w tym roku nie dotknąć.

1 minute ago, zasadas said:

Ile osób tyle opinii, dla mnie jeśli z bransoletą, to taką.

Mnie też się ta bardzo podoba i wyjątkowo dobrze mi się ją nosi. Miałem obawy czy bez mikro regulacji będzie ok, a jest lepiej niż ok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, zasadas napisał:

Ile osób tyle opinii, dla mnie jeśli z bransoletą, to taką.

 

Ja jestem generalnie przeciwnikiem stwierdzeń typu "jeśli A to TYLKO B". Oczywiście podstawowa munowa bransoleta jest klasyczna i cudna, ale czemu nie poeksperymentować, albo odmienić wyglądu zegarka raz na jakiś czas, żeby znów powrócić do "tylko tego" :)

 

Oczywiście nie wszystkie wersje nawet których sam próbuję nie zawsze mi się podobają, ale zawsze jest to element eksperymentowania, który lubię i nie ograniczałbym nikogo do "tylko tego jednego".


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, vitriol napisał:

@orlis a jakbyś miał zostawić jeden, to który? :)

To nie moje, to zdjęcie kolegi :)

Gdybym miał zostawić tylko 1 speedmastera z mojej kolekcji to byłby to ten: 

79DE1E2A-BA97-4FC9-BFE5-530D3C9F69ED.thumb.jpeg.a522434ef2e6dc023a500f9c93f63d48.jpeg

Ale plan jest raczej żeby kolekcję wzbogacać o kolejne więc mam nadzieję że nie będę musiał dokonywać tego wyboru. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajną ma kolega kolekcję. A jaką bransę ma na Ultramanie na zbiorowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, desmo napisał:

Fajną ma kolega kolekcję. A jaką bransę ma na Ultramanie na zbiorowym?


to nie wszystko! Z tego co pamietam ma jeszcze apollo 8 i x-33 gen1. aha No i mojego graala: projekt Alaska...

Jego klasyczny moonwatch też jest dosyć nietypowy bo ze specjalnymi napisami z okazji wygrania Omega Trophy Cup w golfa (organizowany dla klientów Omegi w USA)
 

Na zbiorowym ultraman na 1171/633

Edytowane przez orlis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bransolety US ode mnie:

+ za***isty komfort, bez porównania do oryginału, 

+ za***isty klimat vintage 

- montaż (jak dla mnie to tylko flat linka) to jakaś masakra

- ostre krawędzie endlinka - faktycznie koperta będzie miała ciężko - trzeba popracować papierem ściernym chyba z krawędziami blaszki, ja okleiłem folią uszy i wew część koperty ale dopiero jak założyłem 3 jedna po drugiej i kilka dni ponosiłem - ryski były, ale nie wiem czy one powstają przy montażu czy w trakcie noszenia (jest sztywno zamocowana bransoleta więc zakładam montaż).

 

Mam holzer (połysk/szczota), president, flat link (szczota).

Dla mnie holzer i president =remis. Holzer biżuteryjny w tej odmianie, president super. Flat link najmniej wygodny - nie kupuje go na żywo - nie pasuje mi jak to się schodzi na pierwszym ogniwie, choć na jego widok większości ślinka cieknie - nawet zrobiłem głosowanko na IG i Flat link miał 45% głosów.

 

Wszystkie szeleszczą, wszystkie grzechoczą - ale tak ma być w ich przypadku.

Jestem zadowolony, choć docelowo zostawie sobie jedną (albo president albo holzer) -flat link mogę sprzedać;)

 

Wszystkie bransolety można kupić u wujka na stronce  z USA. U mnie dowalili cło i vat i czekałem chyba równy miesiąc. Larry stara sie jak może ale tak teraz wyglada transport z usa zwykłą pocztą.

 

Forstnera postaram się zdobyć i też potestować (albo i dwa?;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.