Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

@Butik - to pudełko mogłoby być ziszczeniem marzeń wielu z nas. Przy takim zestawie, ja bym nie wybierał między GM i AT, bo oba są świetne. Jezżeli moon Cię gryzie, to rozważ zmianę w ramach moona, a reszty ja bym nie ruszał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Rethel napisał:

Wczoraj przymierzałem Moona po raz drugi (klasyczny hesalit) bo zbieram się powoli do zakupu. Teraz jakoś rzuciła mi się w oczy pewna tandetność tej bransolety. Sama koperta ok ale zegarek broni się tylko swoim klimatem bo nie widać za bardzo na co się wydaje. Porównałem jakość wykonania z moim Tudorem - to wypadło mocno na niekorzyść Moona. Pewnie i tak kupię z myślą o noszeniu na pasku właśnie ale po wczorajszym nie spieszę się bardzo i chyba nie musi być nowy od AD.

Nie chce urazić fanów - subiektywne odczucia.


Bransoleta moona jest jakby poprzedniej generacji. Natomiast w porównaniu do seamasterów o dziwo nie wypada źle. Dobrze gra z klasyczną kopertą moona.

Sam zegarek nie jest mistrzem pierwszego wrażenia ale większej ikony w tej cenie nie znajdziesz. Jeśli to dla Ciebie ma znaczenie ...


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, orlis napisał:

[...]co do moonwatcha, może będzie kontrowersyjnie ale od tego jest forum ;)

tak naprawdę klasyki  nie masz bo masz szafirowa kanapkę. Wiec mi osobiście nie byłoby szkoda wymienić na fazę księżyca. 
Ale na Twoim miejscu postawiłbym na... cal.321 - bardziej klasycznie (jeśli chodzi o mechanizm) się nie da :) No i jakość wykonania też z innej półki

 

Dzięki za komentarz. Fakt, że szafir jest mniej klasyczny, ale oprócz klasyki i historii chciałem też, żeby zegarek był do noszenia bez ciągłego wypatrywania oznak zużycia na szkle :) Stąd decyzja o szafirze. Drugi powód wyboru szafiru to dekiel - uwielbiam patrzeć na mechanizm i jestem zdecydowanym zwolennikiem otwartych dekli.

 

321 piękny, ale jednak moim zdaniem za drogi.

 

6 godzin temu, szuwi napisał:

@Butik - to pudełko mogłoby być ziszczeniem marzeń wielu z nas. Przy takim zestawie, ja bym nie wybierał między GM i AT, bo oba są świetne. Jezżeli moon Cię gryzie, to rozważ zmianę w ramach moona, a reszty ja bym nie ruszał :)

 

Właśnie nie do końca wiem, czy Moon mnie gryzie. Na pewno historię ma, legendę też, wygląd też niezły ale... nawet jak wiele osób tu zauważa - to taki w sumie zwykły zegarek bez efektu WOW ;) Faza już takie WOW wywołuje, a być może choćby jednej sztuki "łał" mi brakuje...Miotam się sam w sobie. Z drugiej strony pamiętam, że nie dawałem rady z PO43,5 i 16mm grubości, więc tutaj przy "moonie" fazowym mógłbym w końcu nie dać rady.

 

Powoli skłaniam się ku zakupowi fazy i daniu mu szansy, potem po jakimś czasie podjęciu decyzji co idzie na rynek. Może w międzyczasie po wycofaniu 1861/1863 zwykłe moony pójdą w górę to będzie lepszy zwrot w przyszłym roku.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faza faktycznie na papierze jest gigantem. W rzeczywistości dużo lepiej leży niż mogłoby się wydawać. Krótkie uszy, zagięte do dołu skutecznie skracają jej odbiór, a wystający dekiel parę mm zatapia się w nadgarstku, przez co grubość też odrobinę maleje w odbiorze. Ale faktem jest, że to specyficzny zegar i dużo sztuk trafia na bazarki i co ciekawe najczęściej wersje na bransoletach. Moja przygoda z fazą zaczęła się  zaraz po premierze, gdy przypadkiem zobaczyłem ją w butiku. Taka miłość od pierwszego wrażenia. Jak mam z nią jakiekolwiek wątpliwości to trafia na parę dni do pudełka, po czym ją wyjmuję i wszystkie wątpliwości znikają. Swoją drogą też uważam, że na pasku wyglada lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Butik napisał:

taki w sumie zwykły zegarek bez efektu WOW ;)

