Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Dorian06 napisał:

 

Czy mi się wydaje, czy wkładka bezela pasuje do lakieru mini?

A kolega nie powinien go już oddać, tak mi się coś obijało o uszy :D


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Butik napisał:

 

Gratulacje zatem! Kolor tarczy - rewelka 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, paul221 napisał:

Gratulacje zatem! Kolor tarczy - rewelka 👍

 

Sęx :)

 

Jutro zobaczę jak to wygląda w świetle dziennym, bo prawdę mówiąc nie widziałem ;)

 


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tommly napisał:

Czy mi się wydaje, czy wkładka bezela pasuje do lakieru mini?

...

"Delikatnie" ;) inny odcień.  

Godzinę temu, tommly napisał:

...

A kolega nie powinien go już oddać, tak mi się coś obijało o uszy :D

Chętnie bym wrócił do Hama. Jednak obecna sytuacja nie sprzyja temu.  :( Muszę coś wykombinować.  

Dlatego męczę Was PO.  :D 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Dorian06 napisał:

"Delikatnie" ;) inny odcień.  

Chętnie bym wrócił do Hama. Jednak obecna sytuacja nie sprzyja temu.  :( Muszę coś wykombinować.  

Dlatego męczę Was PO.  :D

A męcz jak najdłużej, jak dla mnie to świetny model i z chęcią do niego jeszcze wrócę ;)


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to zawsze w pierwszej fazie zauroczenia trochę Was pomęczę fotkami :)

 

Dziś pobawiłem się trochę szarym światłem dziennym w czasie aktualnego warszawskiego zamglenia.

 

Ciekaw jestem jak ten kolor się zmieni kiedy w końcu znowu wyjdzie słońce...

 

IMG_0556.jpg

IMG_0557.jpg

IMG_0558.jpg

IMG_0559.jpg


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny wybór, mega model. Wolę te nowe referencje vs starsze👍

 

Choć patrząc po fotkach coś m nie halo z tym paskiem do tego modelu.


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Maserati napisał:

Choć patrząc po fotkach coś m nie halo z tym paskiem do tego modelu.

 

Sam mam co do niego ambiwalentne odczucia, choć na pewno lepiej ten zestaw prezentuje się (póki co) w żółtym sztucznym świetle.

 

Zegarek kupiłem na bransolecie, ale póki co nawet nie zmieniałem jej rozmiaru na wszelki wypadek, gdybym jednak się z nim nie oswoił. Bransoleta jest mocno polerowana na środkowych ogniwach, więc zostawiłem ją póki co nietkniętą ze wszystkimi foliami ochronnymi.

 

Ten pasek miałem na stanie i założyłem go od razu w sklepie, ale zrobiłem kiedyż symulację różnych wersji jak na zdjęciu poniżej.

 

Chętnie poczytałbym Wasze opinie, oczywiście wybór będzie ostatecznie mój i to mnie zestaw ma się podobać, ale pogadać zawsze warto, po to mamy forum.

 

Po lewej jest fabryczny zestaw który mam, ale bransa póki co pozostanie w folii. Potem jest zielony aligator, to drugi dostępny zestaw fabryczny - ten mi się nie podoba. Potem wersja którą aktualnie noszę z ciemnobrązowym aligatorem - w żółtym świetle moim zdaniem świetna parka, w szarym dziennym już mniej. Potem jest guma szara (wpadająca w błękit) od jasnoniebieskoszarej AT - IMHO za dużo niebieskiego odcienia. Potem czarna AT - może być. Potem mesh - też nie jest zły, później w ciągu dnia założę i wrzucę parę fotek jak to wygląda w rzeczywistości, nie wirtualnie. No i na koniec szary pasek z pomarańczowymi przeszyciami od białej AT z pomarańczową wskazówką - na renderze też wygląda nieźle.

 

Wpadła mi jeszcze w oko ta bransoleta z WatchGecko i chyba ją kupię, żeby spróbować:

 

https://www.watchgecko.com/beads-of-rice-butterfly-stainless-steel-watch-strap

 

Jakby udało się jeszcze dopasować zaokrąglone endlinki, które są dostępne w opcji to chyba mogłoby to wyglądać całkiem całkiem.

Zrzut ekranu 2020-08-29 o 19.25.45.png


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim gratuluje że zdecydowałeś się na zielone bo to mega fajny wybór do większych kolekcji. Co do pasków:

1. Dla mnie aquaterra świetnie prezentuje się na ich gumie (choć na żywo nie widziałem kombinacji z zieloną tarczą). Jest to opcja numero uno.

