Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Michael Kulczycki napisał:

Moja nowa Omega do kolekcji.

 

Gratulacje, ładna, mimo, że bez ramki daty 😜

2 godziny temu, ledr napisał:

...ale póki co omegowa bigamia mi nie grozi - czuję się zaspokojony estetycznie i mechanicznie poniższym Seamasterem:

 

Leszku, to i ja wrzucę swoje dropsiki 😍

 

 

DSC00439p.jpg


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne AT, gratulacje :) 

 

@Butik Moona zamień ewentualnie na hesalit, a sprzedaż to będzie błąd ponieważ i tak pewnie do niego wrócisz. Spidi z fazami jest super, także mi zawrócił w głowie :) To chyba najładniejsza obecnie Omega. Jest tylko jeden minus, a mianowicie grubość. Wielkościowo leży super, zupełnie nie czuć tych trochę ponad 43 mm. Podczas lockdownu miałem już palec na enterze gdy był -30% i gdyby nie na grubość...

Skoro PO pozbyłeś się ze względu na gabaryty to jest duże prawdopodobieństwo, że fazy podzielą jej los...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Michael Kulczycki napisał:

Moja nowa Omega do kolekcji.

 

Ten niebieski jest taki na żywo?
Mam wrażenie, że mierzyłem tą referencję i niebieski był jakiś taki wyblakły jakby. A tutaj jest niebieski :)

 

No i gratulacje, przede wszystkim.

 

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, fanfar19 napisał:

Ten niebieski jest taki na żywo?
Mam wrażenie, że mierzyłem tą referencję i niebieski był jakiś taki wyblakły jakby. A tutaj jest niebieski :)

 

Niebieski, zarówno jak zielony dają piękne odcienie pod pewnymi kątami padania światła. Często jednak widoczne są jako odcienie szarości bądź czarne.

 

Tu masz zdjęcie niebieskiej AT (wcześniejszy model z niebieskim "Seamaster" ale tarcza ta sama) w słońcu i kiepskim świetle. Podobnie z zieloną.

IMG_2423.HEIC IMG_2436.HEIC

IMG_2423.jpg

IMG_2437.jpg

IMG_0572.jpg

IMG_9745.jpg

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To to jest chyba ten sam niebieski?
 

 

D5E8E5F5-416D-4F0F-84C0-EED26BBEC362.jpeg


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieski Moonphase jest super ale na dłuższą metę za dużo się w nim dzieje, miałem go dwa razy i nie tęsknie :) zdecydowanie wolę klasycznego Moonwatcha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten niebieski jest taki na żywo?
Mam wrażenie, że mierzyłem tą referencję i niebieski był jakiś taki wyblakły jakby. A tutaj jest niebieski
 
No i gratulacje, przede wszystkim.
 
Zawsze myślałem że są dwie wersje wyblakła i bardziej niebieska .


Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zawsze myślałem że są dwie wersje wyblakła i bardziej niebieska .


Sent from my SM-G973F using Tapatalk


Bo tak dokładnie jest
Wszystkie wersje tutaj: https://www.omegawatches.com/watches/seamaster/aqua-terra-150m/seamaster-aqua-terra-gents-collection/catalog

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, syneq napisał:

Zawsze myślałem że są dwie wersje wyblakła i bardziej niebieska .

 

Tak, dotychczas były dwie wersje:

 

- "wyblakła", która ma w sobie sporo szarości oraz jasnoniebieską wskazówkę sekundową oraz indeksy 15/30/45/60, w trzech referencjach różniących się tylko paskiem: guma, aligator lub bransoleta (druga część referencji, czyli 10, 12, lub 13)

 

- niebieska / granatowa, ale kolor dobrze widoczny w dobrym świetle, przy czym dotychczas napis "Seamaster" oraz indeksy 15/30/45/60 był jasnoniebieskie. Tutaj też były 3 wersje: na gumie, aligatorze i bransolecie.

 

- w tym roku dopiero Omega wypuściła nową referencję z podobną jak wyżej niebieskogranatową tarczą, ale napis "Seamaster" oraz indeksy ćwiartkowe są białe, referencja oczywiście nowa i też występująca w trzech wersjach paskowych.

 

Poniżej rendery fabryczne tych 3 wersji w powyższej kolejności.

 

W rzeczywistości ten pierwszy jest wyraźnie niebieski lub wyraźnie szary, zależnie od rodzaju i kąta padania światła. Ten drugi i trzeci może mieć odcienie od niebieskiego przez mocny granat do czarnego. Generalnie w większości AT dzięki dobranym kolorom, poprzecznym nacięciom tarczy oraz szlifowi słonecznemu gra światła i kolorów jest różna i daje bardzo ciekawe efekty wizualne, ciężkie do opisania, ciężkie do uchwycenia na zdjęciu i na pewno nie do zobaczenia w pełnym spektrum podczas przymiarki w sklepie.