I dobrze, tak ma być 🙂 Ja bym zostawiła go w spokoju, mi się ta stonowana, klasyczna wersja moonwatcha podoba bardziej. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Butik napisał:

 

Dzięki za komentarz. Fakt, że szafir jest mniej klasyczny, ale oprócz klasyki i historii chciałem też, żeby zegarek był do noszenia bez ciągłego wypatrywania oznak zużycia na szkle :) Stąd decyzja o szafirze. Drugi powód wyboru szafiru to dekiel - uwielbiam patrzeć na mechanizm i jestem zdecydowanym zwolennikiem otwartych dekli.

 

321 piękny, ale jednak moim zdaniem za drogi.

 

 

Właśnie nie do końca wiem, czy Moon mnie gryzie. Na pewno historię ma, legendę też, wygląd też niezły ale... nawet jak wiele osób tu zauważa - to taki w sumie zwykły zegarek bez efektu WOW ;) Faza już takie WOW wywołuje, a być może choćby jednej sztuki "łał" mi brakuje...Miotam się sam w sobie. Z drugiej strony pamiętam, że nie dawałem rady z PO43,5 i 16mm grubości, więc tutaj przy "moonie" fazowym mógłbym w końcu nie dać rady.

 

Powoli skłaniam się ku zakupowi fazy i daniu mu szansy, potem po jakimś czasie podjęciu decyzji co idzie na rynek. Może w międzyczasie po wycofaniu 1861/1863 zwykłe moony pójdą w górę to będzie lepszy zwrot w przyszłym roku.

Mnie by gryzł, bo to nie moja bajka, ale Twoje uzasadnienie ma sens, więc rozsądnym wyjściem wydaje się pozostawienie obecnego moona w ewentualnym celu "zarobienia" i zakup fazy - przyszły (potencjalny) zarobek na moonie powinien gwarantować sfinansowanie zakupu nowego pudełka z większą liczbą miejsc😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, lukebor napisał:

Rzeczywiście, ładny ten model emoji1.png
 

Świetny jest 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Butik napisał:

 

Dzięki za komentarz. Fakt, że szafir jest mniej klasyczny, ale oprócz klasyki i historii chciałem też, żeby zegarek był do noszenia bez ciągłego wypatrywania oznak zużycia na szkle :) Stąd decyzja o szafirze. Drugi powód wyboru szafiru to dekiel - uwielbiam patrzeć na mechanizm i jestem zdecydowanym zwolennikiem otwartych dekli.

 

321 piękny, ale jednak moim zdaniem za drogi.

 

 

Właśnie nie do końca wiem, czy Moon mnie gryzie. Na pewno historię ma, legendę też, wygląd też niezły ale... nawet jak wiele osób tu zauważa - to taki w sumie zwykły zegarek bez efektu WOW ;) Faza już takie WOW wywołuje, a być może choćby jednej sztuki "łał" mi brakuje...Miotam się sam w sobie. Z drugiej strony pamiętam, że nie dawałem rady z PO43,5 i 16mm grubości, więc tutaj przy "moonie" fazowym mógłbym w końcu nie dać rady.

 

Powoli skłaniam się ku zakupowi fazy i daniu mu szansy, potem po jakimś czasie podjęciu decyzji co idzie na rynek. Może w międzyczasie po wycofaniu 1861/1863 zwykłe moony pójdą w górę to będzie lepszy zwrot w przyszłym roku.

Ładna kolekcja.

Nie kusiły Cię nigdy Omegi vintage ?

W cenach tej piątki można kupić coś naprawdę poważnego.

A co do paska do AT ja bym widział skórę ale nie gada.

Nawiązałbym jakoś do "żeglarskiej" stylistyki.

Garniturowiec z niego marny.

Od tego masz Globemastera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Butik napisał:

...

Ale nie chcę więcej niż 5 sztuk i nie chcę dwóch munłoczy.