2. Opcja bransolety jest mega i całość wyglada świetnie do kilku casualowych oufitów.

3. Nie jestem fanem skórzanego paska do aquy na bazie pasków Omegi, sam pasek ujdzie w tłoku ale grubsza koperta i jako całość , nie. Być może zrobiony jakiś pod nią lub spoza katalogu Omegi, ale nie wpadł mi w oko. Chyba i tak byłby numer 3.

 

Sądze że nato może siąść dobrze ale nie jestem specem w tym gatunku.

Edytowane przez Maserati

  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj fotka ze sklepu na oryginalnej bransie, poniżej z założonym już meszem - bidy nie ma :)

 

IMG_9743.thumb.jpg.d648f0caa0cd3267077f50a8106dceea.jpgIMG_0575.thumb.jpg.b0035e1847320e40e52f61d9895f7dba.jpgIMG_0574.thumb.jpg.c9e35055afcbcf81c4db7e7a49873b00.jpg

IMG_0576.jpg


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie na oryginalnej bransolecie wygląda dużo lepiej , jednak ten brązowy pasek świetnie się komponuje.  Mesza  nie bardzo oddaje klimat zegarka . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie też najlepiej wygląda na oryginalnej bransolecie, pasek w brązie, ale niekoniecznie ten wyżej ... może bardziej mięsisty lub vintydż?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tutaj porównanie na pasku i meszu w ruchu :)

 

26 minut temu, Maserati napisał:

Przede wszystkim gratuluje że zdecydowałeś się na zielone bo to mega fajny wybór do większych kolekcji. Co do pasków:

1. Dla mnie aquaterra świetnie prezentuje się na ich gumie (choć na żywo nie widziałem kombinacji z zieloną tarczą). Jest to opcja numero uno.

2. Opcja bransolety jest mega i całość wyglada świetnie do kilku casualowych oufitów.

3. Nie jestem fanem skórzanego paska do aquy na bazie pasków Omegi, sam pasek ujdzie w tłoku ale grubsza koperta i jako całość , nie. Być może zrobiony jakiś pod nią lub spoza katalogu Omegi, ale nie wpadł mi w oko. Chyba i tak byłby numer 3.

 

Sądze że nato może siąść dobrze ale nie jestem specem w tym gatunku.

 

18 minut temu, ArtiP napisał:

Zdecydowanie na oryginalnej bransolecie wygląda dużo lepiej , jednak ten brązowy pasek świetnie się komponuje.  Mesza  nie bardzo oddaje klimat zegarka . 

 

9 minut temu, Macmac napisał:

Jak dla mnie też najlepiej wygląda na oryginalnej bransolecie, pasek w brązie, ale niekoniecznie ten wyżej ... może bardziej mięsisty lub vintydż?

 

Zgadzam się, że na oryginalnej bransolecie wygląda najlepiej i mam nadzieję, że wkrótce przyjdzie także na nią czas :)

 

Póki co eksperymentuję i sprawdzam.

 

Rzeczywiście ten brązowy aligator mocno kontrowersyjny. Być może trzeba będzie coś skroić w końcu u Filipa ;)

Guma musi być super, miałem już srebrną AT z niebieskimi indeksami i niebieską gumą - super zestaw. Tylko nie jestem pewien tutaj która zagra. Pójdę do Butiku i tam spróbuję coś wybrać, ale waham się między czarną i szarą z pomarańczowymi przeszyciami (choć nie jestem pewien tej pomarańczy).

Mesh nawet mi się podoba, przynajmniej na żywo i póki co zostaje na nim, póki nie przyjdzie bransa ryżowa -> muszę ją sprawdzić.

NATO to kompletnie nie moja bajka, próbowałem na różnych zegarkach i po prostu nie lubię, więc do tematu nie wrócę.

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to na tym meshu też źle nie wygląda, trochę pooglądałem w necie i na czarnej gumie też biedy nie ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mandaryn44 napisał:

Do AT NATO musi być z grubszych a nie jakaś cienka szmatka. Wtedy wygląda super. Dobierz pod kolor z jakims akcentem.

 

Jak już wcześniej pisałem - NATO nie wchodzi w grę. Miałem kilka podejść grubych, średnich i chudych, na diverze, poprzedniej AT na Munłoczu - nie lubię i więcej prób już nie podejmę.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie też najlepiej wygląda na ori bransie.