 

Jestem wielkim miłośnikiem marki, tego nie da się zaprzeczyć, czasem patrzę na nią niezbyt obiektywnie. Jednak przemieliłem przez swoje pudełko dużo sprzętu spod znaku ostatniej litery greckiego alfabetu, w tym sporo AT i mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że to jeden z najmocniejszych punktów tej firmy pod każdym względem.

 

image.thumb.png.9f3fd92dcbe85701b85b36c9e46fd3cd.pngimage.thumb.png.ae4f1d9ae8ee107c72e4ad616644fb24.pngimage.thumb.png.660fe53e83d367d0a3e1ac43ba013345.png

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Butik napisał:

 

Tak, dotychczas były dwie wersje:

 

- "wyblakła", która ma w sobie sporo szarości oraz jasnoniebieską wskazówkę sekundową oraz indeksy 15/30/45/60, w trzech referencjach różniących się tylko paskiem: guma, aligator lub bransoleta (druga część referencji, czyli 10, 12, lub 13)

 

- niebieska / granatowa, ale kolor dobrze widoczny w dobrym świetle, przy czym dotychczas napis "Seamaster" oraz indeksy 15/30/45/60 był jasnoniebieskie. Tutaj też były 3 wersje: na gumie, aligatorze i bransolecie.

 

- w tym roku dopiero Omega wypuściła nową referencję z podobną jak wyżej niebieskogranatową tarczą, ale napis "Seamaster" oraz indeksy ćwiartkowe są białe, referencja oczywiście nowa i też występująca w trzech wersjach paskowych.

 

Poniżej rendery fabryczne tych 3 wersji w powyższej kolejności.

 

W rzeczywistości ten pierwszy jest wyraźnie niebieski lub wyraźnie szary, zależnie od rodzaju i kąta padania światła. Ten drugi i trzeci może mieć odcienie od niebieskiego przez mocny granat do czarnego. Generalnie w większości AT dzięki dobranym kolorom, poprzecznym nacięciom tarczy oraz szlifowi słonecznemu gra światła i kolorów jest różna i daje bardzo ciekawe efekty wizualne, ciężkie do opisania, ciężkie do uchwycenia na zdjęciu i na pewno nie do zobaczenia w pełnym spektrum podczas przymiarki w sklepie.

 

Jestem wielkim miłośnikiem marki, tego nie da się zaprzeczyć, czasem patrzę na nią niezbyt obiektywnie. Jednak przemieliłem przez swoje pudełko dużo sprzętu spod znaku ostatniej litery greckiego alfabetu, w tym sporo AT i mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że to jeden z najmocniejszych punktów tej firmy pod każdym względem.

 

image.thumb.png.9f3fd92dcbe85701b85b36c9e46fd3cd.pngimage.thumb.png.ae4f1d9ae8ee107c72e4ad616644fb24.pngimage.thumb.png.660fe53e83d367d0a3e1ac43ba013345.png

W sumie jak je mierzyłem, to nie zwróciłem uwagi... Czy datownik jest czarny czy w kolorze tarczy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, ziomek1988 napisał:

W sumie jak je mierzyłem, to nie zwróciłem uwagi... Czy datownik jest czarny czy w kolorze tarczy? 

 

W kolorze tarczy. Np na moim oliwkowym jest oliwkowy :D

 


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale fajna fotka.

 

Snoopy.jpeg

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Undziak napisał:

Fotka fajna, koszulka ciekawa, jaki model? :)

Snoopy 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, sanik napisał:

Snoopy 3

 

:) pytałem przewrotnie o model koszulki, bo o Snoopiego zapewne ciężko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snoopy jest extra połączenie białego i granatowego daje super efekt, do tego jeszcze ten sportowy pasek :D lubię oglądać takie rzeczy z rana w poniedziałek. Od razu humor lepszy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Mariux napisał:

Snoopy jest extra połączenie białego i granatowego daje super efekt, do tego jeszcze ten sportowy pasek :D lubię oglądać takie rzeczy z rana w poniedziałek. Od razu humor lepszy :D

Najlepiej oglądać na swoim nadgarstku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ziomek1988 napisał:

Najlepiej oglądać na swoim nadgarstku :D

Tego życzę Tobie i sobie B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, proki1971 napisał:

Nadal cieszy 😀

 

Naprawdę się nie dziwię. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, ziomek1988 napisał:

Najlepiej oglądać na swoim nadgarstku :D

 

 

Kolejki jak na roleksa;p


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.