...

czy zamienili byście standardowego muna na ten na sterydach?

Tak. Ja zamieniłbym bez sekundy zastanowienia się. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Dorian06 napisał:

Tak. Ja zamieniłbym bez sekundy zastanowienia się. 

A ja wręcz przeciwnie ;)

Miałem oba, żałowałem tylko zwykłego moona. Wróciłem z przyjemnością, do moonphase bym nie wrócił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bat73 napisał:

Ładna kolekcja.

 

Dzięki.

 

2 godziny temu, bat73 napisał:

Nie kusiły Cię nigdy Omegi vintage ?

W cenach tej piątki można kupić coś naprawdę poważnego.

 

Nie specjalnie. W ogóle mam jakąś psychiczną blokadę przed rzeczami używanymi. Wszelkimi. Jedyny używany zegarek jaki mam to Atlantic Worldmaster po dziadku, no ale to zupełnie co innego - wartość stricte sentymentalna (nawet ostatnio wywaliłem na jego renowację dużo więcej niż jest wart w całości po renowacji, przy czym wartość sentymentalna ogromna, nie przekładalna na żadne pieniądze).

 

2 godziny temu, bat73 napisał:

A co do paska do AT ja bym widział skórę ale nie gada.

Nawiązałbym jakoś do "żeglarskiej" stylistyki.

 

Zobaczymy. Na razie całkiem dobrze nosi mi się na meshu i chyba jednak zaprzyjaźnię się z tą zieloną tarczą, więc koniec końców oryginalna bransa też zostanie użyta. Z paskiem o którym piszesz to niezły pomysł, coś trzeba będzie skroić na miarę. Niby gumy do AT są mocno żeglarskie ale nie jestem pewien aktualnie dostępnych zestawów kolorystycznych akurat do tej zieleni.

 

2 godziny temu, bat73 napisał:

Garniturowiec z niego marny.

Od tego masz Globemastera.

 

Do garnituru to najczęściej używam De Vilki ;) ale Globa oczywiście też.

 

Godzinę temu, Dorian06 napisał:

Tak. Ja zamieniłbym bez sekundy zastanowienia się. 

 

Ja się jednak chwilę pozastanawiam i jeszcze ze 2 razy poprzymierzam.

 

18 minut temu, just_nobody07 napisał:

A ja wręcz przeciwnie ;)

Miałem oba, żałowałem tylko zwykłego moona. Wróciłem z przyjemnością, do moonphase bym nie wrócił.

 

Tego się boję. Dziś rano jak sobie muna założyłem na rękę, to go przeprosiłem, że w ogóle takie bezeceństwa jak zamiana przyszły mi do głowy ;)

 

5 godzin temu, Carrot napisał:

I dobrze, tak ma być 🙂 Ja bym zostawiła go w spokoju, mi się ta stonowana, klasyczna wersja moonwatcha podoba bardziej. 

 

 

No właśnie...

 

5 godzin temu, mc9 napisał:

Faza faktycznie na papierze jest gigantem. W rzeczywistości dużo lepiej leży niż mogłoby się wydawać. Krótkie uszy, zagięte do dołu skutecznie skracają jej odbiór, a wystający dekiel parę mm zatapia się w nadgarstku, przez co grubość też odrobinę maleje w odbiorze. Ale faktem jest, że to specyficzny zegar i dużo sztuk trafia na bazarki i co ciekawe najczęściej wersje na bransoletach. [...]

 

Jak do wszystkiego, także do tego muszę podejść ze spokojem, bo dziś np za bardzo mi świeci.

 

Ech, jak z panienką ze mną ;)

 

Już nie zanudzam. Fajnie Was mieć do dyskusji.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli brać pod uwagę wyłącznie nowe Omegi to muszę powiedzieć że wybrałeś najładniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Butik napisał:

...

Ja się jednak chwilę pozastanawiam i jeszcze ze 2 razy poprzymierzam.

...

Miałem okazję przymierzyć jak Maciek miał. Pomimo rozmiaru leżała świetnie na moim nadgarstku.

Piękny zegar.

Tylko moje zdanie jest nieobiektywne.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Butik napisał:

 

Dzięki.