W salonie podobała mi się też wersja niebieska na ori gumie. Nie wiem jak by to z zielonym wyglądało.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś się zastanawiał którego dzisiaj mamy, to informuję, że jest szesnasty 😉

 

IMGL6074.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, mc9 napisał:

Gdyby ktoś się zastanawiał którego dzisiaj mamy, to informuję, że jest szesnasty 😉

 

 

Ech, na nerwach mi grasz, szczególnie, że właśnie szykowałem poniższy post ;))

 

Panowie (i Panie??) - proszę o opinie (jak zawsze decyzja moja, ale z mądrymi warto pogadać). Przedstawiam mój aktualny omegowy grajdołek. Starałem się, żeby były różne style, rózne kolory na różne okazje. Teoretycznie idąc po zakup zielonej AT miałem wrażenie, że zamykam na razie kompletowanie pudełka ale... Przymierzyłem dokładnie tego pokazanego przez mc9 munłocza i... co mam powiedzieć... kusi.

 

Ale nie chcę więcej niż 5 sztuk i nie chcę dwóch munłoczy. Nie patrząc na budżet, ale stricte ze względów estetycznych / jakościowych / jakichkolwiek innych -> czy zamienili byście standardowego muna na ten na sterydach? Dokładam fotki z wczorajszej przymiarki.

IMG_0579.jpg

IMG_0539.JPG

IMG_0542.JPG


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Butik napisał:

 

Ech, na nerwach mi grasz, szczególnie, że właśnie szykowałem poniższy post ;))

 

Panowie (i Panie??) - proszę o opinie (jak zawsze decyzja moja, ale z mądrymi warto pogadać). Przedstawiam mój aktualny omegowy grajdołek. Starałem się, żeby były różne style, rózne kolory na różne okazje. Teoretycznie idąc po zakup zielonej AT miałem wrażenie, że zamykam na razie kompletowanie pudełka ale... Przymierzyłem dokładnie tego pokazanego przez mc9 munłocza i... co mam powiedzieć... kusi.

 

Ale nie chcę więcej niż 5 sztuk i nie chcę dwóch munłoczy. Nie patrząc na budżet, ale stricte ze względów estetycznych / jakościowych / jakichkolwiek innych -> czy zamienili byście standardowego muna na ten na sterydach? Dokładam fotki z wczorajszej przymiarki.

 

 

Widzę,  że w pudełku jest Omega na każdą  okazję 👍 Moon to juz klasyka , ale ten na sterydach kusi i wygląda na takiego , który jest "dużo bardziej" pod każdym względem . Osobiście bardziej mi się podoba,  ale klasyka  to jednak  klasyka . Ciężki wybór . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Butik napisał:

 

Ech, na nerwach mi grasz, szczególnie, że właśnie szykowałem poniższy post ;))

 

Panowie (i Panie??) - proszę o opinie (jak zawsze decyzja moja, ale z mądrymi warto pogadać). Przedstawiam mój aktualny omegowy grajdołek. Starałem się, żeby były różne style, rózne kolory na różne okazje. Teoretycznie idąc po zakup zielonej AT miałem wrażenie, że zamykam na razie kompletowanie pudełka ale... Przymierzyłem dokładnie tego pokazanego przez mc9 munłocza i... co mam powiedzieć... kusi.

 

Ale nie chcę więcej niż 5 sztuk i nie chcę dwóch munłoczy. Nie patrząc na budżet, ale stricte ze względów estetycznych / jakościowych / jakichkolwiek innych -> czy zamienili byście standardowego muna na ten na sterydach? Dokładam fotki z wczorajszej przymiarki.

 

 

 


Przede wszystkim gratuluje fajnie skomponowanej kolekcji. Dodam że po fotce pudełkowej wszystkich Omeg, jestem zdania że AT powinna pójść na oryginalną bransoletę i nic innego nie potrzebujesz z nią robić.

Co do moonwatcha :2x NIE. Czyli nigdy nie sprzedawaj klasycznego moona jeśli go już kupiłeś. Jeśli jesteś fanem moonwatchy to droga otwarta do rozbudowy. Ja bym jednak nie kupował pokazanej przez Ciebie referencji dlatego że lubię zgrabne konstrukcje a nie tłuste serdelki.

 

Oczywiście że brakuje Tobie jednego egzemplarza na rękę , skoro pudełko już pełne . Ale wg mnie brakuje ...Rolexa 🙂

Edytowane przez Maserati

  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby było tak ciekawiej i na bogato w kolekcji to bym zamienił, ale .... moon to moon. Ja bym został w tym wypadku przy klasyku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Butik, na moona ręki nie podnoś. Jeśli już to w tym zestawie zbliżone stylistycznie są Aqua Terra i Globemaster. Za jakiś czas jeden z nich może stać się zbędny.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie spam, ale jak już wyciągnąłem aparat to mnie troszku poniosło 🤷‍♂️

Może podłączę się pod wątek @Butika - pomyśl o SMP 300 czarnej albo niebieskiej, z tą białą będziesz się rzucać w oczy 😉

IMGL6096-2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.