Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Dziekuje za Wszystkie odpowiedzi, wniosek mam jeden, wracam do moon’a


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


PAM 005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PO na 8500 wcale nie jest za gruba, to jakiś mit. Gruba jak każdy inny diver. A ta ramka w AT to chyba na siłę się robi z tego jakiś straszny temat. Moim zdaniem obie wersję są fajne, co kto woli. Ja uważam, że ramka jest fajnym akcentem i ożywia tarczę, ale może dlatego, że taką mam... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8500 jest gruba, w porównaniu do Suba to kolos - choć ja miałem PO w wersji 45mm, to też robi różnicę. Ale do dzisiaj pamietam tego klocka, w tym jego wagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że PO to kawał kloca i to właśnie grubość skutecznie odwodziła mnie od zakupu. Trzeba jednak przyznać, że to fajny nurek :) 

Na werku 2500 to moim zdaniem wersja, która jest akceptowalna rozmiarowo.

 

Co do AT, to za obecną wersją przemawia koperta, poziome nacięcia, data na godz. 6 a za poprzednią ramka daty i brak polerowanych środkowych ogniw bransolety (użytkowo ponieważ łapią ryski od patrzenia 😉, za to wizualnie bardziej mi gra). Idealna byłaby nowa z datą w ramce lub częściowym indeksem na godz. 6 i data bez ramki :)

  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, beniowski napisał:

8500 jest gruba, w porównaniu do Suba to kolos - choć ja miałem PO w wersji 45mm, to też robi różnicę. Ale do dzisiaj pamietam tego klocka, w tym jego wagę.

8500 kolos? w Big size się zgodzę ale kolos? O Subie nie będę nic pisał, bo nie rozumiem co w nim ciekawego.  Nie ma w nim niczego oprócz przeszacowanej marki. A jeszcze te jaja z kolejkami ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ja pisałem coś odnośnie walorów wizualnych Suba czy polityki sprzedażowej Rolexa  oprócz tego że ten akurat model jest mniejszy i wygodniejszy od takiej PO Big Size?? Wierz mi, nosiłem tego klocka kilka dobrych lat; jeszcze na pasku z gumy było ok, ale na bransolecie to jest kawał żelaza - Sub przy tym to o wiele wygodniejszy zegarek. Teraz noszę GMT Master II i  ten model jest o wiele wygodniejszy niż tamta Omega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

Grubość 8500 to żaden mit, jest gruba w okolicy 15mm. Świetny zegarek pod względem projektu, ale tutaj jest minus. Z tym, że jak piszesz to ciągle diver, więc przejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grubość i ciężkość dla jednego będzie minusem , a dla mnie jest akurat plusem.  Diver ma właśnie taki być z założenia.  Ogladalem powyżej wspomniane  modele  i  pod tymi względami dla mnie były idealne . 

 

Godzinę temu, mandaryn44 napisał:

To moja uwaga o rolexie, nic odnośnie Twojej wypowiedzi. 

 

Doskonale Cię rozumiem i też kompletnie tego nie ogarniam . Zanim kupiłem swoją Omegę byłem również przymierzać Rolexa , a jakże  😜  Z moim założonym budżetem mogłem sobie pozwolić na Suba, a wygrał Seamaster Diver 300M i jestem potwornie zadowolony . Doceniam Rolexa,  choć nie rozumiem tej całej sztucznie wywindowanej otoczki wokół marki . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8500 jest dość gruba, ale nie tak gruba jak 8900, no i średnica mniejsza więc mimo specyfikacyjnych milimetrów odczucia lepszej "nośności" wersji 8500 są znacznie lepsze.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki Marek nie "wywoła" swoich fotek, moja komórkowa amatorszczyzna - ale za to zegar jest pro;-)

 

IMG-20200929-145107.jpg


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, ledr napisał:

Póki Marek nie "wywoła" swoich fotek, moja komórkowa amatorszczyzna - ale za to zegar jest pro;-)

 

 

 

Zgrabnie Ci wyszła ta "amatorszczyzna" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, ledr napisał:

Póki Marek nie "wywoła" swoich fotek, moja komórkowa amatorszczyzna - ale za to zegar jest pro;-)

 

 

Tak jak pisałem w wątku obok. Świetna jest :)

Kusi, kusi.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mandaryn44 napisał:

Tak jak kolega wyżej napisał. Diver ma być ciężki gruby i urywac rękę. Lekki to ma być garniturowiec.

...

Amen:)

48EEFE5F-C9F9-4662-B3A7-943047AB33C1.jpeg

89ADB931-7356-4598-9309-79A857EE054F.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie wam się przyda ten zawór helowy - czekam na zdjęcie forumowiczów z dzwonów nurkowych 🤪. A piszę z lekkim sakrazmem dlatego, że gdy ja, dumny posiadacz PO Big Size, brałem ją ze sobą na nurkowanie (i faktycznie schodziłem z nią kilkadziesiąt metrów pod wodę) to okazywało się że dive masterzy mieli albo komputery nurkowe na nadgarstkach albo najwyżej Casio czy Citizeny (na drugim, oprócz komputera). Wtedy zrozumiałem że promil zawodowców tak naprawdę używa Subów, PO czy Fifty Fathoms - czyli profesjonalnych 😁 zegarków dla nurków.

 

Powyższe nie zmienia faktu że PO to fajny zegar, ale wymaga sporego nadgarstka.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem zegarki, które nosiłem, od 37mm do 45mm. Różnej wysokości. PO 8500 42mm nie jest ani w cale szeroka, gruba ani ciężka.  Ot po prostu przeciętny diver. Bardzo fajnie lezy na ręce. 

Oczywiście, jeżeli porównamy ją z 40mm zegarkiem jest to oczywiste, że jest większa. Bo tak jest. I tyle. 

 

Jednak jeżeli chodzi o urodę to jest śliczna. Wspomniany wyżej Sub może tylko pozamiatać. Oczywiście dla mnie. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszczegółowię, że ja miałem wersję 45mm - z perspektywy czasu wiem że to był błąd - ale kupiłem ją bez przymiarki (jeszcze od Staszka, forumowicze z większym stażem wiedzą o kogo chodzi). Może gdybym miał wersję 42mm to byłaby ze mną do dzisiaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś 2500 czy 8500 

Staszka ś.p. oczywiście pamiętam.  

Edytowane przez Dorian06

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My to gadu gadu, a dziś wtorek... :ph34r:

 

20200916_203910.thumb.jpg.f7bea8d099d3af83de131b0db8abd5d2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
My to gadu gadu, a dziś wtorek... 

Aaa właśnie, dobrze że kolega przypomniał, bo bym zapomniał, a fotki leżą i się kurzą
81af290c4b2296de30af295339c21fc9.jpg

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to do "wtorkowego" towarzystwa i ja coś dorzucę 😄

 

 

16013900188424020676528715511585.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ArtiP napisał:

No to do "wtorkowego" towarzystwa i ja coś dorzucę 😄

 

Na tej fotce wygląda na niezłego grubaska :)

 


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, tommly napisał:

Na tej fotce wygląda na niezłego grubaska :)

 

 

Cienka nie jest ,  ale nie wiedzieć czemu bardzo mi ta grubość odpowiada  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Dorian06 napisał:

Miałeś 2500 czy 8500 

Staszka ś.p. oczywiście pamiętam.  

8500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.