 

 

Nie specjalnie. W ogóle mam jakąś psychiczną blokadę przed rzeczami używanymi. Wszelkimi. Jedyny używany zegarek jaki mam to Atlantic Worldmaster po dziadku, no ale to zupełnie co innego - wartość stricte sentymentalna (nawet ostatnio wywaliłem na jego renowację dużo więcej niż jest wart w całości po renowacji, przy czym wartość sentymentalna ogromna, nie przekładalna na żadne pieniądze).

 

 

Zobaczymy. Na razie całkiem dobrze nosi mi się na meshu i chyba jednak zaprzyjaźnię się z tą zieloną tarczą, więc koniec końców oryginalna bransa też zostanie użyta. Z paskiem o którym piszesz to niezły pomysł, coś trzeba będzie skroić na miarę. Niby gumy do AT są mocno żeglarskie ale nie jestem pewien aktualnie dostępnych zestawów kolorystycznych akurat do tej zieleni.

 

 

Do garnituru to najczęściej używam De Vilki ;) ale Globa oczywiście też.

 

 

Ja się jednak chwilę pozastanawiam i jeszcze ze 2 razy poprzymierzam.

 

 

Tego się boję. Dziś rano jak sobie muna założyłem na rękę, to go przeprosiłem, że w ogóle takie bezeceństwa jak zamiana przyszły mi do głowy ;)

 

 

No właśnie...

 

 

Jak do wszystkiego, także do tego muszę podejść ze spokojem, bo dziś np za bardzo mi świeci.

 

Ech, jak z panienką ze mną ;)

 

Już nie zanudzam. Fajnie Was mieć do dyskusji.


Chyba lepiej że tu klikasz niżbyś miał popełnić przestępstwo . A dla miłośnika marki sprzedaż moona z kolekcji 5 różnych omeg to kryminał😉.

Generalnie sprzedaż Omeg na wtórny to bad idea....


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Butik napisał:

Jak do wszystkiego, także do tego muszę podejść ze spokojem, bo dziś np za bardzo mi świeci.

 

Faktem jest, że w czasem w sztucznym świetle koperta wygląda tragicznie źle. Nie lubię na niego patrzeć wieczorami w niektórych pomieszczeniach ze specyficznym oświetleniem. Ale to samo mam z 80% innych zegarków. To chyba kwestia antyrefleksu połączonego z odbijającą światło tarczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Maserati napisał:


Chyba lepiej że tu klikasz niżbyś miał popełnić przestępstwo . A dla miłośnika marki sprzedaż moona z kolekcji 5 różnych omeg to kryminał😉.

Generalnie sprzedaż Omeg na wtórny to bad idea....

Daj spokój. To co ja będę kupował ? Ja bowiem mam awersję do zegarków nowych 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz mojego ceramiczno-tytanowego seamastera, już miesiąc szuka nowego domu :)

Edytowane przez Michal93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takim AT bym nie pogardził, ale póki co omegowa bigamia mi nie grozi - czuję się zaspokojony estetycznie i mechanicznie poniższym Seamasterem:

 

IMG-0152a.jpg

IMG-0157a.jpg

 


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Butik napisał:

 

Dzięki.

 

 

Nie specjalnie. W ogóle mam jakąś psychiczną blokadę przed rzeczami używanymi. Wszelkimi. Jedyny używany zegarek jaki mam to Atlantic Worldmaster po dziadku, no ale to zupełnie co innego - wartość stricte sentymentalna (nawet ostatnio wywaliłem na jego renowację dużo więcej niż jest wart w całości po renowacji, przy czym wartość sentymentalna ogromna, nie przekładalna na żadne pieniądze).

 

Omega ma kilka współczesnych zegarków z różnych segmentów, które mniej lub bardziej odwzorowują starsze referencje więc można mieć „Best of both worlds”

 

2BC5CAA2-FC51-4648-A8D1-16C001A0BF08.jpeg

B45BD0C6-95E3-4E13-A626-6D7418582478.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, ziomek1988 napisał:

38 czy 41mm? 

 

41


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Michael Kulczycki napisał:

Moja nowa Omega do kolekcji.

Gratuluję. Niech się nosi. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.